Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Juce u Batajnici genije u VW stao na sred raskrsnice, ukljucio sva 4 i otisao do prodavnice na cosku!

20210313_153244.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=830565#p830565:1xnbduic je napisao(la):
Joe23 » Pet Mar 12, 2021 4:15 pm[/url]":1xnbduic]Kod Puha je popravka da uzmeš čekić i ispraviš lim, eventualno staviš malo farbe. Oldtimer.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока

Kad smo kod puhova, il jos neko primetio da zadnjih jedno pola godine kruzi dosta crnih novih puhova po novom beogradu i starom gradu? Vidjam puha najmanje triput dnevno
Uvek me uhvati nervoza jer zna se ko kupuje takav auto
 
Мислиш Мерцедеса Г класе? Пух се производио до 2000. године. Има доста нових црних Г класа по целом граду.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=831133#p831133:1wev6n7u je napisao(la):
Дошљак » Ned Mar 14, 2021 4:09 pm[/url]":1wev6n7u]Мислиш Мерцедеса Г класе? Пух се производио до 2000. године. Има доста нових црних Г класа по целом граду.

Taj taj. Ko ne zna najjeftinija verzija kosta preko 130.000 eura. Sigurno vredni a pre svega posteni ljudi!
 
Ne znamo skoro ništa. Možda je zgrada i lik je kupio dva mesta.

I još izašlo u novinama, a ne znamo ni ko, ni gde, ni kada, ni zašto
 
Da se nadovežem na obe teme.. G klasa nije među nama zadnjih pola godine, već od doba Legije i DB-a.
Od tada je među :kum: must have crni AMG..
VideH skorije i dr. Zlatibora za volanom istog..

A vezano za Poršea, ne znam koliko ste imali prilike da budete u garažama "luksuznih" zgrada, ali u većini slučajeva su uske, zbijene, gde je problem parkirati sve veće od Golfa.. da ne pričam o 7icama, 8icama i SUV-ovima što gospoda uglavnom i voze. Stubovi su tu najveći problem, uz širinu naravno, još su na gornjoj slici i dobri, u smislu da su malo "uvučeni" .
 
Ja sam oduvek bio za to da se ispita odakle mnogima kola od 100.000+ eura u ovoj bednoj zemlji. Zadnjih godina se umnozili nenormalno.
Setite se pre 20 godina kad vidis BMW par puta nedeljno bude ti wow sad vidjam 30 Porsea minimum dnevno.
Znam da mnogi dobro zaradjuju ali tesko da ce neko ko se mucio i stvarno radio za te pare da kupi nesto besno i da se bahati po gradu.
Lepo policija da krstari gradom snima tablice da proveri ko je vlasnik, dal se bavi legitimnim poslom i dal placa porez, pa nek vozi Bugatti od 3 miliona ako hoce. Al takvi su manjina
Uvek pricam ljudima kako ni na Menhetnu nisam video toliko luksuznih automobila kolko u Beogradu (ziveo sam i radio 5 meseci u NYC). U americi se prosecno vozi Toyota, BMW je luksuz koji mogu doktori i advokati da priuste a Porsche i Bentlije voze sportisti/glumci
Moja poenta svega bi bila, diluje se mnogo po Beogradu, bas mnogo i takvi ljudi se stite i bez imalo sramote se bahate gde stignu jer znaju da imaju ledja koja su platili
 
Mislim da tu ima dosta do kompleksa i da ljudi kupuju auto koji ekonomski ne mogu priušte, ali moraju da se pokažu.

A kada bi poreska češljala svakog, pa pola "bogataša" bi završilo u zatvoru.
 
Pa isto je i sa kupovinom nekretnina. Većina nema para ni za povoljnu saksiju u lidlu, a u bg nikad više zgradurina koje niču svakog dana.
Pa I na ovom forumu se namnožilo ovih koji hvale jarbole i fontane i posećuju najviše teme o kupovinama stanova. Botovi i prodane duše koji održavaju vlast a zauzvrat dobiju šta požele.
I što je najgore, takvi će da ostanu bahati i nakon promene vlasti. Prikloniće se novoj klici, ostaće im poršei koji će nastaviti da blokiraju prolaz prosečnih ljudi, pešaka koji nemaju ni za punto
 
Највише нових Г класа што сам видео у БГ возе углавном младе девојке :D
 
Hoce li oko sokolovo ikada proci bulevarom arsenija carnojevica pored etne, gale i ostalih restorana da popise telece glave koje se tamo parkiraju. Nikada mi nece biti jasno da se neko parkira na krivini gde jedva jedna kola prodju. Nakotilo se svega po beogradu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=831553#p831553:2y97dwis je napisao(la):
Zion Williamson » Pon Mar 15, 2021 8:05 pm[/url]":2y97dwis]Ja sam oduvek bio za to da se ispita odakle mnogima kola od 100.000+ eura u ovoj bednoj zemlji. Zadnjih godina se umnozili nenormalno.
Setite se pre 20 godina kad vidis BMW par puta nedeljno bude ti wow sad vidjam 30 Porsea minimum dnevno.
Znam da mnogi dobro zaradjuju ali tesko da ce neko ko se mucio i stvarno radio za te pare da kupi nesto besno i da se bahati po gradu.
Lepo policija da krstari gradom snima tablice da proveri ko je vlasnik, dal se bavi legitimnim poslom i dal placa porez, pa nek vozi Bugatti od 3 miliona ako hoce. Al takvi su manjina
Uvek pricam ljudima kako ni na Menhetnu nisam video toliko luksuznih automobila kolko u Beogradu (ziveo sam i radio 5 meseci u NYC). U americi se prosecno vozi Toyota, BMW je luksuz koji mogu doktori i advokati da priuste a Porsche i Bentlije voze sportisti/glumci
Moja poenta svega bi bila, diluje se mnogo po Beogradu, bas mnogo i takvi ljudi se stite i bez imalo sramote se bahate gde stignu jer znaju da imaju ledja koja su platili

"bednoj zemlji"... uf kako me je zaboleo ovaj autosovinizam jutros. Pored nas ovakvih neprijatelji nam i ne trebaju.

Manje vremena provodi u tudjem dzepu i prekini da stavljas sve u isti kos. Ako ti nisi uspeo da zaradis novac to ne znaci da su svi drugi koji jesu dileri i kriminalci.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=831607#p831607:16mu7cam je napisao(la):
astrodule » Pon Mar 15, 2021 10:31 pm[/url]":16mu7cam]Kupio im "tatica" - who's your daddy?
Ili zaradile od Only Fans naloga
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=831669#p831669:1m3gwubp je napisao(la):
Zacard » Tue Mar 16, 2021 7:54 am[/url]":1m3gwubp]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=831553#p831553:1m3gwubp je napisao(la):
Zion Williamson » Pon Mar 15, 2021 8:05 pm[/url]":1m3gwubp]Ja sam oduvek bio za to da se ispita odakle mnogima kola od 100.000+ eura u ovoj bednoj zemlji. Zadnjih godina se umnozili nenormalno.

"bednoj zemlji"... uf kako me je zaboleo ovaj autosovinizam jutros. Pored nas ovakvih neprijatelji nam i ne trebaju.

Manje vremena provodi u tudjem dzepu i prekini da stavljas sve u isti kos. Ako ti nisi uspeo da zaradis novac to ne znaci da su svi drugi koji jesu dileri i kriminalci.
da ne idemo u previse off ali da li te nesto ovako zabolelo?
jedan od osnovnih merila bogatstva jedne zemlje je BDP pa ako srpski BDP nije od skoro skocio kao bitcoin onda smo bedni da ne mozemo biti bedniji (evropsko okruzenje jer smo ipak u evropi)
postoji krug "snalazljivih" ljudi koji su uspeli da zarade novac na razne nacine i uglavnom voze skupa kola.(ima i nesto malo onih koji su uspeli da na najposteniji nacin budu iznad proseka-mozda si ti u ovoj grupi?)
a epidemija bahatih vlasnika boljih automobila koji parkiraju gde stignu je uobicajena na ovim prostorima jer mora da se vidi sta "uspesni" baja vozi a to nije moguce ako ga je parkirao u javnoj garazi par stotina metara od kafica-restorana.
Po prosečnoj zaradi u Evropi smo na dnu liste, donji deo svetske liste.
Po ukupnom bruto društvenom proizvodu smo u zadnjih 5 zemalja Evrope, bez mnogo resursa da krenemo gore.
Po konkurentnosti privrede smo na dnu Evrope, negde na sredini svetske liste.
Po korupciji smo na prvim mestima u Evropi, vrlo visoko i na svetskoj listi.
Po depresiji spadamo u prve 4 zemlje Evrope.
Po inovativnosti smo 4-a zemlja od pozadi u Evropi.
Po procentualnom broju nezaposlenih u odnosu na stanovništvo smo u vrhu Evrope.
Po broju penzionera na radno sposobnog smo u vrhu Evrope.
Po odlivu mladih i stručnjaka koji odlaze iz zemlje drugi smo u svetu.
https://www.bastabalkana.com/2011/03/ek ... cinjenice/
 

Prilozi

  • BDP-po-stanovniku-zemalja-Evrope-e1299335120757.jpg
    BDP-po-stanovniku-zemalja-Evrope-e1299335120757.jpg
    54,8 KB · Pregleda: 1.368
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=831669#p831669:3qxckp0t je napisao(la):
Zacard » Uto Mar 16, 2021 8:54 am[/url]":3qxckp0t]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=831553#p831553:3qxckp0t je napisao(la):
Zion Williamson » Pon Mar 15, 2021 8:05 pm[/url]":3qxckp0t]Ja sam oduvek bio za to da se ispita odakle mnogima kola od 100.000+ eura u ovoj bednoj zemlji. Zadnjih godina se umnozili nenormalno.
Setite se pre 20 godina kad vidis BMW par puta nedeljno bude ti wow sad vidjam 30 Porsea minimum dnevno.
Znam da mnogi dobro zaradjuju ali tesko da ce neko ko se mucio i stvarno radio za te pare da kupi nesto besno i da se bahati po gradu.
Lepo policija da krstari gradom snima tablice da proveri ko je vlasnik, dal se bavi legitimnim poslom i dal placa porez, pa nek vozi Bugatti od 3 miliona ako hoce. Al takvi su manjina
Uvek pricam ljudima kako ni na Menhetnu nisam video toliko luksuznih automobila kolko u Beogradu (ziveo sam i radio 5 meseci u NYC). U americi se prosecno vozi Toyota, BMW je luksuz koji mogu doktori i advokati da priuste a Porsche i Bentlije voze sportisti/glumci
Moja poenta svega bi bila, diluje se mnogo po Beogradu, bas mnogo i takvi ljudi se stite i bez imalo sramote se bahate gde stignu jer znaju da imaju ledja koja su platili

"bednoj zemlji"... uf kako me je zaboleo ovaj autosovinizam jutros. Pored nas ovakvih neprijatelji nam i ne trebaju.

Manje vremena provodi u tudjem dzepu i prekini da stavljas sve u isti kos. Ako ti nisi uspeo da zaradis novac to ne znaci da su svi drugi koji jesu dileri i kriminalci.

Nikad nisam strpao sve u isti kos niti rekao da su svi dileri i kriminalci. Dobar deo jeste zaradio na mutno ako ne kriminalom i dilovanjem, onda potpomognut od strane vlasti. Skidam kapu ko je zaradio legalno svoj novac, ima i takvih. Nemam nista protiv kad je neko bogat al ima protiv kad je muljao da stigne do bogatstva sto je cest slucaj kod nas
I da, nazalost jesmo beda za Evropu po mnogim parametrima i ovde se ne zivi normalno
 
Koliko god bilo mozda tesko (ili cudno) mnogima to da prihvate,u Srbiji (a narocito i izuzetno u Beogradu) je porastao standard u zadnjih 4-5 godina.....i neke stvari koje su bile (bukvalno) naucna fantastika pre 15-20 godina za vecinu stanovnistva danas su za mnoge svakodnevica...

Ne mora da znaci ako neko vozi skup auto da je uvek neki kriminalac ili sta vec (mada naravno ima i takvih i to ne malo).......ali jednostavno postoje i druga zanimanja koja danas donose prilicno novca (sto takodje nije uvek bio slucaj pre 15-20 godina).....

Sta npr mislite,koliko raznorazni advokati mogu danas zaradjivati (narocito oni koji se uvuku u odgovarajucu partrijsku zadnjicu)?...notari?.....programeri?....arhitekte?.....razni profesori?....kojekakvi pevaci i ljudi iz showbiznisa?....a da ne spominjem citave "falange" kojekakvih (polukriminalnih) biznismena i "privatnika" (koji ako nisu bas neki kriminalci,onda nesto "muljaju" i petljaju)......a postoje i razne drzavne firme gde su jako dobre plate (npr EPS,gde je prosecna plata skoro 100.000 din,a imaju preko 30.000 radnika u celoj Srbiji)....

...tako da mnogi od ovih pobrojanih likova mogu da voze neki skuplji auto (mozda ne bas onaj od 50 ili 100 hiljada eura) ali u svakom slucaju neki auto koji su oni (ili njihovi roditelji) mogli samo da sanjaju pre 15-20 godina,jer tada nije bilo sanse da toliko zaradjuju kao danas...
 
Ja znam dosta dobrostojećih ljudi, koji mogu sebi da priušte skupa kola. Pa, opet, niko od njih ne vozi €100,000+ auto. Ne vozi Porše, niti X6, niti G klasu. Niko ovde nije satanizovao bogate ljude, niti se iščuđavao njihovim standardom. Mislim da svi vrlo jasno ukazuju na upadljiv rast baš ovih simbola bahatih, a bogatih, sugrađanki i sugrađana. A naročito na neverovatan porast G klase, koje voze mlade žene sa ugrađenim pačijim kljunovima na mestu gde su ranije imale usta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=831687#p831687:mat0p23c je napisao(la):
tzoran1 » Uto Mar 16, 2021 10:35 am[/url]":mat0p23c]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=831669#p831669:mat0p23c je napisao(la):
Zacard » Tue Mar 16, 2021 7:54 am[/url]":mat0p23c]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=831553#p831553:mat0p23c je napisao(la):
Zion Williamson » Pon Mar 15, 2021 8:05 pm[/url]":mat0p23c]Ja sam oduvek bio za to da se ispita odakle mnogima kola od 100.000+ eura u ovoj bednoj zemlji. Zadnjih godina se umnozili nenormalno.

"bednoj zemlji"... uf kako me je zaboleo ovaj autosovinizam jutros. Pored nas ovakvih neprijatelji nam i ne trebaju.

Manje vremena provodi u tudjem dzepu i prekini da stavljas sve u isti kos. Ako ti nisi uspeo da zaradis novac to ne znaci da su svi drugi koji jesu dileri i kriminalci.
da ne idemo u previse off ali da li te nesto ovako zabolelo?
jedan od osnovnih merila bogatstva jedne zemlje je BDP pa ako srpski BDP nije od skoro skocio kao bitcoin onda smo bedni da ne mozemo biti bedniji (evropsko okruzenje jer smo ipak u evropi)
postoji krug "snalazljivih" ljudi koji su uspeli da zarade novac na razne nacine i uglavnom voze skupa kola.(ima i nesto malo onih koji su uspeli da na najposteniji nacin budu iznad proseka-mozda si ti u ovoj grupi?)
a epidemija bahatih vlasnika boljih automobila koji parkiraju gde stignu je uobicajena na ovim prostorima jer mora da se vidi sta "uspesni" baja vozi a to nije moguce ako ga je parkirao u javnoj garazi par stotina metara od kafica-restorana.
Po prosečnoj zaradi u Evropi smo na dnu liste, donji deo svetske liste.
Po ukupnom bruto društvenom proizvodu smo u zadnjih 5 zemalja Evrope, bez mnogo resursa da krenemo gore.
Po konkurentnosti privrede smo na dnu Evrope, negde na sredini svetske liste.
Po korupciji smo na prvim mestima u Evropi, vrlo visoko i na svetskoj listi.
Po depresiji spadamo u prve 4 zemlje Evrope.
Po inovativnosti smo 4-a zemlja od pozadi u Evropi.
Po procentualnom broju nezaposlenih u odnosu na stanovništvo smo u vrhu Evrope.
Po broju penzionera na radno sposobnog smo u vrhu Evrope.
Po odlivu mladih i stručnjaka koji odlaze iz zemlje drugi smo u svetu.
https://www.bastabalkana.com/2011/03/ek ... cinjenice/
file.php


Pa cekaj da li si verbatim iskopirao clanak sa "Basta Balkana - Natural Life Style Magazine" iz 2011 godine?

Clanak je tendenciozan koliko je i star. Autor, Zlatko Scepanovic, zavrsio je gradjevinsko geodetsku skolu 1993 i fakultet "za mala i srednja preduzeca?" 2008, 3 godine pre nego sto je ovo napisao. Ne bih bas rekao da je kompetentan a pri tom ne iznosi nikakve podatke da podkrepi svoje tvrdnje, pogotovu u nabrajanju na kraju koja si i ti preuzeo. Ovaj tekst trudi se da bude naucno utemeljena analiza, ali kao takva ne moze proci jer ne zadovoljava osnovne kriterijume. Samim tim cinjenice i zakljuci koji se ovde iznose koliko god na prvi pogled zvucali tacno, ne mogu se koristiti kao osnov za bilo kakvu diskusiju.

Da li imamo problema i da li u mnogim aspektima kaskamo za Evropom? Da. Da li se ide u boljem smeru? Mozda u pojedinim aspektima. Da li treba da se mnoge stvari menjaju? Da. Nemoj zaboraviti da smo mi zemlja koja je bila okupirana 500 godina. Izgubila sve u 2 svetska rata, izasla iz 5 decenija socijalizma, prosli korz deceniju ratovanja i sankcija. Porodjajne muke tranzicije kroz koje sada prolazimo su neminovne. Kako smo mogli jos i nije toliko lose.

"Bedna zemlja", oko cega je ova polemika i pocela, kao fraza je ukorenjena u frustraciji i autosovinizmu, koji je s obzirom na okolnosti i razumljiv. "Siromosna zemlja" je po ovom osnovu mogla biti vrlo prikladan pojam ali on ne zadovoljava potrebu da se iskaze bes i negodovanje. Moja poenta je da ne treba mrzeti svoju zemlju, vec se truditi da individualno budemo bolji i moralniji ljudi a da ce se to vremenom, nadam se, reflektovati i kroz institucije, jer mi smo ti koji ih cinimo.
 
koji god clanak i iz koje god godine 2011 ili 2019 (tada su bili "zuti" a danas naprednjaci) je ista prica.. mozda nismo drugi od pozadi vec treci prica je ista..
ako napredijemo onda bas ide sporo (da se ogradim mislim na celokupno stanovnistvo a ne na onaj manji deo uspesnih ovako ili onako)

BTW ovo je forum pa da ne preterujemo sa dokazivanjem ili posto je to vec napisano po tebi od nekompetentnog autora ispravi pa da vidimo gde smo posle deset godina
znaci:
BDP smo nili medju pet poslednji u Evropi a danas smo ????
po prosecnim zaradama smo bili na dnu liste u Evropi a danas smo????
i tako redom.

da i ja volim ovu zemlju ali ne i ljude koji je vode decenijama unazad, pa do danas.
 
Устаничка класика, аутобуси једва пролазе, а ртди седе у комбију и гледају
51047423402_81773e33f9_h.jpg
 
Vrh