Šta je novo?

BIGZ (БИГЗ)

Koliko se sećam članka objavljenog ovde, pisalo je da se fasada samo pere, čisti i krpe oštećenja, a ne da će se farbati..

"Spoljna pikovana fasada je najvećim delom očišćena peskiranjem..." napisa Igor januara 2023.
 
Koliko se sećam članka objavljenog ovde, pisalo je da se fasada samo pere, čisti i krpe oštećenja, a ne da će se farbati..

"Spoljna pikovana fasada je najvećim delom očišćena peskiranjem..." napisa Igor januara 2023.
Sasvim sam siguran da sam video dvojicu majstora kako valjkom kreči fasadu...taj deo se i vidi kada se ide ka Sajmu iz pravca grada.
 
Par današnjih slika.
C8E7F901-91E7-467B-974E-5D1A644D9C8A.jpeg
EA081FFF-B051-4133-8D42-E6DF8B2A93B2.jpeg
C10B7CDE-1EEF-426D-8D3F-FA352A59B572.jpeg
 
Ne dramite, sigurno postoji neko logično objašnjenje..
 
Iskreno, mogli su nalepiti neke fasadne ploce jer ce ovakva fasada brzo da krene da se prlja

A ovo, iskreno se nadam da se farba susi jer zasad izgleda katastrofalno
 
Па не може, то је споменик културе, гледа се да се доведе у што је могуће више аутентично стање.
 
Нису је тада ни кречили.

На тему пиковане фасаде, може се пронаћи ово:
To je fasada koja se dobija mešanjem mlevenog prirodnog kamena i belog cementa. U zavisnosti od potrebne nijanse fasade, koristi se drobljeni mermer.
Е сад, како се та фасада обнавља, требало би питати некога ко зна.
 
To sto izgleda bolje nego pre nije nikakav argument, izgledala bi bolje nego pre da sam ja sam sa kanticom farbe i cetkicom uzeo da je krecim.

No, videcemo kada bude gotovo.
 
Зграда БИГЗ-а је индустријски објекат и тако и изгледа. Када се пројектује индустријски објекат гледа се превасходно функционалност а естетика је у другом плану. Зграда има огромну употребну вредност, велику квадратуру и добро је просветљена због великих прозора. Мени се лично естетски не допада, да је барем негде на периферији града а не ту где је.
 
Мислим да би била срамота да фасаду оставе овако штрокаву. Објекат је под заштитом, Завод би требао да реагује ако ове флеке буду овако изражене.
 
Vrh