Šta je novo?

Beton hala

Jel prijavio neko ovo zastakljivanje beton hale? Da li se to isto radi preko ovog novog broja?
 
Ko bi rekao da će Beogradski ugostitelji kad tad otići korak dalje pa još početi i da zastakljuju i ambarišu Beton halu.
Zaista sam konsterniran, ne znam kako je iko ko je proveo više od 5 godina u Beogradu mogao da očukuje ovako nešto. Nemam reči. Šokiran sam.

amazed-cat.gif



A ljudi samo neka nastave da pišu i kliču ''samo nek se gradi'' i ''investitori će uvek doneti najbolje rešenje''.
 
Počelo je sa Salašem i onim izbacivanjem staklenih budžaka, sada potpuno zastakljivanje, sutra će neko preći na šetalište. Prekosutra će se unesto napuštenih hangara iznad graditi nove višespratnice. Beton hala će samo doći u ono što je izgleda za nas prirodno stanje. Izgleda da prosto nemamo osećaj za lepo, harmonično. Prija nam nered i haos. Ne radi se tu samo o bahatim pojedincima. U razgovoru sa ljudima vidim da većina sa tim stvarima nema problem.
 
Бетон-хала

Уклоњен је зстакљени део, остале су бочне преграде:





У Италији сам на више места видео поплочане површине за које сам мислио да су од цигле. Добро изгледају, чврсте су, уграђене су на различите начине (рибља кост, правоугаоно ...). Прошле недеље, захваљујући оштећењу бетона од корена једног дрвета, видео сам на једном тргу да су то, у ствари, глинене плочице дебљине свега око један сантиметар. Сем на том месту, нигде нисам видео оштећења. А код нас, знатно дебље плоче (в. и скроз доле, последње слике)...:











Новоотворени ресторан/кафић:

И ресторан "Салаш" је направио башту:



Плато у Пристаништу је у све горем стању, зрео за обнову:


 
Poslednja izmena:
Ja sam ubeđen da je glavni problem kod naših popločavanja loša podloga. Tek posle toga bih proverio kvalitet ploča.

Nema tu mnogo nauke, sve j eveć isprobano u višemilenijumskoj praksi.

slojevi_ceste.jpg


Onako laički, meni je jasno da ovi slojevi daju neku elastičnost gazećem sloju. Ako podloga kruta, vibracije će uništavati ploče. Znači mora da bude propusna, kompaktna i slojevita.

Najlakše je staviti asfalt (beton), jedan sloj peska i ploče preko. Ma šta u stvari ja tu pametujem. Treba pogledati kako je rađeno u poslednjih 10-ak godina, i videti da tako ne treba.
 
Бетон-хала

Уклоњен је зстакљени део, остале су бочне преграде:





У Италији сам на више места видео поплочане површине за које сам мислио да су од цигле. Добро изгледају, чврсте су, уграђене су на различите начине (рибља кост, правоугаоно ...). Прошле недеље, захваљујући оштећењу бетона од корена једног дрвета, видео сам на једном тргу да су то, у ствари, глинене плочице дебљине свега око један сантиметар. Сем на том месту, нигде нисам видео оштећења. А код нас, знатно дебље плоче (в. и скроз доле, последње слике)...:













Новоотворени ресторан/кафић:

И ресторан "Салаш" је направио башту:



Плато у Пристаништу је у све горем стању, зрео за обнову:





Мени су од бочних већи проблем тенде које одступају од свих осталих локала, али нисам веровао ни да ће стакленик склонити.
 
Бетон-хала

Шест страних речних бродова у Пристаништу; да ли су почели да пристају у земунско?

"Анамања" из Базела је најшири који сам до сада видео:























За оне које занимају цене - просечан колач и мањи капућино (в. слику) коштају 930 дин; кашика за колач је превелика (супена), без салвете:
 
Poslednja izmena:
Ono kad moraš da budeš drugačiji od svih ostalih (a već to jesi - još veća seljačina). Još da stavi iznad i svetleći bilbord kad nam je život kabare.
 
I kakve veze ima taj lokal sa Galerie Lafayette u Parizu.
Ono šatro pariski duh u Beogradu kao kabare a Galerie Lafayette je robna kuća, pomešali šabani sa Moulin Rouge-om. Pariz videli na googlu.
 
Nikakve, seljačina jednom otputovala, drug mu pokazao gde krade parfeme i ovaj zapamtio naziv. (Ovo je čisto fiktivni scenario)

Btw, za one koji ne znaju, Galerie Lafayette su robne kuće u Francuskoj, otprilike kao RK Beograd, samo skuplje.

@spatiotecte Bila bi fora da neko otvori pored kafić FNAC.
 
Vrh