Šta je novo?

Blok 34 i Studentski grad, Novi Beograd

@Anonymo96 Podzemnu garažu blok 34 neće dobiti jer je ni mnogo okupiraniji blokovi nisu dobili tako da o tome nema potrebe ni maštati.

Zone mislim da će biti i bez ikakvih problema ima vremena do 26. da se obaveste građani i postave table, mesta su maltene već obeležena....
 
U Bloku 30 su neko vreme unapred postavili table za zonu ali i obaveštenja. Nije se preko noći išlo.

Mislim da je broj parking mesta definisan zakonom. Tipa na 50 iscrtanih mesta 2 moraju za invalide.

Zoniranje mi uopšte nije realna varijanta. Isto kao za Blok 30 gde svaki dan vidim ovu situaciju.

Pogledajte prilog 188647

Ja ovde vidim vozila koja su parkirana nepropisno i na toj strani ulice nema nijednog slobodnog mesta. Sa druge strane ulice, ima nekoliko regularno obeleženih mesta. Dakle ljudi sami biraju da ne parkiraju u zoni iz bilo kog razloga. Pretpostavljam zato što nemaju pravo u zoni da ostanu ceo dan, a poneko možda i zato što neće nijedan sat da plati.
 
U bloku 28 je isto bilo poznato od nekog momenta da će biti, ali table jesu nikle " preko noći " kao i obeležavanje.
Ovde u našem bloku se već uveliko završilo dosta koraka.
Mislim da će svi koji žive u toj zgradi regularno platiti mesečni izdatak od 500 ili koliko već dinara da malo lakše pronađu mesto u okolini svog ulaza.

Stvarno je postalo nepodnošljivo, evo večeras npr. se igra utakmica u areni, sreća pa se domino ( coffeedream ) renovira....

Pre neko veče sam 3 kruga obrnuo i ništa.... na kraju nekako ulovih mesto na onom parkingu koji se pruža paralelno sa blokom 3 blizu zgrade carine iako živim mnogo bliže kapiji studenjaka....
 
Mislim da je broj parking mesta definisan zakonom. Tipa na 50 iscrtanih mesta 2 moraju za invalide.
Nisam u blokovima u okruženju a i šire video ovoliko mesta za invalide na ovako malom prostoru. Malo su se prebrojali. Upravu je IspeciPaReci, ima ljudi koji neće da plate čak i da imaju povlastice pa parkiraju po livadama i ulici.
 
Nisam u blokovima u okruženju a i šire video ovoliko mesta za invalide na ovako malom prostoru. Malo su se prebrojali. Upravu je IspeciPaReci, ima ljudi koji neće da plate čak i da imaju povlastice pa parkiraju po livadama i ulici.
 
@Гага коме уопште припада ливада у блоку 34 иза Ристића? Питам јер ме интересује колико је изводљиво да се ту изгради подземна гаража или барем паркинг, јер ако се то не уради пре зонирања у овом блоку ће настати општи хаос. Такође, интересује ме коме припада она мала зелена површина између недавно реконструисаног платоа и Ароме, јер и ту има места да се направи паркинг.
 
То је кп 865/31 и то је градско грађевинско земљиште или ти јавна својина. Исти је број кп и за ту парцелу код Ароме. https://katastar.rgz.gov.rs/eKatastarPublic/NepokretnostProperties.aspx?nepID=jcCN1qYohBE=
блок 34_кп 861_31.JPG
 
Одлично, дакле могуће је изградити подземну гаражу или барем паркинг иза Ристића. Не би било лоше да неколико нас то предложи преко мејла градском урбанисти, општини и Дирекцији за грађевинско земљиште.
 
Evo ja ću opet da im pišem i dobiću isti odgovor da je to zemljište privatno i da su u pitanju pravno imovinski problemi što sprečava da se uredi ili iskoristi. Da nije gradsko govori i to da nijedna komunalna služba neće da reaguje ni na kakav poziv u vezi te livade, isti odgovor daju. Džabe što piše da je gradsko, jbg, i na tarabi piše.
 
Интересује ме како би реаговали ако би им у оквиру мејла послали слику из катастра на којој пише да је то градско грађевинско земљиште.
 
Ne znam, nije to loša ideja. Činjenica je da trideset godina nijedna gradska/opštinska vlast nije prstom mrdnula da uredi blok, ni na koji način i da su trideset godina isti odgovori/izgovori zašto je to tako. Svojevremeno smo zvali i bg hroniku, 150 minuta, studio B, dok je bio gradska tv, itd. Niko nikada nije došao da napravi reportažu o haosu u kome živimo. Ne bavim se društvenim mrežama, još to nismo probali.
 
Ta podzemna garaža je samo vlažni san. Za tako skup projekat je naš blok toliko nisko na rang listi da ne treba ni razmišljati o tome. Slažem se da je u teoriji najbolje rešenje, pogotovo ako gore ostane lep, zeleni park, ali treba biti svestan da se to neće desiti.

Neko reče da ove godine stiže zona. Obeležena parking mesta i stubovi za parking znak koji se čine viši nego inače, kao da su toliki zbog budućih tabli o parking zoni, govore da bi to moglo biti tačno. Kako će biti videćemo. Ja verujem da će biti bolje nego sada.
 
Mislim da je broj parking mesta definisan zakonom. Tipa na 50 iscrtanih mesta 2 moraju za invalide.

Zoniranje mi uopšte nije realna varijanta. Isto kao za Blok 30 gde svaki dan vidim ovu situaciju.

Pogledajte prilog 188647
Na sajtu PS za Blok 30 kaze:
“посетиоце овог дела Новог Београда да ће 594 паркинг места у Блоку 30”…
”У Блоку 30 биће обележена и 2 паркинг места за паркирање возила особа са инвалидитетом”

Cela vest.
 
Iskreno, po meni ima previše mesta za invalide. Naravno, da ukidanje toliko mesta za invalide neće mnogo rešiti problem parkiranja, ali treba imati sledeću stvar u vidu.

Mi imamo mnogo manje (procentualno) invalida koji koriste kola (i koje voze drugi) jer mi uopšte nemamo infrastrukturu prilagođenu invalidima. Zato često vidimo kako invalidi koriste kolovoz u onim svojim električnim vozilima. Dokaz toga je i što su mesta za invalide uvek slobodna na skoro svakom parkingu.

Meni je jedan od šokova kada sam prvi put bio u Holandiji bila količina invalida na ulicama i uopšte po gradovima.

Tada sam shvatio da je to zato što je njima skoro sve prilagođeno. A kod nas invalid ne može samostalno da izađe iz svoje zgrade.
 
pa ako ih u holandiji ima puno, ima ih i ovde, nisu srbi manje skloni invaliditetu od holandjana. parking je deo (prilagodjene) infrastrukture.
 
Pa parkinge su prilagodili, a prilagodjavaju polako i drugu infrastrukturu po gradu. Npr sada svuda stavljaju tastere za semafore koji su prilagodjeni slepim i slabovidim osobama, srecom pa niko iz grada ne razmislja u stilu "e tu niko slep ne zivi, aj preskocimo ovu raskrsnicu". I kakvo je to naopako razmisljanje, ne mogu da izadje iz zgrade, ajde im ukinemo parking :)

ja koristim parking mesta za osobe za invl. svaki dan (mogu da izadjem iz zgrade, verovali ili ne) i rekao bih da se dosta koriste i da cesto nema slobodnih mesta... ali pretpostavljam da je to sve stvar percepcije
 
Pa parkinge su prilagodili, a prilagodjavaju polako i drugu infrastrukturu po gradu. Npr sada svuda stavljaju tastere za semafore koji su prilagodjeni slepim i slabovidim osobama, srecom pa niko iz grada ne razmislja u stilu "e tu niko slep ne zivi, aj preskocimo ovu raskrsnicu". I kakvo je to naopako razmisljanje, ne mogu da izadje iz zgrade, ajde im ukinemo parking :)

ja koristim parking mesta za osobe za invl. svaki dan (mogu da izadjem iz zgrade, verovali ili ne) i rekao bih da se dosta koriste i da cesto nema slobodnih mesta... ali pretpostavljam da je to sve stvar percepcije
Ja u 99% situacija vidim ljude bez nalepnice na mestima za invalide. Ili su mesta prazna. Osim trotoara, semafora i parking mesta i po neki WC, mi nemamo nista drugo sto moze pomoci invalidima da se normalno krecu.
 
Duugoo sam čekao da se registrujem na forum iako ga godinama pratim, ali evo ovde da napišem pošto smatram da je korisno, sam sam stanar ovog bloka već 25 godina pa da vam kažem da nas čeka zoniranje bloka što se tiče parkinga u narednih par meseci, verovatno na proleće.
Šta kažu izvori tri meseca kasnije?
 
Vrh