Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

Jeste, a preko Bežanije je praktičnije :D
Barem imaš parking na mestu gde treba da bude a ne kilometar dalje. Ako već moraš autom nema drugog realnog rešenja.
Vreme potrebno da dođeš peške od ovih imaginarnih parkinga sa druge strane je čak i veće od vremena koje ćeš MOŽDA da izgubiš ako upadneš u saobraćajni špic na E-75.
 
Pitanje,

Jel sme da se prevozi bicikla u ovom novom sokolu do Novog Sada? Tacnije otisao bih do NS da pazarim bajs pa bih ga vracao vozom…

Nesto mi se cini da sam video prvi put kad sam isao sire ulaze sa oznakama za biciklu
 
Barem imaš parking na mestu gde treba da bude a ne kilometar dalje. Ako već moraš autom nema drugog realnog rešenja.
Vreme potrebno da dođeš peške od ovih imaginarnih parkinga sa druge strane je čak i veće od vremena koje ćeš MOŽDA da izgubiš ako upadneš u saobraćajni špic na E-75.
Kao neko ko je tu bezbroj puta upao u gužvu tokom špica, mogu da ti garantujem da ovo nije tačno.
Što se praktičnosti tiče, dok ne bude postojao parking sa "zemunske" strane pruge, ljudi će nastaviti da parkiraju pokraj puta.

No dobro, ako je to predaleko, evo ima ovo nešto što je verovatno pomoćni teren nebitnog fudbalskog kluba
Screenshot 2022-05-27 at 17.18.24.png
 
Kao neko ko je tu bezbroj puta upao u gužvu tokom špica, mogu da ti garantujem da ovo nije tačno.
Što se praktičnosti tiče, dok ne bude postojao parking sa "zemunske" strane pruge, ljudi će nastaviti da parkiraju pokraj puta.
Ma opušteno,ne sporim. Samo sam napomenuo da nema mesta za parking sa "one" strane,bez neke ozbiljnije eksproprijacije. A to se neće desiti u skorije vreme sigurno.
 
Editovao sam post u međuvremenu sa predlogom, koji bi takođe verovatno podrazumevao eksproprijaciju, ali bar nisu kuće u pitanju.
 
Ovde su mnogi objasnili zašto ne može i ja cenim i njihovo vreme i njihov doprinos ovoj temi, ali meni zdrav razum kaže da može, jer je moglo. A ako je moglo opet će da može, a na nama je da to ubrzamo.

Čekam odgovore od Srbvoza i Infrastruktura.

Lepo je @mvbg1 po hiljaditi put napisao zašto ne može par postova iznad. Ne znam kakvo ti je objašnjenje dalje potrebno?
 
Pitanje,

Jel sme da se prevozi bicikla u ovom novom sokolu do Novog Sada? Tacnije otisao bih do NS da pazarim bajs pa bih ga vracao vozom…

Nesto mi se cini da sam video prvi put kad sam isao sire ulaze sa oznakama za biciklu
Сме да се превози бицикли у Соколу. ;)
 
Da, ali kako im tačno platiš tih 100 rsd u sokolu.. Mogu li sad da izdaju neke akcesorne karte za prevoz bajsa ili im i dalje oni gedžeti služe samo za čekiranje ranije kupljenih karata...
 

Privremena izmena saobraćaјa vozova iz sistema BG:VOZ

“Srbiјa Voz“ a.d. obaveštva korisnike svoјih usluga da je 30. maјa 2022. godine, zbog tehničkih smetnji na elektromotornim garniturama u stanici Novi Beograd, došlo do privremene izmene saobraćaјa vozova iz sistema BG:VOZ.
Voz koјi iz Bataјnice za Ovču polazi u 12.57 časova i iz Resnika za Ovču u 13.00 časova, kao i voz koјi iz Ovče za Bataјnicu polazi u 14.44 časova i iz Ovče za Resnik u 13.52 časova, danas izuzetno ne saobraćaјu.
 
То јесте. Надајмо се да ће ови што буду радили у израелском парку, када се заглаве на аутопуту, прећи на БГ воз.

(Да би масовно прешли, воз треба да иде на 15 минута, да буде савременог изгледа и унутрашњости која не одбија жене вишег средњег сталежа, итд.)
 
Немодерност РВРа је последња ствар која треба да се реши. А да ви био чист и неишаран потребно је много тога урадити у менталитету и систему. Као минимум Одржавање мора да постоји, к алитетнимнделовима и материјалима.

Госпоџе високог средњег сталежа и тако не желе да користе превоз у коме се вози плебс.
 
Kod nas će se to postići samo i samo ako od stana može da ih odveze, bukvalno svaki put, i u svako doba dana i godine, nevezano za trenutnu situaciju na gradskim ulicama, do vrata željene lokacije.
 
O tome pričam kakav RVR, klase, kupei i pečeni pilići. Mora biti moderno, uredno i čisto.

Hm, zašto su klase i kupei nemoderni? Potpuno netačno! Koriste se i moderni su širom čitave Evrope, osim u Srbiji.

Evo jednog recikliranog vagona iz Poljske, gde je originalni vagon od koga je ovaj "novi" vagon napravljen stariji od većine naših koje su prodali u staro gvožđe:

20190926_134023.jpg


20190926_134732.jpg


M1066437-kopie.jpg


M1066176.jpg


M1066174.jpg
 
Возио се овим сличним (није било бежичног пуњења телефона)од Варшаве до Беча. Ништа му не фали.
 
Vrh