Šta je novo?

"Blok 63" - Vojvođanska [stambeni objekat]

2400 evra kvadrat za stan u zgradi koja se naslanja na prometnu saobraćajnicu (gde automobili bezmalo prolaze kroz spavaću sobu)... Koja tuga...
Ima i gorih projekata za mnogo veće pare. Pogledajte ceo blok 65, onoliki broj stanova sa jednom unutrašnjom ulicom.
No, da skratim priču, stolarija i izolacija su odlične pa buka neće predstavljati problem.
 
Naravno da moraju da žive negde, ali ne moraju baš na 5 metara od vrlo prometne ulice, gde će u roku od godinu dana (ukoliko imaju mozga) da taj stan oglase i da uvale nekom sledećem nesretniku jer će inače dobiti vrlo ozbiljne zdravstvene probleme (što se buke i zagađenja vazduha tiče). Krajnje neuslovno i neadekvatno za normalan život.
Ja živim isto na nbgd, Bulevar Mihaila Pupina, moj prozor je vazdušnom linijom udaljen od Bulevara oko 120 metara, između ima red drveća, i opet se čuje saobraćaj iako zatvorim prozore i spustim roletne. Mogu misliti kako će biti ljudima koji su recimo na drugom ili trećem spratu... Ne dao bog nikom!
 
Naravno da moraju da žive negde, ali ne moraju baš na 5 metara od vrlo prometne ulice, gde će u roku od godinu dana (ukoliko imaju mozga) da taj stan oglase i da uvale nekom sledećem nesretniku jer će inače dobiti vrlo ozbiljne zdravstvene probleme (što se buke i zagađenja vazduha tiče). Krajnje neuslovno i neadekvatno za normalan život.
Ja živim isto na nbgd, Bulevar Mihaila Pupina, moj prozor je vazdušnom linijom udaljen od Bulevara oko 120 metara, između ima red drveća, i opet se čuje saobraćaj iako zatvorim prozore i spustim roletne. Mogu misliti kako će biti ljudima koji su recimo na drugom ili trećem spratu... Ne dao bog nikom!
Sa jedne strane slažem se sa tobom oko buke i zagađenja, mada Vojvodjanska makar ima 3 trake, za razliku od nekih ulica u centru grada gde ti se bukvalno trese stan kada prodje autobus/tramvaj. Ali, iz moje perspektive ukoliko neko traži tišinu i čist vazduh, onda je za njega više neko prigradsko naselje, ili selo. Da nam je grad zagadjen, jeste. Da su nam vode zagadjene, jesu. Ali to je sistemski problem. U vojvodjanskoj ljudi već godinama žive na istoj vazdušnoj razdaljini od ulice (kažem godinama jer je ulica tek u proteklih 10ak godina postala prometna kao što je sada). Kao neko ko je živeo u toj ulici i to sa pogledom na taj put, mogu ti reći da i nije toliko bučno, a ima i drveća samo mu treba vremena da još poraste.

Da je 2400 eur previše za tu lokaciju i tu zgrade, jeste, ali to je rezultat prenaduvanih cena koje će teško ikada opet otići dole. To je naša nova realnost.
 
Gradjevinar koji je radio na gds petica objektu i na ovoj zgradi je rekao da su materijali kvalitetniji i da je kvalitetnije radjeno nego gds petica.
Tako mi je receno iz prve ruke.
No nebitno, nego apropo cene, ova zgrada je na mnogo boljoj lokaciji od gds petice. Ne malo ponavljam, nego na mnogo boljoj, moje subjektivno mišljenje, a tamo je sa pdvom oko 2700.
U sustini , neki su ovde uzeli stanove i za 1900m2 sa pdvom ko je uzeo na vreme (citaj u prvih mesec dana, dok je bila samo livada)
Cene su svugde skočile kad se jedno Mirijevo prodaje sad za 1800, 1900 sa pdvom, pa ko voli nek izvoli gde mu odgovara. A o zagađenosti je smesno govoriti u metrima i razdaljini, svako ko se odlučio za zivot u Bgu je u istom sosu.
 
Cene mogu ici itekako dole,ako pogledas cene nekretnina u Kanadi,SAD,Australiji,Kini,Novom Zelandu,cene padaju agresivno,poceo je ciklus dizanja rata,a kao kreditne nacije jako su ostetljivi na to.
U Ontariju Kanadi su u roku od 2 meseca cene kuca pale oko 20%,a ako je prosecna kuca u Torontu 2 miliona dolara,izracunaj kolika je suma u pitanju.
Svi kupuju kuce kad cena ide gore ali kad padaju niko nece da kupuje,jer na zapadu kuce koriste kao kes bankomat.
Elem kao i 2008 to ce se preliti i kod nas,jer sta ce covek sa zapada uraditi kad skonta da nema para,pa verovatno ce prodati stan u Bg ili Ns koji mu i ne zaradjuje neke pare,tako ce se stvoriti visak ponude.Srbija samo kasni za svetom mozda 2-3 godine.
 
Naravno da moraju da žive negde, ali ne moraju baš na 5 metara od vrlo prometne ulice, gde će u roku od godinu dana (ukoliko imaju mozga) da taj stan oglase i da uvale nekom sledećem nesretniku jer će inače dobiti vrlo ozbiljne zdravstvene probleme (što se buke i zagađenja vazduha tiče). Krajnje neuslovno i neadekvatno za normalan život.
Ja živim isto na nbgd, Bulevar Mihaila Pupina, moj prozor je vazdušnom linijom udaljen od Bulevara oko 120 metara, između ima red drveća, i opet se čuje saobraćaj iako zatvorim prozore i spustim roletne. Mogu misliti kako će biti ljudima koji su recimo na drugom ili trećem spratu... Ne dao bog nikom!

Sta onda reci za novogradnju u bloku 65, koja je dosta skuplja, a sa svih strana su okruzeni bulevarima sa po 6 traka?
Problem sa zagadjenjem postoji svuda, ja zivim u kobajagi mirnijem delu grada, pa je opet losa situacija, pre svega zbog individualnih lozista, saobracaj je tek sekundarni problem.
Mada, slazem se da se nekad mnogo humanije gradilo, sa zelenim pojasevima prema bulevarima, ali ta vremena su davno prosla, sada je samo profit bitan.
 
Blok 65 ne treba da se koristi kao argument. U stvari, blok 65 je primer kako ne treba da se radi. Sa ovom zgradom konkretno ne bih imao problema da je imala 5 spratova, kao okolne zgrade. Ovako mi bode oči svaki put kad prođem. Čak nije ni samo izgled u pitanju, blokovi su tu prilično gusto naseljeni. A što se cene tiče, to neka odluči ovo obolelo tržište.
 
Individualna ložišta su aktuelna 3, 4 meseca godišnje, a buka od saobraćaja u takvoj ulici je aktuelna 24/7.
Da nema kupaca koji ne razmišljaju i žele pošto poto da kupe stan u takvoj nakaznoj tvorevini, koji ne cene svoje zdravlje ni novac, ne bi se ni gradilo ovako katastrofalno kao do sada.

Verovatno će sledeći projekat biti petospratnica na kružnom toku kod Opštine, i to bi se isto prodalo. Svakom prema zasluzi, uvek bilo.
 
Individualna ložišta su aktuelna 3, 4 meseca godišnje, a buka od saobraćaja u takvoj ulici je aktuelna 24/7.
Da nema kupaca koji ne razmišljaju i žele pošto poto da kupe stan u takvoj nakaznoj tvorevini, koji ne cene svoje zdravlje ni novac, ne bi se ni gradilo ovako katastrofalno kao do sada.

Verovatno će sledeći projekat biti petospratnica na kružnom toku kod Opštine, i to bi se isto prodalo. Svakom prema zasluzi, uvek bilo.
A reci mi gde bi ti kupio stan posto eto ja ne razmisljam o svom zdravlju i novcu pa sam kupio ovde?
 
Zagadjenje, buka, rastojanje do komsijskog prozora iz zgrade do itd su apsutno prisutni u svim vecim gradovima u Srbiji. O Beogradu da ne govorim. Resenje je ranc od 20 ha i kuca sa bazenom. Za to je potrebno angazovati 5 ljudi na dnevnom nivou za odrzavanje. I eto resenja. Sve drugo su samo nijanse, posebno zagadjenje vazduha!
 
Bukvalno. Konstatno se vrti prica o zagadjenom vazduhu u Beogradu. Nece vam nista bolje biti ako ste na u centru 60ih blokova u odnosu na ovu zgradu ili u nekom drugom delu grada. Ja sam tu ceo zivot, prilicno udaljen i od Jurija Gagarina i od Vojvodjanske i secam se nekada kada stigne prolece, otvoris prozor i udises lep miris prirode koja krece da se budi.

Ne secam se kada sam osetio taj miris u poslednjih par godina. Cim otvorim prozor, Xiaomi preciscivac vazduha krece da divlja...

Ko hoce cist vazduh i mir, mora van grada. Sve ostalo je zavaravanje.
 
Jedan pogled na raskrsnicu vojvodjanska(zemunska)/gandijeva sa novogradnjom i nikad useljenjom novogradnjom na cosku.
2B883C8A-8AAF-4401-AA0F-B5D9694BAE9F.jpeg
 
Da li neko možda zna zašto ta zgrada na ćošku nikad nije useljena?
 
ja znam za verziju priče da je izbio spor između suinvestitora, ne znam detalje ni koliko je ovo tačno.
 
Da li neko od komsija prati i dalje temu? Da li se oglasavao mozda investitor posle poplave u zgradi nakon kise? Na nivou - 2 garaze je voda tekla sa plafona, okno lifta poplavljeno, liftovi ne rade do daljnjeg. Da li su iskomunicirali sta planiraju da urade povodom ovoga i ima li osnove za pravni postupak ako se desi slicno?
 
Podelili su vam ključeve, ali vam nisu otvorili garažu. Zašto, je li zgrada uopšte prošla tehnički prijem? Vidim da lokali nisu ni počeli sređivanje, pa pretpostavljam da nije, ali hajde da pitam...
 
Da li neko od komsija prati i dalje temu? Da li se oglasavao mozda investitor posle poplave u zgradi nakon kise? Na nivou - 2 garaze je voda tekla sa plafona, okno lifta poplavljeno, liftovi ne rade do daljnjeg. Da li su iskomunicirali sta planiraju da urade povodom ovoga i ima li osnove za pravni postupak ako se desi slicno?
Investitor se oglasio objasnjenjem da je do poplave doslo jer gradska kisna kanalizacija nije mogla da prihvati svu vodu, pa se voda prakticno vracala u objekat, umesto da otice. Deo vode je usao preko ulaza u garazu, a deo iz samih cevi za odvod vode i slivnika. Prema njima, u takvim situacijama nije moguce nista dodatno preduzeti, i to je relativno retka situacija.
 
Sto je najgore, to i jeste realna prica. Svaka zgrada se kaci na gradsku kanalizaciju, ne mogu oni nista vise uraditi ako voda umesto da otice, izvire iz te iste kanalizacije.

Evo ovde u 63em bloku, sve garaze su poplavljene pa cak i podrumi u zgradama, jer voda nema gde da ode. A nema gde da ode zato sto grad ne brine o kanalizaciji, samo nek se zida i dizu nove zgrade. Naravno da nije moguce da kanalizacija koja je predvidjena za 3x manje stambenih objekata izdrzi sve to.
 
Srećna garaža svima koji slave.

Takođe, useljava se Wolt u prizemlje, iznose rashladnu tehniku. Kapiram da ovo polako može među završene projekte...
 
Kakvi su utisci ljudi koji su se uselili? :)

Da li ima neko održavanje na mesečnom nivou?

I da li se čuje buka iz Vojvođanske?

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Sve manje vise i nekako ali upotrebnu dozvolu nisu dobili. Odbaceni 24.08.2022 i jos nisu podneli novi, usaglaseni zahtev
 
Da li neko možda zna zašto ta zgrada na ćošku nikad nije useljena?
evo danas sam prosao pored zgrade i u cudu sam sto je pola zgrade neuseljeno, procackam malo forum, pa zatim katastar i vidim da se nesto pokrenule i da su poceli upisi u katastru za ove stanove, verovatno ce se resiti (ili je reseno) s obzirom da je neki upis poceo u junu ove godine.
 
Vrh