Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Čudno da ne spominju Fruškogorski koridor, tunel & most. Pa makar u propagandne svrhe. Mogu oni da "počnu" autoput, ali zašto se tegle i ne završavaju, to je misterija.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=913982#p913982:1hsrjm20 je napisao(la):
stex_pb » Пон Јан 03, 2022 3:43 pm[/url]":1hsrjm20]Blokada u Preljini

....Napomenuo je da su “meštani sela od Preljine do Pakovraće rešili da blokiraju otvaranje tog putnog pravca, jer eksproprijacija nije završena, nije plaćena ljudima zemlja, a auto-put treba da se otvori svaki dan”....

https://rs.n1info.com/vesti/blokade-eko ... anizacija/
Тужно је видети овакве вести. 10-15 милијарди еура за инфраструктуру, али нема за Жику из Прељине ни 80 еура по ару. Наравано све води ка само једном исходу на крају, само ћемо видети ко ће претећи до тада!
 
Nije tačno da nisu dobili lovu nego nisu zadovoljni cenom,moji su imali neko parče kraj Morave potpisali pare legle za par dana,doduše cena mala ali moji gledaju kao investiciju jer će ostala zemlja okolo da im dobije na ceni...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=913982#p913982:s2mninzf je napisao(la):
stex_pb » Pon Jan 03, 2022 3:43 pm[/url]":s2mninzf]Blokada u Preljini

....Napomenuo je da su “meštani sela od Preljine do Pakovraće rešili da blokiraju otvaranje tog putnog pravca, jer eksproprijacija nije završena, nije plaćena ljudima zemlja, a auto-put treba da se otvori svaki dan”....

https://rs.n1info.com/vesti/blokade-eko ... anizacija/

Ušli smo u veoma opasan period gde se blokiranje puteva koristi kao sredstvo za ostvarenje bilo kakvog cilja...
Na kraju ću ja da odem da blokiram put jer želim da budem predsednik sa sedam prsatih sekretarica, u dva mandata i sa platom od 50k EUR mesečno, neto... bolje mi dajte odmah, da ne smaramo narod na putevima...

Uopšte ne ulazim u pitanje koliko su ljudi dobili para, je li malo ili nije malo... prosto postoje drugi načini da se prava ostvare, pa zašto ne i protestima... na primer, blokirajte skupštinu nadležne opštine, pa nema niko napolje dok se problem ne reši... a ne ovako - udri po putevima. Samo čekam da nekome iz kolone padne roletna... :(
 
Poređenje nikako nije na mjestu. Nije ovo bilo kakav cilj, već ljudi jednostavno nisu dobili adekvatnu nadoknadu za svoju zemlju koju im država otkupljuje, pazi sad, jer ta zemlja treba državi, a ne jer oni hoće da prodaju tu zemlju.

Ljudi su shvatili da je ovo jedini način da ostvare svoja prava. Za ovih 10 godina se pokazalo da se ova bahata vlast boji jedino ovakvog vida organizovanja ljudi i jedino je na ovaj način moguće ostvariti svoja prava (u razumnom roku, a da se ne vucaraju po sudovima narednih desetak godina).

Vi imate potpuno izopačen i izokrenut stav - kriv je narod jer protestima traži ono što mu pripada, a ne država jer nije uradila svoj posao kako treba. I time još unaprijed oslobađate odgovornosti nekog iz kolone kome će da padne roletna. Pa što onda unaprijed ne oslobodite odgovornosti ove ljude koji protestuju, njima je već pala roletna...
 
Ljudi žele da ne umiru od zagađenog vazduha i da se koriste filteri na termoelektranama kao svugde u Evropi itd itd
Je jednako ==
Ti želiš prsate sekretarice.
 
Perkan":3f6onptt je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=913982#p913982 je napisao(la):
stex_pb » Pon Jan 03, 2022 3:43 pm[/url]":3f6onptt]Blokada u Preljini

....Napomenuo je da su “meštani sela od Preljine do Pakovraće rešili da blokiraju otvaranje tog putnog pravca, jer eksproprijacija nije završena, nije plaćena ljudima zemlja, a auto-put treba da se otvori svaki dan”....

https://rs.n1info.com/vesti/blokade-eko ... anizacija/

Ušli smo u veoma opasan period gde se blokiranje puteva koristi kao sredstvo za ostvarenje bilo kakvog cilja...
Na kraju ću ja da odem da blokiram put jer želim da budem predsednik sa sedam prsatih sekretarica, u dva mandata i sa platom od 50k EUR mesečno, neto... bolje mi dajte odmah, da ne smaramo narod na putevima...

Uopšte ne ulazim u pitanje koliko su ljudi dobili para, je li malo ili nije malo... prosto postoje drugi načini da se prava ostvare, pa zašto ne i protestima... na primer, blokirajte skupštinu nadležne opštine, pa nema niko napolje dok se problem ne reši... a ne ovako - udri po putevima. Samo čekam da nekome iz kolone padne roletna... :(
U Potpunosti si u pravu. I upravo se to i događa jer protesti koji su počeli zbog nezadovoljstva novim zakonom o otkupu zemljišta već polako postaju sredstvo i za druge ciljeve (apsolutno ne ulazeći u opravdanost istih jer bih morao znati gomilu informacija vezanih za konkretne slučajeve).
To što će sad uslediti niz logičkih manipulacija dežurnih bundžija, ne menja činjenicu da takvi postupci ne samo da nisu korektni, nego i štete nekoj kasnijoj borbi jer razbijaju jedinstvo naroda.
Sutra će vlasnici šuma blokirati jer po zakonu ne smeju da poseku svoju šumu osim uz saglasnost nadležnih iz Srbijašume.
Drugim prilikom nezadovoljni otkupnim cenom mleka. Treći put oni koji smatraju da ovajpomenuti autoput ne treba graditi ka Sjenici iz nacionalističkih pobuda.
Onda će neki blokirati jer ne treba preko Zlatibora, gde su se već obogatili, nego baš ka Sjenici...
Zatim povrtari, pa za njima malinari...
I tako možem u nedogled i dežurni znalci će podržaćeti svaki od tih zahteva, instant znajući da je to opravdano jer im je "takav filing" u stomaku ...


Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Naravno.
I to jeste razumno, samo je problem slika mojom ličnom mukom opterećujem i na bilo koji način ugrožavam hiljade drugih.
U tom smislu bi bilo poželjno napraviti razliku između opštih i ličnih interesa.
Jer za opšte interese (kao što je opravdana briga za životnu sredinu) je jasno da smo svi zainteresovani, skita brigu mene kao pojedinca tebe realno više manje 'zabole'

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
@laki72 Potpuno se slažem i dodajem da "nasilje rađa nasilje". Umesto da nezdovoljni ljudi reše to u sudu ili ako već mora da odu na televiziju u neku emisiju iznesu argumente i informišu javnost oni su prinuđeni da izlaze na ulice. Proteste i tu energiju uvek neko želi da iskoristi i prilikom te manipulacije neko može da nastrada i da se sve otme kontroli. Ovako lepo da su na televiziji, ako mi se svidja pogledam i potrudim se da razumem ako ne, promenim kanal a ne ovako na ulici pa da svi ispaštaju. E sad što ne mogu da dođu na televiziju ili neku drugu instituciju i izlože probem to je druga stvar. Mi se uvek fokusriamo na poslediocu a ne na uzrok problema.
 
Nasjedate na priču vlasti kako blokiranje puteva ugrožava normalan život. Hajde mi objasnite kako će to blokiranje nekoliko ulica na sat vremena da ugrozi nekoga. Vozila hitne pomoći su svakako propuštana. Jedino ako pod ugrožavanjem smatrate to što tamo neki bagerista ne može da se provoza kad mu je ćeif :)

Ljudi, govorimo o blokiranju na 1 sat, a ne o blokiranju pola dana ili cijeli dan. Pa krenete negdje i desi se udes, bude put zatvoren koji sat dok se ne završi uviđaj. Budu radovi na putu, pa se napravi kolona i čekate duže od sat vremena da prođete. A ovde imate najavljene proteste, znači neko ko negdje mora da ide, može ili da odabere alternativni pravac, ili da sačeka taj sat vremena dok se blokada ne zaustavi. Nije toliko tragično kao što vlast predstavlja. Vlast se ne plaši blokiranja kao takvog, već se plaši te mase ljudi i energije i moći koju oni imaju, jer su itekako svjesni da ima ogroman broj ljudi koji bi ih radio skinuo sa vlasti.

Uostalom, zatvarali su vas danima tokom korone, pa ne vidim da se neko pretjerano bunio što se "ugrožava normalan život". A sad je problem što će ljudi da blokiraju par ulica na sat vremena, jer je to JEDINI način u ovoj zemlji da ostvare svoja prava (a ne da imaju prsate sekretarice).
 
Hajde kada je dosta ljudi već otišlo u off, da i ja pridodam:

Nije mi jasno zbog čega se od blokada puteva pravi bauk. Onaj koga sećanje služi više od par dana unazad, setiće se da su poljoprivrednici blokirali puteve 2011 i 2012. godine. Zna se ko ih je podržavao i kako su se mediji ophodili prema tome, daleko objektivnije nego danas.

A o (ne)ustavnosti i nezakonitosti da ne pričam. Svako ko je hteo, mogao je da prođe kroz samu Preljinu i obiđe proteste.
 
Па, дабоме, ови што су сад на власти били би против свега што сад раде - само да нису на власти.

Али, што се мене тиче, то је та погана Пашићевска радикалска политика којој желим да нестане са лица земље.
 
Када владајућа клика блокира саобраћај, као што блокира, да ли је то у реду, или је и то проблем?

Када ми блокирају саобраћај годинама због неспособности да изграде пар километара улица у Београду, тада ме нико ништа не пита, а када људи изађу да блокирају из екстремно легитимних разлога, то је проблем. Ко је лицемеран у тој верзији је очигледно.

И треба да излазе људи, имају сваки могући разлог да се побуне јер се њихов глас не чује нигде, а имају га, и трпе деценијама.

Па, само на наплатним станицама су људи чекали сатима јер су генијалци оставили неколико пролаза за кола. А, овде, где можеш да заобиђеш је проблем...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=914190#p914190:3gcbqob0 je napisao(la):
brada » 04 Jan 2022 12:00 pm[/url]":3gcbqob0]Nasjedate na priču vlasti kako blokiranje puteva ugrožava normalan život. Hajde mi objasnite kako će to blokiranje nekoliko ulica na sat vremena da ugrozi nekoga. Vozila hitne pomoći su svakako propuštana. Jedino ako pod ugrožavanjem smatrate to što tamo neki bagerista ne može da se provoza kad mu je ćeif :)

Ljudi, govorimo o blokiranju na 1 sat, a ne o blokiranju pola dana ili cijeli dan. Pa krenete negdje i desi se udes, bude put zatvoren koji sat dok se ne završi uviđaj. Budu radovi na putu, pa se napravi kolona i čekate duže od sat vremena da prođete. A ovde imate najavljene proteste, znači neko ko negdje mora da ide, može ili da odabere alternativni pravac, ili da sačeka taj sat vremena dok se blokada ne zaustavi. Nije toliko tragično kao što vlast predstavlja. Vlast se ne plaši blokiranja kao takvog, već se plaši te mase ljudi i energije i moći koju oni imaju, jer su itekako svjesni da ima ogroman broj ljudi koji bi ih radio skinuo sa vlasti.

Uostalom, zatvarali su vas danima tokom korone, pa ne vidim da se neko pretjerano bunio što se "ugrožava normalan život". A sad je problem što će ljudi da blokiraju par ulica na sat vremena, jer je to JEDINI način u ovoj zemlji da ostvare svoja prava (a ne da imaju prsate sekretarice).


Ja ne nasedam ni na kakvu priču, a posebno ne na priču vlasti, jer njih sa tom njihovom gebelsovskom propagandom,
godinama apsolutno ne slušam šta pričaju. Što bi narod rekao "laže čim zine"
Govorim upravo o snazi te mere koju kao građani primenjujemo - blokada.
Ako budemo za "svaku sitnicu" (pod navodnicima upravo zbog rečenog da je svakom svoja muka najveća) blokirali državne puteve, bojim se da će se "oštrica" takve mere istupiti i neće imati rezultata.
Dakle, samo iznosim svoju strepnju u tom pogledu poučen tridesetogodišnjim iskustvom protesta i njihovim rezultatima :grand:
Aludiranje o ugrožavanju bageriste koji bi da se provoza je zaista nepotrebno i jeftino :notok:
 
"Оштрица" коју носе блокаде је далеко од оштре, али као што је @брада рекао, једини начин да се икако ефективно остваре нека основна права.

Просто је потребна маса, масе нема, осим пар пута у последњих 5-6 година, што је смешно.
 
Да ли је неко видео те камене банкине? Требало би да их увелико постављају!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=914355#p914355:3e8qzimt je napisao(la):
Алтаир » Uto Jan 04, 2022 8:09 pm[/url]":3e8qzimt]Да ли је неко видео те камене банкине? Требало би да их увелико постављају!
Ovde se ništa ne dešava
img-1-1641324470797.jpg

img-1-1641324579257.jpg
 
ako su standardno pogresili možda misle na jersey barijere...ako zaista znaju šta je bankina...onda ne vidim kako to može naknadno da se ugrađuje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam shvatio da im trebaju Jersey barijere pri pravljenju devijacije za isključenje u Pakovraću.
 
У медијима су говорили о каменим банкинама, зато их тако и зовем! Шта год да је у питању, очигледно је политика иза свега! Ускоро ће се вратити права зима а са њом и прави проблеми, што за путеве, што за епс!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=914397#p914397:3pzco5w1 je napisao(la):
stex_pb » Uto Jan 04, 2022 11:24 pm[/url]":3pzco5w1]Ja sam shvatio da im trebaju Jersey barijere pri pravljenju devijacije za isključenje u Pakovraću.
Pretpostavljam da su mogli deo barijera da premeste iz Preljine? Ili moraju nove, kako bi se napumpale fakture? Bilo bi lepo znati zbog čega relativno lako pokretnoj stvari treba mesec dana da se dopremi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=914421#p914421:4mbbyvao je napisao(la):
ivchonny » Wed Jan 05, 2022 12:19 am[/url]":4mbbyvao]... Bilo bi lepo znati zbog čega relativno lako pokretnoj stvari treba mesec dana da se dopremi.
Makar i da je sve tačno, da li je moguće da za sve godine gradnje nisu znali da im to treba, nego se sad setili?
:kafa:
 
Vrh