Šta je novo?

Beogradska tvrđava i park Kalemegdan

107522050_1111945729191270_855085042254721589_n.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=757848#p757848:1oros9lz je napisao(la):
Вожд » 18 Jul 2020 12:21 pm[/url]":1oros9lz]
file.php

Isti izraz lica imaju gradske vlasti po pitanju tiga da se osposobe zatrpani prolazi od Kalemegdana ka reci :lol:
 
Vozde + 1 :kk:
Neverovatno
svo istrazivanje i zavoda i ovog go**** imju ista saznanja i zakljucke
Muuuuu :lol: :lool: :lol:
 
Nekoliko današnjih slika s Kalemegdana:

Kalemegdan_2020-07-20_04.jpg

Pogledajte prilog 1
Nova maskirna ograda još uvek krije nelegalni objekat:

Pogledajte prilog 2
Kalemegdan_2020-07-20_01.jpg

I jedna iz marta prošle godine, čisto da se ne zaboravi kada je pod okriljem mraka posečeno najlepše drvo:

Kalemegdan_2019-03.jpg
 
Колико је асфалта, могли бисмо комотно да преусмеримо локалне летове с Београдски аеродрома на овај тврђавски.
 
Taj plato je skandalozno dosadan i potpuno nemastovit. Evo samo sa jednom jednostavnom fontanom u centru kako se menja atmosfera. A mozete misliti koliko bi se svi slikali pored ove fontane na Kalemegdanu.

Fontana Kalemegdanski vidikovac:

fontana na kalisu 2020_resize.jpg


fontana na kalisu 2020 2_resize.jpg
 
Да ли путујете некад и Србијом, колико познајете српске градове. Иако бих ја волео да имамо још више водоскока у свим деловима Београда, али морамо да знамо да чак и највећи наши градови, једва да имају један до два водоскока. А вртови у већини српских градова су малобројни,
и величине 50 пута 50 метара или до 100 метара, сем ако град нема близу неку бању у којима су мало већи и уређенији вртови. А места, посебно поред река и речица у тим градовима има на претек... Уопште, нама су вртови и природа изван занимања и свести о значају. Довољно је видети колико медији дају простора за тему вртова, а колико за спорт, болести, филмове, ријалитије...

Калемегдан је једини наш врт који може да се мери са најзначајнијим светским вртовима, чак има ИЗГЛЕД и садржаје који су толико посебни и не постоје нигде другде. Управо због тога МОРА ДА БУДЕ МНОГО ПАЖЉИВИЈЕ уређен и осмишљен сваки делић и сваки садржај на Калемегдану или Београдском врту како би било примереније да се зове. Мало Мудрости није на одмет, не мора да буде света...
 
Бања Ковиљача има сјајан парк с лепим, великим водоскоком, обновљен је и Кур-салон, био сам пре две недеље тамо и имам слике - ако има тема, могу да их објавим.

Јуче сам био у Великом Градишту и изненадио сам се како леп парк има - у центру уз обалу Дунава, с добрим скулптурама, лепим споменицима, украсима, лепим међуратним зградама около (Општина, Црква, Гимназија, Царинарница) према којима се настављају тргићи и зелене површине. Све уредно, чисто, без жврљотина и отпадака. Има и беспрекоран ресторан одмах поред с приступачним ценама. Исто важи и за један ресторан иза парка у Бањи Ковиљачи.

(ово шеталиште иде све до Сребрног језера, у супротном смеру, око 2,5 км, практично све време уз реку)








(Царевац из оближњег села Царевац)


(попрсје глумице Жанке Стокић)


(Црква и Гимназија у позадини)


(зграда Општине)
















(лука с речним граничним прелазом и фри-шопом)


Узгред, имам слике и из Коштунића (одлично уређено етно село, одлична храна, приступачне цене), ако има тема могу да објавим слике од пре десетак дана.
И јучерашње, исто тако, из тек обновљене Рамске тврђаве.
 
Zeks taj plato savske terase kalemegdanskog parka je prazan kako bi se koristila za dogadjaje izmedju ostalog ua pocasnu paljbu raznim povodima...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=759839#p759839:2rdy9s67 je napisao(la):
direktor » Pet Jul 24, 2020 10:32 pm[/url]":2rdy9s67]Zeks taj plato savske terase kalemegdanskog parka je prazan kako bi se koristila za dogadjaje izmedju ostalog ua pocasnu paljbu raznim povodima...
To sr lako resava. Pocasnu paljbu prebaciti na drugo mesto, a plato rekonstruisati da izgleda lepo.
 
Za pocetak treba odrzavati postojece i to nam bas ne ide od ruke ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=760028#p760028:1iljdpg4 je napisao(la):
direktor » Sub Jul 25, 2020 5:03 pm[/url]":1iljdpg4]Za pocetak treba odrzavati postojece i to nam bas ne ide od ruke ...

Slazem se, cak ni obicni beton nisu odrzavali...prosli beton koji se raspadao je tu stajao jos od kad sam se ja rodio. :bash:
 
Sudeci po komentarima mnogih forumasa, ti si se rodio 2012 jer dotle je sve uredno odrzavano, tek od te godine je pocelo da se raspada. :lool:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=760228#p760228:2hzayndz je napisao(la):
DraganSt » Ned Jul 26, 2020 12:12 pm[/url]":2hzayndz]Sudeci po komentarima mnogih forumasa, ti si se rodio 2012 jer dotle je sve uredno odrzavano, tek od te godine je pocelo da se raspada. :lool:

Gresis ;) rodio sam se 80tih, a kako su nas svaki dan vodili iz skole na Kalemgdan na velike odmore i slobodne casove (isao u celodnevnu nastavu pa nisu znali sta ce sa nama pa na Kalemgdan), znam odlicno kakav je bio beton i skoro svaki pedalj Kalemgdana...da ne govorim o padini prema Savi koja bila sva u korovu i pretprana zemljom...mnoge zidine koje se sad vide nisu se ni videle...A mi smo kao deca jos isli tuda u "istrazivanje Kalemegdana" :bash: (dobro smo zivi ostali), kakav je krs od zidova, korov i lom tuda bio. A to je nam je bio jedini i najblizi park, citaj centar desavanja za bilo kakvu vrstu igre u to vreme, da li vozenje bicikla i ostalih nekih aktivnosti...
 
Кад могу да се и улични паркинзи поплочавају каменом, да ли је толико скупо да се бар главне стазе на тако једном изузетном врту као што је овај Београдски, највећи врт, поплочају каменом. Најзад асфалт се користи од 18. века, а камен је присутан на том месту током свих хиљада година његовог трајања !

И да додам да сви они који ће да кажу, па има асфалт и у парковима Беча и Рима и Лондона, Париза... Има, има, али Београд има тај један изузетан и светски вредан природно историјски драгуљ и ништа више, а ти градови имају много тога од уређених тргова до водоскока са врхунским вајарским делима, здања са фасадама од камена, антологијска дела архитектуре и грађевине које су старе од неколико стотина до неколико хиљада година. Београд има у трци да понуди само своју тврђаву и Ушће под њом, све остало тешко да може да буде изузетно и посебно у било ком смислу.
 
Pa kad su mogli da postave laminat tamo pored cesme, sto ne bi mogli i ovde asfalt. :gobb:
 
Vrh