Šta je novo?

BIGZ (БИГЗ)

Било би лепо да након реновирања џез клуб Чекаоница буде поново на тераси.

Na kojoj je to terasi bilo, koja gleda ka Senjaku ili ona skroz na vrhu koja gleda ka nbg?

Bilo bi super da ne bude samo poslovna zgrada nego da ima i nešto od tih starih alternativnih sadržaja, al sumnjam 🙂

Inače ove 2 slike iz članka koji je Igor postavio gore su kao da je rts angažovan da slika i pravi reportažu, ne možeš više verovati ni Beobuildu 😄 ... Da ima i takvih finalizovanih spratova ima, kao što u Beogradu ima i Knez Mihajlova i montažno naselje Kijevo. Sve je to Beograd. Tako da pored te 2 slike iz članka ima i još uvek potpuno netaknutih spratova i netaknutih stepeništa i netaknutih liftova i grafita duž cele zgrade oko stepeništa, sem glavnog stepeništa. Unutrašnja strana fasade je polovično urađena.

Recimo ova gore ventilacija sa prve slike, to na većini spratova tek treba da se postavi...

S druge strane, u stilu N1, možda sam ja malo preterao da je odnos urađeno - neurađeno, 20:80 🙂 ali ako smo ušli u završnu fazu renoviranja, po svim zdravorazumskim kriterijumima, onda je to završna faza od ukupno dve, pa smo iz faze 1 prešli u fazu 2, ujedno "završnu"...

Bolje od toga je i laiku jasno da ne može da bidne...

Na poslednja 3 sprata je stanište golubova. Velike rupčage zjape između pojedinih spratova itd. A otpadaju i delovi zgrade ka unutra i to sami od sebe, da li kod okna lifta, nisam siguran, samo čuješ bam, bam, bam, bam, buf! I kao, šta je ovo otpalo pobogu...

To ni zvukom nije završna faza, a kamoli vizuleno. 🙂 Prosto zgrada se renovira, ne gradi se od temelja i zna se šta je završna faza u renoviranju jedne zgrade. Krečenje.
 
Na kojoj je to terasi bilo, koja gleda ka Senjaku ili ona skroz na vrhu koja gleda ka nbg?

Bilo bi super da ne bude samo poslovna zgrada nego da ima i nešto od tih starih alternativnih sadržaja, al sumnjam 🙂

Inače ove 2 slike iz članka koji je Igor postavio gore su kao da je rts angažovan da slika i pravi reportažu, ne možeš više verovati ni Beobuildu 😄 ... Da ima i takvih finalizovanih spratova ima, kao što u Beogradu ima i Knez Mihajlova i montažno naselje Kijevo. Sve je to Beograd. Tako da pored te 2 slike iz članka ima i još uvek potpuno netaknutih spratova i netaknutih stepeništa i netaknutih liftova i grafita duž cele zgrade oko stepeništa, sem glavnog stepeništa. Unutrašnja strana fasade je polovično urađena.

Recimo ova gore ventilacija sa prve slike, to na većini spratova tek treba da se postavi...

S druge strane, u stilu N1, možda sam ja malo preterao da je odnos urađeno - neurađeno, 20:80 🙂 ali ako smo ušli u završnu fazu renoviranja, po svim zdravorazumskim kriterijumima, onda je to završna faza od ukupno dve, pa smo iz faze 1 prešli u fazu 2, ujedno "završnu"...

Bolje od toga je i laiku jasno da ne može da bidne...

Na poslednja 3 sprata je stanište golubova. Velike rupčage zjape između pojedinih spratova itd. A otpadaju i delovi zgrade ka unutra i to sami od sebe, da li kod okna lifta, nisam siguran, samo čuješ bam, bam, bam, bam, buf! I kao, šta je ovo otpalo pobogu...

To ni zvukom nije završna faza, a kamoli vizuleno. 🙂 Prosto zgrada se renovira, ne gradi se od temelja i zna se šta je završna faza u renoviranju jedne zgrade. Krečenje.
Гледала је ка Сави и Новом Београду :)

1688362586234.png
 
@Дошљак Da, to je ta veća, gornja, odakle se pruža prelep pogled...

I simpatičan mladić na slici ako smem da primetim (ovaj centralno pozicioniran) 🙂
 
Да, подсећа на Добрицу док је био у ОИ! фази :D
 
To je retorsko pitanje Beki 😉😊 Učtivo kao Englez se ogradim, if I may... a onda kažem šta mi volja 😄
 
Ma znam :ROFLMAO: Bas zato sam i napisao to, rekoh da vidim sta se desi kada to neko pita, a odgovori mu se sa ne moze :ROFLMAO:

Nego, na prosloj strani si okacio skrinsotove, kad ces video?
 
Hehe.. hvala što me promovišeš 😊 ❤ moraš da pogledaš i drugi deo, uploadovaću sutra 😄
 
Jedan od (dva) suvalasnika Čekaonice je bio moj brat. Mogu samo da vam kažem da je deo alternativnog šarma bio ceo taj prostor. Sa nenormalnim cenama zakupa koje će u toj zgradi sigurno biti, od svega toga nema ništa. Biće još jedan fensi lokal
 
Nama pre svega treba dosta slobodnog prostora da bi se uopste mogli upustati u bilo kakvu arhitektonsku kreativnost. Najaktraktivnije i najvece lokacije zgrabe lesinari i poltroni vlasti a ono sitno sto rasparcaju ruseci kucu za kucom je kao da si uzeo LSD tableticu: malo plava zgradica, pored nje zelena, pa zuta, crvena, roza, kaki...
 
Lepotica se polako nazire. Cik neka sada neko kaze da je "komunisticka" rugoba, koju treba srusiti 😄
 
Vrh