Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646037#p646037:qkhvy2xw je napisao(la):
dex87 » Уто Авг 06, 2019 8:00 pm[/url]":qkhvy2xw]
Дошљак":qkhvy2xw je napisao(la):
Секундарци прво угрожавају своје животе и здравље и своје деце. Деца им тегле гвожђе и баратају са алатима, пале изолације па удишу канцерогене гасове, упадају у трафое и чепркају по високонапонској мрежи, крећу се по прузи. Ја сам лично у кругу бивше главне станице видео њих 50 секундараца од тога десеторо деце млађе од 15 како са алатима скидају металне делове са пруге, лимене кровове магацина, електричне инсталације, кидају арматуру из бетона... Ту поред крађе имамо и угрожавање здравља деце и злоупотребу деце. Да ли то треба да се толерише?
Ne treba.
Šta je rešenje ako država ne radi ništa?
Da se samoorganizujemo? Da ih jurimo po ulicama?
Tреба да постоји правно-безбедно-социјални систем који функционише и штити све грађане и имовину. Да се не толерише рад деце и терање на прошење ако је то кривично дело по закону. Да се не толерише занемаривање деце ако је то кривично дело по закону. Да се не толерише не слање деце у школу ако је то кривично дело по закону. Да се не толерише крађа ако је то кривично дело по закону. Да се не толерише организовано прошење ако је то кривично дело по закону. Да се не толеришу петнаестогодишњаци који возе фрезе за скупљање картона по прометним улицама ако је то кривично дело по закону. Да се не толерише крађа струје ако је то кривично дело по закону. Да се не толерише паљење гума, жица и пласике ако се тиме угрожава безбедност и здравље. Да се збрину деца узраста 5-12 година која после 10 сати просе по улицама, продају цвеће или марамице а родитељи процесуирају због занемаривања. Да се збрину деца која живе у катастрофално нехигијенским и опасним условима дивљих депонија-насеља без пијаће воде и канализације у картонским склепозинама са краденом струјом која је опасна по живот самим својим склепаним провођењем. Да се не толерише терање малолетника на проституцију!

Имамо ли судове? Имамо ли тужилаштва? Имамо ли полицију? Имамо ли комуналну полицију? Имамо ли ватрогасце? Имамо ли школство? Имамо ли социјалну службу? Имамо ли здравство? Имамо ли хуманитарне организације? Имамо ли разноразне инспекције? Имамо ли одборе за људска права? Имамо ли већа националних мањина? Имамо ли разноразне невладине организације? Имамо. Е па нека лепо седну сви заједно, на свим нивоима, националним, регионалним, општиниским, локалним и нивоима месних заједница, направе јасну стратегију и држе је се чврсто.
 
Dobra vest je da bi od prvog septembra trebalo da krene BG voz na relaciji Mladenovac - Bgd Centar a manje dobra
je da će zbog nedovoljnog broja garnitura biti tri polaska iz Mladenovca i tri iz Bgd Centra


Mladenovac polasci:
05:47 dolazak u Bgd Centar u 07:06 (ovaj saobraća samo radnim danima)
06:07 dolazak u Bgd Centar u 07:30 saobraća svaki dan
18:32 dolazak u Bgd centar u 19:46 saobraća svaki dan

Iz Centra polasci su:
04:22 dolazak u Mladenovac u 05:33 saobraća svaki dan
15:56 dolazak u Mladenovac u 17:20 saobraća svaki dan
16:55 dolazak u Mladenovac u 18:16 samo radnim danima.

Samo da podsetim da su pre dva meseca na remont u Zrenjanin otišle dve garniture i da će ovih dana
otići još jedna, ali u ( gle čuda) Želvoz Smederevo.
 
А још мање добро је што ће полазити из Прокопа. За линије са југа, то је идеалан рецепт за губљење једно 60% путника.
 
Скоро сат и по до Младеновца??? Брзе пруге Србије.... :lool:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=651438#p651438:352vojmi je napisao(la):
Пантограф » Čet Avg 22, 2019 11:09 am[/url]":352vojmi]А још мање добро је што ће полазити из Прокопа. За линије са југа, то је идеалан рецепт за губљење једно 60% путника.
A šta tek reći za liniju iz Lazarevca koja će ići samo do Resnika.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=651486#p651486:352vojmi je napisao(la):
Astrotrain » Čet Avg 22, 2019 12:26 pm[/url]":352vojmi]Скоро сат и по до Младеновца??? Брзе пруге Србије.... :lool:
Pa kad će stajati, otprilike kod svake treće bandere. :)
 
16:55 poslednji polazak iz Prokopa? To u prevodu znaci da ako neko radi do 17:00 nema sanse da stinge, dok onaj ko radi do 16:30 ima samo teoretsku sansu da stigne. Tuzno, tuzno...

I ta prica o nedostatku voznih sredstava, pa sta je sa Flirtovima koji sada ne idu za NS, Soboticu? Na ovoj trasi (Mladenovac - Prokok) nema visokih perona, FLIRT je i namenjen za ove kratke relacije..
 
Мислим да је потпуно бесмислена било каква даља дискусија о линији БГ-Младеновац док год је предвиђена саобраћајна брзина од целих 30 километара на час. Ја не знам да ли они то намерно овај народ зај...*!?&/ у здрав мозак???? Па ко ће да троши више од три сата дневно (ако се рачуна и долазак са станице на одредиште и обрнуто) на то путешествије од 90ак километара? Да ли су они који су то осмислили заиста у убеђењу да је то нешто добро? Помислим тако некад да тешко нешто може да ме (негативно) изненади и опет изнова и изнова успеју...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=651547#p651547:2dutozc9 je napisao(la):
JohnnyLee » 22 Aug 2019 01:04 pm[/url]":2dutozc9]који ли је морон правио овај ред вожње да ми је знати
Johnny,posto ce linija krenuti u toku vazeceg reda voznje i za ocekivati je da bude ovakav red voznje. Veoma je tesko ubaciti bilo kakvu novu trasu u grafikon a bez da se ispreturaju vec postojece. Ovo ne vazi samo za putnicke nego i za sve teretne trase. Prokop je iznudjeno resenje,posto je pruga ka Pancevu(Ovca) preopterecenja zbog teretnog saobracaja i obrt garnitura u Ovci,P.Mostu bi pravio velike probleme. Sacekajmo novi red voznje u decembru pa cemo videti sta ce nam prirediti.
 
Прокоп ми је ок због тога што не може даље због радова, изнуђено решење. међутим, времена полазака су благо катастрофална, у 15:56 не стиже нико ко има нормално рандно време 8-4 а у 16:55 не стиже нике ко ради 9-5. и чему онда та линија? и из Младеновца фали бар још један полазак који би стизао у БГ између 8 и 8:20 због људи који раде од 9. и сада се провлачи једно друго, зашто нису могли да 4 поласка са линије Овча-Ресник продуже до Младеновца?
 
Jednostavno su napravili tako zato što su morali da ih ubace u "rupe" u grafikonu.
 
А што је Панчевачки правац толико заузет? Толико иде робног саобраћаја?
 
Обилазница због модернизације пруге БГ-НС.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=651543#p651543:33bnjo05 je napisao(la):
Astrotrain » 22 Aug 2019 12:58 pm[/url]":33bnjo05]Мислим да је потпуно бесмислена било каква даља дискусија о линији БГ-Младеновац док год је предвиђена саобраћајна брзина од целих 30 километара на час. Ја не знам да ли они то намерно овај народ зај...*!?&/ у здрав мозак???? Па ко ће да троши више од три сата дневно (ако се рачуна и долазак са станице на одредиште и обрнуто) на то путешествије од 90ак километара? Да ли су они који су то осмислили заиста у убеђењу да је то нешто добро? Помислим тако некад да тешко нешто може да ме (негативно) изненади и опет изнова и изнова успеју...
Autobus na liniji 493 koji saobraća autoputem od Mladenovca do Beograda putuje 75 minuta a 491 preko Avale 90, dok recimo onaj prvi jutarnji voz
putuje 79 minuta pri čemu ima bavljenja u svim onim mestima koje bus koji ide autoputem zaobilazi: Ralja, Ripanj Tunel, Klenje, Ripanj, Resnik, Kijevo, Kneževac i Rakovica.

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=651610#p651610:2xyihhn2 je napisao(la):
Прле » 22 Авг 2019, 15:58[/url]":2xyihhn2]А што је Панчевачки правац толико заузет? Толико иде робног саобраћаја?

јуче сам чекао 18 на Аутокоманди, за тих 15-20 минута је прошло 5 возова у оба правца, три БГВ (два ка Овчи и један ка југу, нисам обратио пажњу на ком је колосеку био) и два теретњака, један ка Панчеву и један ка Раковици. иначе, на том возу ка Раковици је била Деспотија са контејнерима, али нисам видео која је локомотива вукла ка Панчеву
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=651630#p651630:1v8udohs je napisao(la):
Miki BGD » 22 Aug 2019 03:35 pm[/url]":1v8udohs]Autobus na liniji 493 putuje 55-60 minuta od BG do Mladenovca.
U redu vožnje piše nešto drugo

 
To su njihove turaže, a ne stvarno vreme putovanja. Za liniju 491 je knap 90 minuta, dok liniji 493 od Franša do Mladenovca treba oko 50, odnosno oko 55 minuta do Savskog trga kako napisa i Miki BGD. O tome sam i pre pisao, em voz ide samo do Prokopa, em putuje isuviše dugo, em ima par polazaka u toku dana. Dobro, predviđeno je da polazaka bude znatno više u budućnosti, ali ako se vreme putovanja ne skrati, a i linija ne produži dalje, ne bi li obuhvatila i stajališta Karađorđev park i Vukov spomenik, za sam Mladenovac linija neće imati nekog naročitog značaja. Ripnju, Ralji, a možda i Sopotu i Đurincima već može mnogo više značiti.
 
Без обзира на све, пријатно је чути да има толико робе за превоз
 
Pitanje je da li ima toliko robe ili je to posledica ukidanja jednog dela a zatvaranja zbog radova drugog dela pruga.
 
http://www.beograd.rs/cir/beoinfo/1763895-vesic-mladenovac-i-sopot-povezujemo-bg-vozom_2/

Весић: Младеновац и Сопот повезујемо БГ возом

Заменик градоначелника Београда Горан Весић најавио је да ће Град Београд од 1. септембра финансирати поласке БГ воза на релацији Београд центар – Младеновац.

Весић је објаснио да Град Београд посебну пажњу придаје саобраћајном повезивању свих делова града и да је зато заједно са компанијом „Србија воз” покренуо линије БГ воза од Младеновца до станице Београд центар.

– Од 1. септембра возови ће из станице Београд центар полазити за Младеновац у 4.22, 15.56 и 16.56 часова док ће из Младеновца полазити за Београд у 5.47, 6.07 и 18.32 сати – рекао је Весић.

Он је саопштио да ће овом линијом са центром Београда бити повезан и Сопот преко станице Ђуринци и додао да је град још почетком ове године покренуо иницијативу у Министарству грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре и „Железници Србије” да се покрену ове линије БГ воза и да су наишли на подршку.

– Захваљујемо на разумевању и подршци коју пружају како би Београд успешније био саобраћајно повезан – казао је Весић и додао да ће током времена број линија за Младеновац бити повећаван како капацитети железнице то буду дозвољавали, јер у току је реконструкција пруге.

Заменик градоначелника је најавио да ће почетком децембра БГ воз почети да саобраћа и до Лазаревца преко Барајева, што значи да ће и ове две београдске општине бити повезане БГ возом са центром Београда.

– Град Београд преговара са Градом Панчевом да се постојеће линије БГ воза продуже од Овче до Панчева, како је то било некада. Ово је значајан део нашег система јавног превоза, а независно од пројекта изградње метроа радићемо нове линије БГ воза – поручио је он.

Говорећи о трећој линији БГ воза од Макиша до Аде Хује, Весић је рекао да тек треба да се ураде студије и да су потребна мала улагања.

– Потребно је да се уреди 700 метара трасе како би се постојећа железничка инфраструктура повезала са будућим метроом. Та траса не тражи много улагања, али су нам потребна нова возна средства. Нове композиције биће нам неопходне и због других будућих линија БГ воза, пре свега оних до Сурчина и аеродрома и то је посао који нас чека наредних година – закључио је Весић.
 
Какве су могућности за преседање са ових возова из Младеновца на друге линије БГ воза?
 
Da sad ne listam celu temu, kad ce BGvoz da vozi ko sto je vozio pre ovih radova? Zanima me pre svega zbog posla a relacija je Zemun Rakovica, sada se poklapa jedan termin dnevno (nesto posle pola osam) ali i to nije sigurno npr desilo mi se da je kasnio iz Zemuna iz samo masinovodji znanog razloga (usporio pred Karadjordjevim samo tako) pa mi voz uopste nije opcija dok ne vrate da ide na 20 ili 30min.
 
Kada budu završeni radovi , a to niko živi ne može da kaže sa sigurnošću , zato što uvek postoji šansa da se ispostavi da zbog kompleknosti radova bude produžen rok.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=654727#p654727:3sji4797 je napisao(la):
solecar » 29 Aug 2019 08:48 pm[/url]":3sji4797]Kada budu završeni radovi , a to niko živi ne može da kaže sa sigurnošću , zato što uvek postoji šansa da se ispostavi da zbog kompleknosti radova bude produžen rok.

A okvirno koji bi trebao da bude rok?
 
Vrh