Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

:bg4: Obratite paznju na snimak Puteva Srbije na 1min i 10s , bager odvaljuje parce friskog asfalta kao malo dete cokoladu ... Izgleda da ipak netreba da se asfaltira ispod 5 C .
Nadam se da ce popraviti sve greske do vikenda i da ce postaviti novu saobracajnu signalizaciju iz pravca Uzica pre ulaska u kruzni tok !
 
Ne, neka imaju bedan propali autoput koji nije ni za k**** koji ce se raspati ubrzo (u nekim delovima, ne svim).

Zasluzili su mnogi to. I to se vidi ovde. Ne davno su neki urlali kako zele sto pre da se pusti itd. Eto kad se zeli sto pre sto brze dobije se ovo. Bravo, tako su oni hteli!
 
Је ли неко јавио да је асфалтирано и у другој цеви тунела Брђани? Следе Шарани... Свакога дана напредујемо у сваком погледу. Живела Србија!
 
ioperm":bxo3so9a je napisao(la):
Otvaranje autoputa je za vikend ili u ponedeljak, nezvanična ali skoro pa 100% sigurna info.

@dzokar
Alvirović je rekao da je autoput kvalitetan kao i prethodni - Miloš Veliki, i da je sve završeno što se asfaltiranja tiče, još samo fini radovi. Nisu se žalili na neravnine.
Najverovatnije Utorak, Ponedeljak,tesko vikend i malo verovatno,jedino neki karavan gde bi se slikali za vikend...Ako ne dodje nova direktiva.
 
Капа доле људима који су ових 7-8 месеци радили. Политичаре и медије најбоље укинути , ничему не служе, класични паразити! Свакако ће бити лепо избећи Чачак и нама и Чачанима.
 
Sa srećom pa dogodine da se i do Pozege pusti.
Lijepe stvari se u narednih 2-3 godine najavljuju a vidjecemo sta ce se od toga kompletirati.
 
Hvala za ove vesti, jupiiiiiiiiiiiiiiiii!

@ Kurogane1, ako sam razumela ti si iz CG? To do Požege dogodine je ravno kao da ja sad kažem da će za 2g biti do Bara....e tako, isto poređenje. Tu negde.

Ja ne moram znati ni "staze ni bogaze" da bi realno rekla da nema šanse. Tuneli su u najboljem slučaju na pola,otvorena trasa nije početa i ti bi dogodine da se vozis?
Ne moze ni do LU biti, a o Pž ni reči, ja ti kao laik kažem.

Ali sa ovim delom do Pakovraće i biranjem vremena za prolazak ne gubi se mnogo, a obilaznica oko CA je pa-pa, daleko joj lepa kuća :)
 
A pridružujem se čestitkama za neverovatno angažovanje i posao koji je odrađen, ja nisam verovala da je moguće i drago mi je da su nam dokazali koliko su složni kao sila.
Svima če biti lakše, a ovaj Cacak stvarno postaje " mali Beograd( Carigrad)" , prava raskrsnica puteva
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=910044#p910044:1q6abdhk je napisao(la):
MiraC » Pon Dec 20, 2021 9:24 pm[/url]":1q6abdhk]Hvala za ove vesti, jupiiiiiiiiiiiiiiiii!

@ Kurogane1, ako sam razumela ti si iz CG? To do Požege dogodine je ravno kao da ja sad kažem da će za 2g biti do Bara....e tako, isto poređenje. Tu negde.

Ja ne moram znati ni "staze ni bogaze" da bi realno rekla da nema šanse. Tuneli su u najboljem slučaju na pola,otvorena trasa nije početa i ti bi dogodine da se vozis?
Ne moze ni do LU biti, a o Pž ni reči, ja ti kao laik kažem.

Ali sa ovim delom do Pakovraće i biranjem vremena za prolazak ne gubi se mnogo, a obilaznica oko CA je pa-pa, daleko joj lepa kuća :)
Da ja sam iz Podgorice i samo da kazem da je ipak mnogo vjerovatnije da se do kraja sledece godine pusti dionica do Pozege koja se radi tu su ljudi masine izvodjaci rokovi ugovor itd nego da se pusti da Bara dje nema ni idejnog projekta a kamo li ugovora izvodjaca i bilo kakvoga traga da tu neko nesto radi ili treba da pocne.
Odbicu ovo poredjenje na vec vise puta pomenutu sklonost ljudi iz Srbije da stanje u svojoj zemlji prikazu gorim nego sto jeste kao da nije dovoljno lose svima na Balkanu i bez ovakvih pretjerivanja i mračenja.
Tvrdila si ne jednom nego sto puta da ni ovo do Pakovrace ne moze biti gotovo pa eto nisi izgleda bila u pravu.
Duga je godina pa se ipak nadam da bi to moglo biti gotovo,vidjecemo Boze zdravlja.
 
Која фама око овог дела са једном петљом и тунелом од 300 м са мостићем... (није споран значај обиласка Чачка и свака част радницима, без ироније)

Земљани, много кукаш и мрачиш... Као да се од твојих пара прави ово.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=910049#p910049:uhor91lv je napisao(la):
Kurogane1 » Pon Dec 20, 2021 10:39 pm[/url]":uhor91lv]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=910044#p910044:uhor91lv je napisao(la):
MiraC » Pon Dec 20, 2021 9:24 pm[/url]":uhor91lv]
Da ja sam iz Podgorice i samo da kazem da je ipak mnogo vjerovatnije da se do kraja sledece godine pusti dionica do Pozege koja se radi tu su ljudi masine izvodjaci rokovi ugovor itd nego da se pusti da Bara dje nema ni idejnog projekta a kamo li ugovora izvodjaca i bilo kakvoga traga da tu neko nesto radi ili treba da pocne.
Odbicu ovo poredjenje na vec vise puta pomenutu sklonost ljudi iz Srbije da stanje u svojoj zemlji prikazu gorim nego sto jeste kao da nije dovoljno lose svima na Balkanu i bez ovakvih pretjerivanja i mračenja.
Tvrdila si ne jednom nego sto puta da ni ovo do Pakovrace ne moze biti gotovo pa eto nisi izgleda bila u pravu.
Duga je godina pa se ipak nadam da bi to moglo biti gotovo,vidjecemo Boze zdravlja.
I svaki put sam se ograđivala da je moje mišljenje da nema šanse da bude gotovo, ali da ja nisam stručna. Mislim da je ovo lako moglo i da ide na april i da je sve zavisilo i od vremena, ali sam rekla jos u oktobru da, ili ce da skupe radnike i odu ili nastavljaju sto je znak da je rok i dalje oko NG.

Ako neko može da kaže da Laz i Munjino brdo mogu da budu završeni za godinu dana ja se slažem da je onda otvaranje moguće, uspon trase i sve na otvotenim delovima neću ni da komentarišem.
A šta je tebi uspeh pa mi do iz Srbije ne priznajemo?! 2019 ( ili 2018, ne znam ) otvoreno i završeno 8km od obećanih 30?! I ja mislim bolje išta nego ništa, ali kad sl godine budeš rekao " biće dogodine" ne zaboravi kad su radovi otvoreni i da je to još godinu više.
Meni je sa ovim puštanjem sasvim odlično, biram kad putujem,a Cacak zaobilazim...fenomenalno! Nekada je sve bilo samo Ibarska. I odlično je što su radili parcijalno, a i to su zbog izbora, ali neka je pa kako bude.

Sto se mene tiče ja prva želim da završe AP jer to potencijalno znaci i razvoj ovog dela, tako da bih volela da me demantuju više nego išta na svetu.
 
A da smo bolji od CG jesmo, makar nešto otvaramo. Divili smo se vašim tunelima i kako ih Kinezi buše, pisali još dok nije do Obrenovca bilo pušteno....pa mi imamo 128km, a vi ništa. A da ne govorim o ovome što u Subotici uđeš na AP i ideš do Grčke ko gospodin čovek.... pa Moravski polako ide....
Gledajući sve do sad, mislim da su tuneli najgora stvar za gradnju AP, evo Munjino brdo, verovatno ilovača i to naravno produži, uspori, a po nekad i zaustavi. Srećom, ide zima, smrznuće zemlja pa možda budu imali više sreće.

Ali ne zaboravi da je neko pisao da kad se probuši treba oko 6 mes za opremanje, 3 minimum, pa ti izračunaj sam da probuše pola i opreme...
 
Миро, како ствари стоје вероватније је да ће остатак бити 2023 или 24. На планинам је огроман снег за ово доба године, ако нагло отопли, поплаве су вероватне. Биће ово зима са много проблема!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=910065#p910065:3dz9kgu7 je napisao(la):
Mikie » Pon Dec 20, 2021 11:21 pm[/url]":3dz9kgu7]
Земљани, много кукаш и мрачиш... Као да се од твојих пара прави ово.
Jes, ja mračim, a oni što su se sto puta pojavljivali na televiziji da bi lagali da će do decembra 2021. biti pušteno do Požege, vedre. Decembar im je prošao, nek sad čuvaju bulje da im ne budu ispomerane. I nek još bolje kriju podatke iskopanosti tunela Laz i Munjino brdo, možda im pomogne :sesir:
 
Mislim da je realno za sledecih 18 meseci da imamo u funkciji sledeće:
Obilaznica
NBG-Surčin
Preljina-Adrani
Pakovraće-Lučani
Pojate-Kruševac

Od autoputeva....

A to nije loše svakako.....
 
Meni (laički) ne deluje da ostatak trase (izuzev tunela) ne mogu da završe brzo. Ne zaboravite da je to trasa od samo par kilometara više od ove koja se otvara sada. Ostalo je 20ak kilometara od čega 5-6 kilometara u tunelima. Dakle, tuneli su prelomna tačka.

Verujem da ne mogu da završe u 2022. ali očekujem proleće 2023. što bi bilo kašnjenje od godinu dana.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=910088#p910088:24op7d15 je napisao(la):
Алтаир » Uto Dec 21, 2021 7:57 am[/url]":24op7d15]Миро, како ствари стоје вероватније је да ће остатак бити 2023 или 24. На планинам је огроман снег за ово доба године, ако нагло отопли, поплаве су вероватне. Биће ово зима са много проблема!
Slažem se. Na sve to Energetska kriza, Korona, verov opšta kriza....
Kad bi im barem Laz bolje išao ove zime pa nek otvore samo do LU u nekom narednom periodu, mada i ono polje plavi često, a to sve ometa gradnju petlje...
Sto ti kažeš, poplave, odroni, erozije...mnogo snega je bilo i u Pž, a mogu misliti na Tari... Opet ga javljaju. Nema bre da padne normalnih 10cm, nego ili 20-30 ili ništa. I ovo vreme se urotilo protiv nas.
 
Живим на мало преко 1000м, на овој висини га је око 60цм.
кад додаш планине Реп.Србске и ЦГ а то је до 2500м, постаје јасно шта се може десити...
 
Ako neko može da kaže da Laz i Munjino brdo mogu da budu završeni za godinu dana ja se slažem da je onda otvaranje moguće

Pa Laz moze u teoriji. Moze Laz za jednu godinu a Munjino brdo za dve, ako smo veliki optimisti. Ali moralo bi da se dosta radi.

Pitanja su gde stoju stvari sa otkupljivanjem privatne zemlje i kuca. Onda, uzbrdica verovatno ne pomaze. Na primer, od pakovraca do tunela ce u efektu da bude most, to jest autoput iznad zemlje. Barem tako izgleda po snimcima. A tuneli takodje uzbrdni... jbg.
Sve u svemu, ako rad na busenju njih ne stane tokom zime, to je onda uspeh.


Kao poklon ili kompenzaciju za kasnjenje, trazim da drzava izgradi ledene dvorane u Cacku, Lucanima i Pozegi.
 
Kad pričamo o tunelima, sad čitam, ali ne znam koliko je tačno....u CG onaj Sozina tunel od 4km, počeli 2004 a otvoren 2005? Pa kako majku mu ...

Ok, to nije AP, manje traka, manje posla, ali godinu dana...jel moguće da je bilo tako?
 
Oni su probijali stenu, a mi probijamo blato i kako svi pisu najveci problem su podzmene vode.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=910120#p910120:1336fgvr je napisao(la):
MiraC » Uto Dec 21, 2021 12:11 pm[/url]":1336fgvr]Kad pričamo o tunelima, sad čitam, ali ne znam koliko je tačno....u CG onaj Sozina tunel od 4km, počeli 2004 a otvoren 2005? Pa kako majku mu ...

Ok, to nije AP, manje traka, manje posla, ali godinu dana...jel moguće da je bilo tako?
Na tom autoputu kroz CG ima vise tunela gde su probijane po tri trake u svakom smeru. Problem je materijal koji se probija.
 
Paradoksalno, što mlađi ljudi (forumaši) to veća kuknjava.
Kakav smo to narod postali?

Da, rokovi koji su rečeni su probijeni i biće još dodatno probijeni i to značajno.
Sa druge strane, realna priča na ovoj deonici jeste da je odrađena u rekordnom roku.
I umesto da "nam" to bude argument da se može kad se hoće i da nam kao građanima, kao društvu to bude "prst u oko" svakoj vlasti koja godinama rasteže gradnju neke jednako "smešne" deonice (a nije ni baš totalno smešna ako uzmemo u obzir da pored tunela imamo i nekoliko kraćih, kao i dva dugačka nadvožnjaka uključujući i most preko Zapadne Morave) i da se na taj način, takvom vrstom pritiska javnosti nadležni na svim nivoima vlasti nateraju na efikasno obavljanje posla, gleda se samo crna strana.
Zašto ljudi?

Nije sve politika, iako se politika gura svuda.
Kad krenemo od NS do Zlatibora, vozićete i po AP izgrađenim u Titovo i Slobino, Đinđićevo, Koštunicno, Tadićevo, Tomino, Vučićevo (i ko zna još koji slede...) vreme, ali ćemo se voziti brže, bezbednije i lakše.
To ne znači da je bilo koji od njih dobar ili loš. I dobar deo forumaša pola njih inepamti, kao što će i ovi današnji otići u prošlost.
Sa druge strane isto tako u prošlost su otišla nekontrolisana preticanja kolona u nepreglednim krivinama od ljiga do rudnika, puna crta i radar oko Milanovca, vikend kolone sa vožnjom 30km/h od Lazarevca do Čukarice...
Tako će od ovih decembarskih dana u zaborav odlaziti zagušena Preljina, semafori na čačanskoj obilaznici (koja decenijama nije obilaznica već gradska saobraćajnica), zastoji u naizmenična propuštanja saobraćaja zbog učestalih renoviranja nadvožnjaka na istoj obilaznici...

od tačke A do tačke B ova deonica će vreme putovanja skratiti na 7 umesto 37 minuta!
Dva izlaza pored Čačka će svakako smanjiti gužve u odnosu na dosadašnje u Preljini u dane vikenda...
Kamioni, automobili, pa i opasni tereti će ići van grada, pa će i Čačanima biti lakši život.
Zar vam to nije razlog da se barem na trenutak obradujete i u ovom opštem sivilu?

Ako u tome što MI i naša Srbija ne vidimo razlog za pozitivne reakcije, onda imamo mnogo veći problem od bilo koje političke opcije (prošle, sadašnje ili neke buduće), jer ovo nije NJIHOV autoput, niti nam ga oni prave, već je NAŠ. Mi ga plaćamo i otplaćivaćemo ga i nama će koristiti.




Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Ti si, naravno, u neku ruku u pravu. U drugu možda i nisi. Oba stava mogu se uverljivo braniti.

Sve je pitanje očekivanja. Neko je realista u pogledu svog okruženja i brani stav: "dobro je sve, kako je sve". Neko drugi ne spušta standarde, želi uređeno društvo, odgovornost za reč u javnom prostoru i generalnu kulturu odgovornosti u javnim poslovima uopšte.

Ko je tu više u pravu, ko je na kraju priče čak veći patriota (onaj koji se zadovoljava ili onaj koji kritikuje) i ko više vuče društvo napred, tera ga da se menja... pa, implicitno je očigledno da npr. ti i ja imamo na tu temu različito mišljenje. :) Što, dakako, ne znači da bilo ko od nas dvojice* manje voli svoju zemlju.

* - nas dvojica smo, jasno je valjda, samo metafora za dve škole mišljenja ovde (i ne samo ovde).
 
Što se teme tiče, svima želim srećan odlazak rahmetli mučenja na Preljini i čačanskoj obilaznici u historiju :D . Čačak će sada, kako i dolikuje, biti vraćen Čačanima, Čačankama i nama čačanskim zetovima... Sitno.

Još više bi bilo dobro da napravite mentalnu zabelešku šta su vam do pre neki dan pričali, da se setite toga kada uskoro dođe vreme i kaznite. I tako svaki sledeći put, dok se oni koji bi da svesno lanu laž, jer se isplati, ne nauče da se ne isplati. Drugog načina nema, lagaće vas u protivnom sve više, sve lakše i smejati vam se iza leđa kako prolazi... Rekao bih da metastazu već gledamo.
 
Vrh