Šta je novo?

BIGZ (БИГЗ)

Da se ispravim, to jest budem malo detaljnjiji, da li se stara fasada skida i postavlja nova ili se radi pranje i samo ispravke? Nisam stručnjak pa me zato i interesuje, pošto mi se čini da je tu betonska fasada i da li će onda obiti postojeću i staviti novu ili koji je plan? Vidi se na jednoj slici i izgleda kao nova.
Stolarija očigledno neće više (nažalost) biti drvena, to piše.
 
Koliki je stepen zaštite fasade uopšte. Predpostavljam da će preko stare fasade ići nova termofasada koja će samo izgledati kao stara. Modernistička arhitektura, na fasadi nema elemenata koji bi bili ugroženi.
 
Da se ispravim, to jest budem malo detaljnjiji, da li se stara fasada skida i postavlja nova ili se radi pranje i samo ispravke? Nisam stručnjak pa me zato i interesuje, pošto mi se čini da je tu betonska fasada i da li će onda obiti postojeću i staviti novu ili koji je plan? Vidi se na jednoj slici i izgleda kao nova.
Stolarija očigledno neće više (nažalost) biti drvena, to piše.
Fasada se pere, čisti, oštećeni delovi će se zameniti i to je to.
 
5B5476B5-BAAE-48BA-B06B-1177E29B3D9C.jpeg
19C3FDB3-82C5-434C-B659-2ADAD10EA5B6.jpeg
 
Devojci u firmi rekli da se useljavaju početko maja ove godine. Iskreno mi nije jasno kako su zamislili to da urade, osim ako će zaposleni zakupaca sami da gletuju zidove i kreče.
 
Očigledno, ne znam kako zamišljaju useljavanje početkom maja...videćemo
 
Možda što se tiče eksterijera, ali što se tiče enterijera, raspad.
 
Dizajn enterijera može donekle biti subjektivan i meni se ne dopada, ali ono na šta sam mislio je kvalitet. Posetio sam dve njihove zgrade više puta i imao prilike da vidim ono što možda nije tako očigledno, delove koji otpadaju, klime ofrlje prefarbane autolakom, vrata koja se ne zatvaraju, razne fleke i oštećenja nastala tokom radova, nelogičan raspored prostorija (koji onda forsira uzimanje većeg prostora u koji stane manje radnika)...
Ne kažem da nisam ovo viđao i na drugim mestima kod nas ili drugačije probleme kod drugih firmi, ali ovo sam video kod Marere.
 
ne znam jesam li propustio ovde na forumu ali ne videh nikada originalni izgled enterijera ...postoje li takve fotografije?
 
To je bigzova toplana koliko sam upućen.


Evo malo fotografija onako bez ikakvog reda kako sam slikao. Nema nekog specijalnog opisa, prostorije su iseljene ili su uz procesu iseljavanja. Par odličnih murala koje sam zbog svetlosti uspeo da uhvatim lepo, iako ih ima na stotine.
https://www.instagram.com/514.415/ Jednog od autora možete propratiti na profilu










zavirio sam i u spoljašnji deo sa zadnje strane gde su takođe magacini i kotlarnica. Sve je jako ruinirano. Rezervoari za gorivo, neke podstanice....









I za kraj samo 2 fotke iz unutrašnjosti uprave koja je u savršeno očuvanom stanju.
Fotografisao sam je u vremeni iseljenja Bigza
 
Јако леп чланак

Нова фасада на БИГЗ-у – следећег месеца
Први закупци преуређених канцеларија уселиће се у јулу, а целокупна обнова здања које је пројектовао архитекта Драгиша Брашован биће окончана у септембру

Недеља, 09.04.2023. у 17:00Далиборка Мучибабић
Одбројавање може да почне – 15. мај је рок када ће платно и скела којим је умотана и премрежена спољашњост зграде БИГЗ-а у Булевару војводе Мишића бити скинуте. Тада ће моћи да се види како „ганц” нова фасада, обновљена први пут од када је зграда БИГЗ-а архитекте Драгише Брашована саграђена пре осам деценија, изгледа.
https://www.politika.rs/scc/clanak/547119/bigz-zgrada-obnova
 
Vrh