Šta je novo?

BEO Shopping Center [ Tržni centar | 130 000m² ]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=739346#p739346:2d74q5z7 je napisao(la):
vucko » 17 May 2020 12:48 pm[/url]":2d74q5z7]Svakako će krenuti ulaganje u taj kraj, ali mislim da se moraju izgraditi nove saobraćajnice jer je učiteljsko naselje jedino preko Mis Irbijeve povezano sa civilizacijom.
daleko je ovaj kraj od civilizacije treba nam parking park...
 
sasa901":dhkm7qk2 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=739346#p739346 je napisao(la):
vucko » 17 May 2020 12:48 pm[/url]":dhkm7qk2]Svakako će krenuti ulaganje u taj kraj, ali mislim da se moraju izgraditi nove saobraćajnice jer je učiteljsko naselje jedino preko Mis Irbijeve povezano sa civilizacijom.
daleko je ovaj kraj od civilizacije treba nam parking park...
Imas sumice na 5-10 minuta hoda, sredili su park.
 
mislim da je ona pustara prekoputazgrade pored beo centraidealna za neki parkic ili parking
 
Kažu iz sindikata McDonaldsa da se sredinom juna otvara restoran u ovom tržnom centru.
 
Svjeze fotke malo oko tc vidi se i drugi ulaz u tc

beo-tc02-2020-05-19-22-21-47.jpg

beo-tc01-2020-05-19-22-21-47.jpg

beo-tc03-2020-05-19-22-21-47.jpg

beo-tc04-2020-05-19-22-21-47.jpg

beo-tc05-2020-05-19-22-21-47.jpg

beo-tc06-2020-05-19-22-21-47.jpg

beo-tc07-2020-05-19-22-21-47.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=740072#p740072:nfzt9o1b je napisao(la):
DzonTravolta » 20 Мај 2020 01:16[/url]":nfzt9o1b]McDonalds ima sindikat? :O
Смоквин лист. Имају „синдикат”.
 
ali ove barakice do v ilica...da sam investitor otkupio bih ih...makar bile i nelegalne


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
nadam se da samo nece tu ulicu od lidla da spoje direktno na mis irbijevu i da naprave opste ludilo
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=739726#p739726:eop93zoo je napisao(la):
sasa901 » Pon Maj 18, 2020 7:03 pm[/url]":eop93zoo]mislim da je ona pustara prekoputazgrade pored beo centraidealna za neki parkic ili parking

Parkić… Baš lepo što si pomenuo parkić.
Odavno želim da podelim jedno razmišljanje na temu celog ovog tržnog centra. Malo sam istraživala i evo šta sam otkrila:

Parcela na kojoj se gradi ovaj tržni centar (k.p.11186/131 k.o. Zvezdara) je površine 4,37ha.
Gotovo identične veličine je parcela k.p. 4556/1 k.o. Zvezdara na kojoj se nalazi Sportski centar "Olimp" - 4,35ha!

Na "Olimpu" se na ovoj površini nalaze:
-zgrada u kojoj se nalaze sale u kojima se trenira desetak sportova, i još ima škola baleta, jezika itd.
-atletska staza od 280m
-3 bazena
-pozornica sa amfiteatrom za nekoliko stotina gledalaca
-9 teniskih terena
-3 otvorena terena za mali fudbal, (jedan od njih je zimi klizalište)
-2 teretane zatvorene + 1 otvorena
-2 dečija igrališta (ljuljaške, tobogani, penjalice, klackalice)
-prelep park, sa klupama, skulpturama
-3 kafića

Ovde se okuplja ne samo stanovništvo ovog dela Zvezdare, već se dolazi i iz drugih krajeva. Deca treniraju sportove, ljudi dolaze da džogiraju, ili pešače, izvode se klinci da se igraju, dolaze ljudi da se nađu sa prijateljima, posede u parku ili nekom od kafića. Sportski centar je napravljen 60-tih godina, na mestu ciglane. Ona je pre rata bila privatna, nakon rata je nacionalizovana. Dakle, bila je državna svojina kada je od nje napravljen sportski centar - u sklopu rekonstrukcije ovog dela grada, u kome više nije bilo mesta za industriju.... slično kao i u Denkovoj bašti.

Ali sada je država rešila da ovo zemljište proda i namenu prepusti kapitalu - za trgovinu. Broj stanovnika Beograda raste, a sadržaji koji treba da prate i koriste tom stanovništu su samo oni koji su zatečeni - ništa novo se ne gradi, osim stanova i komercijalnih sadržaja.

Mesta kao "Olimp" su dragulji grada. Ali se itekako oseća da postaju tesna za potrebu Beograđana za mestima za sport i opuštanje. Posetilaca je sve više i sigurna sam da bi ovakvo jedno mesto itekako značilo stanovnicima Konjarnika, Denkove bašte, Lekinog brda...

A gde sada u tom kraju postoji mesto koje je dovoljno veliko da se napravi ovako nešto? I uopšte, u gradu je sve manje mesta za ovakve oaze (osim duž reka). U tržni centar možeš otići i malo dalje - ne kupuješ odeću svaki dan, a da odeš da trčiš ili prošetaš dete - sigurno nećeš sesti u kola ili prevoz i ići par kilometara... makar ne svakodnevno, a ko ima decu i bavi se sportnom - to radi svakodnevno.

Taj kraj žudi za parkom, velikim parkom... ne parkićem koji pominješ. A sada je ta šansa propuštena zauvek.

Za kraj postavljam "Olimp" iz vazduha. 4 ha na mapi deluje malo, ali je vrlo izdašno. Takvih parcela nema puno i vrlo je bezmozgo, kratkovido i pre svega sebično uskratiti njihovu korist građanima.
 
Sudeci po svim slikama koje sam video ovaj TC deluje kao da mu uopste nije mesto tu. Nekako kao da ga je neko bacio s neba pa gde padne.
Bezveze
 
Fabrika je zauzimala isti prostor malte ne po gabaritima...
Sto se tice olimpa potreban mu je zatvoreni bazen i parking...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=740505#p740505:1ffcx8nr je napisao(la):
makarije » 20 May 2020 06:25 pm[/url]":1ffcx8nr]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=739726#p739726:1ffcx8nr je napisao(la):
sasa901 » Pon Maj 18, 2020 7:03 pm[/url]":1ffcx8nr]mislim da je ona pustara prekoputazgrade pored beo centraidealna za neki parkic ili parking

Parkić… Baš lepo što si pomenuo parkić.
Odavno želim da podelim jedno razmišljanje na temu celog ovog tržnog centra. Malo sam istraživala i evo šta sam otkrila:

Parcela na kojoj se gradi ovaj tržni centar (k.p.11186/131 k.o. Zvezdara) je površine 4,37ha.
Gotovo identične veličine je parcela k.p. 4556/1 k.o. Zvezdara na kojoj se nalazi Sportski centar "Olimp" - 4,35ha!

Na "Olimpu" se na ovoj površini nalaze:
-zgrada u kojoj se nalaze sale u kojima se trenira desetak sportova, i još ima škola baleta, jezika itd.
-atletska staza od 280m
-3 bazena
-pozornica sa amfiteatrom za nekoliko stotina gledalaca
-9 teniskih terena
-3 otvorena terena za mali fudbal, (jedan od njih je zimi klizalište)
-2 teretane zatvorene + 1 otvorena
-2 dečija igrališta (ljuljaške, tobogani, penjalice, klackalice)
-prelep park, sa klupama, skulpturama
-3 kafića

Ovde se okuplja ne samo stanovništvo ovog dela Zvezdare, već se dolazi i iz drugih krajeva. Deca treniraju sportove, ljudi dolaze da džogiraju, ili pešače, izvode se klinci da se igraju, dolaze ljudi da se nađu sa prijateljima, posede u parku ili nekom od kafića. Sportski centar je napravljen 60-tih godina, na mestu ciglane. Ona je pre rata bila privatna, nakon rata je nacionalizovana. Dakle, bila je državna svojina kada je od nje napravljen sportski centar - u sklopu rekonstrukcije ovog dela grada, u kome više nije bilo mesta za industriju.... slično kao i u Denkovoj bašti.

Ali sada je država rešila da ovo zemljište proda i namenu prepusti kapitalu - za trgovinu. Broj stanovnika Beograda raste, a sadržaji koji treba da prate i koriste tom stanovništu su samo oni koji su zatečeni - ništa novo se ne gradi, osim stanova i komercijalnih sadržaja.

Mesta kao "Olimp" su dragulji grada. Ali se itekako oseća da postaju tesna za potrebu Beograđana za mestima za sport i opuštanje. Posetilaca je sve više i sigurna sam da bi ovakvo jedno mesto itekako značilo stanovnicima Konjarnika, Denkove bašte, Lekinog brda...

A gde sada u tom kraju postoji mesto koje je dovoljno veliko da se napravi ovako nešto? I uopšte, u gradu je sve manje mesta za ovakve oaze (osim duž reka). U tržni centar možeš otići i malo dalje - ne kupuješ odeću svaki dan, a da odeš da trčiš ili prošetaš dete - sigurno nećeš sesti u kola ili prevoz i ići par kilometara... makar ne svakodnevno, a ko ima decu i bavi se sportnom - to radi svakodnevno.

Taj kraj žudi za parkom, velikim parkom... ne parkićem koji pominješ. A sada je ta šansa propuštena zauvek.

Za kraj postavljam "Olimp" iz vazduha. 4 ha na mapi deluje malo, ali je vrlo izdašno. Takvih parcela nema puno i vrlo je bezmozgo, kratkovido i pre svega sebično uskratiti njihovu korist građanima.
file.php
mislim da je bas sa svi dovoljan prostor tamo na livadici na uglu mis irbijeve i dr velizara kosanovica da se napravi neki mini parkic da bi zivnuo taj deo grada mnogo sa tako necim
a sto se tice tc mislim da ce malo da kultivise kraj da ce postati elitniji i da nece da bude hajducija kao sto je trenutno
 
Ta livada pripada vodovodu čini mi se i ne znam da li je douvoljeno bilo šta tu graditi.

A za izjave kako trzni centar unapredjuje deo grada ili još gore da će ga učiniti elitnijim ne znam šta da kazem. Da li smo mi kao društvo stvarno toliko otupeli kada se svako malo mogu pročitati ovakve, izvinite na izrazu, gluposti.
Sećate li se vi kada u gradu ili kraju izdgradjeno nešto za opšte dobro? Park, bazen, tereni, muzej,...
 
Sa leve strane Olimpa 4565-1 je ogroman podzemni rezeorvoar i crpna stanica kao i ona na Vračaru. Ne sme se graditi ništa. Sa desne strane mali plac kod Deskaševe gde je teren za odbojku na pesku je navodno bio planiran za zatvoreni bazen.
 
sasa901 nije ni mislio na tu livadu, već je lepo napisao ugao Mis Irbijeve i dr Velizara Kosanovića, ali moja poenta nije bila u nekakvim livadicama, i usputnim zelenim površinama, kakve bi trebalo svakako oplemeniti drvećem, klupama, dečijim spravama. Takvih livadica ima dosta.
Moja poenta je bila u namenama većih prostora koje se bez izuzetka decenijama dodeljuju stanovanju ili komercijalnim delatnostima. Kvalitet života u pretežno stambenom naselju ne podiže tržni centar, već rekreacija, kultura, čist vazduh, mogućnost kretanja, zelenilo...
 
Btw ima li nade da u tc vidimo nesto novo od brendova ili ce opet da bude copy paste
Obradovao bi se na primer subway ili burger kingu ili na primer footlockeru, media marketu....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=740724#p740724:1btmwel1 je napisao(la):
sasa901 » Čet Maj 21, 2020 12:58 pm[/url]":1btmwel1]Btw ima li nade da u tc vidimo nesto novo od brendova ili ce opet da bude copy paste
Obradovao bi se na primer subway ili burger kingu ili na primer footlockeru, media marketu....

Nema sanse. 100% sam siguran da ce biti copy/paste kombinacija usca/big fashion
Jedino u BW galeriji ima sanse za nove brendove
 
Zar House nije novi brend?
Mojito je otvoren u Ada Mall-u, ne znam ima li ga jos negde
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=740698#p740698:2f88hihd je napisao(la):
makarije » Thu May 21, 2020 10:30 am[/url]":2f88hihd]sasa901 nije ni mislio na tu livadu, već je lepo napisao ugao Mis Irbijeve i dr Velizara Kosanovića, ali moja poenta nije bila u nekakvim livadicama, i usputnim zelenim površinama, kakve bi trebalo svakako oplemeniti drvećem, klupama, dečijim spravama. Takvih livadica ima dosta.
Moja poenta je bila u namenama većih prostora koje se bez izuzetka decenijama dodeljuju stanovanju ili komercijalnim delatnostima. Kvalitet života u pretežno stambenom naselju ne podiže tržni centar, već rekreacija, kultura, čist vazduh, mogućnost kretanja, zelenilo...

Zavrsetkom zvezdanog brda i east side,kao i buducih zgrada uz bulevar olimp ce gotovo sigurno doziveti kolaps.Jedine zelene povrsine koje ostaju jesu livada u sumicama (preko puta sportskog centra),plac koji je spomenut iza lidla i novog tc u vlasnistvu je drzave mada koliko sam cuo potrazuje ga naslednik iz mml.Cak je i ona livadica kod ruda je bila ugrozena,kad je pokusano da se ogradi gradiliste (nesto nalik auto centru do dimnjaka) pa su komsije to sprecile.Ocigledno ne postoji volja i interes da se kvalitet zivota u tom pogledu poboljsa.
 
Ja sam u Volginoj ulici, odmah iznad Olimpa (za malo me je uhvatio screenshot iz katastra :D ), mogu da kažem da je Olimp sjajn i održava se čini mi se lepo, ali haos oko parkinga je takav em trotoara nema, em zimi iz ulice maltene ne mogu da izadjem kolima od blokirane ulice... Razmišljao sam i ja gde bi parking mogao da se napravi, da li je moguće "ukopati" isti ispod samog donjeg dela? Da ne pričam o blokiranm pešačkim prelazima oko škole preko puta i slično...

Znam da se realno ništa neće desiti, ali da podelim sa ostalima razmišljanje.
 
To ćes morati da vidiš sa komšijama solitercima koji su se žalili na PDR za Bulevar kada je donošen. Bio sam prisutan na sednici kada su tražili da im se iz plana izbaci podzemna garaža. Nisam ispratio na kraju da li su iz grada prihvatili taj besmislen predlog ili ne ali ti ovo prenosim da ti bude jasnije kako komšije gledaju na parkiranje. Nekako im je zgodnije na zelenim površinama i da ćoškare uz trotoare.
 
Jel ae zna nesto za bulevar i ovaj deo uciteljskog??? Sto je neko rekoao jedini izlaz u civilizaciju je ova mis irbijeva do dr kosanovica posle su turske kasabe...
 
Vrh