Šta je novo?

BIP

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=873201#p873201:3q579shi je napisao(la):
Дошљак » 20 Aug 2021 08:33 pm[/url]":3q579shi]А зашто му реално нису вратили отету имовину? Зато што би је скупље продао за разлику од лицитације пропалог гиганта.

Zato što bogatstvo, imovina i novac znače moć, a moć je ovde rezervisana samo za određenu klasu ljudi.
Tako i naši sportisti koji su se legalno i javno obogatili u inostranstvu nisu mogli da ovde pokrenu neki veliki biznis ili da kupe ili privatizuju neki proizvodni pogon.
 
Ako aludiraš na Divca, njega baš i ne bih žalio.

Što se Bipa tiče... Zar nisu nacionalizovali pivaru porušenu u savezničkom bombardovanju. Kakav god se sad raspad od zgrade nalazi na istom mestu, jednostavno to nije to.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=873865#p873865:3mqtbl3t je napisao(la):
StariPosmatrač » 23 Aug 2021 01:13 pm[/url]":3mqtbl3t]Ako aludiraš na Divca, njega baš i ne bih žalio.

Što se Bipa tiče... Zar nisu nacionalizovali pivaru porušenu u savezničkom bombardovanju. Kakav god se sad raspad od zgrade nalazi na istom mestu, jednostavno to nije to.

I na Bodirogu... znam, nisu tzv. "naši", nisu podobni.

Evo, odmah i počinje razvodnjavanje...kad su stari vlasnici u pitanju onda "to nije to" i zakoni mogu da se zaobilaze, a kada se privatizuje zbog zemljišta za male pare ljudima odanim poretku, onda je OK.

Beobuld mi se sve više i više gadi.
 
Био сам пре неки дан до БИП дисконта. БИП пиво имају само у стаклу, цена је 45 динара + 20 кауција (ко нема флајку), Одвратно БГ пиво има и у стаклу и у лименци). Од остале робе имају Пиварски квасац, сирце и Квас. Ја највише отишао због квасца.
Пиво ме овога пута није баш одушевило, знали су да направе и боље.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=873940#p873940:2w8wrnc0 je napisao(la):
relja » Pon Avg 23, 2021 5:02 pm[/url]":2w8wrnc0]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=873865#p873865:2w8wrnc0 je napisao(la):
StariPosmatrač » 23 Aug 2021 01:13 pm[/url]":2w8wrnc0]Ako aludiraš na Divca, njega baš i ne bih žalio.

Što se Bipa tiče... Zar nisu nacionalizovali pivaru porušenu u savezničkom bombardovanju. Kakav god se sad raspad od zgrade nalazi na istom mestu, jednostavno to nije to.

I na Bodirogu... znam, nisu tzv. "naši", nisu podobni.

Evo, odmah i počinje razvodnjavanje...kad su stari vlasnici u pitanju onda "to nije to" i zakoni mogu da se zaobilaze, a kada se privatizuje zbog zemljišta za male pare ljudima odanim poretku, onda je OK.

Beobuld mi se sve više i više gadi.

Batali, da se ne mučiš. Eno je Nataša Kandić na Tviteru, tamo možeš da uživaš.

Divac je svakako "naš" i to svakoj vlasti. I skroz je nezajažljiv. Setite se kako je oteo voda vodu uz pomoć Nikezića i Cvetkovića. I opet je ukanalio i upropastio jedan od naših najboljih brendova.

Jesi li siguran da je u slučaju Bipa restitucija odrađena mimo zakona?
 
Restitucija BIPa - nije sprovedena.
Iz svega ostalog što si napisao zaključujem da si ovde da malo zamutiš i skreneš priču i da svakoga po malo oblatiš i etiketiraš... takvih ima u svakoj bitnoj firmi, svakoj instituciji, odrađuju to za male usluge i sređivanje privatnih stvari preko veze... Kad su forumi već postali uticajni, zašto to ne bi i na njima radili, kad je tako lako... Nije te bilo na temi do sada, aktivirao si se baš na moje "Zato što bogatstvo, imovina i novac znače moć, a moć je ovde rezervisana samo za određenu klasu ljudi."
 
Možda upadam sa glupim pitanjem, ali da li su kompanije uopšte bile predmet restitucije u Srbiji?

Znam npr. da isti ovaj čika - Bogdan Veljković - potražuje povraćaj parcele u Pariskoj ulici na kojoj se nekada nalazio hotel "Srpski kralj" koji je stradao u WWII, a kasnije restoran "Park" koji je stradao u požaru. No, iz Agencije za restituciju tvrde da je hotel bio u vlasništvu zadruge, a da imovina zadruga nije predmet restitucije.

Za kompanije se isto tako ne sećam da su ikome vraćane.

Gde je direktor sad kad nam treba!? :D

I da - povraćaj imovine naslednicima predratnih vlasnika nikako nije u suprotnosti sa krilaticom "samo nek se gradi". Naprotiv. Skorašnji primeri koji mi padaju na pamet su parkić na Banovom brdu, vila u Krunskoj gde je nekad bio DS (a koja će izgleda da ustupi mesto nekakvoj šestospratnoj/osmospratnoj stambenoj zgradi), i Mitićeva rupa (gde zapravo podržavam izgradnju).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=874056#p874056:5fad2vfg je napisao(la):
Homer Jay » 23 Aug 2021 11:59 pm[/url]":5fad2vfg]Možda upadam sa glupim pitanjem, ali da li su kompanije uopšte bile predmet restitucije u Srbiji?

Znam npr. da isti ovaj čika - Bogdan Veljković - potražuje povraćaj parcele u Pariskoj ulici na kojoj se nekada nalazio hotel "Srpski kralj" koji je stradao u WWII, a kasnije restoran "Park" koji je stradao u požaru. No, iz Agencije za restituciju tvrde da je hotel bio u vlasništvu zadruge, a da imovina zadruga nije predmet restitucije.

Za kompanije se isto tako ne sećam da su ikome vraćane.


U oba slučaja se sve vrti oko samog zemljišta...i restitucija i proaja BIPa "našem čoveku"... a zemljište je ipak bilo u nečijem vlasništvu.
Da li je bilo u vlasništvu pravnog lica koje je opet bilo vlasništvo Vajferta pa je posle prodato Veljkovićima, da li je bilo uknjiženo na firmu kao kapital ili na fizičko lice, to je samo tehnikalija, zna se ko je bio krajnji vlasnik parcele (parcela) pre oduzimanja. Na kraju krajeva, da zemljište zaista nije bilo u njihovom vlasništvu, odbili bi ih za restituciju odmah u startu, ne bi ih zavlačili decenijama...
 
Pa da im država vrati i 100% akcija BIP-a, oni ne bi dobili ni dinar od prodaje zemljišta jer je firma u totalnoj dubiozi...
 
Da si otvorio zakon, bilo bi ti odmah jasno da se nerviraš bezveze:

Начело заштите стицаоца
Члан 10.
Стицалац имовине који је, након подржављења имовине, у складу са законом,
стекао право својине, остаје власник и држалац ствари, и његова стечена права не
смеју бити повређена.
 
Meni iskreno žao zbog Pivare, bili su jedan od naših najboljih kupaca "dok su bili". Sve one nove gajbe BiP i BG je uradila i odštampala naša firma "Zlatarplast" iz NV. Nadao sam se nekom oporavku, obnovi poslovnih aktivnosti, ali što bi neko rekao "ćao i doviđenja".
 
Nemački DL Holding razvija biznis park kod Mostarske petlje - Potpisan sporazum sa kompanijom Auto Čačak

...
- Radujemo se našoj prvoj investiciji u Srbiji zajedno sa lokalnim partnerom Auto Čačak. Naš partner će dalje razvijati lokacije BIP-a u Krnjači i Čačku, dok će DL Holdnig svojim iskustvom i investicijama doprineti da lokacija na Mostarskoj petlji u centru Beograda postane najsavremeniji biznis park u Evropi - ističu u ovoj kompaniji...

https://www.ekapija.com/real-estate...ark-kod-mostarske-petlje-potpisan-sporazum-sa
 
Какви су планови за Крњачу и Чачак?
 
Пише да оће да задрже брендове БИП-а.
Па, видећемо...
 
Надам се пресељењу производње у Крњачу. Локација је логистички повољнија.
 
Cim spominju ,,najsavremeniji biznis park u Evropi'' ocekujem da ce ici u visinu.

Ovako nesto bi tu bilo super, i lepo bi se uklapalo sa Skyline Belgrade. :gobb:

8fc2d8c6635322715efc4226798445f2.jpg
 
Ја колко сам то пратио, ти "бизнис паркови" нешто и не иду у висину.
 
Kad je PDR predstavljao problem naprednoj Srbiji?
 
ovde će stvarno biti izazov da se humano uglave stambeni kvadrati predviđeni planom, ili uz prugu ili uz autoput ili uz stanični trg
 
Једино ако буде луксузни солитер попут куле Београд и Запада 65.
 
Vrh