Šta je novo?

Beijing 2008 - Olympic Games

Mene samo u celoj priči nervira što su reprezentativci SAD-a jedini koje MOK ne sme da testira na doping, jer za njih "garantuje" vlada SAD-a... Još kad se uzme u obzir anketa među američkim sportistima gde je 70% izjavilo da bi uzelo doping da dođe do medalje...
 
Михаило":22zadkdc je napisao(la):
reprezentativci SAD-a jedini koje MOK ne sme da testira na doping
ovo naprosto nije tacno. evo teksta sa usaswimming.com:

Doping Control is an important area in the sport of swimming. Doping Control rules are in place for all athletes; individuals attending major competitions are subject to drug testing regardless of whether or not they are a National Team member, an Olympian, or a first place finisher. Doping Control rules can be confusing for athletes, coaches and parents and it is critical that any questions/concerns be clarified; costly mistakes can be made that not only count against the athlete, but count against all of USA Swimming.

Doping Control takes place during competitions and with no-advance-notice (Out-of-Competition testing). Athletes must check the status of all medications prior to using them, and ensure that they have filed the necessary paperwork to be in the strictest compliance with doping control rules. Swimmers are subject to testing by FINA (the International Federation for aquatic sports world-wide), the World Anti-Doping Agency (WADA), and the United States Anti-Doping Agency (USADA). USA Swimming is responsible for the compliance of US Swimmers with the rules and regulations surrounding doping control and does not determine who is selected for testing.
znaci, sme da ih testira FINA, na takmicenjima koje ona organizuje, i WADA (izmedju ostalog, i na olimpijadi - vidi http://www.wada-ama.org/en/).
 
Михаило":2z7ifj9u je napisao(la):
Mene samo u celoj priči nervira što su reprezentativci SAD-a jedini koje MOK ne sme da testira na doping, jer za njih "garantuje" vlada SAD-a... Još kad se uzme u obzir anketa među američkim sportistima gde je 70% izjavilo da bi uzelo doping da dođe do medalje...
Nisam znao za to, a jel' mozes da nadjes negde zvanicnu potvrdu toga.
 
ne znam odakle potice ta prica da amerikance ne testiraju, ali evo jos jednog dokaza protiv:

From July 27 to Aug. 13, the I.O.C. conducted 2,203 tests for doping — 1,720 urine tests and 483 blood tests. It will continue testing until Aug. 24, catching up with athletes after they return home, if necessary. By that time, the committee expects to have conducted 4,500 drug tests. There were 3,600 tests in Athens.

High-profile athletes like Michael Phelps have been extensively tested, each time with both blood and urine tests. He had a test Aug. 2, when the United States swim team was in Singapore. The team arrived at the Olympic Village in Beijing on Aug. 4, and Phelps was tested again.

“We had been here an hour in the village when they went here and got him,” said Dr. Scott A. Rodeo, a team physician for USA Swimming who is an orthopedist at the Hospital for Special Surgery in New York. Since then, Phelps has been tested seven times, Rodeo said, including twice on Aug. 11.
izvor: http://www.nytimes.com/2008/08/16/sports/olympics/16doping.html

sto se mene tice, case closed.
 
Priča potiče od onog kretena Koraća, komentatora sa RTS-a, koji je o tome pričao jedno 10 puta pa me ubedio :D
 
gotovo :(

zaista, posle 16 fantasticnih dana ostaje zal, kao kada ti dragi gosti odu od kuce i onda se vratis na staro.

cinjenica je da su kinezi impresionirali i da ih organizaciono niko nece nadmasiti dugi niz godina. ali, s druge strane, car je to sto OI putuju celim svetom i sto ce, bez obizira na sve, svake nove igre doneti nesto novo.

da se primetiti da sam pomalo anglofil (doduse zato me i vise frustrira taj njihov snobizam), ali danasnje predstavljanje Londona je vec pokazalo da cemo prisustvovati necemu potpuno drugacijem od Pekinga. Londonsko predstavljanje je licilo na pocetak Austin Powersa and me likee.

Nazalost, Peking je dokazao, a buduce kandidature ce i dokazati, da gradovi poput Beograda (cak i uz munjevit razvoj) tesko da ce moci da konkurisu za organizaciju OI. Jeste da su uvek bile daleko od nas (nekako mi se cini da je trece mesto u glasanju za 1992.nas najveci domet ikada) oduvek mi je bio san za zivota da vidim OI u beogradu. Dobro jos sam mlad, planiram jos da zivim. Ko zna, mozda ima sansi :D

Sto se tice sporta, mislim da su Kinezi razvalili (51 zlato, zaista impresivno iako je u pitanju relativno mali broj sportova - gimnastika, srtreljastvo, tegovi...), ali da su Ameri nekako ostavili najpovoljniji utisak (najvise edalja i najbolje rasporodjene, gotovo podjednak broj zlatnih, srebrnih i bronzanih). Drago mi je da se Rusi i dalje drze u vrhu, Velika Britanija je prijatno iznenadjenje, a Nemacka nikako da ponovi uspehe DDR-a na OI.

Sto se Jugoslavije tice, najbolje su prosli Hrvati (5 medalja, a danas su ispustili bronzu u rukometu sto je iznenadjenje, a mislim da su ocekivali i vise u vaterpolu). Impresionira jos vise cinjenica da Hrvatska ima 4 miliona stanovnika (duplo manje od nas), a da je imala najveci broj sportista od svih eks-ju zemalja na OI i najveci broj medalja. Zaista svaka cast. Nazalost, Crnogorci, Makedonci i BiH su prosli nezapazeno. Mi, skromno. Jedna medalja vise nego u Atini. Ono sto me raduje su medaljeu individualnim sportovima (plivanje, tenis). Zao mi je odbojkasa, jer mislimd a imaju kvalitet za medalju, kao i Jelena Jankovic. Sve ostalo bi bilo iznenadjenje. U Londonu moramo vise, sve ispod pet medalja 2012. za mene je rezultatski neuspeh (naravno, generalno samo ucesce na OI je za svakog sportistu uspeh i zadovoljstvo je gledati ih). I na kraju bih, smao jos da cestitam Cavi (iako je Felps dotakao prvi, jbg, sta ces kad je covek kralj), noletu, a narocito vaterpolistima jer su uzeli medalju kada su svi digli ruke od njih i kada je zuta stampa pocela da ih cereci.

Jbg, u naredne cetri godine nam ostaje Univerzijada u BG-u (takmicenje koje cemo posle 2009 zaboraviti da postoji, ali prilika da mi izagravamo hot shots i makar se igramo OI), Svetsko prvenstvo u Juznoj Africi (nadam se zaista da ce biti tamo) i to sa Srbijom kao ucesnicom. Evurobasket 2009. u Poljskoj, gde se potajno nadam medalji. Nekoliko Wimbledona, Rolan Garosa i sl. WTA turnir u Beogradu. Svakog leta Svetska liga u odbojci. I jos mnogo, mnogo toga. Kao u reklami za Champion.... "nastavi da treniras" :D
 
Mislim da London neće ni približno dobro organizovati OI kao Peking. Ovo predstavljanje Londona mi je pokvarilo doživljaj zatvaranja, glupavo mi je izgledalo, a logo za 2012 je razočaravajući...
 
@RAQN

ok, logo je takav kakav je....ide im uz tu pop-retro temu 60-tih, ali to da englezi nece ni priblizno dobro organizovati kao kinezi ti je malko bzvz.....special events mangement u engleskoj je sigurno na mnogo visem nivou nego u kini tako da ne moras da se brines za engleze i njihovu organizaciju.
 
OI u Pekingu, kao i sama Kina, same po sebi prevazilaza mnoge standarde.

Ali nema razloga da se sada zbog toga popisavate po Londonu.

Prvo London je sam po sebi London. Tj prepoznatljiva metropola na svakom cosku planete, i nisu mu potrebne OI za samopromociju. Nekako mi OI u Londonu vise dodju kao usputna zezancija, za razliku od Pekinga gde je to bio drzavni projekat broj jedan.

Kao sto sam rekao, OI u Londonu ce biti jednostavno drugacije i nista vise niti manje :)
 
Vrh