Šta je novo?

Beogradske reke i priobalja

Дунав код Југе
1bf308ca273010316ac1284579bc3b74.jpg
d7dcfab7dd3d52b174d6616d2968fe34.jpg
80d74b95a01de52daf1ec994cd198fd4.jpg


Послато са Nokia 7 plus уз помоћ Тапатока
 
Ovih dana je u toku drugi pokušaj izvlačenja potonulog splava "Suvenir" na Savi, kod bloka 44.
Kran je ponovo tu, nivo Save je nizak, dobre su šanse da će im ovog puta uspeti.

Po prvi put od potonuća se može videti gornja konstrukcija splava (kućica - ugostiteljski deo) izvan vode.
 
Beograd vode su danas raščišćavali priobalje kod Nebojšine kule. Baš je nisko bio Dunav pa su dosta travuljine i rastinja posekli.

Nadam se da će i na Savi da urade nešto slično jer je pored Brankovog mosta prava džungla.

Takođe je i Zelenilo kresalo granje uz reku ispod Pobednika.
 
Kod savskih blokova ima smeća između splavova i obale kao na deponiji. Plus, nikad nisam do sada video toliko rastinja koje prosto buja iz pukotina na šetalištu duž reke. Užasno je zapušteno.
 
Ja imam teoriju da se mnoge stvari ne rade na NBG zbog Šapića, pa ćemo videti da li će akcija sređivanja priobalja da se nastavi i u Blokovima.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Evo sa akcije čišćenje na Dorćolu

https://www.danas.rs/beograd/radojicic- ... ske-obale/
%C4%8Di%C5%A1%C4%87enje-marine-dor%C4%87ol-beoinfo-678x381.jpg


– Odmah smo stupili u akciju i od petka do danas uspeli da očistimo veliki potez od Beton hale do SRC „Milan Gale Muškatirović”, za koji su građani skrenuli pažnju da je veoma prljav. Ovo je samo početak. Ovih dana će se čistiti druga strana obale, a napravićemo i dugoročni plan kako bismo se narednih meseci i godina na adekvatniji način bavili ovim problemom, kako bi grad imao uređeno, čisto i lepo priobalje – rekao je Radojičić.
On je podsetio da je postojao problem u nadležnostima, ali da je to već na prvom sastanku rešeno sa predstavnicima JVP „Srbijavode”, JVP „Beogradvode”, JKP „Zelenilo – Beograd” i JKP „Gradska čistoća” u interesu građana.

Znači prljavo je bilo jer se nisu mogli dogovoriti ko će pre da očisti :bash:
 
Ништа чудно за наше јавне службе. Ту увек важи правило не дирај ако неко није наредио.
 
Koje je od ova cetiri javna preduzeca cistilo? Da se zna nadlezni za ubuduce ako iskrsne neki problem.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=562672#p562672:3iwgfacz je napisao(la):
astrodule » 27 Aug 2018 10:32 pm[/url]":3iwgfacz]
Znači prljavo je bilo jer se nisu mogli dogovoriti ko će pre da očisti :bash:
A i to je previše velikodušna formulacija. "Nisu mogli da se dogovore" podrazumeva da su bar pokušali da se dogovore. A u stvari su svi molili boga da ih niko ništa ne pita i pravili se ludi. Tako znaju da sigurno neće dobiti još posla (u slučaju da izvuku najkraću slamku). "Ne znamo ko je nadležan" je prosto poslednji izgovor, kad ih neko odozgo baš pritisne. Tek onda uopšte pokušaju da se dogovore.
 
Lepo je čišćenje obale ali ja bih uskoro voleo da vidim i jednu veliku akciju čišćenja samih plovnih puteva i prolaza, odnosno izbacivanja nagomilanog mulja u rukavcu Ade kao i kod Ušća i 25. maja. Mnogo se nakupilo, do te mere da već četvrtu godinu zaredom rukavac Ade od jula do septembra-oktobra postaje neprohodan za čamce. A da ne pričam što grozno izgleda, i to i ono kod 25. maja.

Znam da svaki litar goriva i svaki radni sat koštaju ali mislim to je mali trošak za celokupan budžet. Sve se to može srediti za par hiljada evra uz jednu baržu i bager na njoj, kao što se do pre par godina i radilo.
 
Bg i srb vode bas briga vlasnicima brodica ne daju da se organizuju trebo bi neko podnese tuzbu zbog nemogucnosti koriscenja
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=562693#p562693:1fk3xat3 je napisao(la):
B.Vladimir » Today, 00:05[/url]":1fk3xat3]Koje je od ova cetiri javna preduzeca cistilo? Da se zna nadlezni za ubuduce ako iskrsne neki problem.

Mislim da sam video kamione "Beograd vode".
 
Ono iza Sajma uz splavove (Lasta i ostali) je užas. Prošao sam tamo oko 20h, muzika je preglasna (to valjda i nije nezakonito), a kola su parkirana celom dužinom šetališta (stotinjak po slobodnoj proceni).
Prijavio sam Komunalnoj, pa ću im sutra poslati mejl da pitam koliko su kazni napisali.
 
Evo šta ostaje iza velikih splavova, kao posledica divljaštva - anticivilizacijskog ponašanja i tolerisanja kršenja zakona i propisa

DSC_0095.jpg

DSC_0096.jpg

DSC_0097.jpg


Sećam se, nakon odvoženja Kolosa, neko je ovde prokomentarisao "ma sve će to Sava odneti".
Evo kako je "odnela". A sada se mulj opet ovako taloži na novoj lokaciji Kolosa.

Gledao sam kako su pokušavali da iščupaju ovaj šip, na kraju su odustali.
A ovih šipova sada ima sve više na obalama Save i Dunava i oko njih će se tek taložiti rečni nanosi.
 
što Beogradvode valjda Srbijavode na njih je sve preneto Zakonom o vodama
 
Ko god. Pre 10-ak dana se gradonačelnik pohvalio kako su svi oni imali zajednički sastanak, pa su očistili malo na dorćolskom delu keja. Mada, kada gledam iz ove perspektive, možda je to učinjeno samo zbog Fish festa koji je okupio dosta ljudi ovih dana.
 
Vrh