Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Poceli su da zovu da se ide u poresko za pecat da smo oslobodjeni placanja poreza na prenos apsolutnih prava. Jos samo da stigne ta upotrebna dozvola i omoze da se knjizi. Stici ce svaki dan, tako je receno. Danas idem po taj pecat.

Popravili osvetljenje u hodniku. Daj bar nesto.
 
Sve sijalice montirane, u garazama i dalje mrak....
Imam primedbu na molera koji je sredjivao sitnija ostecenja po hodniku.
Bolje je izgledalo pre njegovog cackanja zidova, sad je sve u fazonu zebrinih pruga.
Na moj predlog da to jos jednom predje, rekao je da nema potrebe, i sad cu morati sam da krecim ono sto je za*rao...
 
Drage komsije,

da li je ovo dozvoljeno?
Ako jeste, zamolio bih komsiju koji je ovo uradio da nam da kontakt njegovog dobavljača kako ne bi smo promašili ral.
Po slici mislim da je bela... ali nisam siguran.

Za komsiju koji je ovo uradio pitanje: Da li si ti normala? Promeni terapiju, došlo je proleće!
Za Blok-67 i Mace pitanje: Za šta vi primate platu?

http://img706.imageshack.us/img706/8472/img0001fly.jpg
 
Tesko je razumeti tu maniju zastakljivanja terasa u Beogradu.

Mada, izmedju gaca koje vise i stakla biram staklo ali ako je svuda isto. Valjda nema vise da se kupe one limene sa crvenim okvirima. To je bilo uzasno - pogledajte blokove po Beogradu
 
Sledeci korak je da stave zavese na te svoje novo zastakljene terase....sirotinja je svuda ista
 
nista novo. u maslacku je jos odavno zastakljeno nekoliko istih takvih terasa sa bocne strane zgrade. naravno, sav pvc je razlicit...
 
skygazer":y4wtnsnr je napisao(la):
Ti stanovi nece moci da se uknjize.
kako? ja ipak mislim da ce ti ljudi bez ikakvog problema uknjiziti svoje stanove. sta sprecava vlasnike da nakon uknjizbe zastakle terasu? U zgradi pored maslacka vidim naknadno postavljenu klimu sa jedno 5 metara creva, odvratno izgleda. Ili recimo u Nevenu je neko stavio satelitsku antenu, strasno!
 
hedonist":uhvtwse4 je napisao(la):
skygazer":uhvtwse4 je napisao(la):
Ti stanovi nece moci da se uknjize.
kako? ja ipak mislim da ce ti ljudi bez ikakvog problema uknjiziti svoje stanove. sta sprecava vlasnike da nakon uknjizbe zastakle terasu? U zgradi pored maslacka vidim naknadno postavljenu klimu sa jedno 5 metara creva, odvratno izgleda. Ili recimo u Nevenu je neko stavio satelitsku antenu, strasno!
mislim da su ta obavestenja lepljena po ulazima (vrlo neozbiljno) za plasljive i neinformisane.... ako se dobro secam, ugovorm b67 vec daje saglasnost za uknjizbu, dakle nikakav drugi papir ne treba... osim toga, zastaklice kasnije, jer ne vidim na koj nacin ce neko kontrolisati to... pravo vlasnistva je ipak jedno od osnovnih prava i cak i da dodje do zakonskog konflikata tog prava i recimo obaveze da se ne zastakljuje, vlasnistvo ce sigurno imati prednost.....makar kod nas, gde takvih presedana ima na pretek

a i interesuje me kako ce se vlasniku 2s stana na 8 spratu objasniti da ne sme zastakliti kada su svi stanovi ispod njega zastakljeni (da ne pominjem cinjenicu da je taj na 8om platio kvadrat isto kao i ovi ispod od 3-7, a nije dobio zastakljenje)? jer to nije po projektu? bas me zanima koji bi sud uvazio taj argument kod nas gde se autori zgrada vrlo malo sta pitaju.....

i zasto nisu po projektu zastakljene i sve lodje na ugaonim 1s stanovima kada su inace neupotrebljive jer su uzasno male i mracne? i zasto nije po projektu omoguceno vlasnicima da sami odrede broj klima uredjaja a ne da im se diktira 1 po stanu, ako vec spoljasnje jedinice na fasadi nisu prihvatljive?

da ne budem pogresno shvacena.... klima uredjaji na fasadi i zastakljene terase su uzas, po projektu (izuzetak Savograd gde je to zaista posteno uradjeno i kao deo zgrade) ili samostalno, i koliko god ja i jos neki bili protiv, to je nasa realnost, pogotovo na ovako velikim zgradama.....ovde je problem da se ta realnost pokusala uzeti u obzir ali se nije primenila ista linija razmisljanja na svim stanovima.....a kako se ne radi o zgradi sa 3 sprata i po 2 stana na spratu i zaista ekskluzivnim zgradama gde vlasnici zele te terase i ne nadoknadjuju manjak zivotnog prostora zastakljivanjem istih, rezultat nije ni mogao da bude drugaciji

raskorak je izmedju toga sta se htelo i sta se obezbedilo da se to postigne....
 
Koliko ja znam radi se o NELEGALNOJ GRADNJI. Tako se zove to sto su uradili, i niti mogu da dobiju dozvolu za to, niti mogu da odrze to sto su uradili. Uklonice ih inspekcija.
 
Mislim da postoji zakon o zabrani narusavanja izgleda fasade zgrada.... a pouzdano i znam coveka , ciji je slucaj bio i na RTS ( Bg hronika)..... ne secam se detalja, ali inspekcija grada ili vec neko drugi ) nakon emitovane emisije ga je naterala da svoje "umetnicko delo od terase" dovede u prvobitno stanje, kao i da ofarbani deo terase okreci u prvobitnu boju( boju cele zgrade) . Dakle.... samo treba prijaviti........
Nemam nista protiv da ljudi zastakle terasu , al treba da to urade na identican nacin, napr kako je zastakljeno po projektu...
U nekim civilizovanim zemljama, zabranjeno je da vesas gace na terasama koje su okrenute ka javnim objektima i saobracajnicama.
Belville je odgovoran i duzan da svaku zastakljenu terasu koja odstupa od plana projekta prijavi...ako nije u njihovoj nadleznosti....dovoljan razlog da im ne placam odrzavanje bloka
 
Anabela":2xvf9hq4 je napisao(la):
Belville je odgovoran i duzan da svaku zastakljenu terasu koja odstupa od plana projekta prijavi...ako nije u njihovoj nadleznosti....dovoljan razlog da im ne placam odrzavanje bloka
U potpunosti se slazem! Zeljno ocekujem neka desavanja po pitanju ovih stvari.
 
pufna69":1oylazrp je napisao(la):
... i zasto nije po projektu omoguceno vlasnicima da sami odrede broj klima uredjaja a ne da im se diktira 1 po stanu, ako vec spoljasnje jedinice na fasadi nisu prihvatljive? ....
mogu da se postave klime na fasadi, nema to vise nikakve veze sa blokom67 ili mace-om. Ona obavestenja sto su lepili da se to ne sme - bez razloga su stavljali, proverio sam, nemaju oni vise nikakve veze sa tim.
Ja planiram da stavim klimu u spavacu, jer kada su prvi put nudili stanove receno je da ce dvosobni i veci imati dve unutrasnje jedinice...ali od toga naravno nista nije bilo.
 
Imaju pravo da postavljaju obavestenja dokle god imaju svoje neprodate stanove tih je dosta i ja ih u tome podrzavam.

Ima isto dosta nas koji smo potpisali ponudjeno odrzavanje bas zato sto je bolje nekakava organizovanost nego nikakva.

Naravno da svako od nas ima neki koncept kako sve da funkcionise ali sa nama treba preseci i tacka.

Ne zaboravite da ste kupili stan u zgradi gde postoji nesto sto je zajednicko
 
panzer75":1ttst0fn je napisao(la):
mogu da se postave klime na fasadi, nema to vise nikakve veze sa blokom67 ili mace-om. Ona obavestenja sto su lepili da se to ne sme - bez razloga su stavljali, proverio sam, nemaju oni vise nikakve veze sa tim.
Ja planiram da stavim klimu u spavacu, jer kada su prvi put nudili stanove receno je da ce dvosobni i veci imati dve unutrasnje jedinice...ali od toga naravno nista nije bilo.
ma, da, naravno ......i jeste, rekli su da ce biti dve... i ja bih razmisljala o klimi u spavacoj sobi, nego mi je nepojmljivo da su pravili maske ili ih krili po terasama (sto je za mene najgora pozicija, iako je nekome ovde to super odgovaralo bese da susi brze ves) za one jedinice koje su oni ugradjivali, a da pritom nisu napravili nikakav plan za dodatne jedinice koje eventualno vlasnici zele da dodaju... besmisleno polovicno resenje
 
Mogli su i to lako da rese postavljanjem maski koje vec imaju otvore , kao sto su na jednosobnim stanovima postavili. Onda se ne bi klime postavljale na fasadi vec tu iza maske ispred spavace sobe, ali ocigledno o tome nisu razmisljali... Ovako ce se klime sve vise pojavljivati ali sta je tu je. Ja imam bebu tako da mi je njena udobnost prioritet, tako da klimu postavljam sigurno. I ja bih vise voleo da mi klima ne stoji na zidu kako ce morati sad, ali kazem mogli su i o tome da razmisle pre...
 
Duga":2zruwbtk je napisao(la):
Imaju pravo da postavljaju obavestenja dokle god imaju svoje neprodate stanove tih je dosta i ja ih u tome podrzavam.

Ima isto dosta nas koji smo potpisali ponudjeno odrzavanje bas zato sto je bolje nekakava organizovanost nego nikakva.

Naravno da svako od nas ima neki koncept kako sve da funkcionise ali sa nama treba preseci i tacka.

Ne zaboravite da ste kupili stan u zgradi gde postoji nesto sto je zajednicko
E to je ono sto je sustina naseg problema. Da shvatimo da ziveti u velikoj zgradi znaci ziveti u zajednici. Gde ne mozes da radis sve sto ti srce hoce. Ili sto ti smatras da treba. Ovde sam na jednom mestu procitala da je neko cak srusio zid prema trpezariji (!!!) i napravio veliku kuhinju. Zasto? Sta je to dobio? Moze li se jednom uci u neki prostor takav kakav jeste? Misliti, pa covek je tako isprojektovao, ima zasto je to tako, i ziveti srecno s tim? Ne, kupim stan, ooodmah ovamo radnici, cekice i lupaj i razbijaj! Ne mislim naravno na ukrasavanje stana po sopstvenom ukusu (npr. gipsani radovi), stavljanje lepe rasvete i sl. I ja sam potpisik za organizovano odrzavanje, i samo se nadam da ce se red ipak uspostaviti, i da cemo shvatiti da ako smo kupili stan, to nikako ne znaci da smo sami na izvinite na izrazu livadi, i da mozemo "u svojoj kuci da radimo sta hocemo". Nekom nije stalo da mu bude negovan travnjak i cvece?! Ali, tebi je predoceno kada si kupovao!!! Zasto si kupio ovde stan? Ma hajdete, molim vas. Nemojmo dozvoliti da opet oni s negativnim stavom preuzmu stvar, a sve mi se cini da je bas takvo vreme doslo, da pristojni cute, a najgluplji imaju rec. Samo se da upropaste stvar i nista vise. Vec neko vreme imam zelju da ukrasim zajednicki hodnik, samo cekam da se i stvarno desele ljudi, a ne samo otiraci, pa da se dogovorimo. Ovo moze mnogo lepo da bude.
 
@lily,
iako nismo bas uvek na istoj liniji, ne mogu a da te ne podrzim. Potpuno neprihvatljiv je stav grada po tom pitanju. Propisi se moraju postovati i gradske sluzbe koje su nadlezne bi morale reagovati po kratkom postupku i rigorozno kaznjavati svaki prestup. Belville je dobra prilika jer je naselje i novo i dovoljno veliko da se krene sa zavodjenjem kakvog takvog reda. Ne podrzavam bilo kakvo "KLIMATANJE" po zgradama, kome treba "hladovina" neka kupi unutrasnje klima uredjaje.
Javna osuda ostalih stanovnika Belvilla (preko skupstine stanara) uz visoke kazne, bila bi za mnoge "asocijalce" dovoljna barijera koju ne bi prekoracili. Stvarno sramotno ponasanje, kako samih asocijalnih stanara, tako i gradskih inspekcijskih sluzbi (nadam se da je neko prijavio gde treba, a ne samo na forumu). :grand:
 
Evo i prvi put sam prenocio u "gajbi"...

Jedno pitanje jel oni autobusi svaku noc leraju do zore?
Bas mi je bilo traumaticno iskustvo, hoce li se to ikad izmestati, za nasega zivota, i nase dece :)
Ili cu da cekam 300 godina....

Sto se tice odrzavanja i uniformnosti, ja ne gajim iluzije da ce nesto od toga biti, cim pocnu klime i pregrade, to ce samo da se nadoveze dalje...

Pa oni koji treba da se brinu o tome, su aminovali prepravljanje igralista u kafic, samo su interesi u pitanju...
 
Cobretti":2zgltv82 je napisao(la):
Evo i prvi put sam prenocio u "gajbi"...

Jedno pitanje jel oni autobusi svaku noc leraju do zore?
Bas mi je bilo traumaticno iskustvo, hoce li se to ikad izmestati, za nasega zivota, i nase dece :)
Ili cu da cekam 300 godina....

Sto se tice odrzavanja i uniformnosti, ja ne gajim iluzije da ce nesto od toga biti, cim pocnu klime i pregrade, to ce samo da se nadoveze dalje...

Pa oni koji treba da se brinu o tome, su aminovali prepravljanje igralista u kafic, samo su interesi u pitanju...
Imace pune ruke posla inspekcija, ako tako bude. Nije to pitanje Belvila, u pitanju su novi propisi, i dovoljno je da stanari u ulazu pozovu inspekciju. Morace da uklanja sve sto je stavio ili izgradio. Ako sam dobro shvatila, moras da trazis dozvolu da bi zastaklio terasu, recimo. Mozda ta dozvola moze da se dobije, pod nekim uslovima. Ali, sam da stavljas nesto, iako si mozda vec i uknjizio stan, a da pre toga nisi zatrazio i dobio dozvolu, nikako to vise nece moci.

Autobusi se cuju uglavnom rano ujutro, i to na recimo 10-tak minuta, kada turiraju pre polaska. Interesantno da sam se pre izvesnog vremena dopisivala sa jednom ucesnicom ovog foruma i pisala sam joj upravo o tome, A DANAS SAM NA TO POTPUNO ZABORAVILA. Ili vise ne obracam paznju, ili sam se navikla na zvuke ovde, jednostavno vise ne cujem nista. U svakom slucaju, rekli su da ce se ta garaza izmestati.
 
Unutar svog stana mogu da radim sta hocu, a nadlezni iz Belvilla se uopste nisu udostojili da odgovore na mail za dobijanje dozvole koja se tice unutrasnjih radova. Na taj mail nisam nikada dobila odgovor. Toliko o tome. Da li cu da rusim zid ili necu samo je moja stvar jer ocigledno njih to ne zanima i vise nista ne pitam.
 
Jaffa":1a7amebn je napisao(la):
Unutar svog stana mogu da radim sta hocu, a nadlezni iz Belvilla se uopste nisu udostojili da odgovore na mail za dobijanje dozvole koja se tice unutrasnjih radova. Na taj mail nisam nikada dobila odgovor. Toliko o tome. Da li cu da rusim zid ili necu samo je moja stvar jer ocigledno njih to ne zanima i vise nista ne pitam.
Odakle ti ideja da mozes da rusis zidove koje namislis? Pa ne pravis stetu samo drugima - sudeci po tonu tvog pisma za to te bas zabole - nego i samoj sebi. Pravis stetu samoj sebi.

POSTOJE ZIDOVI KOJE NE SMES DA DIRAS!!!
 
Rusenjem zidova se i menja statika zgrade,da svako rusi zidove kako zeli rusile bi se zgrade svakodnevno po Beogradu usled toga.Morate imati dozvolu za rusenje zida u stanu bio on noseci ili obican.

Komsija u mojoj zgradi je srusio zid i kada je inspekcija dosla da vidi sta se desilo jer su komsije primetile sta je ovaj uradio.Inspekcija mu je aplatila kaznu i nalozila da napravi identican zid kao stari naravno o svom trosku.
 
Jaffa":say806hr je napisao(la):
Unutar svog stana mogu da radim sta hocu, a nadlezni iz Belvilla se uopste nisu udostojili da odgovore na mail za dobijanje dozvole koja se tice unutrasnjih radova. Na taj mail nisam nikada dobila odgovor. Toliko o tome. Da li cu da rusim zid ili necu samo je moja stvar jer ocigledno njih to ne zanima i vise nista ne pitam.
nadam se da nisi u mom ulazu...
 
Vrh