Šta je novo?

Banovo Brdo Residences [ Stambeno poslovni kompleks | 100 000 m²]

Igor

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
10.01.2007.
Poruke
18.987
Pohvaljen
38.895
Izvor: Beobuild.rs

"Banovo Brdo Residences" u izgradnji

banovo-brdo-residences-3D-eksterijer-06.jpg

Na atraktivnoj neizgrađenoj lokaciji, izmedju Požeške, Trebevićke i Ulice Ratka Mitrovića, na Banovom brdu krenula je izgradnja moderne stambene četvrti, koja se u ponudi novogradnje ističe kako konceptualno, tako i arhitektonski. “Banovo Brdo Residences” je ime budućeg naselja koje će se prostirati na čitavih 5 hektara, a od sedam planiranih blokova (od G+P+3+Ps do G+P+6+Ps) šest je namenjeno stanovanju sa oko 900 stanova. Izdvojen u zoni Požeške ulice planiran je sedmi blok sa objektom koji će biti poslovno-komercijalne namene. Radovi na izgradnji prve faze sa 119 stanova počeli su u oktobru prošle godine, kupcima su u ponudi stanovi širokog raspona kvadratura od 30 do 240 m2, a useljenje prvih stanara očekuje se u prvoj polovini 2025.

Naselje je zamišljeno bez prometnog saobraćaja i unutrašnjih saobraćajnica, već će se gotovo sav saobraćaj odvijati obodnim ulicama, čime su budući stanari značajno zaštićeni od negativnih efekata buke i zagađenja koje dolaze sa automobilima. Prostor između objekata iskorišćen je za formiranje izdignutih i uređenih dvorišnih platoa, tako da kota prizemlja svakog objekta počinje na visini od najmanje 2 do preko 4 metara, u odnosu na zelenu promenadu i javne saobraćajnice, što daje dodatnu privatnost svim stanarima. Kao što smo napomenuli, jedan od objekata u kompleksu biće čisto komercijalne i poslovne namene sa svim potrebnim sadržajima, tako da stambeni objekti imaju vrlo mali broj komercijalnih lokala u prizemlju - što takođe daje kvalitet mirnog života i pruža sigurnost i privatnost rezidencijalne zone.

U okviru ulaznih holova postavljena je recepcija koja se nalazi na nivou pristupne obodne saobraćajnice. Ulazni hol sa recepcijom predstavlja zanimljiv koncept, specifično rešenje dizajnirano u skladu sa konfiguracijom terena, ima prizemlje i sprat, lift, kontrolu pristupa (portira), kao i zonu za čekanje. Kroz lobi recepciju se izlazi na zeleni plato, odnosno unutrašnje dvorište preko koga se dalje pristupa stambenim objektima. U okviru kompleksa planirania je zelena promenada, trim staza, biciklistička staza, sportski tereni, dečije igralište i drugo. Unutrablokovski prostor je zatvorenog tipa i biće dostupan samo stanarima kompleksa.

Na objektima biće primenjeno nekoliko tipova fasade, ventilisane od kompozitnih materijala i kontaktne od dekorativnog maltera. Fasadna stolarija je aluminijumska, dok su fasadni otvori na dnevnim zonama i spavaćim sobama uglavnom francuski balkoni sa manjim parapetom visine od 15 cm i zaštitom od sunca u vidu spoljašnjih automatski spuštajućih aluminijumskih venecijanera. Objekat i stanovi će biti opremljeni materijalima visokog kvaliteta, spratna visina od gotovog poda do spuštenog plafona je 2.85 metara, a svaka stambena lamela imaće po dva bešumna lifta sa izolovanim liftovskim oknom. Kada je o parkiranju reč, kapaciteti su smešteni u podzemni garažni prostor kome se pristupa dvosmernim rampama, sa preko 1.600 garažnih mesta, uz kontrolisan pristup sa odvojenim zonama za posetioce i za vlasnike nepokretnosti.

Iza ovog projekta stoje partneri, poznata građevinska firma Energogroup doo iz Beograda, koja je ujedno glavni izvođač radova na projektu “Banovo Brdo Residences” kao i partner i pravni zastupnik advokat Tatjana Milićević takođe iz Beograda.
 
A i malo da dokače južni kraj metro linije 1 koji prolazi kroz ovaj plac.
 
Mislim da južni krak metroa jedva da postoji u mašti zvaničnika koji su ga iskoristili da umire javnost u određenom trenutku.
 
Nisi, Banovo brdo je prekoputa tebe, tamo gde su seksi osnovne skole, privatan vrtic, bazeni, teniski tereni...
Ma nemoj, granica je oduvek bila izmedju Stankom bajke i Milos Crnjanskog. Zarkovacka je na Banovom Brdu, a Ratka Mitrovica u Zarkovu. Drugi deo granice su potok Repiste i sredina mosta izmedju Zarkova i Banovog brda. Tako je oduvek, tako je i u katastru. Mozda bi morali da ratujemo sa brdom da se granica pomeri...
 
Ma nemoj, granica je oduvek bila izmedju Stankom bajke i Milos Crnjanskog. Zarkovacka je na Banovom Brdu, a Ratka Mitrovica u Zarkovu. Drugi deo granice su potok Repiste i sredina mosta izmedju Zarkova i Banovog brda. Tako je oduvek, tako je i u katastru. Mozda bi morali da ratujemo sa brdom da se granica pomeri...
Moram da dodam jos jednu odrednicu - Bazeni Kosutnjak - Zarkovu pripadaju "8ca" , detelina, skakacki i olimpijski. Molim lepo.
ovo parce je neka tampon zona , od ranije krstena kao "suncana padina" bas da bi se izbegli komsijski sukobi.

salu na stranu , nadam se da ce neko postaviti skoro neke slike, oni to rade u dve smene, 7 dana u nedelji i za prve tri zgrade mislim da su tu negde vec oko kote 0.
postavljen je i prodajni salon izmedju skole Milos Crnjanski i vrtica Bajka
 
Izgleda da prodaju po zacrtanim cenama,bar sudeći po prvim Ugovorima

1717100824590.png
 
Izgleda da prodaju po zacrtanim cenama,bar sudeći po prvim Ugovorima

Pogledajte prilog 200095
Nemoj mi reći da su ove cene u izgradnji!?

Ja sam izrasao na BB, još u vek ga volim i rado se priseti života tamo. Malo mi je krivo zbog preterane izgradnje posebno u Zrmanjskoj, ta ulica i ceo kraj je imao neki šarm koji je sada uništen. Ovo gde grade sada ovaj komplks za nas je bio Žarkovo, ne znam gde je tačno granica a nije ni bitno. Nisam previše vremena provodio tamo, možda će ove zgrade i da ga oplemene, ne znam. ali cene su barem za mene preterane. A već sam mislio da su se malo ohladile pa i smenjile.
 
Наравно да је Жарково, али лепше звучи и боље се продаје ББ. Све је то сад “шири центар”
 
Koliko vidim kompleks ce biti kondomijum tipa, tacnije bice obasan ogradom po svim obodima parcele?
 
Vrh