Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Tek sam sad ukapirala... u stanu u kom sam odrasla , mi smo imali zizak u parketu :cool: a ja sam sve ove godine mislila da su to leteci mravi
Prica ide ovako ,:nakon dvadesetak godina od useljenja, parket se odlepio na jednom mestu i pojavilo se mnogo krilatih , crnih, malenih organizama.... izbacili smi ih kroz prozor ( nismo hteli da krsimo pravila budizma).... nisu se vise nikad pojavili ( kod nas )....
 
Blago tebi Anabela, ti bar možeš da biraš između Dubaia i Belvilla!

Šta da radimo mi, obični smrtnici u Srbiji među šljivama?
 
Sve ovo što su nam danas servirali je čista budalaština. Pitam se dokle su spremni da idu sa bezočnim lažima? Prosto je nemoguće da su se sada odlučili za zamenu parketa, a postavili su ga zaraženog pred Univerzijadu. Jedini pravi razlog ove ujdurme je taj što izvođači, podizvođači, dobavljači nisu isplaćeni, tj nisu dobili ni dinara od avgusta . Samim tim neće ljudi više da rade za džabe. Možda ja nisam u pravu ali sve što sam čuo od zaposlenh iz B67 smrdi do neba, crno,jadno i žalosno. Ovo sam napisao pošto znam da ONI redovno čitaju forum i treba da znaju da im ništa ne verujemo .
 
Ciklamice , kakv bre Dubai , to je tek propala investicija.... zamisli da kupujes stan u Dubaiu , a zgrada mozda nikad nece ni biti izgradjena... jednosoban stan u UAE oko 200K eura...
Zelim vam svima da se sto pre uselite, u ciste i zdrave stanove, i da se posle toga organizujemo, ali u cilju najboljeg odrzavanja bloka...
:kk:
 
Паркет одлаже кључеве „Белвила”
Након што им је рок за усељење са 31. децембра померио на 28. фебруар, инвеститор јуче обавестио 280 купаца станова да се уласку у елитно новобеоградско насеље могу надати тек у мају

Испоставило се да су оштећења станова, која су остала иза учесника Универзијаде, већа него што се очекивало
Ни после два месеца стрпљивог чекања да се усели у стан који је купио у насељу „Белвил” Боривоје Арежина неће добити кључеве пре маја. Због проблема са паркетом у три зграде („шебој”, „ирис” и „циклама”) ово је треће померање рокова, после првобитног – 31. децембра прошле године и другог, који ће бити пробијен 28. фебруара.
„Да ли је могуће да им треба шест месеци да промене паркет”, пита Арежина.
– Највише ме забрињавало што од инвеститора данима нисам могао да добијем одговор зашто радови касне и када ћу добити кључеве. Директор продаје до јуче није одговарао на поруке и позиве. Када је први пут усељавање пролонгирано јер нису успели да отклоне наводне ситне недостатке, нисам се бунио. Сада ми није свеједно, такво неозбиљно понашање више не може да се толерише – изричит је Арежина.
Он је један од око 280 власника који су у истом сосу. Многи се питају како је могуће да је инвеститор испоштовао рокове и отклонио оштећења у 11 стамбених зграда која су направили први станари „Белвила”, студенти Универзијаде, а у три нису успели.
– Инвеститор нас је посредством медија непрестано убеђивао пре првог рока да оштећења нису велика и да ће их брзо отклонити. Ако је истина да је проблем само у паркету, како то да месецима не могу да га среде – каже један од купаца, који је желео да остане анониман.
Инвеститор, компанија „Блок 67 асошијејтс”, кашњење оправдава чињеницом да се после летошње Универзијаде показало да је обим радова на сређивању станова после боравка спортиста био већи од очекиваних.
–Кашњење је изазвао и проблем са једним од добављача паркета, јер је испоручио робу незадовољавајућег квалитета. Наша компанија и њени надзорни органи понашали су се професионално –од свих добављача захтевани су и добијени сви потребни сертификати о квалитету материјала. Потешкоће са паркетом покушали смо да решимо на најбољи начин, а како ови напори нису уродили плодом одлучили смо да као инвеститори спорни паркет заменимо о свом трошку, јер ће једино на такав начин купци добити станове у потпуно исправном стању. Нажалост, тај процес траје и захтева одређено померање рокова – објашњава Милош Станојевић, директор продаје „Блока 67 асошијејтс”.
Више од 40 власника за то време није седело скрштених руку. Помоћ су затражили од адвоката. Захтев за наплату одштете због кашњења упутили су инвеститору али одговор, каже један од власника, још нису добили. Уговором нису предвиђени пенали у случају да инвеститор обавезе које је преузео не испуни на време.
– Инвеститор је пробијањем рокова прекршио уговор и тражимо надокнаду штете. Мислим да нама али и њима више одговара да проблем решимо вансудским поравнањем – објашњава он.
Да уговор не предвиђа санкције за инвеститора уколико помери завршетак посла, потврдио је и Станојевић и додао да су купцима станова и локала који се на време нису уселили у „Белвил” понудили „правичне пенале за сваки дан кашњења од уговором предвиђеног термина – 0,01 одсто нето вредности стана, односно 0,02 одсто нето цене локала.
Примопредаја пословног простора, сада уверавају из компаније „Блок 67 асошијејтс”, биће обављена најкасније почетком априла.
Д. Мучибабић

http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/Parket-odlaze-kljucheve-Belvila.sr.html
 
Jel' moze neko da izracuna koliko para se isplacuje na osnovu penala,a koliko kosta zamena parketa,po m2 recimo?
Nisam neki matematicar,ali kako god da krenem u tu jednacinu,dodjem do istog zakljucka: vise para daju za penale, nego sto bi ih recimo kostalo da nam podele kljuceve,a da potpisemo aneks o povracaju sredstava na osnovu lose izvedenog parketa ili tako nesto,pa da to posle svako sam popravlja...ili gresim?
Ta prica o parketu mi deluje sve gluplje i gluplje,sto vise razmisljam.Ja cu da potpisem aneks samo ako mi pokazu ugovore sa izvodjacem radova i nabavci novog parketa,kad stize parket,kad pocinju radovi,koliko ce majstora biti angazovano...ma zasto bi im ista vise verovali??? Pocela sam u sve da sumnjam...mozda ja i nisam kupila taj stan? :/
 
Ja sam cuo da je u jednoj od neuseljenih zgrada, jednoj od prelomljenih, strujna instalacija pomesana u smislu da na jedno brojilo ide i neki potrosac iz drugog ili vise ostalih stanova. To je delo revoltiranih izvodjaca zbog neplacanja... Dogovoreno je sa izvodjacima koji trenutno pregradjuju stanove da rese i ovaj problem, tako da je i za ovo svakako potrebno vreme. Mozda bi neko mogao malo detaljnije da proveri ovu pricu.
 
vaska":1oyu5rcu je napisao(la):
Jel' moze neko da izracuna koliko para se isplacuje na osnovu penala,a koliko kosta zamena parketa,po m2 recimo?
Nisam neki matematicar,ali kako god da krenem u tu jednacinu,dodjem do istog zakljucka: vise para daju za penale, nego sto bi ih recimo kostalo da nam podele kljuceve,a da potpisemo aneks o povracaju sredstava na osnovu lose izvedenog parketa ili tako nesto,pa da to posle svako sam popravlja...ili gresim?
Ta prica o parketu mi deluje sve gluplje i gluplje,sto vise razmisljam.Ja cu da potpisem aneks samo ako mi pokazu ugovore sa izvodjacem radova i nabavci novog parketa,kad stize parket,kad pocinju radovi,koliko ce majstora biti angazovano...ma zasto bi im ista vise verovali??? Pocela sam u sve da sumnjam...mozda ja i nisam kupila taj stan? :/
Parket je 40-50 evra po kvadratu kad je dobrog kvaliteta, tako da nije to bas jeftino.

------------

Gledajuci useljene zgrade u naselju, odokativno mogu da procenim da svetla gore u 15-20 posto naselja, bar ove delove koje intenzivno pratim pogledom. :)

Takodje zauzetost podzemnih garaza je smesna. tj tu nije ni 5 posto zauzeto...

Dakle moja pretpostavka je da je broj realizovanih stanova mali, a to mogu da procenim i po broju clanova na ovom forumu.

Premalo je ljudi...

Pored toga "Politikin" clanak pominje 280 kupaca stanova u "ogradjenom" delu Belvila , zatim pominje nesto malo vise od 40 koji su se ogranizovali u tuzbi.

40 / 280 = 0.14

Dakle opet 15 posto, sema se nastavlja.

Tu se mozda valja ono iza brega...
 
Ja predlazem da stvari postavimo racionalno. Ljutnja je ljutnja, svi smo besni, i bicemo jos besni, ali od toga nema koristi. Predloge o nasilnom ulasku, nasilnom izbacivanju prodavaca i slicno odmah odbacujem, mene licno to ne zanima.

Ono sto me zanima je, prvo, kvalitet stana koji cu dobiti i to cu terati do kraja.

I eventualno me zanima sto veca nadoknada, pa ne znam sta mislite da li se i na koji nacin o tome moze pregovarati. Ovo sto je ponudjeno.... onako, ne mogu da kazem da nije nista, a moglo bi da bude i bolje.
 
vaska":3g4a3gud je napisao(la):
Jel' moze neko da izracuna koliko para se isplacuje na osnovu penala,a koliko kosta zamena parketa,po m2 recimo?
Nisam neki matematicar,ali kako god da krenem u tu jednacinu,dodjem do istog zakljucka: vise para daju za penale, nego sto bi ih recimo kostalo da nam podele kljuceve,a da potpisemo aneks o povracaju sredstava na osnovu lose izvedenog parketa ili tako nesto,pa da to posle svako sam popravlja...ili gresim?
Ta prica o parketu mi deluje sve gluplje i gluplje,sto vise razmisljam.Ja cu da potpisem aneks samo ako mi pokazu ugovore sa izvodjacem radova i nabavci novog parketa,kad stize parket,kad pocinju radovi,koliko ce majstora biti angazovano...ma zasto bi im ista vise verovali??? Pocela sam u sve da sumnjam...mozda ja i nisam kupila taj stan? :/
Vaska, ti si kupila NOV stan i takav treba da dobijes, po slovu Ugovora.Zasto bi se ti zezala sa skidanjem parketa, livenjem kosuljice (ako treba), hoblovanjem, lakiranjem...(znam da smo svi na kraju zivaca i ja bih licno u svojoj reziji menjala parket, samo da dobijem te kljuceve) ali mi vredja svo ljudsko sto imam u sebi da radim dodatne zanatske radove u NOVOM stanu (!!!???).

Mene nesto drugo brine: kako ce da dokazu da je parket zamenjen?

Ovaj budjavi, kad se izlakira, izgleda ko' nov (jer su rupice od zizka mogli da 'sakriju' - prostim vadjenjem dela lamelnog parketa (sto naravno ne resava problem u stanu) )

Dakle, dok ne vidim ogoljenu kosuljicu u svom stanu, ne verujem da cu postavili nov parket.
xxx
 
@vaska:
"Jel' moze neko da izracuna koliko para se isplacuje na osnovu penala,a koliko kosta zamena parketa,po m2 recimo?"

Zavisi od toga koliki se stan kupuje i koliko je plaćen kvadrat. Uzmi digitron, poslao sam koje brojeve treba pomnožiti.

@Cobretti:
"Parket je 40-50 evra po kvadratu kad je dobrog kvaliteta, tako da nije to bas jeftino."

Nije toliko, zato što ugovoreni parket (hrastov parket prve klase, što nije ekstra klasa) u Saga parketu (respektabilan proizvođač i prodavac) isti prodaje za 2354 RSD sa pdvom). Cenovnik je na http://www.sagadrvo.rs/pdf/cenovnik_parket_avgust09_RSD.pdf

Ipak, parket koji je u stanovima postavljen je, koliko sam se raspitao "van standarda" koji je sa PDV-om u Sagi 944 RSD. To su naravno maloprodajne cene, sigurno postoji popust na veću količinu.

"Dakle moja pretpostavka je da je broj realizovanih stanova mali, a to mogu da procenim i po broju clanova na ovom forumu."

Jeste, malo svetala je uključeno u naselju, ali mislim da se oni koji nemaju nekih problema i ne javljaju na ovaj forum. Ja poznajem petoro kupaca od kojih niko nije sasvim zadovoljan svim detaljima u stanu - neko je čekao majstore izvođača, neko je angažovao popravke o svom trošku, ali niko se nije javio na ovaj forum. Cobretti, ti si izuzetak :)
 
@privremeni

Da budem precizniji, to je cena (40-50e) za parket, postavljanje, hoblovanje, lakiranje itd.
Cena koju mi je okvirno rekao moj parketar.

Sama obrada vec postavljnog parketa je oko 10 evra po kvadratu (hoblovanje, stukovanje, lakiranje) , parket je sto kazes oko 10-20 evra.
Sigurno ce nesto uzeti i za postavljanje.


Znaci okvirno ne verujem, da moze da se postavi od nule ceo parket ispod 30 evra/kvm, a da lici na nesto...

Ja se ne bavim ovim poslom, ali tako mi je receno, pa ce mozda nekome koristiti.
Poz.
 
Mi se n4e slazemo sa njihovom naknadom! Licno ne zanima nas tih 168 evra posto smo stan mogli da izdamo za duplo vece pare! Mene kopka i to sto jedino u te tri neuseljene zgrade postoje garsonjere ..... Ne znam kakve veze ima to ali sigurno da ima neke! Sve u svemu posto nam je advokat rekao da je par puta zvao advokaticu Vesnu Trlaic i da nikako ne moze da dodje do nje mi cemo pokrenuti licnu tuzbu protiv hijena! Pa ja njima vise ne verujuem ni kad mi kazu kako se zovu a kamoli nesto u vezi stana! Sve njihove price smrde toliko da bi im samo retardirana osoba verovala na rec! U svakom slucaju necemo sedeti skrstenih ruku! Pre neki dan kada smo ulazili u ogradjen deo uzeli smo parce parketa koji je bio ispred zgrade pa cemo na kontu toga i proveriti kakv je parket u pitanju i kakve su mu to falinke!
 
Majo_F

garsonjeru nisi mogla da izdaš za duplo veće pare, i nema veze zgrada sa garsonjerama i garsonjere sa parketom i slična naklapanja, stvar je JEDINO I ISKLJUČIVO u tome što je jedan dobavljač isporučio parket za integrisanim žižkom, doduše u malim količinama, koji se posle toga raširio po ostalim stanovima u tim zgradama, kraj priče!
 
opaaaaaa, vidi ga BLa Bla Bla što je ljuuut.

1 post i takav pseudonim upućuje na B67.

Alo prijatelju, kakav bre kraj priče??? Tek smo počeli a kako će se završiti, hm? E pa potrudiću se da vam svakom u B67 život postane pakao. Nema nevinih u zmijskom leglu. Kad uzmem u obzir svoju situaciju , svi ste mi krivi i ne zanima me ništa!!!!

Ima da zažalite što ste se ikad zaposlili tu.
 
šebojac":193pxetj je napisao(la):
opaaaaaa, vidi ga BLa Bla Bla što je ljuuut.

1 post i takav pseudonim upućuje na B67.

Alo prijatelju, kakav bre kraj priče??? Tek smo počeli a kako će se završiti, hm? E pa potrudiću se da vam svakom u B67 život postane pakao. Nema nevinih u zmijskom leglu. Kad uzmem u obzir svoju situaciju , svi ste mi krivi i ne zanima me ništa!!!!

Ima da zažalite što ste se ikad zaposlili tu.
Edit:
i da, ja nisam kupovao stan od izvođača, već od "asošijejtsa" (kakav vispren naziv za gomilu bezobraznika) i ne zanima me šta je isporučeno i koje probleme imate.

Što ne radite u 3 smene? Što niste počeli još u decembru? Što ste ćutali do sada?

ma proplakaćete svi na kraju!! izujedaću vas!!!
 
@Bla Bla Bla

i otkud ti znaš da nije mogla da izda za više para? ko si ti bre?
 
OBRATITI PAŽNJU NA SLEDEĆE:
Deo teksta koji smo dobili na e-mail-
"S obzirom na odstupanje od ugovorenog roka useljenja, biće obračunat iznos na ime penala za svaki dan kašnjenja od ugovorom definisanog termina useljenja, u vrednosti od 0.01% neto vrednosti nepokretnosti, uz maksimalni isplaćeni iznos od 2% neto vrednosti nepokretnosti."

Sto bi značilo - da oni su HIPOTETIČKI raspoloženi da plaćaju penale narednih 6 meseci (to je vrednost 2% neto vrednosti nepokretnosti) ako se to još prolongira oni nisu u obavezi da dalje plaćaju.(do juna 2010)

Predlažem da se iz aneksa iz bacu "2% neto vrednosti nepokretnosti " kako bi smo bili sigurni da će plaćati penale do same predaje nepokretnosti.
Ipak su oni samo OLOŠ.
 
dugo vec citam postove, a prvi put komentarisem jer saosecam sa kupcima koji su stanove platili, a ne mogu da se usele. imam odredjena saznanja o temi pa...

prvo: parket koji je ugradjen jeste bio I klase (klasifikacija tacna postoji), i bio je zavrsno lakiran. nakon sto je univerzijada zavrsena, svi stanovi su morali biti ponovo hoblovani i lakirani, usled ostecenja koja su tokom trajanja univerzijade nastala.

za problem sa parketom se zna od avgusta meseca, procenu stanja je dala austrijska kuca koja je i predlozila da se sanacija obavi grejnim telima. kao sto je neko vec pomenuo, parket se greje specijalnim grejacima do temperature na kojoj se zizak ubija, a da to ne ostecuje parket. b67 se odlucio da tretman zapocne krajem decembra. tretman je trebalo da bude okoncan sredinom marta, ali je odlukom investitora prekinut pre 4 dana.

u medjuvremenu, intenzivno se radi na podeli velikih stanova na manje, posto veliki nisu mogli biti prodati a nedostajale su pare i ovo je smatrano dobrim nacinom da se do novca lakse i brze dodje. naravno, problem su sada upotrebne dozvole za te pregradjene stanove, a znamo koliko se na to ceka... da ne pominjemo 13. sprat koji je dogradjen mimo projekta...

postoje i drugi problemi koje su pojedini na forumu navodili, pa ih ovom prilikom necu ponavljati.

tako da ukoliko je parket bio problem, taj je mogao biti resen sredinom marta i kupci bi mogli uci u svoje stanove vec tada.
 
Cobretti":3qk950le je napisao(la):
@privremeni

Da budem precizniji, to je cena (40-50e) za parket, postavljanje, hoblovanje, lakiranje itd.
Cena koju mi je okvirno rekao moj parketar.

Sama obrada vec postavljnog parketa je oko 10 evra po kvadratu (hoblovanje, stukovanje, lakiranje) , parket je sto kazes oko 10-20 evra.
Sigurno ce nesto uzeti i za postavljanje.


Znaci okvirno ne verujem, da moze da se postavi od nule ceo parket ispod 30 evra/kvm, a da lici na nesto...

Ja se ne bavim ovim poslom, ali tako mi je receno, pa ce mozda nekome koristiti.
Poz.
Hvala Cobretti na svim info vezano za stan u koji si se uselio. I mi cemo jednog dana....:)
 
vidi Šebojac, nisi mi prijatelj, nisam u B67, nisam ljut, nisam došao ovde da blebećem kao neki nego da dam neku informaciju, ako ikoga zanima!

kad sam napisao kraj priče to se odnosilo na problem sa zakašnjenjem, zbog toga sve kasni, nema drugih razloga, ovaj je dovoljno velik.
 
šebojac":112sqax4 je napisao(la):
@Bla Bla Bla

i otkud ti znaš da nije mogla da izda za više para? ko si ti bre?
agresivac, smiri loptu, Maja je rekla 168, znači 168 x duplo je 336, ako neko izda 30 kvm za te pare ja sam Mišković!
 
fikcija":1n5px9rz je napisao(la):
Cobretti":1n5px9rz je napisao(la):
@privremeni

Da budem precizniji, to je cena (40-50e) za parket, postavljanje, hoblovanje, lakiranje itd.
Cena koju mi je okvirno rekao moj parketar.

Sama obrada vec postavljnog parketa je oko 10 evra po kvadratu (hoblovanje, stukovanje, lakiranje) , parket je sto kazes oko 10-20 evra.
Sigurno ce nesto uzeti i za postavljanje.


Znaci okvirno ne verujem, da moze da se postavi od nule ceo parket ispod 30 evra/kvm, a da lici na nesto...

Ja se ne bavim ovim poslom, ali tako mi je receno, pa ce mozda nekome koristiti.
Poz.
Hvala Cobretti na svim info vezano za stan u koji si se uselio. I mi cemo jednog dana....:)
Nema na cemu, i drugi put :)

Znam kako bi se osecao da mene tako vozaju, verovatno bi poludeo i ja...

I jos jedan info, sto se tice "brisovnih" dozvola i taj posao je stao, pre mesec dana je bilo zovite za mesec dana, sada opet za mesec dana...

Poz.
 
Vrh