Šta je novo?

BIG Residences - [ Stambeni kompleks]

Mislim da će i Big morati da uvede naplatu parkiranja, pošto zaista postaje nepodnošljivo naći mesto. U otvorenom delu, čak i u prepodnevnim satima bude 80% popunjeno, što je samo pokazatelj koliko na parkingu zapravo ima vozila od okolnih stanara, a ne od posetilaca.
 
To se prica vec godinama, cak su i postavili rampu, ali je neupotrebljiva. Bas kao i ovo zatvaranje kompleksa jer ljudi ne umeju da zatvore vrata za sobom pa ulaz iz garaze u zgradu vecito otvoren, kao i ulaz kod Maxija. Garaza sluzi klincima za snimanje za tiktoka🤣
 
BIG će sigurno u nekom trenutku početu naplatu, odnosno ograničiti besplatno parkiranje, jer njima nije u interesu nikako da ne mogu posetioci da dolaze u tržni centar, jer nemaju gde da parkiraju. To je prosta računica.
 
Od danas info - ne zna se kad će početi gradnja sledeće faze. Nadaju se sledeće godine.

Rekli su da ko god je ostavio kontakt podatke, biće obavešten o početku prodaje.
 
To se prica vec godinama, cak su i postavili rampu, ali je neupotrebljiva. Bas kao i ovo zatvaranje kompleksa jer ljudi ne umeju da zatvore vrata za sobom pa ulaz iz garaze u zgradu vecito otvoren, kao i ulaz kod Maxija. Garaza sluzi klincima za snimanje za tiktoka🤣
Ових дана је био проблем излаз из комплекса, јер су унутрашње кваке поломљене. Па имао ТАГ или не, осим ако немаш и резервну кваку у џепу, мораш да шеташ до другог излаза да се надаш да тамо ради квака
 
Ових дана је био проблем излаз из комплекса, јер су унутрашње кваке поломљене. Па имао ТАГ или не, осим ако немаш и резервну кваку у џепу, мораш да шеташ до другог излаза да се надаш да тамо ради квака
Obavestite upravnika da resi problem.
 
Донето је решење да није потребна израда студије о процени студије на животну средину, а везано за пројекат стамбено-трговачко-пословног комплекса „Велики Модни Парк ;)
Решење у прилогу
https://www.beograd.rs/cir/gradski-...vacko---poslovnog-kompleksa-big-fashion-park/
 

Prilozi

  • решење за биг фешн парк.pdf
    484,6 KB · Pregleda: 93
Ne odnosi se, razlog zašto je gradnja stala je to što čekaju investitora. Očekuju navodno neki rasplet u roku od nekoliko meseci.

Rekli su da stavljaju ljude na listu čekanja, i da lista trenutno ima preko 1000 potencijalnih kupaca.
 
Rečeno je da se nastavak izgradnje ocekuje u martu. Koto nece biti izvodjača radova kao na prve tri zgrade, ovih dana su uklonili sve svoje barake i opremu sa parcele na kojoj treba da se gradi sledeća faza.
 
Rečeno je da se nastavak izgradnje ocekuje u martu. Koto nece biti izvodjača radova kao na prve tri zgrade, ovih dana su uklonili sve svoje barake i opremu sa parcele na kojoj treba da se gradi sledeća faza.
Је л се зна ко је нови?
Са Котом смо имали у децембру поплаву у А згради... "мајстори" нису ставили добро колено у купатилима. Цурело је месец дана низ целу вертикалу са све барицом у гаражи. Још нису санирали штету
 
Hoce li stanari "Big residence", koji su kukali kako im dolaze deca iz drugih zgrada u njihov parkic, prestati da koriste parking mesta u Bigu kao svoj privatni parking ? Ako nemate novca za jos jedno garazno mesto, onda lepo prodajte svoja kola i vozite se autobusom. Licno sam pisao upravi Biga da postave rampe, i odgovorili su mi ukoliko se ovakva situacija nastavi, rampe ce biti postavljene u najkracem roku.
 
Treba rampe da se postave pod obavezno, skroz se slažem.
 
Ja se ne slažem sa gornjom formulacijom, ali tu svakako rampe treba da se postave. To što rade stanari kompleksa, ali i stanari iz okolnih ulica, potpuno obesmišljava parking koji je prvenstveno namenjen kupcima, a ne stanarima.
Interesantno kako je to verovatno ista ona komsinica kojoj su smetala tudja deca u "njenom" parkicu. Izgleda da joj sada ne smeta kada prisvaja besplatno parking mesto 24/7. Upravo zbog takvih ljudi ce i uvesti rampe, da niste bili toliko alavi i bezobrazni sa zauzimanjem celog parkinga 24/7, verovatno niko ne bi ni primetio.
 
Parking koriste svi stanovnici Karaburme, skroz do Marijane Gregoran, ja da znam. I pre useljenja u nove zgrade.
Mi imamo parking mesto pa se ne osecam prozvanom, ali mi zanimljiva takva ostrascenost, a ne umara Vas vadjenje taga non stop, a kompleks za sve zivo otvoren jer obezbedjenje ne radi svoj posao, a placate ga. U stvari ljudi su poceli i preko gradilista da ulaze pa nema veze vise, postalo je smesno.

Meni ne smetaju da ljudi dovode svoju decu da se igraju, ali mi smetaju da dovode u parkic (namenjen deci) svoje ljubimce da kake.
 
Ja se ne slažem sa gornjom formulacijom, ali tu svakako rampe treba da se postave. To što rade stanari kompleksa, ali i stanari iz okolnih ulica, potpuno obesmišljava parking koji je prvenstveno namenjen kupcima, a ne stanarima.
Interesantno kako je to verovatno ista ona komsinica kojoj su smetala tudja deca u "njenom" parkicu. Izgleda da joj sada ne smeta kada prisvaja besplatno parking mesto 24/7. Upravo zbog takvih ljudi ce i uvesti rampe, da niste bili toliko alavi i bezobrazni sa zauzimanjem celog parkinga 24/7, verovatno niko ne bi ni primetio.
Parking koriste svi stanovnici Karaburme, skroz do Marijane Gregoran, ja da znam. I pre useljenja u nove zgrade.
Mi imamo parking mesto pa se ne osecam prozvanom, ali mi zanimljiva takva ostrascenost, a ne umara Vas vadjenje taga non stop, a kompleks za sve zivo otvoren jer obezbedjenje ne radi svoj posao, a placate ga. U stvari ljudi su poceli i preko gradilista da ulaze pa nema veze vise, postalo je smesno.

Meni ne smetaju da ljudi dovode svoju decu da se igraju, ali mi smetaju da dovode u parkic (namenjen deci) svoje ljubimce da kake.
Apsolutno ne koriste ( osim onih koji zive u Diljskoj, do Patrisa Lumumbe, a to je zanemarljiv broj vozila ), donji parking je bio u svakom trenutku funkcionalan sve dok se niste uselili. U teretanu dole idem vec dve godine, nikada se nije desilo da u 23h bude pun pakring kao sada. Malo pre sam opet prosao tuda i ljudi koji dolaze u Big su poceli svoja vozila da ostavljaju na putu, zbog cega je dole sad kolaps od 10:00h do 23:00h. U potpunosti se obesmisljava postojanje parkinga. Ja imam dva automobila i imam svoja dva garazna mesta, mene uopste ne dotice sto je dole parking sve vreme pun, ali me nervira sebicnost i bezobrazluk.
 
Ako se postave rampe možemo da zatvorimo i Diljsku slobodno :D već sada je red ogroman. Ne želim da zamislim vikend i tu kataklizmu

Bilo bi malo čupavo kad svi nagrnu, ali situacija je postala dosta jeziva, pogotovo vikendom kao što kažeš...Ne samo što se popune sva parking mesta, nego stoje na sva 4 gde nije predviđeno, parkiraju uz ivičnjak, zagrađuju itd. Ljudi koji dođu da tu nešto pazare su prinuđeni da se vrte po parkingu u krug po 15 minuta i snalaze na foru zato što je neko iz Big Residence ili Patrisa Lumumbe odlučio da ostavi tu auto preko vikenda.
 
Bilo bi malo čupavo kad svi nagrnu, ali situacija je postala dosta jeziva, pogotovo vikendom kao što kažeš...Ne samo što se popune sva parking mesta, nego stoje na sva 4 gde nije predviđeno, parkiraju uz ivičnjak, zagrađuju itd. Ljudi koji dođu da tu nešto pazare su prinuđeni da se vrte po parkingu u krug po 15 minuta i snalaze na foru zato što je neko iz Big Residence ili Patrisa Lumumbe odlučio da ostavi tu auto preko vikenda.
Upravo tako, ja zivim na 100m od Biga. Pre neki dan sam morao kola da upalim da bi iz emezete preuzeo neki sto, bukvalno sam se u 11:00 ujutru vrteo 20min ne bi li nasao mesto ( od kad postoji Big nikada takva situacija nije bila, u 11:00 bude polu-prazan parking, pun bude jedino vikendom ). Kad sam konacno preuzeo sto, onda sam jos pola sata izlazio sa parkinga zbog toga sto je izlaz bio potpuno blokiran od nepropisno parkiranih vozila. Kad biste se malo snalazili kao i ostali zitelji Karaburme pa parkirali svoja vozila na pola trotoara, ne bi niko ni primetio, ali ne, gospoda hoce da budu odmah pored lifta. Mnogo im je da ispesace 7,8 min.
 
Brate, opusti se malo. U avgustu sam se, pa mogu reci medju prvima, uselio u zgradu / kompleks a parking je dole uveliko bio prepun preko dana tako da tvoja teza nije 1/1 objektivna.
Ima ljudi koji iz komplexa koji parkiraju dole, ali etketiranje da smo najvise mi krivi sto je parking prepun je... pa etiketiranje. Vecina stanara ima svoje parking mesto u garazi. A takođe lično znam ljude iz Dunavskih koji parkiraju na parkingu TC BIG.

Baci pogled na parking obliznjeg Lidla pa ces videti da je i on u velikoj meri popunjen.
 
Poslednja izmena:
Vrh