Šta je novo?

BIG Residences - [ Stambeni kompleks]

Dobili su gradjevinsku dozvolu pre nekoliko dana, tako da definitivno pocinju:

ОДОБРАВА СЕ инвеститору URBAN QUARTER TWO D.O.O. BEOGRAD, матични број 21919896, ПИБ 113738627, изградња дела комплекса ″BIG FASHION PARK″ у Београду, фазе X- XIV, на грађевинској парцели ГП1 кojа сe фoрмирa oд катастарске парцеле број 6242 КОПалилула, и то стамбено пословног објекта 4, укупне БРГП која износи 67.638,03m², од чега је надземна БРГП 50.681,58 m², спратности 2По(По+Су)+П+9+Пс, у чијој је структури 516 станова, 35 локала и 439 гаражних места.
 
Screenshot 2024-10-01 at 10.41.55.png
 
Dosta nehumano rešenje. Šteta što neće raditi iste zgrade kao u prvoj fazi. Sećam se na inicijalnim renderima ovog projekta da je osmišljeno da budu sve iste zgrade u cik-cak, ali ovde je valjda alavost investitora presudila.
 
Sviđa mi se, iako nisam kupac. Drago mi je što će biti 10spratnice, iako bi ja išao na 15-20+ spratova da sam na mestu investitora, makar 1-2 lamele. Jasna mi je orjentacija investitora ka profitu, isto tako bih i ja razmišljao, ali i stanari će imati benefita od toga, pre svega lep pogled sa te lokacije. Mogu da zamislim samo kakav će pogled biti ka Dunavu i južnom Banatu sa povuĉenog sprata
 
Nije stvar u broju spratova, već dužini zgrade. Umesto da bude 4-5 manjih zgrada, biće jedna velika duž celog placa
 
Za godina još jedna takva lamela umesto postojećeg parkinga, šteta da se i tu ne uglavi nešto.
 
Vidiš da je čovek napisao 15+ spratova? Ili se sprda ili je lobotomija.
Ne sprdam se. Mislim da je vecini clanova foruma poznato da sam veliki ljubitelj kula i da navijam da u BG-u bude izgradjen sto je moguce vise kula u svim delovima grada, jer sam jos kao dete imao san da BG izgleda poput gradova iz US i Azije. San mi se donekle ostvaruje sa trenutnim projektima u gradu, ali nadam se da cemo uskoro kule vidjati i u drugim delovima grada (Karaburma, Mirijevo, Zvezdara, Banovo Brdo, leva obala Save...)
 
Ova dugačka zgrada će sprečiti cirkulaciju vetra koji ponekad duva sa Dunava. Izuzetno, izuzetno nehumano rešenje, a za dejanabgd88 se stvarno nadam da se sprda.
 
Ne sprdam se. Mislim da je vecini clanova foruma poznato da sam veliki ljubitelj kula i da navijam da u BG-u bude izgradjen sto je moguce vise kula u svim delovima grada, jer sam jos kao dete imao san da BG izgleda poput gradova iz US i Azije. San mi se donekle ostvaruje sa trenutnim projektima u gradu, ali nadam se da cemo uskoro kule vidjati i u drugim delovima grada (Karaburma, Mirijevo, Zvezdara, Banovo Brdo, leva obala Save...)
Dakle, lobotomija.

Ne sumnjam da ćemo viđati kule svuda po Beogradu, prosto danas je vreme osvete loših đaka.

Trenutna politika i društvene okolnosti nalažu da zemlju i grad vode nekompetentni, neobrazovani ljudi, bez skrupula, koji nemaju viziju nekog humanijeg urbanog života, i koji apsolutno nemaju osećaj za istorijska i kulturna nasleđa. Baš takvi koji bi voleli da se zazidaju u visoke kule i da i pored toga ne vide dalje od sopstvenog nosa.

A druge strane, ne znam da li si ikada bio i u jednom gradu u SAD-u. Da jesi verovatno bi ti bilo jasno da ovo čemu danas Beograd stremi, nema veze sa bilo kojim gradom u SAD-u. Štaviše, većina glavnih gradova svih 50 država u SAD-u nema dominantno visoke zgrade, i kule, nego kuće i manje kondominijume.

Ali nije bitno, sedi i uživaj. Biće kula da im se diviš.
 
Ruzno i nehumano.

Mozda im je bio cilj da ograde Karaburmu od metroa i buducih sadrzaja na Huji🤣

Cena od 2600
 
Vrh