Šta je novo?

BIG Residences - [ Stambeni kompleks]

Nisam razmisljala tako, ali obojica ste u pravu. Verovatno kad nam stigne prvi racun i vidim da je nesto polomljeno ili da vidim sa prozora da neko divlja, sigurno da cu da promenim misljenje u pogledu zakljucanog parka.

Nazalost, takva su deca da cim prerastu parkice i udju u pubertet glavna im je zabava da isto unistavaju. Opstina je pre par godina napravila puno novih parkica na Karaburmi, sva su unistena. Verujem da je takva situacija svuda po gradu, da ne pomisli neko da pljujem Karaburmu.
 
Pratim ovaj projekat do početka i jako sam se radovao što ovaj deo Karaburme dobiti nov izgled i učiniti je lepšom i za nas stanare obližnjih zgrada. Ali čitajući tvoj post desiće se upravo ono čega sam se plašio. Šta ćeš raditi sutra kada se tvoje dete upozna sa mojim sinom iz favele, hoće se igrati u gradskom parku jer moj sin nema ausvajs za ulazak u tvoj? Ili ćemo da ti plaćamo nadoknadu za korišćenje parka tvog deteta :). Ili ćeš da vaspitavaš dete da priča samo sa rezidentima :cool: Uživaj u luksuzu i nemoj gore uzbrdo u favele, meksički karteli su ti u Uralskoj i Patrisu, a kroz Marijane Gregoran haraju Huni i Avari. Iznad betonska savana sa divljim psima. Višnjička i pun gas u grad, a da malo su radovi pa se čeka... Sportski pozdrav,

Ovo poređenje mi je u stilu: zamisli da se ti i ja sprijateljimo sutra, hoću li i dalje parkirati kola u svojoj garaži ili ću moći da parkiram i u tvojoj garaži bez da te pitam. Da li bih možda mogao, kad smo se već sprijateljili, da koristim tvoj hodnik kao ostavu za moje stvari?

Drugo nema potrebe da se ljutiš i uvodiš termin "favele VS Luksuz". Ko je kriv za favelizaciju karaburme nego bas žitelji zgrada koji su dozvolili da im nadzidaju zgrade sa po 1 - 4 sprata...
Pa kakvi su to ljudi i komšije kad ne mogu da se dogovore ni zgradu da renoviraju,... Kad treba pare da se daju svi junaci nikom ponikoše!
 
Poslednja izmena:
smučilo mi se dok čitam sve ove postove .
Naravno da sva deca iz kraja mogu da se igraju u parkicu ,pa zato je i napravljen da deca se igraju a ne da bude pozornica za gledanje , a ako primetite tinejdzere koji lome , piju ili su glasni pozovete obezbedjenje i stvar rešena , oni su tu 24/7 Pravite od komarca magarca
 
Očekivao sam ovu raspravu negde na Dedinju, BNV, Vračaru ili NBGu a ne za projekat sa Karaburme.
Ne znam, evo vec ce par godina kako se zavrsio moj kompleks i nikada nije potegnuta ova prica do pre mesec dana kad su neki djilkosi polomili vrtesku 🤷🏻‍♂️ Na nbg-u je kompleks. Igraliste izgleda kao da je novo jer se odrzava.
 
Ako se ovoliko bune stanovnici novog naselja na Karaburmi šta li tek misle vlasnici stanova u Beogradu na Vodi . Njihov park mislim da koristi pola Savskog venca još dolaze kolima i parkiraju uz put.Razje*******aće park pre nego se useli celo naselje.
 
Park ko park, vec dve strane o parku pricamo :)

Nece park unistiti clanovi foruma, vec tamo neka deca, ako uopste i dodje do toga. Normalno da ce svako ko ugleda nekog huligana koji lomi, da odreaguje. Uvek ce se tu naci neka deca koja ne zive u tim zgradama, vase je da reagujete ako zelite., ako uopste i znate odakle su koja deca. Odrasli razumeju sta je privatno vlasnisvo (nadam se), a deci je to nebitno.
 
Bacim pogled na ovo naselje ponekad kad prođem... i deluje mi kao ubedljivo najbolje u tom delu grada.

Razmišljam i o kupovini, mada pretpostavljam da je sve što je u izgradnji prodato i da više neće biti prilike da se kupi od investitora.
 
Pa ovo nije baš naselje, samo 3 zgrade, ali planirano je još 7-8 zgrada oko BIG-a ako se dobro sećam. Zvao sam ih pre jedno 6 meseci i tad su mi rekli da je početak gradnje sledeće faze planiran do kraja godine, i imaju neku listu zainteresovanih za kupoviinu na koju možeš da tražiš da te stave.

Da li se čuo neko sa njima skoro i da li ima nekih novosti oko sledeće faze?
 
smučilo mi se dok čitam sve ove postove .
Naravno da sva deca iz kraja mogu da se igraju u parkicu ,pa zato je i napravljen da deca se igraju a ne da bude pozornica za gledanje , a ako primetite tinejdzere koji lome , piju ili su glasni pozovete obezbedjenje i stvar rešena , oni su tu 24/7 Pravite od komarca magarca
Bravo. Evo i mi smo jedni od stanara i ovo podržavamo, a koliko vidim ni investitor nema nikakve namere da zaključava kompleks. Nisu ludi da prave sebi lošu reklamu za ostale faze a i za Shopping mall. Mislim da se ljudi ovde bave nekim hipotetičkim scenarijima. Ako bude bilo problema, resavace se
 
Amin, održavanje plaćaš pa plaćaš. Nije da sad zavisi od toga da li će neko nešto polomiti, da li ćeš ti kao stanar platiti taj mesec održavanje.

Mislim tom logikom:
-neko će možda nešto polomiti, bolje da mi to zaključamo
ispada da je okej ako neko dete iz kompleksa polomi nešto.
 
Amin, održavanje plaćaš pa plaćaš. Nije da sad zavisi od toga da li će neko nešto polomiti, da li ćeš ti kao stanar platiti taj mesec održavanje.

Mislim tom logikom:
-neko će možda nešto polomiti, bolje da mi to zaključamo
ispada da je okej ako neko dete iz kompleksa polomi nešto.
Pa losa ti je logika, odrzavanje ne podrazumeva zamenu polomljenog, vec odrzavanje postojecet u garanaciji. Vrteska npr kosta 1000eur. Ako je polomi necije dete iz kompleksa uglavnom taj koji je polomio snosi trosak. Npr razlupam staklo na vratima, normalno da cu ga ja platiti jer sam ja odgovoran. Dok ako neko trece lice neidentifikovano u pola noci dodje i demolira igraliste, onda se nove stvari finansiraju iz fonda zgrade. I sad hipoteticki umesto da okrecimo zgradu, stavicemo novu vrtesku.
Ne kazem da se ovo desava cesto ali je skroz moguca opcija. Ali tu je obezbedjenje da spreci ovakav scenario. Mnogi su npr kupivali stanove u central gardenu jer je kompletno zatvoren. Poenta je sa kakve perspektive gledas.
 
Zdravo svima.
Zelim da skliznem sa aktuelne teme na forumu, jer zaista nema tu sta da se komentarise.
Pametnome dosta.
Mene zanima vase misljenje o onoj BIG uzarenoj kocki. Da li mislite da mozemo uticati da se ta svetleca reklama ukloni?Velikom delu stanara ova crvena svetlost zaista moze da smeta.
Poz
 
@Borina svako piše o čemu želi i sta mu smeta, ja ne gledam na kocku pa me i ne zanima, ali me zanima četvoro klinaca od 15 godina koje sam juče oterao sa ljuljaske koja je namenjena za jedno dete do 12godina. I tome se mora stati na put.

Kocka svetli dokle radi centar, u 22h gase dve strane ka zgradama. S obzirom da su prokletinju zidali mesec dana, ne verujem da imaju nameru da je sklanjaju 😵‍💫.
 
Hvala na odgovoru.
Nisam ni ja na toj strani.
Pitam generalno zbog komsija i da li se neko bavi time.
Pozdrav.
 
Ne vidim razliku u istovaranju stvari nekoga ko je kupio parking mesto na samom kraju garaže i neko ko se liftom popne do garaze, u 10m od lifta do parking mesta?

I u svakom slučaju može se kolima na parking iznad maxija, odatle lako do lifta zgrade.
 
Poslednja izmena:
Ne vidim razliku u istovaranju stvari nekoga ko je kupio parking mesto na samom kraju garaže i neko ko se liftom popne do garaze, u 10m od lifta do parking mesta?

I u svakom slučaju može se kolima na parking iznad maxija, odatle lako do lifta zgrade.
Ne znam kako ne vidite razliku jer sa parking mesta na bilo kom kraju garaze mozete doci automobilom metar od lifta. A sa parkinga iznad maxi-ja stanari b i c ulaza imaju mnogo vise od metar do svog lifta. Nije stvar samo u nosenju stvari. Neko mozda ima zdravstveni problem zbog kojeg mu je neophodno da ga vozilo doveze sto blize ulazu u zgradu. A nama koji nemamo parking mesto to je onemogućeno.
 
Očigledno niste bili u garaži, ne može se doci na metar do lifta, osim ako koristite mesto namenjeno za osobe sa invaliditetom. Pa čak i odatle do najbližeg ulaza u garažu za pesake ima manje od 15m. Prilaz kolima do ulazi niti je neophodan, niti opravdan. Uostalom, sa projektom i konfiguracijom terena ste bili upoznati pri kupovini nekretnine. Valjda ste svesni da će se zidati još sedam zgrada i iseliti u kompleks preko 3000 ljudi pa će biti više od 1000 kola. Big ce do data verovatno ograničiti mogućnost parkiranja na parkinzima tržnog centra. Uzevši sve to u obzir, mislim da ste pogrešili što ste odlučili da ne kupite parking mesto. Ja smatram velikom prednošću što kolima ne moze do ulaza da se dodaje, imam malu decu i mislim da je ovako mnogo bezbednije i lepše. Odličan način da se spreči divlje parkiranje.
 
Očigledno niste bili u garaži, ne može se doci na metar do lifta, osim ako koristite mesto namenjeno za osobe sa invaliditetom. Pa čak i odatle do najbližeg ulaza u garažu za pesake ima manje od 15m. Prilaz kolima do ulazi niti je neophodan, niti opravdan. Uostalom, sa projektom i konfiguracijom terena ste bili upoznati pri kupovini nekretnine. Valjda ste svesni da će se zidati još sedam zgrada i iseliti u kompleks preko 3000 ljudi pa će biti više od 1000 kola. Big ce do data verovatno ograničiti mogućnost parkiranja na parkinzima tržnog centra. Uzevši sve to u obzir, mislim da ste pogrešili što ste odlučili da ne kupite parking mesto. Ja smatram velikom prednošću što kolima ne moze do ulaza da se dodaje, imam malu decu i mislim da je ovako mnogo bezbednije i lepše. Odličan način da se spreči divlje parkiranje.
Nije mi ideja da se raspravljam.Iz bilo kog dela projekta nisam zaključila da nece biti pristupa vozilom do ulaza. Recimo gledam sada jedan projekat u blizini u kojem je investitor jasno naznacio da se stanovi ne mogu kupiti bez garaznog mesta i tu bi mi bilo logicno da nemaju pristup vozila ulazu nego na takav nacin. Ovde to nije bio slucaj . O kakvom divljem parkiranju sada pricate ne znam. Prilaz kolima jeste neophodan i opravdan iz mog ugla,iz vaseg ne, jer imamo razlicite potrebe, mogucnosti i sl.ja mozda nemam decu ali imam roditelja invalida kojem treba pristup blizi ulazu. Ne vozim Pa mi nije bilo potrebno parking mesto ali mi je potrebno da taksi, prijatelj, brat moze da doveze roditelja do ulaza u zgradu. Komentar da sam trebala kupiti parking mesto je neumesan u najmanju ruku.
 
Poslednja izmena:
Sto se tice unutrasnjeg dvorista razumem obe strane, ali imamo npr. u Knez Danilovoj, Central Garden komplex, ogradjeno unutrasnje dvoriste, samo stanari imaju pristup. Ne secam se da se iko bunio niti klinci iz kraja naskacu na ogradu, iskreno ne vidim problem. Ima vrv i drugih primera, ja ovde cesto prolazim pa znam. Zbog cega se tako ne uradi i u ovim kompleksu?
 
Nije mi ideja da se raspravljam.Iz bilo kog dela projekta nisam zaključila da nece biti pristupa vozilom do ulaza. Recimo gledam sada jedan projekat u blizini u kojem je investitor jasno naznacio da se stanovi ne mogu kupiti bez garaznog mesta i tu bi mi bilo logicno da nemaju pristup vozila ulazu nego na takav nacin. Ovde to nije bio slucaj . O kakvom divljem parkiranju sada pricate ne znam. Prilaz kolima jeste neophodan i opravdan iz mog ugla,iz vaseg ne, jer imamo razlicite potrebe, mogucnosti i sl.ja mozda nemam decu ali imam roditelja invalida kojem treba pristup blizi ulazu. Ne vozim Pa mi nije bilo potrebno parking mesto ali mi je potrebno da taksi, prijatelj, brat moze da doveze roditelja do ulaza u zgradu. Komentar da sam trebala kupiti parking mesto je neumesan u najmanju ruku.
Kolima svako može doći do nivoa garaže i odatle liftom možete lako do svog stana, to vam niko nije uskratio. Ne znam sta ste mogli da zaključite iz projekta ili ne, ali jedno od prvih pitanja kada sam kupovao stan je bio d ali ce moci kolima da se dodaje do zgrada. Poučen iskustvima iz drugih kompleksa, znam kako je kada kolima može da se pridje bliže, mi smo takav narod da ćemo ostaviti kola na rampi za invalide ako je to moguće.
 
Vrh