Šta je novo?

BIG Residences - [ Stambeni kompleks]

Brate, opusti se malo. U avgustu sam se, pa mogu reci medju prvima, uselio u zgradu / kompleks a parking je dole uveliko bio prepun preko dana tako da tvoja teza nije 1/1 objektivna.
Ima ljudi koji iz komplexa koji parkiraju dole, ali etketiranje da smo najvise mi krivi sto je parking prepun je... pa etiketiranje. Vecina stanara ima svoje parking mesto u garazi. A takođe lično znam ljude iz Dunavskih koji parkiraju na parkingu TC BIG.

Baci pogled na parking obliznjeg Lidla pa ces videti da je i on u velikoj meri popunjen.
Opusten sam, zivim na Karaburmi od svog rodjena, blizu Biga i moja teza je tacna. Problem sa donjim parkingom nije postojao dok se niste uselili. Ista prica je i sa ovima iz "Dunavskih terasa", oni su cak i gori jer zauzimaju sva parking mesta u zatvorenoj garazi, a kad su ovi iz Biga spustili rampu, istu su polomili. Bahatost i sebicnost pojedinih stanara je dovelo do toga da ce big do kraja maja uvesti naplatu parkiranja i to je proverena informacija.
 
Bilo bi naivno očekivati da se besplatni, veliki i veoma praktični parking kod BIGa ne iskoristi. Ko ima dva auta jedan je parkiran tamo drugi je na trotoaru ispred zgrade. Kod BIGa parkiraju i ljudi iz Mirijeva, Višnjice koji idu na Adu huju. Parkiraju tu i ispešače do Dunava. Stanje na Karaburmi sa parkingom je takva da nema slobodan cm, koriste se trotoari, pešački prelazi, stajališta za gradsku prevoz... Ne znam kako nisu krenule glave da padaju zbog parkinga.
 
Opusten sam, zivim na Karaburmi od svog rodjena, blizu Biga i moja teza je tacna. Problem sa donjim parkingom nije postojao dok se niste uselili. Ista prica je i sa ovima iz "Dunavskih terasa", oni su cak i gori jer zauzimaju sva parking mesta u zatvorenoj garazi, a kad su ovi iz Biga spustili rampu, istu su polomili. Bahatost i sebicnost pojedinih stanara je dovelo do toga da ce big do kraja maja uvesti naplatu parkiranja i to je proverena informacija.
Pa ne bih se bas slozio, jos dok se zgrade nisu izgradile parking je bio skoro pa pun.
 
Mislim da je pravo vreme da ponudim svoje parking mesto u Big Residence garaži koje smo kupili sa stanom ali ga ne koristimo 😊

Zainteresovani neka se jave u DM.
 
Hoce li stanari "Big residence", koji su kukali kako im dolaze deca iz drugih zgrada u njihov parkic, prestati da koriste parking mesta u Bigu kao svoj privatni parking ? Ako nemate novca za jos jedno garazno mesto, onda lepo prodajte svoja kola i vozite se autobusom. Licno sam pisao upravi Biga da postave rampe, i odgovorili su mi ukoliko se ovakva situacija nastavi, rampe ce biti postavljene u najkracem roku.
Evo ja sam se možda i najviše zalio što dolaze druga deca u park, jer održavanje istog plaćam. A svi znamo kako izgledaju parkovi koji su javni na Karaburmi. Sto se tice parkinga kod Biga, otvorenog je tipa i svako ima pravo da parkira kako i koliko želi dok Big ne odluči da to promeni, ne razumem zašto bi to tebe pogađalo. U tvojim komentarima vidim samo zlobu i zavist, jer kakve veze ima otvoreni parking sa privatnim parkicima kompleksa???? I pre Biga sam živeo na Karaburmi i apsolutna laž je da je parking bio prazan. Parkirao sam tu kada sam išao u teretanu dok su se zgrade još gradile, dešavalo se nekada da u 8 ujutru moram kod dekatlona da parkiram jer je cela prva polovina parkinga već bila zauzeta. Da li ti je možda palo na pamet da i ostali deo Karaburme koristi taj parking, da zaposleni dolaze kolima na posao? Uvek je bilo i biće u Srba da komšiji crkne krava 😂. Ako možeš da parkiras parkiraj, ako ne možeš ima emmezeta svoj parking na Novom Beogradu pa se provozas malo....
 
Evo ja sam se možda i najviše zalio što dolaze druga deca u park, jer održavanje istog plaćam. A svi znamo kako izgledaju parkovi koji su javni na Karaburmi. Sto se tice parkinga kod Biga, otvorenog je tipa i svako ima pravo da parkira kako i koliko želi dok Big ne odluči da to promeni, ne razumem zašto bi to tebe pogađalo. U tvojim komentarima vidim samo zlobu i zavist, jer kakve veze ima otvoreni parking sa privatnim parkicima kompleksa???? I pre Biga sam živeo na Karaburmi i apsolutna laž je da je parking bio prazan. Parkirao sam tu kada sam išao u teretanu dok su se zgrade još gradile, dešavalo se nekada da u 8 ujutru moram kod dekatlona da parkiram jer je cela prva polovina parkinga već bila zauzeta. Da li ti je možda palo na pamet da i ostali deo Karaburme koristi taj parking, da zaposleni dolaze kolima na posao? Uvek je bilo i biće u Srba da komšiji crkne krava 😂. Ako možeš da parkiras parkiraj, ako ne možeš ima emmezeta svoj parking na Novom Beogradu pa se provozas malo....
Ako si i pre Biga ziveo na Karaburmi, onda si tezak lazov cim tvrdis da je parking bio pun i pre nego sto ste se uselili, elem , bolje i da komsiji crkne krava, nego da tudjem detetu zabranim da se igra u parkicu. P.s. Sto se tice Emezete na Bezaniji, mogu samo tebe da posaljem tamo da mi dovezes neke stvari, vidim da si dobra dusa te cu te imati na umu ako mi sta zatreba.
 
Sta je sa ovim ljudima, niko ne brani deci da dodju, ali ako pored dece dovedes i psa i ne cistis za njim, onda stvarno uzas. Videla sam svojim ocima. Pa ti da placas 60eu mesecno odrzavanje i ti bi popizdeo na tako nesto. Ondw letos klinci koji dolaze i divljaju po spravama koji su realno za malu decu, bacaju opuske i konzerve... Pa jel za tudju decu i pse da placam? Bas, da Vi placate, prvi biste trazili zatvaranje.
 
Ako si i pre Biga ziveo na Karaburmi, onda si tezak lazov cim tvrdis da je parking bio pun i pre nego sto ste se uselili, elem , bolje i da komsiji crkne krava, nego da tudjem detetu zabranim da se igra u parkicu. P.s. Sto se tice Emezete na Bezaniji, mogu samo tebe da posaljem tamo da mi dovezes neke stvari, vidim da si dobra dusa te cu te imati na umu ako mi sta zatreba.
Koštao si me 10min vremena, ali nije bitno. Svrati nekad na pivo...
Screenshot_20240228-160501.png
 
Evo jos jedne slike sa kraja Maja 2023. (skele se jos vide), dva meseca pre nego sto su zli stanari BIG-a krenuli da se useljavaju i zauzimaju parking 😏

Nesto ne vidim slobodno mesto na parkingu - i to na kraju parkinga da budem precizniji, jer se parking uglavnom popunjava od Maxija ka Dekatlonu.

Insajdere, brate...
viber_image_2024-02-28_19-42-13-404.jpg
 
Poslednja izmena:
Ma pusti pricu, slika u sred suncanog dana, jos ako je vikend a vrv jeste, naravno da je pun.

Pre useljenja ortak dolazio sa zenom da vezba voznju na parkingu kasno uvece toliko je prazno bilo, sad je u ponoc krcat.
 
E kad uvedu placanje, tek ce onda biti haos, sa redovima za ulazak, sa likovima sa sva 4 na ulici jer ih mrzi da cekaju red da udju, sa likovima parkiranim na sve strane oko Biga. A onda ce i Lidl da uvede naplatu kad se pametni prebace tamo pa ce i tu da se prave guzve. Ode jedna vozna traka u Visnjickoj kao dobar dan, godinu dana smo izdrzali.
 
Nadam se da investitor ima u vidu da ce se napraviti ozbiljni problemi kada se, usled guzve zbog naplate parkinga, zagusi i Diljska ulica (gde se vec sada malo-malo pa pravi guzva), pa ne moze ni da se udje ni da se izadje u garazu kompleksa...

Pa kad krenu pozivi svaki dan po nekoliko puta.
 
Koštao si me 10min vremena, ali nije bitno. Svrati nekad na pivo...
Pogledajte prilog 190827
20240229_142953.jpg
I ti mene isto toliko. Naravno kad dodje vikend ili neki neradni dani da je parking bio pun, ali nikada nije bila ovakva situacija u 13:30, radnim danom. Cak se nikada nije desilo ni vikendom da automobili budu ovako parkirani, tako da blokiraju citavu jednu traku.
 
Poslednja izmena:
Sve u svemu problem ce biti uskoro resen, tako da ce Big postati dostupan svima, a ne samo stanarima Big residences i Dunavskih terasa. Iskljucujem se, srdacan pozdrav.
Screenshot_20240229_144806_Gmail.jpg
 
Dao brat sam sebi autogol kroz noge... jer nije znao da, ako je nekom iz BIGa trebalo dodatno parking mesto, to mesto je nasao u javnom delu garaze na spratu ka Dekatlonu, a ne dole na otvorenom parkingu...

A posto zivi na 100m od BIGa, odgovor na pitanje gde ce zavrsiti svi automobili sa parkinga BIGa se sam namece...
 
Ti si pa najjaci sto im saljes mejl da uvedu naplatu... Nemoj samo pliz da se javljas ovde kad svi ti automobili sa Bigovog parkinga zavrse na trotoaru u tvojoj ulici jer magicno nece nestati sa lica zemlje, to ti je nadam se jasno?
Slobodno braćo, imam garažu + parking mesto, meni ne smetate. P.s. Big već duže vreme najavljuje naplatu parkiranja, nisam ja to ubrzao, nego vi.
 
Ma ja ti necu smetati sigurno jer nit tu zivim nit tu parkiram. A ti ako nikad ne ides nigde peske po kraju, nece ni tebi smetati nista.

Bukvalno da te covek pita sto se oglasavas uopste, ne bi znao da kazes, jer jednom nisi nasao parking ispred Emecete. Stigle Karen i kod nas.
 
Ma ja ti necu smetati sigurno jer nit tu zivim nit tu parkiram. A ti ako nikad ne ides nigde peske po kraju, nece ni tebi smetati nista.

Bukvalno da te covek pita sto se oglasavas uopste, ne bi znao da kazes, jer jednom nisi nasao parking ispred Emecete. Stigle Karen i kod nas.
Na Karaburmi se oduvek ljudi parkiraju po trotoarima, navikao sam i ne smeta mi. Nije stigla Karen, stigli su neki cudni ljudi, vrlo sebicni i licemerni.
 
Znaci ne smetaju ti automobili po trotoaru zbog kojih zene sa kolicima moraju da idu ulicom ali smetaju ti na privatnom parkingu multimilionske firme koja im je dozvoljava da se tu parkiraju, i to ti toliko smetalo da si otisao na sajt, nasao email adresu i poslao protesno pismo?

Bas me zanima koji je tvoj angle ovde i zasto ti tacno odgovara prazan i uvek dostupak parking na 100m od kuce pa cak i ako se placa, ispraticemo svi zajedno ovde 😃
 
Čekajte bre ljudi, pa jedna Galerija je uvela naplatu parkinga, a ima 5x veće kapacitete za vozila i nikada nije bila apsolutno puna garaža.

BIG ima dosta manju garažu, i prečesto se dešava da nema mesta, što onda lančano povlači gužve na prilazima, blokirane prolaze, nervozu... Bilo je pitanje dana kada će se uvesti naplata. Neću da ulazim u to da li se parkiraju stanari kompleksa ili stanari iz obližnjih delova Karaburme, ali mislim da je i kupcima i kompaniji u interesu da se taj problem reši.
 
Ovde je u interesu vlasnika centra da se reši, pošto njima je samo propušten promet zakupaca kada neko ko hoće da ide tu u kupovinu odustane pošto zna da će teško naći mesto za parking u neko doba dana... a da ne kažemo da će automatski da imaju i prihod od parking karata koji moguće neće biti mali, pošto su centri sada krenuli da daju max 1-2 sata besplatan parking bez kupovine...
 
Vrh