Šta je novo?

BIG Residences - [ Stambeni kompleks]

Komšije, da li ste primetili kaptanje vode u hodniku ostave? Voda je već napravila lepu baricu. Deluje da kaplje iz (početka) drenažne cevi na plafonu. Ne znam da li bi trebali da javimo nekom (investitoru / kome već) ili su upućeni?
 
Pozdrav, da li neko poznaje nekog da prodaje stan iz neke od ovih zgrada do 70 kvadrata? Hvala
 
Nije mi ideja da se raspravljam.Iz bilo kog dela projekta nisam zaključila da nece biti pristupa vozilom do ulaza. Recimo gledam sada jedan projekat u blizini u kojem je investitor jasno naznacio da se stanovi ne mogu kupiti bez garaznog mesta i tu bi mi bilo logicno da nemaju pristup vozila ulazu nego na takav nacin. Ovde to nije bio slucaj . O kakvom divljem parkiranju sada pricate ne znam. Prilaz kolima jeste neophodan i opravdan iz mog ugla,iz vaseg ne, jer imamo razlicite potrebe, mogucnosti i sl.ja mozda nemam decu ali imam roditelja invalida kojem treba pristup blizi ulazu. Ne vozim Pa mi nije bilo potrebno parking mesto ali mi je potrebno da taksi, prijatelj, brat moze da doveze roditelja do ulaza u zgradu. Komentar da sam trebala kupiti parking mesto je neumesan u najmanju ruku.eve

Nije mi ideja da se raspravljam.Iz bilo kog dela projekta nisam zaključila da nece biti pristupa vozilom do ulaza. Recimo gledam sada jedan projekat u blizini u kojem je investitor jasno naznacio da se stanovi ne mogu kupiti bez garaznog mesta i tu bi mi bilo logicno da nemaju pristup vozila ulazu nego na takav nacin. Ovde to nije bio slucaj . O kakvom divljem parkiranju sada pricate ne znam. Prilaz kolima jeste neophodan i opravdan iz mog ugla,iz vaseg ne, jer imamo razlicite potrebe, mogucnosti i sl.ja mozda nemam decu ali imam roditelja invalida kojem treba pristup blizi ulazu. Ne vozim Pa mi nije bilo potrebno parking mesto ali mi je potrebno da taksi, prijatelj, brat moze da doveze roditelja do ulaza u zgradu. Komentar da sam trebala kupiti parking mesto je neumesan u najmanju ruku.
Samo da dodam da je investitor po zakonu čuvao parking mesta za invalide, u slučaju kupovine stana od strane invalida. Sada kada su svi stanovi prodati, prodata su i invalidska mesta
 
Sto se tice prostora izmedju zgrada, zaista se ne pravi od komarca magarac i smatram da je totpuno ispravno ovom temom se baviti odmah a ne kada bude kasno (a kasno ce biti vrlo brzo). Fantaziranja o tome kako zivimo u nekoj "zemlji od marmelade a prozori su od cokolade" i gde će dečica iz komšiluka da svrate u naš park samo da se malo poigraju na vrtreškama su upravo to - fantaziranja. Unutrašnjost kompleksa je potrebno zaključati i zaštiti do maksimalnog nivoa koja dozvoljava zakon.

A ovo ne pričam napamet, već kao neko ko živi sto metara dalje u Dunavskim Terasama. I tamo postoji park za decu sa par tobogana, travom, peskom. U taj park deca ne zalaze već godinama. Tobogani su izlomljeni, pesak (i trava) su puni psećeg izmeta, a često se mogu pronaći i iskorišćene igle. Park sada služi uglavnom za kučiće, a i njihovi vlasnici nekad izbegavaju da siđu u park s obzirom kakva se ekipa nekad skupi. I tako se deca, umesto u parku, igraju u groznom i uskom betonskomm atrijumu kompleksa, gde nije prijatno ni njima a ni stanarima na nižim spratovima jer je sve vrlo nabijeno. Napomenuo bih i to da se taj park vrlo dobro vidi sa cele dunavske strane kompleksa ali to nista ne pomaze.

O problemima sa parkiranjem po trotoarima, požarnim putevima, čupanju stubića, obijanju lokala (redom) koje imamo jer nismo u stanju da obezbedimo kontrolu pristupa, da ne pricam. Tako da, ograniciti pristup i pod kljuc staviti apsolutno sve sto zakon dozvoljava ako necemo uskoro da se nabadamo na igle u prostoru izmedju zgrada, a vrlo brzo ce nekome pasti na pamet da tu dotera i auto, to vam garantujem.
 
pre neki dan sam pogledao prostor između zgrada da vidim kako izgleda. Parkići nisu ništa posebno, oprema kao i kod ostalih parkića, koje fala bogu na Karaburmi ima svuda. Jedino što ej sve novo, ali to će brzo dase amortizira. Ne verujem da će roditelji i deca da navale da se igraju baš tu.
Veća opasnost je od žvljanja po fasadi. Nove skupe fasade su veoma primamljive i ne verujem da će dugo da odoljevaju
 
Inače da dodam, u Dunavskim Terasama samo organizovali iscrtavanje kompleksa horizontalnom signaliacijom, smer kretanja, zute i crvene trake, na asfaltu eksplicitno napisano crveno belim slovima "požarni put", stavili smo i desetine stubića. Požarni put, niko ne šljivi. Prvi ušrafljeni metalni stubići su izvaljeni već za nekoliko dana a gotovo svi u roku od mesec dana. Onda smo iskopali rupe i umesto njih ubetonirali debele metalne stubove koji su isto tako dobrim delom počupani za nekoliko meseci (ne znam kako i čime!?). Nakon toga smo pokušali sa gumenim stubićima ali ovo što vidite u prilogu je rezultat.

Možda će neko reći da ova grupa nije mesto za priču o Dunavskim Terasama, ali misli da je iskustvo vrlo relevantno. Ne govorim ovo zato što volim da se svađam po forumima nego zato što se radi se o komšiluku i potpuno ista situacija će se desiti i ovde ukoliko beskompromisno ne zaštitimo kompleks od početka, tu ne treba da se zavaravamo.
viber_image_2023-09-19_11-02-48-455.jpgviber_image_2023-09-19_11-02-48-487.jpgviber_image_2023-09-19_11-02-48-953.jpgviber_image_2023-09-19_11-02-48-995.jpg
 
Mislim da okruzenje ova 2 kompleksa ne mogu da se porede. DT deluju tako zavuceno, mracno, zbijeno. Ne bi mi palo na pamet da tu dodjem, osim ako ne zivim ili ne idem u goste.
Sa druge strane, Big je otvoren, na uzvisici, osvetljen, na TC, kamere na svakom cosku. Da bi prisao fasadi moras da udjes u necije dvoriste. Odrzavanje se placa pa je samim tim i cisto (u tom smislu neuporedivo sa ostalim parkicima na Karaburmi). Pa i razumljivo privlacno roditeljima sa malom decom.

Mislim, vreme ce pokazati naravno, ali poenta je da su DT meni izgledalo kao geto u startu.

Na sastanku je vecina stanara bila da se kompleks zatvori, samo ne znam koliko je izvodljivo.
 
Slazem se komsija da se dva kompleksa prilicno razlikuju i tako treba i da ostane. Ono sto se na zalost ne razlikuje je cud ljudi, necu da saljem vise slika da ne spamujem grupu, dovoljne su i ove. Kompleksi se mozda razlikuju, ali su to ti isti ljudi i ako im se da sansa, ponasace se isto. Zato sve ovo pisem.
Mislim da okruzenje ova 2 kompleksa ne mogu da se porede. DT deluju tako zavuceno, mracno, zbijeno. Ne bi mi palo na pamet da tu dodjem, osim ako ne zivim ili ne idem u goste.
Sa druge strane, Big je otvoren, na uzvisici, osvetljen, na TC, kamere na svakom cosku. Da bi prisao fasadi moras da udjes u necije dvoriste. Odrzavanje se placa pa je samim tim i cisto (u tom smislu neuporedivo sa ostalim parkicima na Karaburmi). Pa i razumljivo privlacno roditeljima sa malom decom.

Mislim, vreme ce pokazati naravno, ali poenta je da su DT meni izgledalo kao geto u startu.

Na sastanku je vecina stanara bila da se kompleks zatvori, samo ne znam koliko je izvodljivo.
 
Hvala, za nase uslove ne bas zanemarljiva suma, ali ne moze bez para da se odrzava zgrada i sredjuje okolina. Jedino da u infostan ne ulaze bas svi troskovi kao u klasicnim starogradnjama, ali pretpostavljam i da nije velika razlika, samo se na to doda 50e. Da li te pare idu na neki zajednicki racun svih stanara pa da svako ima uvid za sta se trose ili je to racun Biga pa oni sve organizuju?
Problem sa tim je i ako se izdaje, onda bi dodatnih 50e pali na podstanara.
 
Inače da dodam, u Dunavskim Terasama samo organizovali iscrtavanje kompleksa horizontalnom signaliacijom, smer kretanja, zute i crvene trake, na asfaltu eksplicitno napisano crveno belim slovima "požarni put", stavili smo i desetine stubića. Požarni put, niko ne šljivi. Prvi ušrafljeni metalni stubići su izvaljeni već za nekoliko dana a gotovo svi u roku od mesec dana. Onda smo iskopali rupe i umesto njih ubetonirali debele metalne stubove koji su isto tako dobrim delom počupani za nekoliko meseci (ne znam kako i čime!?). Nakon toga smo pokušali sa gumenim stubićima ali ovo što vidite u prilogu je rezultat.

Možda će neko reći da ova grupa nije mesto za priču o Dunavskim Terasama, ali misli da je iskustvo vrlo relevantno. Ne govorim ovo zato što volim da se svađam po forumima nego zato što se radi se o komšiluku i potpuno ista situacija će se desiti i ovde ukoliko beskompromisno ne zaštitimo kompleks od početka, tu ne treba da se zavaravamo.

Video sam da sad nesto betonirate, neke barijere kao da suzite prolaze, da se ne bi parkirali? Ima li efekta?
 
Video sam da sad nesto betonirate, neke barijere kao da suzite prolaze, da se ne bi parkirali? Ima li efekta?
Ne betoniramo komšija, svi su polako digli ruke. Pouzdali smo se da će iscrtavanje požarnih puteva i stubići donekle rešiti problem, ali stubića je sve manje jer se gaze i lome a ni saobracajna policija, ni komunalna a ni pauk ne zele da dodju na bilo koji poziv koji tumce kao "unutar kompleksa".

Sužavanja prolaza (istim tim stubicima) i okretanje parking mesta tako da dobiju jednosmerne ulice je u nekim delovima kompleksa pomoglo, pre svega tamo gde sada može da prodje knap jedan automobil. Svako drugačije sužavanje je samo pogoršalo stvari pa se sada parkira i na tim suženim mestima. Na slici se vidi ulaz u sam kompleks (koji je kao sto znate ogroman) koji smo suzili stubicima sa desne strane upravo zato da se tu ne bi vise parkiralo. Medjutim, evo... I sad se stotine kola dnevno provlace tu pored kroz iglene usi na suzenju.

I sve nas to 100% ceka i ovde ako ne budemo organizovani od pocetka. Zato toliko insistiram.
A.jpg
 
Ne vredi se uzdati u kulturu stanara. Tim stvarima može da doskoči samo država, a ako oni neće da se petljaju, tu nema pomoći.
 
Koliko sam j
Ne vredi se uzdati u kulturu stanara. Tim stvarima može da doskoči samo država, a ako oni neće da se petljaju, tu nema pomoć
Koliko sam ja razumeo, za sada,to nece biti moguce u nasem kompleksu, kljuceve od zadnje kapije ima samo radnik obezbedjenja i otvarace ih samo u slucaju vatrogasaca i hitne pomoci.
Naravno upocetku ce otvarati kamionima za namestaj.
U drugoj fazi trebala bi biti rampa zato sto ce otvoreni parkinzi biti predmet prodaje, nesto kao u belvilu.
 
Ne vredi se uzdati u kulturu stanara. Tim stvarima može da doskoči samo država, a ako oni neće da se petljaju, tu nema pomoći.
Tako je! Gledam mlade mame u parkicu, puse i bacaju pepeo po sred parka iako postoji kanta i pepeljara. Pitanje je kad ce da se opuste i bace pikavac. Da nema ciscenja na dnevnom nivou koje placamo, vrlo brzo bi i ovi parkici bili stroka kao i ostali na Karaburmi.
 
Tako je! Gledam mlade mame u parkicu, puse i bacaju pepeo po sred parka iako postoji kanta i pepeljara. Pitanje je kad ce da se opuste i bace pikavac. Da nema ciscenja na dnevnom nivou koje placamo, vrlo brzo bi i ovi parkici bili stroka kao i ostali na Karaburmi.

U startu da ti kazem da 90% tih mladih mama ne zivi u kompleksu.
A sa druge strane ti si se prva bunila kada je bila prica o zatvaranju kompleksa (i prozivala neke clanove foruma poimence), tako da nema ljutnje. Sportski pozdrav.
 
Nema potrebe za takvim stavom. Stvarno. Sigurno niste pravili pusacku anketu po stanovima pa mozete tako nesto da izjavite. Niti je bio test kulture kao uslov da se kupi stan.
I dalje nisam za zatvaranje kompleksa danju. Posle 21h jesam. Svakako je moje misljenje u manjini i vecina je odlucila na sastanku. Obican pozdrav i Vama.
 
Da li neko ima informacije o pocetku gradnje i prodaje sledece faze? Znam da se ceka vec neko vreme, ali ako zna neko da podeli blize informacije o pocetku gradnje. Hvala.
 
Nema šta, deluje mi da Merin radi dosta dobro, gledajući ovaj, ali i druge projekte. Kako je iskustvo novih stanara, da li je sve ili već deo ispoštovan?
 
Vrh