Šta je novo?

Autoput "Požega - Užice - Kotroman"

vidim intenzivnu prepisku koja zatrpava mnoge cinjenice izgovere na predhodnim stranama
1. nema projekta
2. nema ugovora
3. nema finasiranja
4. nema tendera
5. dogovorice se zakulisno pa opet najaviti pre izbore
6. nece biti gotovo do 2027

a "ekipa" (termin koriscen od nekih ovde), koje ja smatram botovima iznosi informacije i zakljucke po sledecem modelu
Da vratimo fokus.
 
Ima više vrsta projekata, a nešto se i radilo.
A, ovo je članak iz 2021. u vezi CIP i projektovanja :
" Od dokumentacije do sada je urađen Generalni projekat sa prethodnom studijom opravdanosti. U toku je izrada Idejnog projekta sa studijom opravdanosti i Prostornog plana područja posebne namene infrastrukturnog koridora. Po izradi Idejnog projekta i usvajanju od strane Republičke revizione komisije i izradi Prostornog plana područja posebne namene infrastrukturnog koridora i njegovog usvajanja na Vladi Republike Srbije, pristupiće se izradi Projekta za građevinsku dozvolu koja podleže tehničkoj kontroli. . "
 
@Skijas razumem da si uložio neke pare gore i da hoćeš da zidas. Ali ne razumem zašto misliš da će auto put nešto drasticno da promeni u isplativosti investicije?
Koliko vidim na sajtu katastra prodaja stanova na Zlatiboru nije opala u odnosu na prethodne godine. Samo je izgradjeno ekstremno mnogo stanova i zgrada koje zvrje prazne. To autoput neće da promeni.
Ma ne mislim ja samo na autoput vec na sve sadrzaje koji su kao planirani gondole nove ,sportski tereni ,ribnicko jezero za kupanje ,stadion ,aerodromi ,autobuska ,trzni centar ,aqwa park ,automotodrom ,toranj na torniku, kongresni centar, zlatni grad…

Sve to pratim jer sam svestan da ce tek tada zlatibor biti to sto se i planira da bude. Ne gledam ja te statistike ali koeficijente su digli 4 i vise puta , mislim ne smeta meni sto su digli, nego logicno je da tolike kvadrate nece imati ko da kupi dok ne bude mnogo vise sadrzaja…

Zato pratim izmedju ostalog i ovaj forum i izvinjavam se svima sto smo skretali sa teme samo ne zelim da se uvlacim u to drzanje strana za i protiv rezima kada me se ne tice.
 
E baš vala lepo, pritisnu te ovi hejt botovi i onda čovek ničim isprovociran popusti i u trenutku slabosti napiše ovako nešto da ne kažem ljigavo, crnje i grđe od svakog bota. Došlo vreme da moliš Boga da te sačuva od prijatelja i njihovih prijateljskih komentara a od neprijateljskih ćeš se već nekako sačuvati! Ali na stranu to, ni poluznanje ni neznanje ne pomažu, treba naravno znati da su najlepše i najskuplje parcele oko jezera i crkve upravo i otišle po ceni od 150k eura a da mnogi mudri vlasnici neće da prodaju za keš već traže oko 23-25% gotovih kvadrata, prosto zato jer se u toj računici dobija vrednost apartmana koja kad se preračuna može iznositi i preko 250.000 eura po aru, to naravno važi za gradnju skupljih apart hotela. Takođe treba pratiti zvanične podatke da u prva tri meseca ove godine nije bilo pada u prodaji novih apartmana, a ne slušati glasine i čitati naručene hejterske tekstove iz Beograda kako je sve stalo i propalo na planini, koji se iz sopstvenih sebičnih i pohlepnih razloga na taj način žele nepravedno obračunati sa i najmanjom konkurencijom jer je Beograd popustio u prodaji!

I konačno i glavno, naravno da se i ovaj mali krak autoputa može brzo izgraditi (kad su i drugi čak i gori, u svetu uspeli)...prva stavka za razmišljanje je pitanje pristupa u eksproprijaciji koja kao što vidimo po posebnom zakonu sada može da se obavi veoma brzo. Čak će i vlasniku parcele preko koje će proći biti od koristi, jedino što država treba da se isprsi i da čak i nešto više isplati vlasniku, jer će svakako brzo isplatiti ceo autoput kroz putarine pošto je ovo jedna ili možda čak najopterećenija ruta sa 15-ak hiljada vozila dnevno. Po izgradnji ovaj broj će skočiti možda i duplo ili čak i više! Jer će mnogo više ljudi kretati na put kad znaju da će iz Beograda ili Niša biti za manje od 1.5 sat ili sl. na planini. Druga stavka je pravilan izbor izvođača koji već ima iskustva i dokazao se u brzoj i kvalitetnoj izgradnji
Izvinjavam se ovim putem labudu stvarno ima pravo sto je ovako shvatio i prokomentarisao. Ali samo sam hteo da bide ljudi da iskreno komentarisem ni po babu ni po stricevima pa sam kao primer uzeo njega da eto mogu da razumem da nekom bude cudno kada toliko hvali ali oni i mnogo blaze komentare osudjuju.
Uostalom ima labud pravo da pise optimisticne prognoze i ja sam onako i sebi mnogo blize njegovom rezonovanju nego ovoj drugoj krajnosti da nece nikad nista biti.

Sustina je da mislim da nema potrebe da se napadaju ovde ljudi za politicka opredeljenja jer svako ima pravo da misli sta hoce a ovde na forumu se vlast ne moze promeniti.

Tesko mi ke da priznam da sam podlegao pritisku ali istina je da mi je stresno kada udjem na forum da vidim dal sta novo pise vezano za temu a pribojavam se da me neko ne oplete bez razloga pa treba celo popodne da ode na objasnjavanja.
 
Ma ne mislim ja samo na autoput vec na sve sadrzaje koji su kao planirani gondole nove ,sportski tereni ,ribnicko jezero za kupanje ,stadion ,aerodromi ,autobuska ,trzni centar ,aqwa park ,automotodrom ,toranj na torniku, kongresni centar, zlatni grad…

Sve to pratim jer sam svestan da ce tek tada zlatibor biti to sto se i planira da bude. Ne gledam ja te statistike ali koeficijente su digli 4 i vise puta , mislim ne smeta meni sto su digli, nego logicno je da tolike kvadrate nece imati ko da kupi dok ne bude mnogo vise sadrzaja…

Zato pratim izmedju ostalog i ovaj forum i izvinjavam se svima sto smo skretali sa teme samo ne zelim da se uvlacim u to drzanje strana za i protiv rezima kada me se ne tice.

Како можеш да не гледаш у статистике а изјављујеш да се прода тек по неки стан?
Први квартал, продати станови по годинама:
2019 - 225
2020 - 247
2021 - 233
2022 - 227
2023 - 250
2024 - 250

Као што можеш да видиш, број продатих станова не пада, пре бих рекао да је на историјски високом нивоу. Тако да је можда боље да гледаш у статистике ако већ улажеш новац негде. Мада ако ти имаш лову да правиш зграде по Златибору, онда би можда ти мене могао да посаветујеш како се праве паре а не ја тебе.
Проблем са инвестирањем на Златибору је то што је направљено стварно пуно станова и зграда па је тешко продати све. Горе се гради као у неком граду од 200 хиљада становника а то дефинитивно није одрживо. Било би боље да је Златибор од почетка планиран да буде град, са пратећом инфраструктуром итд, онда бих се можда и ја преселио горе. Овако је то једно огромно преизграђено градско насеље без икакве комуналне инфраструктуре.
Све то што си набројао можда и буде направљено али то је све на рок од 15 година. Ако хоћеш да улажеш паре можда ти није толико паметно да чекаш.


ПС: На Новом Београду продато је у бобу исти број станова као на Златибору у првом кварталу ове године а то је 250. Нови Београд има више од 200 хиљада становника. Додуше, можда нису унети сви станови за НБГ.
 
Poslednja izmena:
Tesko mi ke da priznam da sam podlegao pritisku ali istina je da mi je stresno kada udjem na forum da vidim dal sta novo pise vezano za temu a pribojavam se da me neko ne oplete bez razloga pa treba celo popodne da ode na objasnjavanja.
Bravo! Ovakav pristup se ceni. Iskreno da nema racionalnih i realnih ljudi na Beobuild-u (dragan, boocky, labud, momci sa dronovima koji postavljaju snimke i ne bave se dnevnom politikom, vradovic i jos nekolicina drugih) ja ne bi ni dolazio na forum jer u šumi negativnosti ne bi mogao ništa da pročitam.

Ovako ipak mislim da ima nade i eto makar na ovoj temi i temi puteva proĉitam dosta korisnih stvari od gore spomenutih.

Da mogu da dovučem nekog na forum dovukao bih i onog baticu, Vlogzilu sa YT, jednostavno takvi ljudi treba da budu aktivni na forumu koji se tiče izgradnje, a ne oni koji bi da se život zamrzne dok je aktuelna garnitura na vlasti.

Nemam ništa protiv da oni zamrznu svoje živote i čekaju da se aktuelna garnitura smeni, ako će im tako biti lepše u životu, ali brate nemoj meni da brane da uživam u izgradnji, razvoju infrastrukture i generalnom razvoju zemlje, i da mi spočitavaju kako umesto što se radujem novim projektima, treba da stavim prst na čelo i da sagledavam širu sliku negativnih pojava u društvu.

Ja sam na forumu da bi ĉitao i pisao na teme koje se tiču gradnje, a ne da bi filozofirao o dnevnoj politici. Da mi je do toga otišao bi na N1/Nova i slične medijske derivate pa bi se tamo sa dokonima u komentarima raspisivao na te teme.

A ovde me zanima isključivo izgradnja, razvoj infrastrukture, i razvoj zemlje generalno.
 
Ali, zašto onda permanentno pišeš romane koji govore upravo suprotno?

Ok je, razumeli smo, teraj dalje.. Practice what you preach. Koga uostalom zanima zašto si ti na forumu i šta bi da pročitaš. Ja, pa ja...
 
Nemam ništa protiv da oni zamrznu svoje živote i čekaju da se aktuelna garnitura smeni, ako će im tako biti lepše u životu
Da citiram sam sebe i navedem još jedan primer apsurdnosti takvog pristupa životu:

Moji iz osnovne organizuju 20 godina male mature. Ubacili me u WA grupu sa 30+ ljudi krenula priča koji restoran. Ja predložim Durmitor na NBG, računam ok je klopa, nije skupo, lako je dostupno i onima koji dolaze prevozom, kad javi se par ljudi sa komentarom ako se odabere Durmitor oni neće doći jer je to SNS restoran.

OK, idemo dalje, predložim vinariju Šapat kod Slankamena, računam jedna školska se udala u NS, jedan školski se preselio u Inđiju, kapiram i njima će biti lakše da se nađemo na pola puta. Ne lezi vraže, javlja se jedan sa komentarom da Milenium tim drži Šapat i da je to isto SNS firma i da ne bi trebali da idemo tamo.

Već sam krenuo da gubim strpljenje, jer je moja tolerancija na ljudsku glupost vrlo niska. Izašao sam sa trećim predlogom Legat 1903, tamo sam često, poznajem i osoblje, mogu da vidim sa njima da nam izađu sa boljom cenom obzirom da smo grupa, kad javi se još jedan sa komentarom, u Legat dolazi često Ostoja Partizan i ostatak SNS biznmena a on ne želi u to društvo.

Na kraju sam rekao jte se svi, izašao sam iz grupe i samo organizatorima pustio poruku da mi jave mesto i vreme jer stvarno nemam vremena da analiziram vlasničku strukturu i stalne goste restorana i da to prilagođavam preferencijama pojedinih.

Eto, o takvom tipu apsurda govorim, žao mi je da takve apsurde čitam i na forumu.

I nadam se da ćemo se sada vratiti na puteve.
 
Како можеш да не гледаш у статистике а изјављујеш да се прода тек по неки стан?
Први квартал, продати станови по годинама:
2019 - 225
2020 - 247
2021 - 233
2022 - 227
2023 - 250
2024 - 250

Као што можеш да видиш, број продатих станова не пада, пре бих рекао да је на историјски високом нивоу. Тако да је можда боље да гледаш у статистике ако већ улажеш новац негде. Мада ако ти имаш лову да правиш зграде по Златибору, онда би можда ти мене могао да посаветујеш како се праве паре а не ја тебе.
Проблем са инвестирањем на Златибору је то што је направљено стварно пуно станова и зграда па је тешко продати све. Горе се гради као у неком граду од 200 хиљада становника а то дефинитивно није одрживо. Било би боље да је Златибор од почетка планиран да буде град, са пратећом инфраструктуром итд, онда бих се можда и ја преселио горе. Овако је то једно огромно преизграђено градско насеље без икакве комуналне инфраструктуре.
Све то што си набројао можда и буде направљено али то је све на рок од 15 година. Ако хоћеш да улажеш паре можда ти није толико паметно да чекаш.


ПС: На Новом Београду продато је у бобу исти број станова као на Златибору у првом кварталу ове године а то је 250. Нови Београд има више од 200 хиљада становника. Додуше, можда нису унети сви станови за НБГ.
Bice to dobar grad nema tu sad nazad mnogo je kapitala ulozeno da bi stalo sad. Samo je pitanje kojom dinamikom ce da se razvijaju projekti i planovi koji su do drzave. Koeficijenti su podignuti u skladu sa planom da bude grad ali brze su reagovali investitori veliki pa su nikli soliteri a infrastruktura kaska. Al dobro iznivelisace se i to sad je tranzitni period.
Hvala na info i sugestijama stvarno.
 
Hajde ne razvodnjavajte više priču. Vas par ste koncizni kao Tihi Don. Zatrpavate suštinu (namerno ili slučajno), a to je da nema planskog akta, projekata, rezervisanih sredstava itd. Iluzorno je pričati o početku (legalne) gradnje ovog puta bez toga.
 
Al dobro iznivelisace se i to sad je tranzitni period.
I meni tako izgleda, ne može zauvek da ostane gradilište, veliki je to obim posla, i nisu sve velike zgrade tamo gadne, ima i dosta objekata koji su masivniji svakako, ali ipak u planinskom duhu, sa bež i braon bojama fasada, koji me veoma podsećaju na jedno francusko zimovalište na alpima gde takođe ima hotela sa 15+ spratova i to sve dosta podseća na ono što će Zlatibor biti kada se završi izgradnja u centru. Ne mogu trenutno da setim naziva tog zimovališta ali sam kačio fotke na temi Zlatibor.

Biće to sve top kada se završi.
 
I meni tako izgleda, ne može zauvek da ostane gradilište, veliki je to obim posla, i nisu sve velike zgrade tamo gadne, ima i dosta objekata koji su masivniji svakako, ali ipak u planinskom duhu, sa bež i braon bojama fasada, koji me veoma podsećaju na jedno francusko zimovalište na alpima gde takođe ima hotela sa 15+ spratova i to sve dosta podseća na ono što će Zlatibor biti kada se završi izgradnja u centru. Ne mogu trenutno da setim naziva tog zimovališta ali sam kačio fotke na temi Zlatibor.

Biće to sve top kada se završi.
Avoriaz?
 
Hajde ne razvodnjavajte više priču. Vas par ste koncizni kao Tihi Don. Zatrpavate suštinu (namerno ili slučajno), a to je da nema planskog akta, projekata, rezervisanih sredstava itd. Iluzorno je pričati o početku (legalne) gradnje ovog puta bez toga.
To si totalno u pravu. Ja se samo nadam. Zato sam na forumu. A verovacu tek kada vidim nesto konkretno.
 
cccc - koliko off topic-a
dejane, ne razumem zasto nisi predlozio Frans, Butik i Sava Promenadu
mozda ces za 40 godin moci da predlozis kod Sula (valjda ce tad biti AP do tamo)
 
mozda ces za 40 godin moci da predlozis kod Sula (valjda ce tad biti AP do tamo)
Konoba kod Šula je odličan predlog, bio sam tamo nekoliko puta. Rekao bih da će biti dosta blizu, na manje od 5 minuta, od buduće petlje u Požegi.

Mislim da je to možda i najbolji riblji restoran trenutno u Srbiji. A inače sasvim slučajno sam saznao za to mesto, preko nekog drugara iz Ovčar banje koji je bio u fazonu dođi, probaj, oduševićeš se.
 
Izvinjavam se ovim putem labudu stvarno ima pravo sto je ovako shvatio i prokomentarisao. Ali samo sam hteo da bide ljudi da iskreno komentarisem ni po babu ni po stricevima pa sam kao primer uzeo njega da eto mogu da razumem da nekom bude cudno kada toliko hvali ali oni i mnogo blaze komentare osudjuju.
Uostalom ima labud pravo da pise optimisticne prognoze i ja sam onako i sebi mnogo blize njegovom rezonovanju nego ovoj drugoj krajnosti da nece nikad nista biti.

Sustina je da mislim da nema potrebe da se napadaju ovde ljudi za politicka opredeljenja jer svako ima pravo da misli sta hoce a ovde na forumu se vlast ne moze promeniti.

Tesko mi ke da priznam da sam podlegao pritisku ali istina je da mi je stresno kada udjem na forum da vidim dal sta novo pise vezano za temu a pribojavam se da me neko ne oplete bez razloga pa treba celo popodne da ode na objasnjavanja.
Prihvatam, ali jedino pod uslovom da se u budućnosti manje obzireš na tuđe prozivke odnosno da sa manje emocija pristupaš :cool: Baš kao što je dejanbg88 rekao u jednom postu da se nema kome pravdati kad je sa druge strane besan i hejterski nastrojen član. Svi ovde razmenjujemo mišljenja i nadamo se više ili manje, ali zbog toga nekoga prozivati da je bot je užasno drsko...i apsolutno neprihvatljivo!
Što se mene tiče možeš obrisati te postove na "Report" kao offtopic
 
ali zbog toga nekoga prozivati da je bot je užasno drsko

Ali nije užasno drsko prozivati nekoga da je besan/hejter?

Igru prozivanja uveli su u ovo društvo oni koji se, zajedno sa vas nekoliko ovde, bez stida, kao da je to normalno, mole ciničnom oportunizmu, a ismevaju etiku. Kada im se to onda vrati u lice kao bumerang, cmizdre kao seoske seka perse.
 
Како можеш да не гледаш у статистике а изјављујеш да се прода тек по неки стан?
Први квартал, продати станови по годинама:
2019 - 225
2020 - 247
2021 - 233
2022 - 227
2023 - 250
2024 - 250

Као што можеш да видиш, број продатих станова не пада, пре бих рекао да је на историјски високом нивоу. Тако да је можда боље да гледаш у статистике ако већ улажеш новац негде. Мада ако ти имаш лову да правиш зграде по Златибору, онда би можда ти мене могао да посаветујеш како се праве паре а не ја тебе.
Проблем са инвестирањем на Златибору је то што је направљено стварно пуно станова и зграда па је тешко продати све. Горе се гради као у неком граду од 200 хиљада становника а то дефинитивно није одрживо. Било би боље да је Златибор од почетка планиран да буде град, са пратећом инфраструктуром итд, онда бих се можда и ја преселио горе. Овако је то једно огромно преизграђено градско насеље без икакве комуналне инфраструктуре.
Све то што си набројао можда и буде направљено али то је све на рок од 15 година. Ако хоћеш да улажеш паре можда ти није толико паметно да чекаш.


ПС: На Новом Београду продато је у бобу исти број станова као на Златибору у првом кварталу ове године а то је 250. Нови Београд има више од 200 хиљада становника. Додуше, можда нису унети сви станови за НБГ.

Što ne odeš na sajt cenenekretnina.rs pa vidiš da je u prvom kvartalu ove godine na Zlatiboru prodato 478 novogradnji (plus starogradnja) a da je na N.Bgd prodato 129 novogradnji (i 331 starogradnja). To vodi član Wolf i skida svakog četvrtka podatke direktno sa RGZ-a.
Ja bih lično voleo da se pravi dosta manje, ali da budu oni pravi planinski, da ne kažem bajkoviti objekti. Bolje i skuplje ali u duhu planine
 
Vrh