Šta je novo?

BIGZ (БИГЗ)

Ja sam u jednom postu predložio da hotel bude u stilu tridesetih, kao Cotton club ili Cobalt club iz filma Senka. :)
Večrnja toaleta u klubovima hotela obavezna i to smoking za muškarce i što više perja za žene. :D
 
To bi naravno bilo fenomenlano, ali mislim da ce se projekat pre svega orijentisati na kongresno-poslovnu elitu, pre svega zbog blizine sajma (koji uskoro treba da se privatizuje).
 
Bilo bi sjajno kada bi sve objekte obnavljali po prvobitnom planu i zamisli arhitekte, bez onih staklenih nadogradnji i užasa kao što je slučaj sa Centrotekstilom.
 
Nisam nikada bio u zgradi, kakva su instalcije, ventilacija, klima?

Meni su sve zgrade koje je projektovao Brašovan u Beogradu jednostavno - prelepe.

Druga je priča zašto se danas nalaze u ovakom stanju...
 
Zgrada unutra izgleda sablasno, ali na neki gotivan nacin. Ogromni hodnici, ogromne stepenice, visoki plafoni i hale. Osvetlenje je slabasno tako da je ceo utisak kao iz Half Life-a :laugh:
 
Ma....da.....najbolje da naprave najveci svetski paintball centar.....:)
 
Zgrada na vrhu ima jedno 10ak-15 studija za uvezbavanje bendova, i cesto se organizuju intimnije svirke trenutnih bg bendova koji su u usopnu, kao i vec postojecih grupa koje rulaju tipa bad copy itd... pa onda neki izadju iz svog studija da slusaju druge, pa sviraju zajedno ... na vrhu se nalazi klub bigz... po meni, to je jedno od najjacijh mesta dok mu ne promene svrhu, mada bih ja od cele zgrade napravio nesto na taj fazon kao sto je sad, jer je atmosfera gore stvarno fantasticna i posebna (za nas mladjahnije) :D
 
jeste, super je, ali ta studija su blago receno nevidjeni krsh... jeftino doduse :)

fenomenalno je za fotkanje, podseca me na meatpacking district u nyc (kulturno i vizuelno)...
 
Posle rata, mart 1945.
c
 
...и после овакве фотке нек неко каже било шта противу зграде бигза! супер феноменално, да човек остане без даха пред њом!!!

:vops:
 




Evo jedne ilustracije koja bi trebala eventualno da docara sliku polozaja koji je zauzima BIGZ tokom izgradnje. Vidi se da je bio na uzvisenju u urbano aktivnom delu grada a ne kao ranije sto se sricalo, na periferiji kraj kafane Mostar. Ipak, tuga je, priznacete, sto je srusena ova divna kuca u stilu berlinske secesije sa leve strane.
 
^^^ Mislim da nije srušena i da postoji i danas u Ulici Jovana Ristića 4.
 
Ova slika je, čini mi se, slikana sa brda sa druge strane BIGZ-a - sam bigz je niži od ulice, a iza još uvek i postoje ovakve kuće, pa možda je i ova preživela...
 
Evo jedne sa Ebay-a, verovatno jesen-zima 1941.

stamparija1941.jpg
 
Homer Jay":16kgqqy2 je napisao(la):
Da utisak posle rekonstrukcije pre bude kao da si se vratio u '30-e, nego da je zgrada izgradjena danas.
Ko god da uzme da je rekonstruiše, ne očekujem ništa više od obloge od stakla i metalnih panela...
I ja se plašim te zgrade kada prođem pored nje. Mogu da zamislim kako je ljudima koji treba da daju pare za nju.

Inače se slažem sa tobom. BIla bi divna da je ofarbaju.
 
Vrh