Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Jel ima neko ovde da zivi u zgradi Ruza i da objasni situaciju zasto ne rade liftovi vec 6 dana u toj zgradi?
PP centrala - alarm se “greskom” upalio koji automatski spusta liftove na prizemlje i razmagnetise pp vrata. FF koji kontrolise PP centralu laze da je centrala u kvaru i da je nemoguce resetovati je (vrv je pp centrala neispravna stvarno u neku ruku ali za restart lazu garantovano) jer je zgrada raskinula sa njima ostale ugovore za odrzavanje (taj oko pp centrale i dalje postoji i placa se rukovodjenje neispravnom pp centralom). Ukratko to je to. Kolika je prekrsajna a mozda i krivicna odgovornost FF koji upravljaju neispravnom PP centralom je pitanje za utvrdjivanje, posto ni jedan zvanican dokument o stanju centrale nisu prosledili. Znaci placeni su da rukovode pp centralom koja ne radi i to tako traje godinama …

Sve u svemu mix pravnog , ljudskog i birokratskog mulja …
 
Ok znaci muljaza neka opasna a ljudi ispastaju. Igrom slucaja sam bio kod drugara tamo i ni on sam nije znao da mi kaze o cemu se radi osim sto je spomenuo da su u pitanju neka dugovanja prema FF. Ako zbog toga iskljucuju oba lifta onda nemam reci....
 
Ok znaci muljaza neka opasna a ljudi ispastaju. Igrom slucaja sam bio kod drugara tamo i ni on sam nije znao da mi kaze o cemu se radi osim sto je spomenuo da su u pitanju neka dugovanja prema FF. Ako zbog toga iskljucuju oba lifta onda nemam reci....
Kao sto napisah ne radi se o nikakvom dugovanju. Na kraju su liftovi skinuti sa PP centrale i rade, dok se ne vidi sta sa PP i FF
 
Renovirana igrališta u Belvilu 👍👏
IMG-ee4cee8feff5c81df46903bbaae87e5a-V.jpg
IMG-57e96f29d2e512e0858a0406b529eb4c-V.jpg
IMG-5f6aeff8c46454ddb78422c2522ec27e-V.jpg
IMG-3d2eb5f77831c66718301426b3fd93c8-V.jpg
 
Letos sam ovde pisala o svojim problemima u vezi sa bezbednosti stanovanja u belvilu. Neka ekipa se namerila na neke gluposti, otišla sam u policiju i prijavila. Juče mi se dogodilo nešto što mi se nikada u životu nije desilo. Ušla sam u Hleb i kifle pekaru da, kao i svakog dana, kupim hleb. Ispred mene samo jedna osoba, stanem u red. Malo potom, iza mene stade devojka, tik iza mene, diše mi u vrat takoreći, pošto je prostor mali, ja se pomerim u prazan prostor bliže kasi. Prodavac pita devojku šta ćete, ja kažem da sam ja na redu. Mislila sam da je to to i da će se završiti izvinjenjem. Pogrešno. U potpunosti. Devojka koja je već bila počela da poručuje, izdra se na mene da "se smirim jer će me NAMLATITI", dodavši malo posle da je jedini razlog što me nije namlatila to "što sam baba kojoj ona može unuka da bude", naravno da ne bi mogla jer otprilike je bliže 30 oj godini ako ne i vise, ali to nije važno. Prodavac čuti sve vreme. Ljudi moji, po našem naselju se vucaraju svakakvi likovi, u nas belvil su se privremeno ili stalno uselili ljudi svakakvih profila. O bezbednosti nema govora. Nosite sa sobom nešto za zaštitu, budite otvorenih očiju i oprezni. Ovo je sve samo ne bezbedno. O tome da podešeno plaćamo obezbeđenje ne vredi ni govoriti. To ne funkcioniše.
 
Nemojte molim vas samo da mi dobacujete da je belvil ionako poznat po krimosima koji su tu pokupovali stanove. Takvi su uzorne komšije, kako god da zvuči, gospoda, a njihove žene sigurno ne napadaju po bloku nikoga. Ne, ovo je talog, ulični ološ, kome nedostaje sve u životu. Najopasniji ljudi. Zaista, trebalo bi olabaviti zakon o držanju oružja u stanu, uz dozvolu. Pa valjda imamo pravo da se branimo. Verujte mi, samo naizgled sve izgleda sigurno, realno u opasnosti smo na više načina. I apsolutno niko nam tu ne može pomoći. Otreznite se i zaštitite sebe i svoju porodicu. Ološ je napolju, pušten s lanca.
 
Nemojte molim vas samo da mi dobacujete da je belvil ionako poznat po krimosima koji su tu pokupovali stanove. Takvi su uzorne komšije, kako god da zvuči, gospoda, a njihove žene sigurno ne napadaju po bloku nikoga. Ne, ovo je talog, ulični ološ, kome nedostaje sve u životu. Najopasniji ljudi. Zaista, trebalo bi olabaviti zakon o držanju oružja u stanu, uz dozvolu. Pa valjda imamo pravo da se branimo. Verujte mi, samo naizgled sve izgleda sigurno, realno u opasnosti smo na više načina. I apsolutno niko nam tu ne može pomoći. Otreznite se i zaštitite sebe i svoju porodicu. Ološ je napolju, pušten s lanca.

Čitajući ovo zapravo mislim da dodatno treba pooštriti zakon koji reguliše posedovanje oružja... Zbog svađe u pekari, treba potegnuti pištolj na nekoga?
 
"Namlaticu te" nije pretnja??? Koliko osoba znate da je u stanju da izgovore ovakvu pretnju nekome u lice? Kao da živimo u različitim svetovima, to tako lako prihvatate kao ništa se tu nije desilo. Jer, vidite, ja ne znam NIJEDNU takvu osobu. To se svakome od vas dešava takoreći svakodnevno, obavestite me, molim vas. Sidjete u prodavnicu, idete po gradu, sedite u restoranu i neko vam kaže na licu mesta "Namlaticu te " jer mu nešto nije jasno. Da, zalažem se za slobodno držanje i upotrebu oružja uz dozvole. Ne interesuju me vase duhovite primedbe dok nekome prete batinama ili nečim još gorim.
 
Zao mi je sto se to desilo i siguran sam da nije. bilo prijatno iskustvo i ne cudi takva reakcija.

Problem vidim u reakciji tog radnika/radnice koji je trebao da usluzi tebe a ne nju bez da ti uopste ulazis u konverzaciju.

Inace ne bih povezivao to sa krajem, moze biti da ona i nije stanar a tamo gde je veca frekvencija ljudi neminovno je da ce se lakse naleteti na ludaka. Sto naravno nece uciniti da se osecas bolje al eto valja reći.
 
Zao mi je sto se to desilo i siguran sam da nije. bilo prijatno iskustvo i ne cudi takva reakcija.

Problem vidim u reakciji tog radnika/radnice koji je trebao da usluzi tebe a ne nju bez da ti uopste ulazis u konverzaciju.

Inace ne bih povezivao to sa krajem, moze biti da ona i nije stanar a tamo gde je veca frekvencija ljudi neminovno je da ce se lakse naleteti na ludaka.
Hvala. Poenta je u onome što nije ovde napisano. Pretiti ljudima premlacivanjem, maltretirati i prebijati ljude po ulicama. Ne mogu da oprostim sebi sto je nisam pitala pred ljudima " da li ti to meni pretis", i da je zaspem biber sprejom i da joj glasno kažem, Da se nisi usudila više nikada i nikom da pretis!. Jer to je trebalo da se učini. I da sve bude jasno u vezi sa tom situacijom, prodavac je mene ipak uslužio po redu, dakle pre nje. Nije uopšte u tome stvar ko je dobio nešto preko reda. Da nije bilo pretnje premlacivanjem, čak i da se neko zaista progurao preko reda, to ne bi zasluživalo komentara.
 
Poslednja izmena:
"Namlaticu te" nije pretnja??? Koliko osoba znate da je u stanju da izgovore ovakvu pretnju nekome u lice? Kao da živimo u različitim svetovima, to tako lako prihvatate kao ništa se tu nije desilo. Jer, vidite, ja ne znam NIJEDNU takvu osobu. To se svakome od vas dešava takoreći svakodnevno, obavestite me, molim vas. Sidjete u prodavnicu, idete po gradu, sedite u restoranu i neko vam kaže na licu mesta "Namlaticu te " jer mu nešto nije jasno. Da, zalažem se za slobodno držanje i upotrebu oružja uz dozvole. Ne interesuju me vase duhovite primedbe dok nekome prete batinama ili nečim još gorim.
To je samo jedna od mnogobrojih posledica zatvaranja ljudi u 4 zida na 2 godine, nemastine, bede, i niskog standarda. Ljudi su prsli i cudi me da nema pucnjava kao u americi, jer smo psihicki kao nacija gori od njih. Najveci konzumatori anti depresiva u evropi, sta vas cudi. Ovo je normalna pojava...
 
Ne bih rekao da smo gori od Amera. Kupovina antidepresiva nije nikakav pokazatelj koja nacija ima koliki broj ljudi sa poremećajima, već samo koliko imamo registrovanih. Plus što se kod nas isti dele kao da su tik - tak ili pez bombone, od strane lekara.​
 
"Namlaticu te" nije pretnja??? Koliko osoba znate da je u stanju da izgovore ovakvu pretnju nekome u lice? Kao da živimo u različitim svetovima, to tako lako prihvatate kao ništa se tu nije desilo. Jer, vidite, ja ne znam NIJEDNU takvu osobu. To se svakome od vas dešava takoreći svakodnevno, obavestite me, molim vas. Sidjete u prodavnicu, idete po gradu, sedite u restoranu i neko vam kaže na licu mesta "Namlaticu te " jer mu nešto nije jasno. Da, zalažem se za slobodno držanje i upotrebu oružja uz dozvole. Ne interesuju me vase duhovite primedbe dok nekome prete batinama ili nečim još gorim.

Oblik pretnje jeste, ali ne mislim da je to razlog da se poteže pištolj. I ja živim u Belvilu i nije mi prijatno da znam da postoje takva razmišljanja u glavama ljudi...
 
To je samo jedna od mnogobrojih posledica zatvaranja ljudi u 4 zida na 2 godine, nemastine, bede, i niskog standarda. Ljudi su prsli i cudi me da nema pucnjava kao u americi, jer smo psihicki kao nacija gori od njih. Najveci konzumatori anti depresiva u evropi, sta vas cudi. Ovo je normalna pojava...

Pa, nema pucnjava zato što je držanje oružja regulisano zakonom na drugačiji način kod nas i u SAD...
 
Da li neko zna firmu proizvodjaca ili prodavca koji je opremio stanove u belvilu vratima i prozorima? Hvala unapred na informaciji.
 
Vrata su Enterijer Jankovic, prozori su REHAU, a ko je isporučio ne znam...
 
Vrh