Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Очигледно је фон забаговао нешто, пандур се спустио на ниво овог клинца својим бахатим понашање. Могао би мало на неку раскрсницу на екскурзију. У тој улици иначе никад нема бахато паркираних кола па не видим неко оправдање за искаљивање беса, да је то урадио у Винчи нпр, где се од 2+2 траке користе 1+1 што ствара ненормалне гужве онда би било ок. Баш ћу сутра да пријавим паркинг сервису да видим хоће ли нешто урадити.
 
Ovo nije prvi put da imamo ovaj problem u zgradi. Gosti kafića Contrast koji se nalazi u prizemlju se parkiraju na prolaz do parkinga (povremeno i na parking mesta stanara) i onemogućavaju prolaz. Pomere se kada im sviraš ali to obično traje, a vlasnici kafića ih još i potstiču na to. Međutim danas je stvar otišla korak dalje. Gospodin na slici (valjda brat vlasnika kafića) je izašao nakon više od 2 minuta i umesto izvinjenja me je pitao da li imam neki problem, pošto me je čuo i prvi put i da li sam izašao da se bijem ili da ga zastašim. Kao da je to što on tu stoji najnormalnija stvar, a ja ga sad maltretiram što mu sviram. Kada sam rekao da ću ga sledeći put prijaviti, on mi je ponudio da mi da i podatke iz lične karte. Očigledno smatra da za to ponašanje ne može imati posledica. Evo pošto ovde ima ljudi koji su imali raznih problema sa komunalnim redom da li ima neko da mi ponudi neko pametno rešenje?

20150525142153.jpg
 
Zovi pauka, ali ne daj prave podatke. Kažeš da je stanarima zagrađen prilaz i meriš koliko im treba da stignu.
Preporučujem lažne podatke i pripejd broj jer se lako može saznati ko je prijavio.

Poslato sa telefona
 
Мемфис, или ово што ти је Астродуле рекао или напиши пријаву, са описом проблема, комуналној полицији и пошаљеш ову слику обавезно, по регистарском броју ће наћи ко је. Видећеш шта и како ће реаговати, а ако ти одговоре негативно, онда им понови проблем са нагласком да имаш од особе са слике претње у физичком смислу итд. Да комунална полиција обавезно дође на лице места и власника тог кафића, или већ шта је, опомене/пријаве/казне/....

Битно је да из тог кафића виде да има неко ко их посматра шта раде (по оном систему, само вас посматрамо).
Напиши пријаву и комуналној инспекцији општине на којој је кафић, не мораш да наводиш да је у згради у којој и ти станујеш, и исто пошаљи опис и слику.

Битно је да из тог кафића виде да има неко ко их посматра шта раде (по оном систему, само вас посматрамо), а буду уверен да им неће бити свеједно кад дођу или полицајци (ком.) или инспектори.

Име овог кафића или већ, ме подсети, на онај кафић у Новом Саду где је, на жалост, пре пар година изгорело шесторо младих људи.
 
Ne bih se ja kačio sa njima. Čim je on drsko postupio u susretu sa Memfisom, to znači da se ne libi ni silu da upotrebi. Davanje ličnih podataka Komunalnoj je, po mom mišljenju, opasno jer kod nas ne postoji prava zaštita podataka.

Ovde treba anonimno reagovati ili imati baš dobru vezu (da ne kažem - leđa)
 
Комуналној полицији или општинској комуналној инспекцији се и не дају сви лични подаци, може само и име и електронска адреса или само електронска адреса. Анонимно се може пријавити и телефоном, мада све службе у граду, што се телефона тиче, имају идентификацију позива.
 
Ja imam isti problem sa ulazom u zajednicko dvoriste koje koristimo kao parking. Sve isto jedina stvar koja se razlikuje je da neki ljudi ne blokiraju ulaz neko ostavljaju svoje vozilo sa sva cetiri zigavca na ulici, pa u toj situaciji mogu da udjem i izadjem nesmetano. Skrenuo sam paznju i komunalcima na ovaj problem ali od njih nema vajde, a komsije zabole ona stvar kad je u pitanju resavanje ovog problema tako da sam digao ruke ali trubim ko lud i zabole me sto ljudima smeta u basti. A da ne spominjem da se derem kad trazim ko je parkirao svoje vozilo jel na lepe reci ne reaguju. Mislim da nema tu pomoci da se uvede komunalni red takva smo zemlja.
 
Ako si skrenuo pažnju komunalcu na ulici i on te otkačio, sledeći put mu zatraži ime i prezime pa da vidimo da li neće ništa da uradi.

Da se to meni desi, zvao bih pauka istog sekunda.
 
Scena koju mi je prepricala drugarica od sinoc: oko pola 10-10 autobus 49 ide od Banjice ka Banovom Brdu. Prolazi Topciderski park i negde kod prve sledece stanice kada se popne na Brdo(blizu "talimata") nailaze na auto koji je poceo da gori i u kome je neko i dalje na suvozackom mestu. Putnici krecu da se deru na vozaca da stane na sta im on odgovara(laze) da nema protivpozarni aparat-koji u medjuvremenu nalaze sami putnici, ali posle toga id*** od vozaca ne zeli da im otvori vrata dok nisu krenuli da mu prete... Sve se zavrsilo ok, ali jel moguce da je vozac toliki kr****...
 
Lan-Mi":3nd2neli je napisao(la):
Scena koju mi je prepricala drugarica od sinoc: oko pola 10-10 autobus 49 ide od Banjice ka Banovom Brdu. Prolazi Topciderski park i negde kod prve sledece stanice kada se popne na Brdo(blizu "talimata") nailaze na auto koji je poceo da gori i u kome je neko i dalje na suvozackom mestu. Putnici krecu da se deru na vozaca da stane na sta im on odgovara(laze) da nema protivpozarni aparat-koji u medjuvremenu nalaze sami putnici, ali posle toga id*** od vozaca ne zeli da im otvori vrata dok nisu krenuli da mu prete... Sve se zavrsilo ok, ali jel moguce da je vozac toliki kr****...

Да је којим случајем видела гаражни број аутобуса, може и да се пријави надлежним службама ГСП-а или ако је приватник њиховом удружењу.
 
Saobraćajna Kamera":27syl0fk je napisao(la):
Гага":27syl0fk je napisao(la):
]По обичају Богосавца, "копирај и налепи", сваки одговор је увек исти тј. увод и закључак исти, а разрада се мало разликује. :p

Evo novog odgovora:

venCMo4.jpg


Ovog puta tražim višu instancu.

Prošao sam i dopisivanje sa Unutrašnjom kontrolom, pisao na kraju na adresu Kabineta MUP, dobio odgovor od Rebića da konkretan "prekršaj" nije prioritetan posao policije.

(Pre)Ostalo je samo da se priča pusti u medije:

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/563584 ... parkiranja
 
KOMUNALCI U AKCIJI: Po kiši za 10 minuta 30 kazni bez celofana polepili po vozilima

Beograd
11:46, 28.05.2015.

Kazne su bile odštampane na običnom papiru, bez folije i zakačeni za vetrobransko staklo vozila i to po kišnom danu tako da su se kazne slepile

komunalna-policija-kazne-parking-foto-citalac-kurira-milos-curic-1432805138-668299.jpg


BEOGRAD – Vozači koji svoja vozila parkiraju svakodnevno na parkingu na početku Radničke ulice preko puta Ade Ciganlije ostali su iznenađeni kada su juče ugledali 30 kazni zbog nepropisnog parkiranja.

Naime komunalci su prema rečima očevidaca za samo 10 minuta polepili 30 kazni koje su odštampane na običnom papiru, bez folije, a koje su bile zakačen za vetrobransko staklo vozila i to po kišnom danu.

komunalna-policija-kazne-parking-foto-citalac-kurira-milos-curic-1432805138-668297.jpg


Neki vozači koji su se zatekli u trenutku pisanja kazni dobili su usmeno obrazloženje da je po odluci grada “ Ako nema znaka za dozvoljeno parkiranje, onda je zabranjeno”, pa maker to bio i sam parking.

komunalna-policija-kazne-parking-foto-citalac-kurira-milos-curic-1432805138-668295.jpg


Da čudo bude veće, za vozila koja su bila parkirana na suprotnoj strani, od crvenog golfa do plavog kombija koji je bio parkiran kod drveta, policajci su rekli da nisu u prekršaju bez obzira što možda zaklanjaju pešačku stazu i da je tu dozvoljeno parkiranje. Po tome trećina parkig mesta može da se koristi, a trećina ne, kaže revolitrano vozač kome su komunalci napisali kaznu.

Vozač, koji se javio redakciji Kurira, dodao je da kaznu za nepropisno parkiranje neće platiti, nego da će se žaliti kada mu ona stigne na kućnu adresu.

http://www.kurir.rs/vesti/beograd/komun ... ak-1798283
 
Danas (oko 11h) na relaciji Fontana - Bežanijska kosa 3 primera. Nešto mi je dosadno danas, pa me nije mrzelo da napravim sličice, a i na tim lokacijama uvek isto viđam.

bahato-1.jpg


Tačno ispred ulaza u banku su tri mesta slobodna (ova što sam napravio X) i lik se parkira pored (crveni pravouganik) i tu ostane 5 minuta blokirajući svoju traku. Prekoputa (ne preko puta ove velike ulice) je bilo slobodno pola mesta!!!

Idemo dalje

bahato-2.jpg


Neki KIA džip ide crvenom linijom i ja iza njega. Kad je došao do pešačkog, usporava, skreće na ostrvo i tek tada pali 4 migavca. Ja legnem na sirenu, a ja vama ne mogu da opišem tu facu. Lik je krenuo da se dere (čuo sam ga kroz zatvorene prozore - radila mi je klima), totalno je deformisao facu koliko je bio besan na mene. Posle 15-ak minuta sam ponovo tu prolazio, 4 migavca su i dalje radila, a lik se vraćao sa klopom u kesi. Kad si gladan nisi sav svoj!

I još jedna, svakodnevna situacija, kod Poreske u Tošinom bunaru

bahato-3.jpg


U zaokruženom delu skoro uvek ima vozila sa 4 migavca. Tu ide autobus. Ja znam za foru pa se na prethodnom semaforu ne prestrojim u skroz desnu traku (uvek tuda idem desno), već ostanem u srednjoj, ali šta to vredi kad drugi ne znaju za to, pa kreće obilaženje. Naravno, ima mesta čim se se skrene desno, a ima još mesta u toj uličici iza, ali...
 
Vrh