Šta je novo?

Bel Mondo

Вожд

Professional
Učlanjen(a)
15.04.2014.
Poruke
12.233
Pohvaljen
31.935
1000014520.jpg
1000014521.jpg
1000014522.jpg
 
Тако је.


Screenshot (2197).png
 
Screenshot_20231211-222917.png


Jeste, a na 100m dijagonalno se nalazi nehigijensko naselje koje je sve vece i vece. Samo prodjite od Omladinskih Brigada kroz "sumu" do FDU da upoznate prve komsije koji se greju na smece a leti rasteruju komarce istim. Tragicno je sta se sve dozvoljava ovde...
 
Pogledajte prilog 183524

Jeste, a na 100m dijagonalno se nalazi nehigijensko naselje koje je sve vece i vece. Samo prodjite od Omladinskih Brigada kroz "sumu" do FDU da upoznate prve komsije koji se greju na smece a leti rasteruju komarce istim. Tragicno je sta se sve dozvoljava ovde...
To je jedno od retkih mesta gde još ima fazana. Kamo sreće da ceo taj deo pretvore u park sa sadržajima (a i ja naivan)
 
To je jedno od retkih mesta gde još ima fazana. Kamo sreće da ceo taj deo pretvore u park sa sadržajima (a i ja naivan)
Ima i kozica...

Bilo bi prelepo da naprave park, al kvadrati su to, ako nema investitora ima drugih koji ce da zauzmu. Ovo je jedan od slucaja gde bi bilo lepo da investitori preuzmu (kao sto je Grujic raselio ljude koji su ziveli na toj parceli, uzasno je izgledalo/smrdelo).
 
moze li infrastruktura da iznese sve ove projekte, pritom mislim na struju, vodovod, kanalizaciju...ne na ulice, za koje vec znamo da ne moze...
Да ли си озбиљан? Грађевинска парцела је оивичена улицама са по три траке по смеру. Не можемо истовремено да желимо да имамо град и да живимо у граду, и да се плашимо града.
 
Ту је и градска и регионална железница на пешечкој дистанци, а аутопут на 400 метара.
Закључак: боље да се гради у Кумодражу.
 
Да ли си озбиљан? Грађевинска парцела је оивичена улицама са по три траке по смеру. Не можемо истовремено да желимо да имамо град и да живимо у граду, и да се плашимо града.
ne razumem komentar, pitanje je bilo pravimo li i infrastrukturui koju sam napomenuo paralelno sa gradnjom ili hoćeš da kažeš da je sve prvo napravljeno po urbanističkom planu od infrastrukture i sada se samo bez problema sve kaci na to?
Ovo pitam jer mi stvarno nije jasno kako se ovoliko gradi...sve unapred napravljheno ili kacimo na sistem dok izdrzi, pa kad pukne pravicemo dodatno instalirane snage za struju, stavljacemo vece kanalizacione cevi, praviti kolektore...
 
ne razumem komentar, pitanje je bilo pravimo li i infrastrukturui koju sam napomenuo paralelno sa gradnjom ili hoćeš da kažeš da je sve prvo napravljeno po urbanističkom planu od infrastrukture i sada se samo bez problema sve kaci na to?
Ovo pitam jer mi stvarno nije jasno kako se ovoliko gradi...sve unapred napravljheno ili kacimo na sistem dok izdrzi, pa kad pukne pravicemo dodatno instalirane snage za struju, stavljacemo vece kanalizacione cevi, praviti kolektore...
Коментар је био на твоју опаску да за улице (као део инфраструктуре) већ знамо да не могу да издрже. Не разумем како си ово могао да кажеш за конкретну локацију.

За остатак инфраструктуре - водовод, канализација, струја - то се проверава пре него што се забоде први ашов, на нивоу урбанистичког и грађевинских пројеката. Зграде од 300 станова се не каче тек тако на бандеру уз улицу.
 
tri ulice sa po tri trake, a i dalje si u corsokaku kad negde krenes, ali to je siroka prica...
A za ovo nekacenje na benderu si me stvarno relaksirao, ne bih ni pitao da zivimo u Svajcarskoj...ali sad mi je mnoogo lakse kad znam da je sva infrastruktura spremna...
 
ma samo nek se gradi, ja bih bio najsrecniji da je napravljen kolektor za kanalizaciju i postrojenje za tretman otpadnih voda pre useljenja prva zgrade u BW...isto i ovo ludilo na NBG, gradi i gradi...bilo bi cool da se napravi makar jedna linija metroa, pa neki tunel, poneka skola i vrtic, dom zdravlja, da se pripremi energetski sistem za punjace za elektricne automobile, konacno digne energetska efikasnost zgrada, uvede grejanje po utrosku... smanji zagadjenje...pa da gradimo dalje braco i sestre...
 
Kad gledam ovaj plac iz vazduha,
sa dve strane tutnji saobraćaj, sa treće PC banka, sa četvrte ide SOKO...
da je i 1K kvadrat pa bi razmislio. Ni parka ni šume ni reke, ništa

Realno je stanica BG Voza Tošin bunar tu najveći kvalitet jer imaš već kakav takav metro na 10min pešaka i za 15min si kod Vuka,
sve ostalo plač majke božije
 
jel ne postoji neka kao zabrana udaljenost stambenog objekta od pruge? i sta se planira na ovoj zelenoj parceli sa renedera koji je do ulice?
 
Očigledno ne, pošto je ceo niz poslovnih zgrada u Milutina Milankovića na istoj udaljenosti od iste te pruge.
 
da, ali nisu stambene? Sem one ispod navigatora, ali ona je bliza bulevaru
 
Vrh