Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Nisam baš ni ja cvećka, ali ako me uhvate u prekršaju, snosiću posledice i neću kukati (na glas) kako bi bilo bolje da pišu kazne u vreme špica na bitnijim mestima.

Elem, noćas oko ponoći sam video dva komunalca kako pišu kazne na "mom" mestu u Travničkoj. Konkretno su pisali kaznu liku na početku ulice, baš je bio na ćošku i pola na trotoaru. Dosta ih je bilo parkirano i na trotoaru i samo na kolovozu.

Za to vreme u Braće Krsmanović celom dužinom su bila parkirana vozila na kolovozu pored zonskih mesta. Onaj koji je mene tako zagradio je imao papirič sa brojem telefona i brzo je došao na poziv.

Takođe je bio haos i ispred Miksera oko 20h i na trotoaru i na onom mikro trgiću gde je bila nekad benzinska stanica.

Mislim da onaj veliki parking posle Savalove i dalje postoji i tamo se može bezbedno parkirati, ali kada njega uklone onda stvarno neće biti mesta u blizini. Ja sam imao sreću da ugrabim oko 20h mesto ispred KC Grad (a krenuo sam ka tom velikom parkingu).
 
Pre 5, 6 dana u Francuskoj ispred Bucka naišao pauk sa policajcem. Policajac izašao i napisao 4-5 kazni ovima sa upaljena :bg4:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=437536#p437536:dqcqragp je napisao(la):
profa_chb » 04 Мар 2017 02:41 pm[/url]":dqcqragp]Imao sam noćas oko pola 3 incident sa organima reda i mira na ovom mestu -> https://www.google.rs/maps/@44.8137917, ... 312!8i6656

Vozim bicikl, propisno osvetljen, uz desnu ivicu puta, od Sajmišta ka Ušću, i u susret mi nailazi veliki zleni džip iz krivine. Nastavlja da mota ka meni, ablenduje u jednom trenutku, prelazi potpuno u moju traku, i sateruje me uz ivičnjak. Ja naravno usporim, uspori i zeleni Pajero sa tablicama "ПОЛИЦИЈА", kratko ošišani lik za volanom mi uputi značajan pogled dok smo bili jedan pored drugog, skoro da smo stali obojica, kao da nešto treba da se desi, i potom samo doda gas i ode. :bg4:

Ostao sam zbunjen načisto. :kafa:
Немој да се збуњујеш, град нам је постао гето и легло криминала и дроге, интери пресрећу и искачу из џипова на сваком ћошку. Тако леп град имамо, а тако смо га успорпастили на свим нивоима..
 
Čini se da nikako ne mogu (ili ne žele) da spreče bahate vlasnike kvazi terenskih automobila koji posećuju splavove da ovako uništavaju šetalište na Ušću:


Ovo bi moralo hitno da se bolje ogradi, opere i ponovo zasadi trava tamo gde je uništena. Sve to o trošku prvog koga uhvate da prolazi ovuda. Ali policija ima pametnija posla, da prepada profu na biciklu, ne bi me začudilo da i oni voze ovuda.
 
Tuda vozi i st*** iz dostave po mojoj prijavi zelenilo je stavilo drvene stubice 7 kom ali st*** je samo malo dalje nastavila da vozi i pravi blatiste
 
U Blokovima je rešen taj problem pre nekoliko godina.

Znači može, ali ako znamo ko sve ima veze sa splavovima ("navijači"), ništa tu neće biti rešeno.
 
Kad smo već kod biciklizma, bahatosti i Novog Beograda, pre neki dan sam video ekstremne sprotiste. Vozio sam stazom u Jurija Gagarina, ka Mostu na Adi, negde naspram Bloka 42, a u susret su mi naišla dva-tri četvorocikla, čega već. Likovi su išli solidnom brzinom po travi koja je između staze i kolovoza...

@Somi303 dao si mi ideju! Počeću da rasturam, i niko neće sumnjati na lika koji noću vozi bajs sa devojkom :mrgreen: "Postao sam jedan Amsterdamac..."
 
хаха, само се ти зезај, па кад те буду скинули голог на сред улице питаћу те :D
 
Putari u Brazilu su zabetonirali auto koji je bio na trotoaru dok su ga oni renovirali tog dana, jer on nije hteo da ga pomeri odatle.
 
Слике 08. март 2017., баш за дан жена и бахата инвалидкиња у мозак.

Код зелене пијаце "Бежанијска коса" одмах на почетку улице др. Хуго Клајна. Овако је "паркирала" ионако у јако прометној улици, а из Кије није ни излазила, него је послала ћеркицу од неких 8-9 година на пијацу да нешто купи !!! Тако је остала 10 минута, а сво време је разговарала мобилним. Није се ни штрецнула кад сам је сликао, само је мирно подигла стакло на вратима, ваљда да се не види ко је.

Кад се створила колона возила на семафору, која њу обилази, као на задњој слици, а поготово кад је наишла 75-ца, из другог правца возила не могу да прођу, и онда се створи чеп. Шта рећи, сваки даном се постаје све безобразније, бахатије, нељудски поступци без имало срама и стида,......

Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
 
Tu treba tenkovske zardinjere staviti i rijesiti taj problem
 
@Директоре, још пре три или четири године сам послао предлог Секретаријату за саобраћај да ове металне стубиће помере до ивичњака и на тај начин да се онемогући ту "паркирање". Међутим одговор је био да су ти стубићи тако постављени да ту могу да се паркирају возила за снадбевање околних радњица и саме пијаце !!!
Наравно одговор је био мало чудан, јер за снадбевање пијаце има посебан прилаз са паркингом у који се улази из улице Исмета Мујезиновића. Иначе око целе пијаце влада саобраћајни хаос, а кад су задушнице, боље да и не питате како је тада.
Гледаћу да обновим пријаву уз ове слике које сам горе поставио.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=438559#p438559:2norq8dd je napisao(la):
direktor » 09 Мар 2017 12:35 am[/url]":2norq8dd]Tu treba tenkovske zardinjere staviti i rijesiti taj problem
Баш напротив, проблем би био још гори јер би се онда паркирали на улици. Тако је општина Гроцка хтела да реши проблем иза зграде па је само направљен још већи хаос јер је простор сужен, а људи и даље паркирају ту,
 
Onda saobracajac da djeli tikete genjacima koji bi i kroz pijacu kolima
 
Meni su na toj lokaciji na BK najgori taksisti na taksi stanici. Umesto da ide jedan auto između dva drveta, oni se svi ređaju na trotoar... Eventualno ovako ukoso kao na slici... Mentoli koji ne umeju da parkiraju nas voze za pare.
 
@Профо, тачно је то што кажеш, а углавном се ипак ређају мањим делом на тротоар, а већи делом стану колима на део између дрвећа. Наравно не желим да их браним, али тако углавном стану да би могли лакше да се померају. Кад стану укосо и кад треба да се помере онда морају да изађу на улицу, да би заобишли дрво и да се поново врате на такси место. По пропису морају да оставе и слободан простор за пешаке и то углавном поштују, има и негативних изузетака, али у мањини су.

Иако је ова такси станица званична и одобрена од стране Секретаријата, био са један од поборника, кад је писана петиција, да се она уклони одавде и премести на део паркинга у улици Исмета Мујезиновића у делу тачно преко пута пијаце. Нажалост није успело !
Највише ме нервирају кад праве колону, онда је формирају уласком на тротоар из улице Љубинке Бобић преко једне мање зелене површине (сад више нема траве, само земља), то је код семафора, и кад је киша, онда точковима наносе на тротоар повеће количине блата.
Ту је иначе пет (5) званичних такси места, а по неки пут их се нацрта и више од десет (10) возила!!!
Углавном дремају, јер ионако имају мало посла.
 
Cisto da ne bude da je bahato parkiranje prisutno samo kod nas.
Dizeldorf, Nemacka - Ova dvojca se parkirali na sred trotoara/pesackog ostrva izmedju pesackog prelaza na dve ulice, a tacno na ulazu katedrale.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=438972#p438972:1fi2lrex je napisao(la):
direktor » 10 Мар 2017 09:20 pm[/url]":1fi2lrex]Onda saobracajac da djeli tikete genjacima koji bi i kroz pijacu kolima
Да то раде онда уопште не би било потребе за жардињерама, али ето, тако је како је.

Сликам данас мало јгп код Таша, и не могу да верујем са каквим простацима ми делимо град. Никаквог осећаја за друге, стаје ко како хоће и где хоће, ма ни да стане уз ивичњак да мање смета :x :x :x
само бахато by Somi303, on Flickr
само бахато by Somi303, on Flickr
само бахато by Somi303, on Flickr
само бахато by Somi303, on Flickr
Апсолутни хит, могао је лагано и у средњу траку да стане..
само бахато by Somi303, on Flickr
 
@Шоми, укњижен плусићћћ.

Е мој Шоми, сваким даном је све више и више оваквих бахатих инвалида / инвалидкиња у мозак. Тај осећај за друге, најмање имају баш ти назови углађени грађани овог лепог града.

И како је ова тета са Пежоом (на четвртој слици) реаговала кад је видела да блокира саобраћај ? Ако је то уопште и приметила !!!
Вероватно јој је возач аутобуса сиреном скренуо пажњу, шта је урадила, бар "углађеној" бахатој тети поглед према аутобусу то паказује.
 
Jurija Gagarina i Omladinskih brigada (rekao bih danas). Ne mogu da provalim sa slike da li ne rade semafori, a ni u opisu slike (sa Fejsa) ne pišu detalji.

 
Sve koji su se nasli u crvenom polju raskrsnice castiti sa 5000 din kazne osim tramvaja
 
Zasto bi tramvaji bili izuzeti od primene zakona? :)
 
Zato sto u bi rekao da u ovom slucaju tramvaj nije kriv vec bjeli kombi ispred tramvaj koji je htjeo da se provuce
 
@Директоре, на овој раскрсници нема црвеног поља.

Иначе се види да нису радили семафори. У оваквим и сличним случајевима, трамваји, као шинско јавно градско превозно средство, имају првенство пролаза, сем ако раскрсницу не регулише саобраћајац.
 
Vrh