Šta je novo?

Beton hala

Koliko sam juce video ove metalne sine koje se sada seku i uklanjaju (vidi slike iznad) su ankeri koji su drzali 8 metara visok zid obaloutvrde da ne otkliza u Savu.
Nekome je palo na pamet da je to suvisno - da smeta pa ih skidaju.
Voleo bi da se varam ali izgleda da imamo problem u najavi.
Ako sam u pravu bice to mnogo gore nego u Beogradu na vodi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=706667#p706667:3cqj9sgu je napisao(la):
BCCA » Sun Feb 09, 2020 12:11 pm[/url]":3cqj9sgu]Koliko sam juce video ove metalne sine koje se sada seku i uklanjaju (vidi slike iznad) su ankeri koji su drzali 8 metara visok zid obaloutvrde da ne otkliza u Savu.
Nekome je palo na pamet da je to suvisno - da smeta pa ih skidaju.
Voleo bi da se varam ali izgleda da imamo problem u najavi.
Ako sam u pravu bice to mnogo gore nego u Beogradu na vodi.
Ili su sine po kojima su se kretali pristanistni kranovi koji su vrsili pretovar.
Ako su sine paralelne sa rekom onda su od kranova. Ako su upravni onda su ankeri od obaloutvrde mada mislim da su ankeri na vecoj dubini.
Na slici se vidi jedini sacuvani kran a svojevremeno ih je bilo vise.
 
koliko se secam nio je plan da se ovaj deo uredi kao setaliste BNV...mada ne deluje mi da ce tako biti


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=706672#p706672:hvxrwex6 je napisao(la):
tzoran1 » 09 Feb 2020 12:31 pm[/url]":hvxrwex6]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=706667#p706667:hvxrwex6 je napisao(la):
BCCA » Sun Feb 09, 2020 12:11 pm[/url]":hvxrwex6]Koliko sam juce video ove metalne sine koje se sada seku i uklanjaju (vidi slike iznad) su ankeri koji su drzali 8 metara visok zid obaloutvrde da ne otkliza u Savu.
Nekome je palo na pamet da je to suvisno - da smeta pa ih skidaju.
Voleo bi da se varam ali izgleda da imamo problem u najavi.
Ako sam u pravu bice to mnogo gore nego u Beogradu na vodi.
Ili su sine po kojima su se kretali pristanistni kranovi koji su vrsili pretovar.
Ako su sine paralelne sa rekom onda su od kranova. Ako su upravni onda su ankeri od obaloutvrde mada mislim da su ankeri na vecoj dubini.
Na slici se vidi jedini sacuvani kran a svojevremeno ih je bilo vise.
file.php


Išle su šine za vagonete.

Beograd-pristaniste-na-Savi_slika_O_12588317.jpg


Ali ova gomila deformisanog čelika očigledno nikako ne mogu biti te šine.

Da li su ove elemente deformisale mašine tokom kopanja, ili su već bili u ovakvm obliku kada su iskopani?
 
Ako je neko bio prisutan kada su šine otkopavane, molim da javi u kakvom su obliku bile. Hvala.
 
To su bile obicne šine i skretnicom su se kacile na prugu oko kalemegdana.
 
OK za prugu za vagonete.


Mene zanima da li su ove otkopane - neke druge šine.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=706608#p706608:1yj4b0eu je napisao(la):
Саша » 09 Feb 2020 02:37 am[/url]":1yj4b0eu]
...

...

Zbog čega su ovako savijeme na više prevoja? Da li je moguće da su ovako deformisane radom mašina pri otkopavanju?
Deluje mi neverovatno.
I nešto mi je palo na pamet, ali i meni deluje neverovatno, ne bih da napišem javno....
 
A sta je falilo asfaltu koji je tu bio
Uz samu Ivicu bila je sina uz bjelu ogradu
Mislim da su u pitanju sine za vagone koje su samo preasfaltirane vidjecemo kad budu kopali dalje ...
 
Шине два колосека откривају испод асфалта, секу их (в. прве две слике, у предњем плану, све до слике са жутим комбијем с опремом за аутогено сечење) и ваде заједно с дрвеним праговима. Метално степениште за пењање на паркиралиште су за сада прескочили. Радници иду за багерима и скидају песак с укопаних каблова. Белу ограду према реци скидају ту где су тренутно радови, а онда је опет заваре (в. слике 7 и 8 ).
Велики багер лако кида и криви шине, исто као што скида велике и подебеле плоче асфалта, а онда их руковалац веома вешто и брзо изломи тако што их кврцне кашиком одозго. Веома занимљиво за гледање!

Поставиће се асфалтна подлога и преко ње гранитне плоче. Бела ограда према реци ће бити замењена новом. Како знам из искуства да радници умеју свашта да кажу, нећу рећи који је рок завршетка радова који сам чуо од њих.











[*]


















Кратки филмићи с лица места:

https://www.youtube.com/watch?v=pcPMuIgp1x0

https://youtu.be/vQcIZGK0ugk
 
Свака част за информације и снимке :) Предпостављам да ће ограда бити као у Београду на води.
 
100% ce biti ista. Svakako je ovaj deo obale bio raspad i sa mobilijarom i sa ogradom...ovo je bas dobar potez !

Malo mi zao ovih starih sina...al dobro...ne znam sto nisu jednostavno iskoristili postojeci asfalt za nove ploce...
 
Hvala za objašnjejne u vezi savijenih šina.

Ako ćemo da primenimo analogiju sa Bnv - ovde će ići kamene ploče... kao i svugde gde mogu da ih ture.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=707721#p707721:38ruulcs je napisao(la):
astrodule » 12 Feb 2020 02:43 pm[/url]":38ruulcs]Čekaj, koliko sam shvatio vraća se stara ograda ili grešim?

Stara ograda je OK i bolje se uklapa nego hromirana.

Parce nove ograde je cini mi stavljeno kod pasarele ali mi je neobicna, nema masivnost, kao resetka, meni to nema mnogo smisla. Na jednoj je od prethodnih postova, nadam se da nece ici celom duzinom nego samo lod pasarele.

Pronasao sam, hvala Sasa!

Da li postoji render kako se izgledati deo isprwd beton hale a narociyo ograda...i bici staza...velicina ploce/kocki...bilo sta?
 

Prilozi

  • 20200208-142336.jpg
    20200208-142336.jpg
    72,9 KB · Pregleda: 2.714
Mene ta ograda podseca na ogradu kod cesme Mehmed-pase Sokolovica na Kalemegdanu.

25007118_458694294526876_1735420860669362176_n.jpg
 
Aу па та ограда за обалу је жешћи промашај.
 
Evo šta su od starta mogli da urade i uštede sebi vreme, pare i sredstva:

1) Povade stare dvodelne ograde, i bele i ove crno-žute
2) poređaju ih duž obale, samo da ovaj put budu manja rastojanja između njih
3) za ostatak linije obale naruče oko 50ak replika tih postojećih
4) ofarbaju na kraju celu ogradu, od krana pa do Bella Viste u jednu te istu boju

Jeftinije. Kraće. Jednostavnije. Praktičnije. Lepše.

tenor.gif



Al dobro... Zašto jednostavno kad može komplikovano. :mrgreen:
Pozdravio ih Microsoft. :mrgreen:
 
Mogli su izmedju postojecih samo da stave stubice
Meni je stara ograda ruzna ni nova nije nesto ljepsa
Dok plava ograda blize brankovom mostu ima neki smek
 
Slazem se sa Dishom.

Meni su licno sve te ograde starudija i za staro gvozdje, ipak je to reprezentativna deo grada gde treba da se postavi lepa i kvalitetna ograda.

Ona u BNV je solidna, ali koliko vidim nece se postavljati ta...
 
Neka postave i konopac od somota, samo neka bude jedna unificirana varijanta od doka za brodove do Bella viste.

Majke mi, što više čitam forum, to sam više siguran da kad bih okupio direktore, poslanike, upravnike i sekretare Beograda i njegovih javnih preduzeća, da od njih par hiljada, jedva 10 bi umelo da mi objasni termin ''standardizacija'' i njen značaj.

Al svi do jednog bi znali da mi kažu bar nešto za šta je Đilas kriv. Panjevi.
 
Pa i Đilas je kriv, imao je priliku da uradi ovo, ali nije. A ove treba kritikovati kad pogrešno rade. Kao sad.
Oni su onda skinuli ogradu sa dela promenade, preko 150m, mislim. Mogli su i to iskoristiti. U svakom slučaju, nadam se da neće biti i treće ograde..al' ne bi me ništa iznenadilo..
 
Vrh