Šta je novo?

Balkanska 2 - [ Stambeni objekat ]

Evo zhaba malo da ozivi staru temu.
Vidim puno se kritikovalo 3 lista duvana: vazna lokacija nikakva arhitektura.
A onda ovaj objekat koji je cak na neuporedivo vaznijoj lokaciji koja nije individualna parcela, vec formira i trg ispred sebe sa sve vizurama i pritom pored najznacajnijeg trg Terazija nigde drvlja i kamenja.
Ja recimo mislim da je ovaj objekat skandalozan. Da je toliko trecerazredan i prevazidjen da prosto bude sramota imati ga u centru centra grada. (PS nisam bas detaljno analizirao sve postove, ali generalno mi se cini da nije bilo puno paljbe na ovaj objekat!)
 
Gde baš danas ubode ovu temu :p

Evo slika od pre nekih 6, 7 sati. :D

11qsqxt.jpg

t6f7zt.jpg

sox1xf.jpg

mmx53n.jpg

5xvc08.jpg

e8saqp.jpg

keta55.jpg
 
Zaba nema pojma :p Sasvim pristojno. Ni skandalozan, ni trecerazredan. A jesmo ocekivali mnogo gore. Mada ti prilazi i ta staklena(pleksiglas?) ograda deluju sumnjivo. Videcemo...
 
Velika je razlika u izboru materijala za fasadu kod tri lista i B2. Boja ovih ploca je sasvim prihvatljiva, dosta neutralna i ne bih rekao da je skandalozna. O samom objektu mogao bi svakako nesto da kazem ali i nije tako lose sve u svemu.
 
Ikad će taj park tu da sređuju?

Mogli bi i za to da unajme ove Korale (što radiše park u bloku)...
 
Nije gotovo, jos rade delove fasade ka Kraljice Natalije i nijedan klijent nije useljen u zgradu. Kada se to desi, onda mozemo reci da je projekat zavrsen.

B2 sredjuje deo parkica ispred zgrade. Navodno bi trebalo da se do Univerzijade ceo park sredi, ali minimalno - da se betoniraju stazice, zamene klupe, pokosi trava i zasad neko cvece.

Prema navodima medija, detaljniju rekonstrukciju Grad planira tek na jesen, po projektu arhitektonskog studija Re:Act. Oni su, ako se secate, pobedili na onom famoznom konkursu za Terazijsku terasu sa ovim projektom:

terazijska20terasa20012if2.jpg


Ali taj projekat se nece realizovati!!!. Posle konkursa je, na inicijativu Djordja Bobica, tadasnjeg gradskog arhitekte, odluceno da ta povrsina ipak bude park. Objasnjenje je bilo da Beogradu ionako fali zelenila i sl.

Medjutim, prema informacijama koje ja imam, Grad jednostavno nije imao para za tako krupan zalogaj, plus tu ima nekih neresenih pravnih odnosa. Istovremeno, tadasnje vlasti su htele da park srede u sklopu predizborne kampanje za lokalne izbore 2008. Ali i to je puklo, Djordje Bobic koji je gurao Terazijsku terasu je malo skrajnut i od tada sve stoji.

Re:act radi projekat parka, slican onom projektu gore, samo, razume se, sa mnogo vise zelenila. Medjutim, koliko sam cuo iz vrlo pouzdanih izvora njih niko ne kontaktira, tj. Grad ih ne "hebe" ni dva posto. Ljudi za rekonstrukciju parka citaju u medijima iako su angazovani na izradi projekta, tako da je cela prica o Terazijskoj terasi verovatno sarena laza.
 
Kako jos niko nije useljen?! Cuo sam da KPMG vec posluje tamo.
 
Useljena je odavno,prostorije Moskovkske banke tamo bar mesec dana ako ne i vise na spratu.Znam jer mi tamo drug radi.
A u prizemlju su pre neki dan otvorili i filijalu:
Beograd,03.06.2009.
Moskovska banka Beograd danas je na Terazijama u Balkanskoj 2 otvorila prvu ekspozituru u kojoj fizička i pravna lica mogu da koriste proizvode i usluge banke.Ekspozitura se nalazi u Balkanskoj ulici broj 2, a radno vreme je od 09-17h od ponedeljka do petka.
url][img]
 
BgdBrat":lfgrt574 je napisao(la):
Zgrada je korektna. Treba samo urediti taj park ali ceo..
Zaboravio si da nas i u ovom postu osloviš sa "brate" - brate :kafa:
 
Slika007.jpg


preuzeto od @raqn sa skycrapercity



jel ce ova zgrada u balkanskoj 2 biti osvetljena? Posto na slici vidim nesto nalik reflektorima?
 
Doslo je vreme da se oprostimo i od B2 projekta http://www.beobuild.rs/read.php/372.html . Tolike godine je rastao uz Beobuild i konacno je zavrsen :gobb: :gobb: :gobb:

Iako nije duzan, investitor ce delom ucestvovati u sredjivanju parka ,mimo svih konkursa dosada nego kao neka osnovna parkovska varijanta (verovatno kaskadna).
 
koliko sam čuo, nisu još uspeli da nateraju te funkcionalnosti pametne zgrade (kojima se toliko hvale) da prorade. ima li neko više informacija o ovome?
 
Vrh