Šta je novo?

Batajnički bulevar

Ispade velika sreća u nesreći po Batajnicu i okolinu zakasnela izgradnja ovog nadvožnjaka.

Taj put od Ugrinovaca ka Novosadskom putu čeka da se završi još od kako je napravljen nadvožnjak 2006. 15 godina se čekalo da se stavi to malo asfalta na već spreman put, i da nije sada došlo do zatvaranja prelaza ko zna kada bi to završili.

Izlaz Šangaja na Novosadski put i obilaznicu je isto spominjan i ovde na forumu godinama, ali uz dodatak da verovatno neće biti građen decenijama. Ovo sada ih je nateralo da naprave i tu vezu. Više neće morati građani ići preko centra Batajnice. A pogotovo će to biti značajno u sledećim godinama dok nije završen Batajnički bulevar a novi nadvožnjak će izbijati na glavnu ulicu. Ovakva veza će sprečiti mnoge buduće gužve na tim 1+1 saobraćajnicama.

Mogu reći, vrlo lepe vesti za ovaj kraj. Sve ovo će posle ove epopeje ostati na korišćenje građanima.
 
Malo se kasni
 

Prilozi

  • FB_IMG_16177846800880767.jpg
    FB_IMG_16177846800880767.jpg
    159,7 KB · Pregleda: 3.715
...
 

Prilozi

  • FB_IMG_16177855846572758.jpg
    FB_IMG_16177855846572758.jpg
    182,7 KB · Pregleda: 3.704
  • FB_IMG_16177855927165207.jpg
    FB_IMG_16177855927165207.jpg
    187,6 KB · Pregleda: 3.720
„Није чудо што је у априлу пао снег, никад за мање пара и пре рока нисмо завршили, а да имају и све дозволе”, нагласио је Вучић.

Петља Батајница, укупне дужине око 3,5 километара, повезаће Батајнички булевар и логистички центар за интермодални транспорт, са аутопутем Е-75.

Када је 2015. године отворен први део петље Батајница у оквиру обилазнице око Београда, становници Батајнице нису могли да се укључе на петљу већ су морали да круже заобилазним путевима, што је стварало гужве.

3.5km smo čekali 6 godina :bash:

http://www.politika.rs/scc/clanak/47654 ... na-autoput
 
Evo pre 20ak minuta sam se vratio iz grada preko bulevara, lepo izgleda. Jedino sto bi mogli mi, kao forumasi, mogli da uradimo je da probamo da nagovorimo nadlezne da naprave zeleni talas od Altine do Zemun Polja, to bi mnogo znacilo. Isao sam 20min od Genexa do centra Batajnice a malo manje od 5min sam potrosio samo na cekanje zelenog na semaforima od Altine do ZP...

I ljudi i dalje ne znaju da je otvoren put, svi su skrenuli ka Batajnickom drumu a posle sam ih sreo u naselju..Ljudi se i dalje setaju po ulici, kao da nije otvoreno..
 
И ја прођох пре нешто више од сат времена. Милина доћи до Батаје. Једино потез од раскрснице за Земун поље, па до булевара, је и више него зрео за генералку (нисам одавно користио ту деоницу).
И нажалост пала је прва жртва на новој деоници, настрадао је зека (ваљда сам добро видео).
 
Pozdrav svim članovima foruma!

Da li možda neko od članova zna kada bi moglo da se nastavni sa radovima i da se bulevar spoji sa ulicom S.Macure, čini mi se da na trasi nema prepreka, osim jednog voćnjaka.

Takodje, sta su prognoze u vezi nastavka do magistralnog puta prema Pazovi i krivine na izlazu iz Batajnice. Na toj trasi izgleda da ima barem 50tak objekata
 
U prilogu trasa kompletnog bulevara
 

Prilozi

  • 20210408_200830.jpg
    20210408_200830.jpg
    525,3 KB · Pregleda: 2.672
Tu bi trebalo i da je ucrtan novi pruzni prelaz koji se sa kruznim tokom spaja sa batajnickim bulevarom
 
Za sada nije ucrtan, vrlo moguće da nije ažurno.

Na trasi ima prilično objekata, meni je posebno zanimljiva ulica Mlinska i objekti koji su tu na trasi, jer ako prodje bulevar dio ulice ce biti odšečen.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=828874#p828874:1ciwcmi0 je napisao(la):
Assad84 » Pet Mar 05, 2021 7:27 pm[/url]":1ciwcmi0]

Шта ви имате против печењара и стоваришта? O каквој привреди на овом месту ви маштате када је љубоморно чувате и не откривате? И где су то овде људи заузели двориштем јавну површину и депонују смеће?

Nazalost,.... nemam nista efikasno :)
Npr... jedna VRB baterija i par buldozera bi savrseno obavili posao :)

Recimo...
Na nekadasnjem prakingu moje i susednih zgrada se sada nalaze teretana, tehnicki pregled, gomilica kuca...
A taj parking je PLACEN zajedno sa zgradom.
Sve i da nije... lici da je 80-tih je trebao parking uz zgradu, al 2000-tih ne treba?
Ulicom koja je dvosmerna, moze da prodje samo jedan automobil.
Ah da.... bahati stanari, parkiraju gde stignu...

Drugi parking sa druge strane zgrade, pretvoren je u pijacu, takodje gomilicu radnji, kafica...


Ili...
Tamo gde je trebalo da se podignu novi dom zdravlja (posto je postojeci pravljen za Bataju od 6000 stanovnika, a ne 60000), obdaniste (koje je rak-rana Bataje jos od 80-tih), jos jedna skola... sada se nalazi gomila kuca i crkva.
 
Све си помешао и нашао разлог да, ничим изазван, изнесеш своје виђење комуналног нереда, није ми јасно зашто си мене цитирао?
То да ли је и паркинг око зграде плаћен или није види са овима што се жале да се у времену пре 2000. год. станови и плацеви добијали практично џабе, кажу ,,за пар копејки"

Значи баш то место које је свевишњи одредио за обданиште и школу у новој Батаји од 60К људи, заузели га мангупи кућама и црквама па их ови на власти нису направили за све ове деценије познато је колико хектара земље треба за једно обданиште, нема места апсолутно нигде игла да падне ево баш гледам мапу тог дела...

Иначе на овим сликама на новом искључењу ка улици Михаила Зетског на самом ћошку видимо да се убрзано гради неки објекат, овако на прву лопту ми се чини да је прање кола у питању, ја сам лепо рекао да једино таквим привредним објектима овде видим будућност, стовариште секундарних сировина је са друге стране улице, печењара исто близу, само је фалило прање кола.
 
Pitao si gde su ljudi zauzeli javnu povrsinu. Napisao sam ti.

Ne znam sta gledas, ali kada je napravljeno novo naselje, taj prostor u sredini je odvojen za skolu, obdaniste... sto je postojalo u tadasnjem DUP-u.
Od zavrsetka novog naselja (negde 1985-6), proslo je smao 5 godina, dok nije otislo sve u tri lepe, pa je bilo urgentnijih stvari od zidanja (malo smo ratovali).
Tokom 90-tih, je prvo nikla crkva na tom mestu, a onda i gomila kuca.

Parking je sazidan zajedno sa zgradama, i bio je deo kompletnog naselja. Frime koje su tada kupovale stanove u zgradama, su uredno placale i sve ostalo sto ide uz jedno naselje, daklem prilazne puteve, osvetljenje, ostalo komunalno uredjenje... pa i parking. Sve je to ulazilo u cenu stana.
I onda je neko zakljucio da nam to ne treba, vec da mogu da se pobodu kocici, pa ko koliko zauzme.

Da li su stanovi otkupljeni za kopejku ili ne... ne vidim kakve to veze ima sa time da je neko odlucio da to otkupljeno vlasnistvo jednostavno ukrade.

Uopste me ne interesuje dal je to bilo pre ove ili one godine.
 
Kako dopreti do mozga onog koji je semafor pustio u rad i otisao? I na sve to, umesto da ljudi protestuju u vidu nepostovanja tog semafora, oni staju na crveno svetlo kao poslusni robovi i pravi se nepotrebno cekanje. Na raskrsnici koja nema nikakve druge pravce...

Zna li se ko se moze kontaktirati za ovu majmunariju?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=841125#p841125:ol482wpd je napisao(la):
mbole » Uto Apr 13, 2021 12:44 am[/url]":ol482wpd]Pitao si gde su ljudi zauzeli javnu povrsinu. Napisao sam ti.

prvo nikla crkva na tom mestu, a onda i gomila kuca.

Не ја сам први написао где су станари заузели јавну површину код нижих објеката и углавном оградили своја дворишта до тротоара али то теби изгледа не смета јер то и не помињеш.

Јасно је да је највећи проблем и она која је спречила прогрес новог насеља једна црква :mrgreen: јер ништа друго није подигнуто између зграда, слободно погледај мапу, никакве ,,куће" јер чак ни у Србији нико није луд да дође на ледину и зида своју кућу на јавној површини или туђем земљишту, ако мислиш на куће у околини новог насеља то су плацеви које су приватна лица продавали појединцима, или си мислио и то да забраниш...
 
Generalno zadužen je Sekretarijat za saobraćaj, oni odlučuju i regulišu rad semafora i svega.
Onaj tel gore , primaju primedbe prosleđuju dalje ali genaralno se bave otklanjanjem nedostataka, neispravnosti.
 
Vrh