Šta je novo?

Biciklistička i trotinet infrastruktura (staze, trake, signalizacija) i saveti za bezbednu vožnju

Suviše širok razmak, može da prođe Smart. Plus što je nizak za terence. ;)
I jedno i drugo se da rešiti. ja bih voleo da se ovo isproba ovde. Ako smo mogli da preguramo preko 30 drugih tipova rešenja (95% neuspešnih), neće nam faliti ako se i ovo isproba. Može da se doradi za naše potrebe i naše uslove, pa čak i izgled malo izmeni ako se želi. Ali sam koncept mi se sviđa. Do sad smo imali i razmatrali stubiće, barijere na samom trotoaru, visoke ivičnjake... a ovo je neko kompromisno rešenje između sva tri.
 
Poslednja izmena:
Rani javni uvid GUP-a do 2041. je počeo juče, a ovo je insert u vezi biciklističkih staza.

IMG_20220614_063040.png
 

Prilozi

  • IMG_20220611_173821.png
    IMG_20220611_173821.png
    921,3 KB · Pregleda: 289
Poslednja izmena:
Прелазак преко Војводе Мишића остаје најспорнији моменат. Врачар нормално без икакве бициклистичке инфраструктуре, кад нема ни нормалну пешачку.
 
Nije upućeno Draganu - Vidim, prati se forum. 😄 Ali neka, zato sam i pravio i kačio.
Прелазак преко Војводе Мишића остаје најспорнији моменат. Врачар нормално без икакве бициклистичке инфраструктуре, кад нема ни нормалну пешачку.
Bulevar Vojvode Mišića uopšte, ali uopšte nije toliki problem koliko se nekad predstavlja. Evo kako treba da izgleda staza duž i oko njega:
bici-staza-sajam-jpg.137869

Dakle, već postoji pešački prelaz kod IMS, a odatle na dalje je širok i očuvan trotoar koji je uglavnom pust. Ono što treba da se sredi je deo trotoara od Mostara do IMSa da celom dužinom bude širine za biciklističku traku. I to je to. BVM rešen. Veći problem će biti rešiti haos na kraju Sajma, kod Mosta na Adi, nego to.

Vračaru sa ovakvim ulicama biciklističke staze zaista nisu ni potrebne:
11497154.jpg
 
Poslednja izmena:
Apropo biciklističkih staza...
Pogledajte prilog 139099
3705f91dc2c5a778aff2cd64568cbbaa.jpg
U stvari kapiram šta je. 😄 Ucrta se što je moguće više ulica pod biciklističkim trakama i stazama, da može da se napumpa brojka najavljenih kilometara koji će se izgraditi. Čak i kad nemaju nikakvog smisla i potrebe. I ja pitam svašta, ko da ne znam gde živim... 😄
Postovi sa teme most "Ada - blok70", a koji pripadaju ovoj temi.
 
ada.jpg

Oво је ред за преузимање бајсева на Ади. Невероватно је да паркинг сервис који прилично користи нове технологије (СМС плаћање, персонализована паркинг картица, око соколово) у овом случају користи овако назадно решење. При томе 4 запослена опслужују кориснике, један потписије уговоре, остали довозе и предају бицикла. Све ово би могла да замени апликација, сам поступак би био значајно убрзан а запослени би могли да раде нешто корисније, нпр да одржавају бајсеве да буду у исправном стању и буду подршка корисницима који се слабије сналазе са техником.
 
Мало необичан бицикл

ŠTA JE OVO, LJUDI? Neobičan bicikl prošao ulicama Beograda, ovako nešto još nismo videli (FOTO)

Beograđane koji su prolazili ispod Pančevačkog mosta iznenadio je neobičan biciklista, a komentari korisnika društvenih mreža na njegovo nesvakidašnje prevozno sredstvo su urnebesni

https://informer.rs/vesti/beograd/715589/cudan-bicikl-beograd
бицикл_.jpg
 
Lepo prikazano.
O ovome smo pričali više puta
Da im je stvarno stalo do biciklizma u Beogradu, spojili bi tu stazu u Parku Rep. Srpske i stazu u Vladimira Popovića, duž Gazele... i imali bi konačno neprekidnu vezu od Dr. Ivana Ribara do "Reke" u Zemunu... avaj.
 
Danas sam posle dužeg vremena prošao biciklom pored Ušća i videh ovu novu stazu (inače svakodnevno vozim drugom stranom). Zar nije moglo da se nađe neko bolje rešenje od ovog oprobanog recepta sa nekoliko kanti farbe? Ostade samo mali deo trotoara za kretanje pešaka.

Biciklisticka_staza.jpg
 
@lukander01
Treba to posle zalivati, orezivati i održavati, a ko će da se bakće sa time, kada je mnogo jednostavnije na trotaru iscrtati farbu pa nek se pešaci i biciklisti dogovore ko gde kad i kako ima prednost.
 
Danas sam posle dužeg vremena prošao biciklom pored Ušća i videh ovu novu stazu (inače svakodnevno vozim drugom stranom). Zar nije moglo da se nađe neko bolje rešenje od ovog oprobanog recepta sa nekoliko kanti farbe? Ostade samo mali deo trotoara za kretanje pešaka.

Pogledajte prilog 140524
Гледам и не верујем...На истом потезу прекопута постоји бициклистичка стаза,за овако нешто други коментар немам...
 
Realno ne smeta, nekome može da koristi. Trotoar je dovoljno širok i nije mnogo prometan.

Neće tu stazu skoro niko koristiti jer je ta strana Brankovog mosta katastrofalna za vožnju.
 
Могло би да користи некоме ко ће записати да је у Београду направљено још 350 метара бициклистичких стаза,а то што су потрошени новац и канте фарбе које су могле бити употребљене за обнову хоризонталне сигнализације на некој другој бициклистичкој стази или на исцртавање нове стазе негде где би била много потребнија никога од надлежних неће бити брига.
 
Ma jasno. Kanta farbe nije skupa, tako da neće ova "investicija" baš toliko oštetiti budžet.

Više sam mislio da ovaj besmisleni potez neće načiniti neku štetu.
 
Vrh