Šta je novo?

Blok 13 - Filharmonija

Ima lepih, ima smelih, ima sigurnih, ima potpunih promasaja (betonski plato i trzni centar fazon), takodje ima i "kineskog dizajna"
(cvet) koji mislim da je promasaj za Bg. Takodje jedva cekam malo strucnije komentare forumasa :kafa:
 
Dobar je 19, da je sreće tako nešto bi bilo u planu za SA. Ostali onako, uglavnom ništa posebno, na stranu konkurencija ili odsustvo iste, izabrani projekat je sasvim ok...
 
Од понуђених не видим нити један, макар технички пристојно презентован пројекат. Првонаграђени плагијат је по том питању још и најмање лош. Одавно су овакви конкурси резервисани за домаће "афиримисане архитекте, академике, цењене професоре" и осталу квази-интелектуалну малограђанштину.

Пристојне архитекте који би могли да понуде добро и оригинално решење су презаузете пуким преживљавањем и бављењем релним пројектима.
 
Dosta projekata se čak ni ne trudi da sakrije čega je plagijat...
 
Prvonagradjeno resenje je sasvim zasluzeno pobedilo.
 
Апсолутно се слажем са Вранцем.
 
Bio sam u prolazu danas... Ova armatura je veoma zanimljiva, čime god sam je dotakao ostajao je crveni pepeo na njoj.

Inače, po urbanističkom planu je planirano da se ruši trenutni objekat jer će novi biti veće osnovne površine.

23434701_1979612365628689_7361616175888606364_n.jpg
 
Danas je usvojen urbanistički plan za Blok 13... Sledeći korak tender za izvođača radova.
 
Ne, sledeći korak je arhitektonski konkurs za samu zgradu.

Tasovac je to nešto ranije objašnjavao. Onaj prethodni konkurs je samo poslužio da bi se dobila osnova za urbanistički plan, a konkretan projekat za zgradu dobiće se na novom, navodno međunarodnom konkursu koji bi trebalo da bude raspisan u toku ove godine.

Pričao je i nešto o tome kako dvoranu treba da projektuju firme koje se time bave, jer je to delikatan posao.

Uglavnom, ašov prvi neće pre 2020. sigurno.
 
Godina 2020. polako postaje sinonim za sve u Begradu. Otkako su izbori završeni naravno da ništa iole kapitalno neće biti ni zagrebano pre toga.
 
Kako moze arhitektonski konkurs kada projekat odavno postoji? :gobb:
 
da to je tacno, prethodni konkurs je bio idejni i ubarnisticki....prema tome dozvoljeno je da raspisu konkurs za samu zgradu. Inace za zgradu su davani planovi 1:1000 sto uopste nije dovoljno da bi se ocenjivala sama zgrada....
 
U prolasku autobusom kroz Teslin bulevar video sam neke sveže iskopane gomile zemlje na istočnoj strani neizgrađenog Muzeja revolucije.
Takođe su bile razvučene one narandžaste ograde-mreže duž same ivice bulevara.

Jel zna neko o čemu se radi?
 
Зида се паркинг, зато што запослени у пословном центру ушће немају где да паркирају а да не плаћају 10 хиљада динара месечно паркирање. Приватни капитал одређује како се јавне површине подређује њиховим интересима. При том се руше стабла и уништава травнати део парка.
Само бетон, само бетон!
Док на западу саде дрво на сваку могућу површину, код нас се руши бесомучно.

Неће драге архитекте да схвате да једно дрво даје више живота него њихове бетончине и стакло.
 
Cek gdje se pravi parking na cijoj zemlji i ko ga pravi
Moze oznacena lokacija na bingu
 
Kako sam shvatio (sutra ću protrčati tim delom) svim ovim kolima iza solitera se mora naći novo mesto, a to će biti negde preko puta

 
A sto nas briga za tim ko je izdo dozvolu za to gde je opozicija sad da to ganja ....
 
Aj prvo ovako - oće li se uskoro graditi nova zgrada Filharmonije na tom mestu ili ne? Jer ako je to izvesno, ako je pitanje vremena, onda taj parking i nije toliko zlo, kad će posle biti zamenjen novim gradilištem, zar ne... ?
Dakle šta se trenutno dešava s tim planom za novu zgradu Filharmonije? Ima li nade da se to započne u skorije vreme?
 
Iskreno, potreban je parking za posetioce novih uređenih parkova. Ja se samo plašim da će se ovaj parking, posle izgradnje drugog solitera koristiti samo za zaposlene u SIV-u, tj, da neće biti javni.

A izgradnja Filharmonije se plašim da neće započeti još nekoliko godina.
 
Čekaj, nemoj mi reći da onolika zgradurina od SIVa nema svoj podzemni parking nego se uzdaju samo u onaj površinski deo veličine 350 fudbalskih terena?
 
Imaju parking za službene Audije i Škode (ili šta god voze budžovani) kod istočnog krila (ka Bulevaru Mihajla Pupina). Otvoreni parking je za zaposlene.

Meni je neverovatna količina automobila tu, tj, koliko ljudi dolazi na posao kolima. Majka mi je dugo radila u toj zgradi i naravno da nekada nije bilo toliko privatnih automobila na parkingu.

Takođe sam (nevezano direktno za ovu temu) danas bio frapiran količinom automobila na parkingu Policije u Makišu kod Ade.
 
U stvari kad razmislim, ima logike što SIV nema podzemnu garažu pošto je ipak jelte građen dosta davno i to na tadašnjem peskovitom i plavnom zemljištu Novog Beograda. Možda bi mogla da se napravi neka montažna garaža do dva sprata pored postojećeg zapadnog parkinga, s obzirom na to da su tu ionako već izgrađeni neki asfaltni prilazi ali se retko koriste. Evo na šta mislim: https://binged.it/2xIDxiN Tako da bi se poseklo minimum zelenila a parking bi bio okružen drvećem te da se ne bi video. Uostalom može da se zasadi novo drveće oko tog mesta, da popuni prazninu. U svakom slučaju bolje to nego ovako da stoje automobili razbacani po celom kompleksu.
 
Vrh