Šta je novo?

Blok 11a - Novogradnja

nije mi toliko losha ova Intesina zgrada. Barem nije alukobond + polarizovano (tamno zeleno staklo) staklo....ali mi se nije jasan odnos te zgrade i podrekinog hotela sa ovom zgradom Imperial gradnje koja ide duzom stranom od Vig Plaze do Energoprojekta. Izmedju nje i ova dva hotela nece biti vishe od 20 m rastojanja i cela ta strana zgrade nece videti Sunca ako spratnost ova 2 nova objekta (kada se realizuju, pustimo mi ove lepe rendere i najave, zivimo u Srbiji) bude preko znacajna. Za jedan blok zgrada (imperial) gde se za kvm stana trazi izmedju 1500 i 3000 evra, po prici, mislim da je veoma vazno da nekada vidim i nebo a ne samo kancelariju na 10 do 20 m
 
Eh,makar cemo moci da zexlandovu decu za 30 godina zamolimo da u virtual earth googlu naprave beograd kako bi izgledao da je izgradjen kako je trebalo...
 
vucko":1np7knyh je napisao(la):
Eh,makar cemo moci da zexlandovu decu za 30 godina zamolimo da u virtual earth googlu naprave beograd kako bi izgledao da je izgradjen kako je trebalo...
Ja sam definitivno odustao da se bavim takvom imaginacijom... :laugh:

Jos se povremeno javi u tragovima... :p


Ne mogu vishe da se nerviram. :/
 
@ Homer Jay Nase arhitekte ne zaostaju sto se tice znanja i ideja, ali zaostaju investitori, koji ne mogu da iscackaju praziluk iz uveta, i koji odlucuju sta ce da se gradi.

Da se bolje izrazim: Ne zaostajemo sa idejama, ali zaostajemo u realnosti. To znaci da nam arhitektura zaostaje.
 
Meni nikako ne biva jasno kako nekim ozbiljnijim firmama ne dolazi u svest da bi značajnije arhitektonsko ostvarenje izuzetno doprinelo i njihovom imidžu. Da sam "u njihovim cipelama", ne bih se libio da angažujem kakvo zvučno graditeljsko ime ili neku smelu i nadahnutu mladu projektantsku glavu da mi "odsanja" upravnu zgradu, nakon čega bi mi samo ostalo da se smeškam i ubiram tantijeme od besplatnog pi-ara.
Toliko je primera po svetu gde su znamenite zgrade i dan danas poznate po imenima firmi koje su ih finansirale.
Ali, Beograd, očigledno, nije svet. I ma koliko mi to želeli, još dugo to neće biti.
 
stf":1t1u2pwj je napisao(la):
...ne mogu da iscackaju praziluk iz uveta....
Iz uveta ?!?!!?

Pa ja ceo život živim u zabludi i grehu, misleći da je iz nećeg trećeg.

Izvinjavam se za off.
 
Mace ce graditi zgradu banke "Inteza"

Banca Intesa - Beograd

Klijent: Banca Intesa
Sektor: Komercijalni - Novogradnja
Mace uloga: Rukovođenje projektom, upravljanje troškovima i stručni nadzor
Vrednost projekta: Poverljivo
Status projekta: U toku

banca_intesa1_velika.jpg


U bloku 11a na Novom Beogradu gradi se nova upravna zgrada Banca Intesa AD Beograd. Mace rukovodi i vrši stručni nadzor nad izgradnjom 33.000 kvadratnih metara poslovnog prostora. Smeštena u najužem poslovnom centru Novog Beograda, nova upravna zgrada Banca Intesa ispuniće sve zahteve savremenog finansijskog poslovanja.

Svi nivoi menadžmenta biće smešteni u objektu koji će pored kancelarija za zaposlene sačinjavati i prateći sadržaji poput noćnog trezora, konferencijskog centra, restorana namenjenog zaposlenima, dnevnog boravka za decu. Deo prostora u okviru objekta biće odvojen za poslovnicu banke, a deo za osiguravajuće društvo.
Izvor: Mace Srbija
 
Na kojoj parceli u Bloku 11 ce biti ovolika gradjevina, gledam Google maps i ne vidim gde ima povrsine za ovako veliku osnovu ( meni se inace dopada zgrada jer nije nova varijanta biznis kule)?

Inace posto je skoro najavljena i zgrada Rajfajzen Banke (21.500m2) ,moze se videti da je Intesina zgrada veca za 50% i na boljoj lokaciji,kao da su hteli da pokazu da su NO1 banka u Srbiji...

Jel se zna rok zavrsetka Intesine zgrade kao i kada ce poceti vidljivi radovi?
 
@Pegasus

103d0ra.jpg


Samo umesto Inveja, sada je tu Intesa. Izgradnja jos nije pocela, ali ako sve bude u redu, verovatno ce poceti u prvoj polovini 2011. Nadam se da ce i investitori susednog hotela "Falkensteiner" aktivirati radove.
 
Hvala na pojasnjenu,nisam tu ocekivao da ce biti ,malo mi se cini da ce biti prenatrpan taj blok kada se jedna tako velika banka useli tu,i sada nije lako za parking naci mesto a i guzve su sve vece.

Previshe ce biti zbijene zgrade cini mi se takodje ,gledace jedni drugima u prozore,maltene ce moci da se rukuju iz susednih zgrada :)

Josh kad se na mesto kineske ambasada izgradi nesto i prazne parcele pored,bash ce biti gusto u tom kraju...
 
Ovo mi se uopšte ne sviđa. Natrpali su taj blok najstrašnije. Gde su zelene površine, parking mesta... Užas... Izgleda da opštini NBG opasno ponestaje para.
 
Baš na protiv ,taj blok je plakao da se formira :rolleyes: A ovo da neće biti parking mesta,a pa i ne treba neka grade Metro...
 
mekbejn":2w0vjdzi je napisao(la):
Ovo mi se uopšte ne sviđa. Natrpali su taj blok najstrašnije. Gde su zelene površine, parking mesta... Užas... Izgleda da opštini NBG opasno ponestaje para.
Pa ne bas,nego izvlace na to sto je blizu reke pa onda natrpaju sto vise zgrada.
 
Slazem se sa Mekbejnom po pitanju prenatrpanosti koja bi bila opravdana da se radi iskljuchivo o komercijalnom bloku.bice mi zao ljudi koji su dali ili ce dati 2 do 3000 evra za stanove u ovom bloku (zgrada paralelna bulevaru mihajla pupina, izmedju vig plaze i energoprojekta) a na kraju ce da dobiju pogled u staklenu fasadu banke intese.
 
Pa jel metro treba da znači zabranjivanje automobila? Prednost NBGa je i bila u tome da se moglo parkirati u (relativnoj) blizini zgrade i brzo stići sa kraja na kraj NBG. Što ne znači da zagovaram automobilski koncept, već kažem da ne možemo proterati automobile i da treba razmišljati o parking mestima.

Izgradnja u tom bloku je ok, samo mi se ne sviđa natrpanost svega jer je (bar do skora) prednost NBG-a bila i velika količina zelenila, a deo kod Arene, pa zatim blok 37 i blok 3 pokazuju kako izgleda gradnja na svakoj slobodnoj površini - skandalozno.
 
Blok 11 kao celina kada se popuni sa ovim sarenisom ce izgledati ruzno.Pretpace blok i svaka zgrada ce voditi svoju pricu a s obzirom na kvadraturu inteze mogli su komotno kulu da napreve umesto ovoga a time bi se dobilo na prostoru koji bi mogao lepo da se iskoristi za stvaranje humanijih uslova u tom bloku.
 
Ако буде подземних паркинг места, нема везе што су зграде толико збијене. Већи проблем је што су шарене.

Зна ли се хоће ли бити шта са рушевинама кинеске амбасаде?
 
Kule pored atraktivnosti ostavljaju visak prostora za zelene povrsine, trgove,...
Delijo mi to ponavljamo ovde i na SSC izmedju sebe u nedogled ali nema ko da slusa.
A u stvarnosti, daj da mi smandrljamo neku kutiju, stavimo dosta stakla i raznih boja i to prodamo kao vrhunsko dostignuce moderne arhitekture! :bash:
 
Sta nije dovrsio NATO, dovrsice "PMC inzenjering"....

Direkcija za građevinsko zemljište
Ostaci kineske ambasade biće uklonjeni do kraja godine
Blic | 23. 11. 2010. - 14:07h | Foto: D.Milenković | Komentara: 0

Rušenje i uklanjanje ostataka kineske ambasade u Novom Beogradu, bombardovane 1999. godine, biće gotovo za mesec dana, najavili su u Direkciji za građevinsko zemljište, koja je nosilac prava korišćenja zgrade.

Uklanjanje je započeto tek krajem oktobra ove godine, a rok za završetak radova je do kraja ove godine.

Čišćenje i saniranje obavlja kompanija “PMC inženjering”.

Dok se Narodna Republika Kina ne izjasni da li na tom mestu želi da gradi kineski kulturni centar, Grad Beograd neće oglašavati prodaju ovog zemljišta.
Galerija:

Izvor: Blic

Kako li Toma i Mladja podnose radove u komsiluku :rolleyes:
 
vucko":1h4tnwvt je napisao(la):
Tek provalih da im rasciscavaju pogled :lol:
Zamisli koliko bi nam bili nesretni Toma i Mladja, da pored ogromnog kredita koji otplacuju , jos gledaju i na ruinu.
 
Mlađa je visoko i ništa mu ne zaklanja pogled, ako se ne varam onda je to stan B 26:
http://www.imperialgradnja.com/gallery.php?id=183
Jedino je bezveze kada mu u spavaću sobu gleda onaj od preko puta, iz zgrade A, pošto je razmak između te dve zgrade jako mali, skoro pa kao u Belvilu :)
 
Evo, javila se i "Intesa".... Mislio sam da su i kod njih poceli radovi - kad ono, "Tehnobeton" im uzurpirao plac zbog izgradnje "Falkensteinera". Cak su i jednu tablu za hotel stavili na deo placa koji je "Intesin"... Ipak, bankari najavljuju da ce uskoro preuzeti svoju teritoriju:

0. 04. 2011.| 14:45
Banka Intesa krajem 2011. počinje izgradnju nove upravne zgrade u Beogradu - Investicija od 45 mil EUR

banka_intesa_20411.jpg


Banka Intesa započinje izgradnju nove upravne zgrade u Beogradu kako bi objedinila sve upravne celine banke, stvorila bolje uslove za dalje unapređenje poslovanja. Vrednost nove upravne zgrade koja će imati više od 32.000 m2 je 45 mil EUR. Banka planira da se sa pripremnim građevinskim radovima počne do kraja 2011. godine, s tim da je planirani završetak svih radova predviđen za poslednji kvartal 2013. godine.

- Kao vodeća banka na našem tržištu banka Intesa je u proteklom periodu mnogo puta dokazala da je spremna da ispuni očekivanja koja ta pozicija sa sobom nosi. Verujem da smo svojim dosadašnjim aktivnostima već pokazali koliko srpsko tržište za nas važno, ali i za našu matičnu Intesa Sanpaolo grupaciju. Odlukom o izgradnji nove zgrade i samom investicijom u visini od 45 mil EUR potvrđujemo sopstvenu opredeljenost da dugoročno radimo na unapređenju ukupne poslovne klime, ali i kvaliteta života građana Srbije - izjavila je Draginja Đurić, predsednik Izvršnog odbora banke Intesa.

Ova savremena poslovna zgrada koja će biti na raskrsnici Bulevara Mihajla Pupina i Ulice Trešnjinog cveta, koncipirana je kao moderan poslovni objekat u koji će smestiti 1.000 zaposlenih, projektovan u skladu sa najsavremenijim trendovima u arhitekturi. Zgrada koja će imati 12 spratova i tri podzemna nivoa biće sedište i centrale Intesa Leasinga, ali i ostalih kompanija koje će poslovati na srpskom tržištu. U okviru banke predviđen je i vrtić za decu zaposlenih, medicinski i trening centri, restoran za zaposlene, ali i "zelena" odmorišta kao eko oaze namenjene za predah tokom pauze.

Nova upravna zgrada banka Intesa gradiće se po najvišim ekološkim standardima u svetu što potvrđuje i LEED, najprestižniji i najkompleksniji sertifikat u oblasti ekološke gradnje u svetu, koji izdaje Savet za zelene zgrade SAD - USGBC (U.S. Green Building Council). Nova upravna zgrada banke je prva zgrada na teritoriji u Srbiji koja će poneti LEED sertifikat u kategoriji novoizgrađenih objekata.

Na ovaj način banka će sa jedne strane dugoročno uticati na poslovne rezultate zahvaljujući uštedama na troškovima, dok će sa druge strane doprineti racionalijem korišćenju prirodnih resursa kao što je upotreba energije i vode, emitovanja ugljen dioksida i upravljanja otpadom. Od velikog značaja je i unapređenje radnog okruženja za zaposlene koji, u zgradama izgrađenim prema LEED -ovim pravilima gradnje aktivnosti, obavljaju dnevne aktivnosti u prostorijama sa kvalitetnim vazduhom i adekvatnim osvetljenjem, i time su manje izloženi štetnim uticajima, odnosno tzv. sindromu "bolesnih" poslovnih zgrada.
Izvor: E Kapija
 
Jedna ponuda za zemljište bivše Ambasade Kine

Kompanija “Svidax pro” jedini je ponuđač za zakup zemljišta na Novom Beogradu u Ulici Trešnjinog cventa, na kome se nalazila nekadašnja Ambasada narodne republike Kine.

Otvaranje ponuda održano je danas u prostorijama Direkcije za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda.

“Svidax pro” ponudio je 387 miliona dinara za zakup ove parcele, površine 5.999 kvadratnih metara. Ponuda ove kompanije ocenjena je kao ispravna, a po donošenju rešenja počinje da teče rok od 30 dana do kada bi trebalo da zaključi ugovor sa Direkcijom za građevinsko zemljište.

Ukoliko do toga dođe, osim iznosa predviđenog za zakup, “Svidax pro” moraće da plati i naknadu za uređenje građevinskog zemljišta. Na ovoj lokaciji predviđena je izgradnja stambeno-komercijalnih objekat objekat od oko 24.000 kvadratnih metara.
blic.rs
Inace,na datoj lokaciji je predvidjeno samo 8 spratova. :rant:
 
Vrh