Šta je novo?

BIG Fashion Vidikovac [ Tržni centar | 120.000m2 ]

Pozdrav, evo danas sam prolazio pored lokacije gde je trebao da bude tržni centar. Počeli su da kopaju verovatno za vodu kanale i da ubacuju cevi, iskopano je celom dužinom placa. Nisam mnogo stručan, ali možda neko zna o čemu je reč, šta se na kraju gradi?
 
Bilo je priče da će se graditi stambeni kompleks, pošto se od tržnog centra definitivno odustalo.
 
Sada sam video da kopaju skroz do metroa i gore ka njemu kao i do Roma koji su naseljeni uz isključenje za Labudovo brdo.
 
Da li ima indicija da će na ovoj lokaciji u skorije vreme da krene izgradnja stambenog kompleksa?
 
To je najmisteriozniji deo grada, toliki prostor decenijama stoji prazan.
 
Nema kome grad nije nudio tu lokaciji, ali i dalje se nije našao investitor kome je to interesantno.
 
To je parcela 30125 ako se ne varam, a vlasnici te parcele su izraelci, tj. ROOSTER HILL PROJECT.
Prava misterija zašto toliko godina ništa ne rade na tom zemljištu. Mislim da grad nema veze sa tim zemljištem jer je u privatnoj svojni.
 
Ja pričam o tom kraju generalno, gde je bila industrijska zona, postoji neki plan da se tu gradi čitavo novo naselje.
 
Izgleda da pričate o dva različita kraja, Alex o zemljištu na Ibarskoj kod Metroa, a Duško o Rakovici kod IMR-a?
 
Da ja pričam o bivšem IMR-u, neki plan je da ceo taj potez bude naselje.
 
Vrh