Šta je novo?

BIGZ (БИГЗ)

Da li mogao si novo uradjene djelove da uradiš pikovanje sta su dobili sa tim osim blamiranja
 
Izvor: Beobuild.rs

Zasijala zgrada BIGZ-a

bigz-230623-24b.jpg


Monumentalno zdanje BIGZ-a u Bulevaru vojvode Mišića zasijalo je nakon što je sa dela fasade uklonjena skela i postavljenja spoljašnja dekorativna rasveta. Rekonstrukcija ove zgrade, započeta u toku 2022. godine, ulazi u završnu fazu te će po okončanju radova ovaj prepoznatljiv objekat služiti kao prvoklasni kancelarijski prostor koji će biti različite kvadrature u zavisnosti od sprata na kome se nalazi. Obnova se obavlja pod nadzorom Zavoda za zaštitu spomenika Beograda, a kompanije “Marera Properties” i “Aleksandar gradnja” zajednički realizuju investiciju procenjenu na više od 20 miliona evra.

U prethodnom periodu završen je veliki deo posla, formiran je praktično novi ulazni hol sa stepenicama, a takođe su i završene dve nove liftovske vertikale. Ukupna površina fasadne stolarije iznosi 6.500 m2, od čega je do sada zamenjeno oko 90% starih drvenih profila. Ugrađuju se moderni aluminijumski profili sa trostrukim staklom, pa će budući korisnici imati maksimalnu termo i zvučnu izolaciju. Spoljna pikovana fasada je najvećim delom očišćena peskiranjem, a trenutno se privode kraju sanacija i malterisanje unutrašnje dvorišne fasade kao i čišćenje spoljašnje bočne fasade ka Ulici Koste Glavinića. Spoljašnja dekorativna rasveta postavljena je u delovima gde je prethodno završena sanacija i čišćenje fasade, a rasveta će biti kompletirana po završetku svih radova na fasadi. U okviru budućih poslovnih prostorija izvedene su tehničke instalacije, a uveliko traju gipsarski radovi čime prostor polako dobija finalnu formu i izgled.

Veliku foto reportažu i više informacija možete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku https://beobuild.rs/zasijala-zgrada-bigz-a-p3124.html
bigz-220623-13.jpg

bigz-220623-17.jpg

Veliku foto reportažu i više informacija možete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku https://beobuild.rs/zasijala-zgrada-bigz-a-p3124.html
 
Расвета!!! Убићу се!

Каже се осветљење фасаде! Осветљење не расвета!

Улично осветљење не улична расвета!

А прибор којим се то врши се зове светиљка а на расветиљка! Светиљка а не лампа.

И нема везе што већина говори расвета, то је погрешно!

Izvor: Beobuild.rs

Zasijala zgrada BIGZ-a


Monumentalno zdanje BIGZ-a u Bulevaru vojvode Mišića zasijalo je nakon što je sa dela fasade uklonjena skela i postavljenja spoljašnja dekorativna rasveta.
:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO: Nemoj Prleta da ubijemo :ROFLMAO:
 
Кад неко неће да чује :mad:

Декоративна! Еј! Па нису то гирљанде и кинески фењери!
Осветљење! Архитектуре! Фасадно осветељење!!!

Мене овде исто новинари убијају. Дам интервју, и онда га избуразе "народним" језиком, типа, да народ укапира. А онда ми се колеге смеју. Типа, шта си напричао.
 
Ja se sprdam sve vreme na temi jer mi je prvo bila smesna prica o krecenju, a onda se tu ubacila prica i o rasveti 🤣

Sad bih voleo da ostanu i da se zovu Bekijeve fleke 🤣 Ali nece se to desiti 😭

Ups, greska.

Nece se to desiti 🥳😊💪
 
Bice zanimljivo videti kada sve bude svetlelo. Mada, nikada nece tako kao na slici, to je preduzece koje radi punom parom, sad ce svako svoju politiku da vodi.
 
To sam se i ja pitao zasto rade naopako. Al naopaka zemlja, vise me ni ne cudi.
 
Zgradi fali bolji, tj. slobodniji i prostraniji pristup.
 
Da samo što smo daleko od golog betona jer unutrašnjost zgrade u 80% površine objekta izgleda kao da su radovi tek počeli...

A svakako je razumljivo da se odradi do faze da zakupci sređuju po svojim potrebama finese i finalne radove...

Evo i par fotki (screenshotova) od petka...

Screenshot_20230702-020937_Gallery.jpg
Screenshot_20230702-021220_Gallery.jpg
Screenshot_20230702-021303_Gallery.jpg


Screenshot_20230702-021013_Gallery.jpg


Ali pogled je... bez teksta sam... a tek sa vrha, nema cenu... Sama zgrada je pravo blago arhitekture Beograda i biće super da je prikažu iznutra kad je završe...
 
Mogu misliti na kakve su sve grozote radnici nailazili nakon iseljenja pojedinih prethodnih ''stanara'' pavijana...

Na drugoj slici koju je Noki okačio vidi se debeli stub nasred sale koji je neko najverovatnije ciljano čukao i komadao, valjda sa idejom da vidi šta će da se desi ako ga sruši.
 
Vrh