Šta je novo?

Beogradske reke i priobalja

A ovo je taj novi splav.

yrwx.jpg


Postavljen je na najidealnijem mestu - završetak Hercegovačke, praktično jedno od dva mesta gde postoji pravi i dovoljno široki pružni prelaz.
 
Sve splavove treba ukloniti i ostaviti cisto priobalje a ne ovaj sarenis i krs
 
Слажем се али мислим да би то требало да се односи само на централно градско приобаље и евентуално код осетљивијих локација као што је Гардош,мада,он је издигнут па и не трпи много.

Сплавови на Савском кеју и добром делу земуниског у великој мери обогаћују понуду
тих шеталишта и чине их пријатнијим и привлачнијим местима. Мада,било би лепо када би се увели строги естетски,архитектонски па и урбанистички услови за те сплавове
 
relja":19lqlk1l je napisao(la):
Гага":19lqlk1l je napisao(la):
Данас сам прелазио преко старог Савског моста и учинило ми се да ове ругобе више нема, да је склоњена !

Zaista - čudna situacija na koju i nismo navikli :D

dnw1.jpg


kli1.jpg


Mnogo je ovo čudno - splav se postavljao u smrtnoj tišnini, i u smrtnoj tišini je i uklonjen...
Значи добро ми се учинило, добро је што је нема више ту, а још кад би и ове две ругобе исто тако у смртној тишини биле уклоњене, било би супер.
А колико тек још има оваквих и сличних ругоба којима није место тамо где се налазе !
 
Moracu svojim očima da se uverim :shok:


Od Brankovog mosta do usca ni jedan ,a do mosta neka ima i hiljadu splavova :)

Verujem da su sinoć Kolos a i ostali splavovi bili kao jedna od nezaobilaznih ružnijih BG tema
prilikom prelepe šetnje duž pristaništa tokom pracenja još uvek samo perspektivnog karnevala

Na oslobodjenim vezovima-mestima treba da pristaju samo ploveci restorani radi ul-iz gostiju
Svakom gostu po završenom rucku-krugu je sve jedno
da li izlazi 100 metara bliže ili dalje u odnosu na mesto gde je ušao pre ručka

Takvim oslobadjanjem tog dela obale dobijamo ne samo vizuru
nego se oslobadjamo i onih ružnih naslaga mulja i djubreta
Proces uplucavanja Save bi se prekinuo, vratili pecaroši, šetači uz samu vodu ,
(pa i razni vikend ul. zabavljači kao što su bili sinoč na pristaništu)
Taj deo plovnog puta bi zbog tih ,,panoramskih restorana,, bio frenkfentiniji
što doprinosi živopisnosti naj lepšeg dela reke

Da ponovim niko ih ne tera sa Save ,
vec se radi o malom pomeranju nj. stajnog mesta
i to pomeranje ce samo još više da oživi i i staro Sajmište koje ima još bolje pristupne puteve
a tek ono treba po rekonstrukciji-revitalizaciji da postane aktuelno
 
Гага":1nr1dauz je napisao(la):
relja":1nr1dauz je napisao(la):
Гага":1nr1dauz je napisao(la):
Данас сам прелазио преко старог Савског моста и учинило ми се да ове ругобе више нема, да је склоњена !

Zaista - čudna situacija na koju i nismo navikli :D

dnw1.jpg


kli1.jpg


Mnogo je ovo čudno - splav se postavljao u smrtnoj tišnini, i u smrtnoj tišini je i uklonjen...
Значи добро ми се учинило, добро је што је нема више ту, а још кад би и ове две ругобе исто тако у смртној тишини биле уклоњене, било би супер.
А колико тек још има оваквих и сличних ругоба којима није место тамо где се налазе !

Gago, da budem iskren, nisam verovao i iskoristio sam prvi slobodan dan da odem da vidim...kad sam prošao bajsom ispod Brankovog iz pravca ušća, par sekundi nisam verovao da ga - nema, prazno, rupa...
Koliko prošle nedelje su još uvek gradili splav...

Mislim da nikada nećemo saznati šta se zapravo dogodilo.
 
Ako je premesten na drugo mesto, nema mesta veselju
 
Igor":2p04wq3e je napisao(la):
Sve splavove treba ukloniti i ostaviti cisto priobalje a ne ovaj sarenis i krs

Znaš kako, dobar deo Novog Beograda nema mesta za izlazak, odlazak na kafu, pićence u nekom prijatnom ambijentu a da to nije neki kiosk tržni centar, ali zao postoji više pristojnih lokala na savskom keju.

Postoji jasan plan postavljanja splavova u kojem je i određeno kako oni moraju da izgledaju. Kada bi se taj plan i sproveo, sve bi bilo u redu.
A noram da primetim da vlasnici novih splavova angažuju arhitekte i dizajnere i da su ti novi lokali i spolja i unutra mnog o prijatnija mesta nego neki prethodni.
 
dusan":35eqnuwh je napisao(la):
Ako je premesten na drugo mesto, nema mesta veselju

Kako se uzme - na tom potezu po važećim propisima ne bi trebao da se nalazi ni jedan splav zbog Sajmišta, tako je i ovo ipak neka mala pobeda elementarne pristojnosti i poštovanja reda.
 
hehe Relja u poslednje vreme cesto koristis "kiosk" kao termin :)

Ja sam prilicno restriktivan kada je priobalje u pitanju od brodogradilista pa do kraja zemunskog keja bih ostavio sve prazno cisto i sredjeno i naravno produzio stazu kako za pesake tako i za bicikliste. Strasno je da se u kroz medije ponosimo nocnim zivotom na splavovima.

Starogradska strana priobalja takodje treba biti cista od ade ciganlije do ade huje. Splavove i sve to sto uz njih ide treba poslati u divljinu gde im je mesto ;) Fine lokalne kafanice i kafice treba negovati ali na lokacijama koje su odgovarajuce
 
U pravu si - ali ne zato što sam "otkrio" novu reč koja mi se mnogo sviđa pa je koristim kao poštapalicu, nego zato što se pomoću nje lepo objedinjuje stav sistema (množina) prema privatnom preduzetništvu i potrebama stanovnika Beograda.

Planeri NBG su mislili na saobraćaj, instalacije, zelenilo, parkove... samo nisu mislili na zadovoljavanje potreba stanovnika za provodom i naravno - za podršku privatnom preduzetništvu (kasnije nazvano "mala privreda"). Kada je konačno dozvoljeno ljudima koji su hteli da budu svoje gazde da mogu da rade, prostori su već bili formirani bez uslovnih lokala. I eto nama kioska, montažnih baraka, prizemnih zgradica na zelenim površinama tamo gde nisu ni bile planirane - jer prosto - nema gde u "spavaonici"....
To se možda najbolje vidi sa bicikla dok se prolazi bulevarima na NBG - neko je humano ostavio zeleni pojas od ulice do zgrada, a neko ko nije hteo da bude radnik ili činovnik od 7 fo 3 nego je hteo d aradi za sebe i da zapošljava druge nije imao puno izbora nego da postavi barakicu tamo gde joj nije mesto.

Splavovi su tako i nastali (a ja čak i znam priču o čoveku koji je možda i prvi počeo da radi sa splavom u obliku kakav danas imamo na svakom koraku) - prosto, nije bilo pravih prostora koji su raspoloživi i koje bi neki preduzetnik moga da uredi kako odgovara njegovoj viziji posla. 90-tih je sve podivljalo, pa tako i splavovi.


U jednom od ranijih postova sam napisao da bi možda najbolje bil upravo to - završiti šetalište na levoj obali Save i grupisati splavove oko toplane - jer ta lokacija upravo zbog toplane nije pogodna za stanogradnju (da, Belvil - pa šta?).


Ugostiteljstvo zahteva malo više fleksibilnosti - i zbog preduzetnika i zbog ljudi kojima je potrebno da izađu iz kuće ili sa posla, škole, fakulteta, malo da se provedu i druže. A i nemamo mngo što šta osim hih splavova...
 
Гага":1bjihg2x je napisao(la):
relja":1bjihg2x je napisao(la):
Гага":1bjihg2x je napisao(la):
Данас сам прелазио преко старог Савског моста и учинило ми се да ове ругобе више нема, да је склоњена !

Zaista - čudna situacija na koju i nismo navikli :D


Mnogo je ovo čudno - splav se postavljao u smrtnoj tišnini, i u smrtnoj tišini je i uklonjen...
Значи добро ми се учинило, добро је што је нема више ту, а још кад би и ове две ругобе исто тако у смртној тишини биле уклоњене, било би супер.
А колико тек још има оваквих и сличних ругоба којима није место тамо где се налазе !

Gago, da budem iskren, nisam verovao i iskoristio sam prvi slobodan dan da odem da vidim...kad sam prošao bajsom ispod Brankovog iz pravca ušća, par sekundi nisam verovao da ga - nema, prazno, rupa...
Koliko prošle nedelje su još uvek gradili splav...

Mislim da nikada nećemo saznati šta se zapravo dogodilo.[/quote]

Најбитније је да те ругобе на том месту више нема, да је склоњена, јер јој ту место није ни било. А ко ју је уклонио и где, то сад није битно.
Још кад би уклонили и ове две, их....
 
Potez od bloka 45 do Ostruznickog mosta.

I dalje se gradi, a obali se naravno ne moze prici. Prava slika koliko je obala uzurpirana se vidi tek sa reke, ono sto se vidi sa nasipa nije ni procenat.

Sta reci, a ne zaplakati..


2i92o92.jpg
 
Nemoze ni sa nasipa da se pridje, svuda su ograde, table privatan posed. Kradu struju, vodu, kopaju septicke jame pored bunara, odakle se vecina Beogradjana snabdeva vodom, smanjuju kubikazu priobalnog pojasa koji je namenjen za prijem vode prilikom visokog vodostaja, te ugrozavaju i sam NBGD. Sramotno je sta je dozvoljeno zato sto tamo zive neki biti ljudi, Nije to Cume, tamo zive neki inspektori mislim iz milicije, te da je u tome problem.
Kada sam zvao da prijavim kradju struje, sluzbenik me je pitao da li znam ko tamo zivi, te spomenuo nekog inspektora, ali nisam shvatio na koga je mislio.
A nisu sruseni, jer ti koji su trebali da ih sruse imaju toliko putera na glavi, da kada pokusaju da nesto urade, ovi idmah krenu da vade svoje blokcice, i da prete novinskim clancima u kojima se prikazuje sav taj jihov puter. Onda nastupa staro dobro pravilo, ne diram te, ne diraj me.
 
Prava turisticka atrakcija na sred Usca...prelep pogled sa Kalemegdana...mislim da su i turisti koje pristignu brodom prosto odusevljeni ovim prizorom! Bitno da se svaki ministar smenjuje a gradonacelnik ostaje...Hvala ti Dragane:

imag1676.jpg
 
Ma možemo da pričamo turistima da ga je potopila agresorska NATO avijacija kada su nas iznenada i bez objave rata napali u noći 24. marta 1999 i da je splav direktno pogođen jedom jedinom avio bombom i da smo ga namerno ostavili kao podećanje na taj kukavički napad :p


http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Arizona_Memorial
 
Vrh