Šta je novo?

BIGZ (БИГЗ)

Пескарење се ради много квалитетније од овога што видим на Бигзу. Мора боље то.
 
I fasada do ulice je šarena!
Baš su omanuli.
Inače vidim da krov skoro uopšte nisu dirali kao i deo stepeništa sa svetlarnikom.
I fasada u unutrašnjem dvorištu izgleda da nije rađena.
A i prozori u prizemlju nisu zamenjeni.
Ima tu još dosta posla.
 
Pa tri posta iznad objasnio direktor da se pikovana fasada ne kreči.
No da još malo pojasnim, postoje tri glavna razloga; gubi se tekstura nanošenjem slojeva farbe, gotovo je nemoguće, a svakako jako skupo ofarbati temeljno pikovanu fasadu i na kraju, zbog nepravilnih oblika farba je pod različim atmosferskim uticajima, pa bi fasada postala šarena, dok malter odgovarajuće boje mnogo bolje to podnosi.

U svakom slučaju, izgleda da je moja inicijalna sumnja u Mareru nažalost bila opravdana.
Dizajn enterijera može donekle biti subjektivan i meni se ne dopada, ali ono na šta sam mislio je kvalitet. Posetio sam dve njihove zgrade više puta i imao prilike da vidim ono što možda nije tako očigledno, delove koji otpadaju, klime ofrlje prefarbane autolakom, vrata koja se ne zatvaraju, razne fleke i oštećenja nastala tokom radova, nelogičan raspored prostorija (koji onda forsira uzimanje većeg prostora u koji stane manje radnika)...
Ne kažem da nisam ovo viđao i na drugim mestima kod nas ili drugačije probleme kod drugih firmi, ali ovo sam video kod Marere.
 
https://media0.giphy.com/media/xT39...ep=v1_internal_gifs_gifId&rid=giphy.webp&ct=g
giphy.gif
 
Фирма која врши реконструкцију је довољно позната и има амбицију да и даље послује у Београду, зато не верујем да ће себи дозволити фушерацију. Највероватније ће радити поново. Улажу они у ову реконструкцију добар новац а инвестиција треба да се врати и исплати.
 
Могуће. Стварно би требало баратати релевантним информацијама - у овом случају о технолошком процесу обнове овакве фасаде - па онда ламентирати над судбином клетом.
 
Фирма која врши реконструкцију је довољно позната и има амбицију да и даље послује у Београду, зато не верујем да ће себи дозволити фушерацију. Највероватније ће радити поново. Улажу они у ову реконструкцију добар новац а инвестиција треба да се врати и исплати.
Jeste poznata i ima ambiciju da i dalje posluje u BGu, ali to ih nije do sad sprečavalo da fušare, ne vidim ni zašto bi ovde. Srbi su navikli na fušeraj, ne obraćaju pažnju na te stvari, a Marera gleda kako da prođe što jeftinije moguće u takvim uslovima.
 
Vrh