Šta je novo?

Belgrade City Hall

Iskreno, Studentski mi se mnogo više sviđa ovakav kakav je, i ova zgrada mi nije ništa posebno, za razliku od HE. Plus, moralo bi turbe da se sruši, što svakako ne bi bilo lepo. Mislim da bi SA ipak bilo najbolje rešenje.. Doduše, zgradu kod Pionirskog parka zadržati kao kabinet gradonačelnika, ili nešto slično svečano. Uostalom, zamislite gradski parlament uz reku.. Perverzija.. I još tu neka sala za konferencije takođe, sa pogledom na stari i Novi Beograd, reka... Perfektno..

edit: Zapravo, tamo bi mogli da prebace čitavu državnu upravu, i naprave mali administrativni "gradić" gde bi sve sređivao. To bi bilo odlično, i savršeno je saobraćajno povezano. Elem, mislim da je najveći problem kao što je neko od građana u Blicu rekao: onda bi se shvatilo koliko je administracija preglomazna i nepotrebna.
 
Mozda i dobijemo nesto slicno i to vrlo uskoro:

Gradske vlasti Bepgrada razmatraju kupovinu višespratnice "Inexa" u centru prestonice

inex_kraljice_marije_010908.gif


Vlasti grada Beograda nameravaju da kupe zgradu "Inexa" u Ulici kraljice Marije 1, kako bi na jednom mestu bile objedinjene sve gradske službe. Očekuje se da će cena zgrade, koja je ranije već bila nuđena na aukciji, biti više od milijardu dinara.

Zgrada koja se nudi na prodaju površine je 12.900 m2 i ima 21 sprat (PO+P+M+21), navedeno je ranijoj licitacionoj ponudi Agencije za privatizaciju, koja je stečajni upravnik.

Poslovna zgrada poseduje kompletnu infrastrukturu, koja odgovara zahtevima savremenog poslovanja za više od 800 zaposlenih.
Izvor Srpska asocijacija menadzera (mada kontam da su odnekud maznuli vest, ali nisu naveli izvor)
 
Mozda bi zgrada odgovarala ali nesnosna je guzva u ruzveltovoj i dimitrijali u zadnje vreme,jedino ova ulica od dimitrija tucovica ka pravnom je donekle prohodna.Kad se prebace tu ima sve da poguse.I zaboravih da pomenem i onaj plac gde je propala fabrika gde hoce neki izraelci il' kiprani da prave neke zgradurine.Nek prave nesto na nbg il nek se sele vala u SIV.
 
uuuuu, me like :)

Ovo, pored Save, u Savskom amfitetatru, njam :D Leglo bi bolje nego parlament u Budimpešti (da, usuđujem se da to kažem).
 
shabanajzer":7n2p9jd1 je napisao(la):
cela ova prica je apsolutno pogresno postavljena. ok, treba nam 1 zgrada da sve sluzbe budu u njoj, ali ne zato da bi imala shalter-salu od 1000000 kvadrata. treba omoguciti e-government, pa da mogu sa 3 klika misem da dobijem sve sto mi treba, a ne da cekam na salteru ili u kancu kod nekog birokrate, pa makar to bilo i u fosterovoj ili calatravinoj zgradi.

sa druge strane, jeste jako dobra ideja da se ovakav high-profile projekat metne u savski amfiteatar, jer bi to bio super nacin da se pokrene revitalizacija tog kraja koji ce prirodno postati novi centar beograda.

sa druge strane, ako ova ili neka sledeca vlast odustane od savskog, nek se gradska administracija prebaci u siv, jer je to vec manje-vise drugi centar grada, a tek ce biti kad (ako?) se sagradi blok 26.

nego i dalje je glavna stvar smanjiti, debirokratizovati i elektronizovati gradsku administraciju. to je pitanje br. 1, a sve ostalo je kozmetika.
Da se vratimo na ovo.

OK je to da sve gradske sluzbe, sekretarijati itd. budu na jednom mestu. Ali poenta nije da "gradjanima bude lakse da sve resavaju na jednom mestu". Nije poenta da se sjati 10.000 ljudi ka jednoj zgradi kada treba da izvade neki papir. Takve stvari treba decentralizovati a ne centralizovati.

OK, postoje neke stvari koje se mogu resavati na jednoj lokaciji jer je potreba za takvim stvarima mala, i logicno je skroz da se takve funkcije sve obavljaju na jednoj lokaciji.

Medjutim, za one stvari koje se cesto rade, treba da postoje lokacije po gradu da svakome bude blizu, da se ljudi rasporede (cemu sluze opstine???). Poenta je da postoji 1 salter (u opstini, mesnoj zajednici, gdegod) koji je informaciono povezan sa svim sluzbama gde gradjanin moze da resi skoro sve sto mu treba, bez obzira da li je u pitanju nesto u nadleznosti osptine, grada, (pokrajine,) ili republike.
 
BIGZ ?
Dovesti je u red. Ulickati fasadu, okolinu, unutrasnjost ...
 
Tesko, BIGZ je vec kupio MPC i planira da u nju smesti hotel i poslovni prostor.
 
Grad polozio depozit za ucesce na licitaciji za kupovinu ineksove zgrade.Po meni to je super ideja kada smjeste sve sluzbe tu onda mogu da izdaju prostor zgrade gdje su te sluzbe bile, do tada i tako povrate pare date za kupovinu zgrade.A onda da pocnu da stede za Metro
 
Meni se ne svidja ta ideja sa Inexovom zgradom. Mozda ako se dobije jeftino da se tu smeste privremeno dok ne nadju bolje resenje. Ta zgrada ni malo nije reprezentativna, cak sta vi, ruzna je. A i na losem je mestu u saobracajno smislu.
Sto se tice pozeljnih resenja, SA je jedno od njih, i to veoma dobro. Ali ko zna kad ce se tu poceti graditi.
Drugo resenje su mozda zgrada Zeleznice Srbije i ona zgrad iza u kojoj se nalazi ministarstvo inostranih poslova(i mozda jos koje). Zajedno one imaju otprilike kao sve one gore nabrojane u prvom postu. Vlada i onako hoce da se seli na N. Beograd pa bi grad mogao da im finansira tamo onoliko kvadrata koje se nalaze u toj zgradi. Sa Zeleznicom se isto tako na neki nacin dogovoriti, mozda zameniti sa nekim drugim objektom. U sklopu svega toga mozda izgraditi i podzemnu garazu ispod parka ispred zgrade Zel. Srbije za potrebe gradjana koji dolaze tu poslom. Rekao bi da bi mozda taj parking trebalo napraviti ispod parka Manjez ali bi me ovde neki skalpirali.
 
Meni je za sad Inexova zgrada sasvim ok... Samo ne znam sta se sad tamo nalazi, nisam bas upucen :/ ?!
A 'sutra' kad recimo udjemo u EU i stignu neki milioni/milijarde, :cool: , a pre svega kad se krene sa izgradnjom metroa, moze npr da izgradimo nesto ovako sa NBG strane:

City.hall.london.arp.jpg

London City Hall

ili nesto na SA, ali ne u ovom fazonu, vec nesto smirenije... sa nekom velikom zelenom povrsinom ispred zgrade i nekom veeelikom fontanom.. (mozda sam malo preterao, ali bez kicha naravno :D)
...evo sad mi na pamet pade zgrada hotela Esplanade u Zagrebu:

Hotel-Espalanda.jpg


slika nije bas reprezentativna :cool:
 
Sad se u ineksovoj zgradi nalaze novine blic, alo ,24 sata i druge kompanije :kk:
 
Ne, nije Press - Blic, 24 sata i Alo. Ima i neki restoran u kuli, Postanska stedionica, i gomila nekih drugih firmi.
 
My bad, nism imao pojma. Mislio sam da su oni negde u trouglu Vlajkovićeva-Kosovska-Makedonska.
 
Ja vam reko,i kao slucajno djilas kupuje tu zgradu. :p
 
Jel nameravaju da je srede? Mislim ono kao ona ludorija u Londonu stainless steel/chrome/visokokvalitetno staklo+ reflektori koji menjaju boje. Drvece na krovu itd? LED ekrani dole i gore? Ako treba i bilbord preko cele zgrade sa jedne strane kad su neke vazne manifestacije? Napraviti jos jednu od 42 sprata? Srediti one papagajke stambene da se uklope posto sada bodu oci?
 
Sta da ti dam? :|

Ja imam ceo grad u glavi. Kad bi radili deo po deo...gde bi stigli. Na toj mikrolokaciji se seku Tube i overground uskoprofilni metro. Tramvaji poprecno. Autobusi gde stugnu, u D.Tucovica trole. Na krovovima aneksa parkovi. Izmedju 21sp i 42sp kula mostovi u visini 3 sprata stakleni sa staklenim podom (spolja izgledaju kao novi gateovi na ANT-u). Led ekrani na sve strane. To je stvarnost i to je sadasnjost koja je nuzna da bi grad bio integrisan u novu eru. Beograd je sada u toj tranziciji.

Svaku lokaciju ce raditi tim strucnjaka i to ce raditi paralelno tako da umesto da rekonstruisu ceo grad 20 godina mogu da urade za 2 godine. Samo da udje privatni kapital. Npr ja ne mogu Srbima da oprostim sto kad su Bgdjanku pravili nisu uradili neku zgradu kao Citigroup Center u Njujorku i to da su ga stavili na Slaviju ispred one glupave banke te da se dole ispod stubova eskalatorima pored vestackih vodopada ulazi u multimodalni terminal "Slavija". Na sred trga toranj. Grad mora da ostavi sve dusmane bez daha, zapamtite to. Sada ga svi pljuju sada ali u buducnosti ce da zacute ili da padnu u nesvest kad vide sva ta bljestava zdanja u savrsenom sklopu novog i starog.
 
Lepo je to brate....ali za SimCity. Odakle za takve stvari para, ali i potrebe? Beograd ima i previse kancelarijskog prostora trenutno...
 
Samo retard moze da ne ulaze u geostrateski centar.

Sto se led ekrana tice ima ih u svim metropolama sveta i da nema toga grad ne bi bio okarakterisan da je tehnoloski dovoljno slozen da moze da vuce tehnologiju 21. veka, citaj civilizaciju. Takvi gradovi su sleperi koji vuku civilizaciju. Beograd 'fala bogu ima geostrateski polozaj pa vrlo lako moze postati jedan od tih kamioncina. Zrna stalno ispadaju iz prikolice ali kamion i dalje vuce i ne ceka nikog! Ne dozvolimo Beogradu da bude samo zrno peska koje je konstantno na ivici da ispadne iz te prikolice u nepovrat.

LED ekrani su deo urbane arhitekture, to mogu biti citave fasade koji su "zive" a ne mrtve i musave kao ove sad. Uvek su ciste. Pare su najmanji problem samo da izglasaju zakon da investitori odlucuju o detaljnom planu i parametrima kao i da mogu da kupe zemljiste a ne samo da ga zakupljuju sto ih sada strasno odbija. Zbog toga sto nije dozvoljena kupovina odbijamo investitorcine svaki bogovetni dan. Da je Besix napravio ono od 333 metra sad bi imali pored jos 2 "ozbiljnije" koje bi imale bar 500m.
 
ThinkAgain":2004kqmr je napisao(la):
Ja imam ceo grad u glavi. Kad bi radili deo po deo...gde bi stigli. Na toj mikrolokaciji se seku Tube i overground uskoprofilni metro. Tramvaji poprecno. Autobusi gde stugnu, u D.Tucovica trole. Na krovovima aneksa parkovi. Izmedju 21sp i 42sp kula mostovi u visini 3 sprata stakleni sa staklenim podom (spolja izgledaju kao novi gateovi na ANT-u). Led ekrani na sve strane. To je stvarnost i to je sadasnjost koja je nuzna da bi grad bio integrisan u novu eru. Beograd je sada u toj tranziciji.

Svaku lokaciju ce raditi tim strucnjaka i to ce raditi paralelno tako da umesto da rekonstruisu ceo grad 20 godina mogu da urade za 2 godine. Samo da udje privatni kapital. Npr ja ne mogu Srbima da oprostim sto kad su Bgdjanku pravili nisu uradili neku zgradu kao Citigroup Center u Njujorku i to da su ga stavili na Slaviju ispred one glupave banke te da se dole ispod stubova eskalatorima pored vestackih vodopada ulazi u multimodalni terminal "Slavija". Na sred trga toranj. Grad mora da ostavi sve dusmane bez daha, zapamtite to. Sada ga svi pljuju sada ali u buducnosti ce da zacute ili da padnu u nesvest kad vide sva ta bljestava zdanja u savrsenom sklopu novog i starog.
Liz Lemon (Tina Fey) to the rescue

[video]http://www.youtube.com/watch?v=3xnZ6g14WwY[/video]
 
Vrh