Šta je novo?

Blok 37

Koliko je meni poznato najmanja razlika je 4 metra između dva najispupčenija prozora zgrada (postojeće i nove).
 
skoro ista udaljenost od zgrade jeste i u delu preko puta SIV-a (ili nešto pre SIV-a ako se ide iz pravca brankovog mosta) Vojvođanska banka i one sve ostale banke
 
Kako ko, pa Vlada i nadležno ministarstvo (ili neki gradski propis), a skupština ga usvojila. Svašta s tobom Boki :kafa:
 
Ma kada sam rekao ko je doneo, mislio sam na nemarluk odredjenih ljudi.A zanimali su me ti pojedinci koji su to prihvatili zdravo za gotovo.Znam i ja da je vlada donela ko bi drugi.Mogao bi Djilas da se pozabavi time.Mada i kod nas u Pancevu grade trzni centar- stanbeni objekat koji je preblizu pa reklo bi se tih 4 m udaljenosti.Tamis kapiju.Ima sve u thredu Pancevo.
 
Zašto je objekat toliko specifičan i jedinstven ne samo u našoj zemlji, već po nekim stvarima i na svetu.

[video]http://www.youtube.com/watch?v=<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/C4ciVmj3ACo&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/C4ciVmj3ACo&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/video]
 
Može arhitekta da priča šta hoće, ali je utisak o kvalitetu ovih crvenih panela odvratan, a staklene površine meni jednostavno ne idu iz motiv objekta, a to je kontinualnost. Prošao sam pored zgrade i stvarno se vidi da je su prozori kvalitetni, ali su totalni promašaj na ovom objektu. Umesto da se pokušalo napraviti jedan kontinualan niz stakala bez prekida i bez mnogo vidljivih okvira imamo dva reda totalno isprekidanih linija i promašene boje stakla.

Evo dobrog primera stvaranja neprekidne linije od stakla i lepe boje koja bi se mnogo bolje uklopila na ovom objektu umesto ovog što je izvedeno.

1zp4kty.jpg


@rezidualan
ako nije tajna kakve veze imaš sa celim projektom?
 
^^Igrom slucaja sam prosao pored doticnog objekta pre desetak dana, posto sam isao na Bezanijsko groblje, i mogu da kazem da uzivo za par nijansi bolje izgleda nego na fotografijama, cak mi se svidela zgrada :)
 
Sawovsky":2uoumj9d je napisao(la):
^^Igrom slucaja sam prosao pored doticnog objekta pre desetak dana, posto sam isao na Bezanijsko groblje, i mogu da kazem da uzivo za par nijansi bolje izgleda nego na fotografijama, cak mi se svidela zgrada :)
Još nisam sreo nekog kome se zgrada ne svidja, pogotovo ako je imao prilike i da sagleda njen enterijer u večernjim časovima. Na toj lokaciji je mogla da nikne još jedna montažna zgrada od malo al profila i mnogo stakla (takoreći kiosk), kakava je Mercedesov izložbeni salon u blizini, ali umesto toga imamo kvalitetnu, čvrstu građevinu od čelika i betona, koja je tu da stoji bar 50 godina i mi svi smo jako ponosni na nju jer smo uspeli da primenimo rešenja kakva nikad ranije nisu primenjena.
 
Нисмо дуго времена писали о блоку 37 и оном плацу где је требало да се гради она монструм пословна зграда. Писали смо о томе на подтеми „Развој новобеоградских блокова“
https://forum.beobuild.rs/threads/razvoj-novobeogradskih-blokova.86/page-154#post-859470
https://forum.beobuild.rs/threads/razvoj-novobeogradskih-blokova.86/page-155#post-859793

Слике су од 17.02.2024., а почело је да се прича о сређивању тог дела. Наиме другар који живи у блоку 37, али не у тој згради која је требало да буде заклоњена, него у истој таквој згради паралалена са Милутина Миланковића, али која је уз и бочно у односу на Народних хероја. Каже ми да ће ту ускоро бити парк-зелена површина и паркинг. Значи ништа од подземне (два нивоа) или двоспратне надземне гараже, а био је заинтересован за куповину гаражног места. Толико за сад.

IMG_20240217_133321_resized_20240217_031708034.jpg
IMG_20240217_134350_resized_20240217_031913122.jpg
IMG_20240217_134427_resized_20240217_031940258.jpg
 
Sto ne naprave anketu ili mini referendum u bloku čak su to tako radili i zli crveni
Znaci cisto parki ili garaza sa zelenim krovom ali da se pm prodaju i da se od tog finansira gradnja
 
Надам се да ће приликом коначног уређења ове парцеле бити реновирани и тротоар и бициклистичка стаза у Булевару Милутина Миланковића дуж те парцеле, јер су међу најужаснијим на НБГ. Да ли се можда у скорије време планира реконструкција унутарблоковских тротоара и дечијих игралишта око ОШ "Ђуро Стругар", пошто су већ годинама у баш језивом стању.
 
Sto ne naprave anketu ili mini referendum u bloku čak su to tako radili i zli crveni
Znaci cisto parki ili garaza sa zelenim krovom ali da se pm prodaju i da se od tog finansira gradnja
Била је нека врста анкете, 1. парк-зелена површина, 2. парк за кућне љубимце (кучиће и мачиће), 3. подземна или надземна гаража. Свако вукао на своју страну (тотална несложност међу станарима тог дела блока 37) и сад је ваљда као нешто "коначно": парк-зелена површина и паркинг ! Видеће се уосталом.
 
Vrh