Šta je novo?

Bezbednost u gradu i kriminal

Ма каква правила прописи закони лепо каже Оперић, бирократија и полицијски апарат ће одмах да гледа да петља и компликује. Ионако су постали паразитчине. Чим се законодавство окрене на параноисање са "ијао а шта ако ово а шта ако оно али злоупотребе али кме кме" баца се цела гарнитура у смеће.

Решење је ту максимална либерализација. Строге контроле око издавања дозвола, да, али не као сад да ти ломе јаја чекићем идиотлуцима и ограничењима са "аа кме кме јел си СИГУРАН да ти је угрожена мух БЕЗБЕДНОСТ". Лепо одеш као човек исполажеш курсеве, лекарско уверење да имаш коефицијент интелигенције преко 110 и да ниси болесник неки и честитамо господине имате дозволу. Шта бре неки бирократоид на стероидима има да те ограничава глупостима кад си ем паметнији од њега ем он не ради ништа.

Исто тако допустити народну правду.

Ето, криминал искорењен. Наравно било би још ту неких мерица и система али ово је један од битнијих фактора - држава и народ који се воде овим што ми пише у потпису.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=776303#p776303:2gf9mkxy je napisao(la):
bl3y4 » Ned Sep 20, 2020 3:53 am[/url]":2gf9mkxy]Nije bitno koji je tip noža već dužina sečiva.
Ne razumem se ni u hladno ni u vatreno oružje, samo ih razpoznajem po obliku. Za mene su svi pištolji isti, noževi isti (osim kuhinjskih), borbeni avioni isti itd. itd. Inspektor mi je objasnio da leptir nož ima veći zamah (više uboda na raznim delovima tela u istom momentu) u odnosu na skakavca i zakon drugačije tretira nošenje ili upotrebu istih odnosno, za upotrebu ili nošenje leptir noža kazna je daleko veća.

Vidim da je Гага ostavio objašnjenje.
 
Iskreno, ne vidim potrebu za nošenjem bilo kakvog oružija niti vrednost.
Da li ćeš stvarno žrtvovati svoj život braneći telefon ili ogrlicu?

Rekao bih da su džeparoši najaktivniji tamo gde ima najviše pešaka - Podzemni kod ušća, podzemni na zelenjaku, autobusi.
Jednom je neki klinac pokušao da mi otkine zlatni lančić u 89 kod Delta City-ja i osim toga nisam imao drugih problema.

Meni je inteventa jednom prilikom pravila problem zato što sam imao nož na preklop u gepeku u torbici sa sitnicama za auto. Na svu sreću nije bio dovoljne dužine ali je prouzrokovalo detaljniji pretres, razgovor, dodatna pitanja.

Ja sam ga odmah izvadio iz kola pošto mi nije neophodan, zapravo sam ga nosio zbog izleta/pecanja pošto se to uvek zaboravi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=776637#p776637:1or5r9az je napisao(la):
bl3y4 » 21 Sep 2020 02:49 pm[/url]":1or5r9az]Iskreno, ne vidim potrebu za nošenjem bilo kakvog oružija niti vrednost.
Da li ćeš stvarno žrtvovati svoj život braneći telefon ili ogrlicu?
a zašto dolazi do žrtvovanja? baš zato što lopovi/kriminalci znaju da je narod goloruk i ne može da im se suprotstavi. kada bi bili svesni da ih u stanu možda ipak čeka metak, dvaput bi razmislili da li bi otvorili neki svoj biznis ili bi se i dalje bavili kriminalnim aktivnostima.
 
Mislim da bi se takvim sravom došlo do situacije u Americi koja baš praktikuje ličnu odbranu i odbranu lične imivine oružijem.

Kod njih imamo slučaj da je policija u strahu od građana što dovodi do ishitrenih odluka prouzrokovanih strahom. Imamo slučaj da ljudi pucaju jedni na druge zbog manjeg udesa ili zbog krađe nekoliko stotina dolara iz kase, a to su situacije u kojima najčešće nedužni prolaznici stradaju.
 
To je jedna hipoteza da će se pucati zbog sitnica. Ali upravo tamo gde ljudi nemaju pravo na samoodbranu može doći do maltretiranja i iživljavanja zbog sitnice.

Druga hipoteza je upravo suprotno - ljudi neće potezati oružje olako kad znaju da i druga strana ima pravo da se odbrani.
 
Koje su uopste tipovi obicnog kriminala koji najvise pogadjaju gradjane

- nasilje u saobracaju (bahatost)
- nasilje u zgradama
- nasilje u skolama (vrsnjacko nasilje)
- kradje na stepenistu, kradje bicikala itd
- dzeparenje
- provalnici
- prevare

Prevarama su posebno izlozeni stariji ljudi. Budu pozivani iz vozila da ih povezu "do pijace" i onda im nude da kupe neke bezvredne gluposti.
Ne znam kakvi jos oblici prevara postoje
 
Па пази, зависи да ли погађају отворено или подмукло. Најподмуклије је вршањко јер оштећује људе те прави лошије људе него што би могли бити. Велика је ту штета, можда чак и највећа, па треба јако окрутно се са тим проблемом обрачунати јер највише оштећује друштвену хармонију.

Ово остало је ситније много у поређењу с тим
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=776637#p776637:17ap4mhf je napisao(la):
bl3y4 » Pon Sep 21, 2020 3:49 pm[/url]":17ap4mhf]Iskreno, ne vidim potrebu za nošenjem bilo kakvog oružija niti vrednost.
Da li ćeš stvarno žrtvovati svoj život braneći telefon ili ogrlicu?

Mislim da u DANAŠNJE vreme moramo imati strategiju za svaki slučaj i to se zove instinkt samoodbrane pa, kako ko izabere. Naravno da me nije briga za telefon i ogrlicu (nije zlatna), u pitanju je bezbednost svakog od nas.

Složila bih se sa stavom @operic.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=776323#p776323:2y340bgd je napisao(la):
11030 » Ned Sep 20, 2020 9:12 am[/url]":2y340bgd]Bolje uložiti u dobra vrata nego držati sekirice i suzavce na ulazu.
Nema te brave na svetu koja se ne može obiti.
 
Sve lepse i lepse i teme se otvaraju ovde jeeee.
 
@Beki
Da otvorimo temu "Kalodont" ili da se divimo kojim tempom Beograd poprima izgled jedne od najveličanstvenijih metropola sveta. Tako neki kažu ali ne i ja.
Juče sam slušala advokata Tapuškovića koji je pročitao deo članka eng. novinara koga prenosim:

91246800_870968946664494_7192752615027900416_n.jpg
 
Kad smo kod vrsnjackog nasilja, skole u gradu tvrde da imaju certifikat "Skola bez nasilja", medjutim nije tako.
Sto dalje od centra to vise tuca, medjutim, u nekim skolama u centru raste broj slucajeva psiholoskog nasilja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=776323#p776323:1hh1c77s je napisao(la):
11030 » Ned Sep 20, 2020 8:12 am[/url]":1hh1c77s]Bolje uložiti u dobra vrata nego držati sekirice i suzavce na ulazu. Ne znam šta će vam noževi i palice po ulici i kolima, bijete se i bodete kad vas neko iseče u saobraćaju? Tejzer je dozvoljen? Od kad?

Što se tiče pitanja da li postoje opasni delovi grada, mislim da postoje delovi grada gde će vam pre skinuti delove sa auta, to sam skoro čula da se dešava.

Meni je baš super što mogu opušteno da se šetam po bg, bez bojazni da će mi se nešto desiti.
Upravo u Žarkovu deluje jedna grupa koja za noć odveze i do 10 automobila. Sasvim slučajno sa sreo jednog poznanika, policajac u penziji , njegovu ćerku su oladili za stariji ??? Audi A4. Bio je kod načelnika i ovaj ga je oladio, jednostavno mu je rekao da znaju za tu grupu, organizaciju i ne smeju da im se zameraju. I dalje o čemu da pričamo ? Ovi kradu Golfove 4, Megane .... od sirotinje.
 
Opasna ta grupa krade krševe a murija ne sme da im se zameri. Ne znam šta se dešava u Žarkovu, komšija mi se žalio da su mu skinuli sve ratkapne na Labudovom, mislim da je spominjao i da benzin vade. Kod mene su svojevremeno cigani krali poklopce od šahteva, to je otprilike vrhunac kriminala. Da, i narkomani /znamo koji su ulazili u kuće kroz prozore.
 
Ima kriminalnih grupa koje su zasticene, imaju ledja i policajci ih se plase.
 
Da, i takvi se sigurno bave sisanjem benzina iz rezervoara i dizanjem propalih automobila.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=776307#p776307:3mn1ooyi je napisao(la):
Drakche » Ned Sep 20, 2020 4:39 am[/url]":3mn1ooyi]Prevencija protiv kriminala u Srbiji je promena vlasti, koja generise ovaj nabujali kriminal.
Secamo se da je Tomislav Nikolic pomilovao na hiljade kriminalaca (kazu 3 000), cime je regrutovana vojska, koja sada cini najprljavije poslove za vlast. U to spadaju i clanovi mafijaskih klanova i najvijacke grupe, koje su za vreme DSa razbijale parade ponosa.
Sve dolazi sa vrha piramide. Zbog toga je Srbija postala drzava u kojoj se ne kriminalci ne kaznjavaju, cimi se ohrabruje kriminalno ponasanje i cinjenje krivicnih dela.
Na žalost tako je. Vuče to korene od udbe koja regrutovala sitne kriminalce, ulične tabadžije i on njih pravila ubice i teške kriminalce. Dobili obuku, logistiku a između dva zadatka za državu razvijali su i dodatne veštine pljačkajući sve redom. Deo plena su sigurno dobijali šefovi koji su i aminovali tu vrstu opštetehničkog obrazovanja. Sloba ih je vratio u zemlju za svoje potrebe i postali su ugledni građani, ostalo je manje više poznato. Ruka ruku miluje i tako će ostati.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=776894#p776894:2guw0amf je napisao(la):
11030 » Uto Sep 22, 2020 12:39 pm[/url]":2guw0amf]Opasna ta grupa krade krševe a murija ne sme da im se zameri. Ne znam šta se dešava u Žarkovu, komšija mi se žalio da su mu skinuli sve ratkapne na Labudovom, mislim da je spominjao i da benzin vade. Kod mene su svojevremeno cigani krali poklopce od šahteva, to je otprilike vrhunac kriminala. Da, i narkomani /znamo koji su ulazili u kuće kroz prozore.
Kradu krševe i sigurno i nešto bolje ali ne i od svojih drugara, da se ne zameraju međusobno.
A to sitno ratkapne i benzin su već gluposti. Ovi malo brži idu kombijem i njih šestorica (video ih kolega u Skojevskom naselju) izuju auto za dva minuta. Posle felni krenuli su i na delove karoserija, branike, blatobrane.
Ima i to da policija sa DB brzo reaguje, pre par godina su u jednoj podemnoj garaži sa Lagune radnika DBa u Kragujevcu skinuli sve felne. Ne znam kodno ime akcije ali su jako brzo pronađene u Subotici i vraćene.
 
Naravno da se krsevi najviše kradu, kada je najveća potražnja polovnih delova za njih. Svi oni posle završe na otpadu, a država bi vrlo lako mogla da uvede red u tu oblast da hoće.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=776778#p776778:3h2w22xf je napisao(la):
operic » Uto Sep 22, 2020 7:28 am[/url]":3h2w22xf]
Druga hipoteza je upravo suprotno - ljudi neće potezati oružje olako kad znaju da i druga strana ima pravo da se odbrani.
Mislim da stanje u praksi ipak pokazuje drugačije.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_s ... ted_States
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=776852#p776852:2ryzmk39 je napisao(la):
Ksenija » Uto Sep 22, 2020 11:24 am[/url]":2ryzmk39]@Beki
Da otvorimo temu "Kalodont" ili da se divimo kojim tempom Beograd poprima izgled jedne od najveličanstvenijih metropola sveta. Tako neki kažu ali ne i ja.
Juče sam slušala advokata Tapuškovića koji je pročitao deo članka eng. novinara koga prenosim:


file.php

Bukvalno svaka rec je ovde tacna. Zadnje vreme i sam razmisljam.....neverovatno smo cudan narod, tesko za opisati......ni na nebu ni zemlji, ni tamo ni ovde.......ni sami ne znamo sta bi ni kako bi.
Zeznuto dosta
 
Beograd -- Dva sata posle ponoći bačena je eksplozivna naprava na jedan ugostiteljski objekat u Dobračinoj ulici na Dorćolu, potvrdio MUP agenciji Tanjug.
 
Kradje ima svuda, na svim nivoima.

Koliko puta, uvece, u gluvo doba, kada se vracam, recimo sa posla, vidim u gradu, na ulici samu zenu, mladju ili stariju. Ta mora da bude spremna na sve i sigurno ne ocekuje da je niko nikad nece napasti.

Neki sportski rekvizit kod sebe ili u kolima, ne treba nositi da bi ste nekoga tukli, vec da bi se zastitili, a ta zastita se ogleda u tome, da ako vas napadne vise ljudi, recimo u saobracajnoj situaciji i krene na vas, a sami ste...Ali ako imate u ruci neki vilasti ključ 30-32, švedska klešta ili vecu racnu na gedore ili tako nesto...zapitace se da li ce krenuti na vas i u bar 90% slucajeva ce odustati. Kada bas naletite na neku budalu 1/1, onda je dzabe sta god da imate.

Nisam siledzija i nikada necu da izadjem iz kola u nameri da nekoga bijem,...Ali onaj ko hoce mene da bije, mozda je od mene jaci, pa se moram zastiti.

Ovi danasnji klinci, sto su im tata i mama kupili kola za 18. rodjendan i naucili ih da su glavne baje, odmah vade palice i hoce da vas biju. Ima i onih koji nose pistolje, a ispred cevi se naravno, ne staje, o tome ne treba pricati, aspurd je.

Na slobodi ima mnogo vise i vecih ludaka, nego sto su oni koji su hospitalizovani u neuropsihijatrijskim ustanovama.
 
Da, ego je veliki problem. Svi su glavne Baje.
 
Vrh