Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

"Kineski CCCC traži podizvođače za gradnju autoputa Preljina-Požega"

Au, pa što sad traže podizvođače kad su skoro pri kraju. Amateri. Možda ne znaju da će uskoro da završe celu trasu.

U dokumentaciji stoji npr za paket #4 (most), rok za završetak je 15 meseci od zaključenja ugovora tj otpočinjanja radova. A tender je otvoren 60 dana. Plus rok za eventualne žalbe. Dakle, po ovome kinezi ne planiraju da završe pre maja 2022. Možda i to nije loše kad bi prvo pustili deo oko Čačka.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=797944#p797944:1l9fz5hl je napisao(la):
blagic » Ned Nov 29, 2020 8:30 pm[/url]":1l9fz5hl]Nego ljudi, šta je sa Majstora? Brinemo se, već neko vreme se ne oglašava na forumu?
:sesir: :sesir: :sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=797944#p797944:3ndx635v je napisao(la):
blagic » Ned Nov 29, 2020 8:30 pm[/url]":3ndx635v]Nego ljudi, šta je sa Majstora? Brinemo se, već neko vreme se ne oglašava na forumu?
Поздрав екипи...био сам блокиран, а нисам имао ни времена, много се радило ове године...
 
Мислио сам да ће можда завршити до 2023-е, али сада ако успеју и 2024-е бићу сретан! И то јако сретан!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=798603#p798603:334cqdk4 je napisao(la):
Cheyenne » Uto Dec 01, 2020 6:37 pm[/url]":334cqdk4]"Kineski CCCC traži podizvođače za gradnju autoputa Preljina-Požega"

Au, pa što sad traže podizvođače kad su skoro pri kraju. Amateri. Možda ne znaju da će uskoro da završe celu trasu.

U dokumentaciji stoji npr za paket #4 (most), rok za završetak je 15 meseci od zaključenja ugovora tj otpočinjanja radova. A tender je otvoren 60 dana. Plus rok za eventualne žalbe. Dakle, po ovome kinezi ne planiraju da završe pre maja 2022. Možda i to nije loše kad bi prvo pustili deo oko Čačka.

Ne ide CCCC na javne nabavke. U pitanju je "privatni tender" odnosno verovatno poziv za podnošenje ponuda. Doduše nisam čitao kakve su uslove postavljali, ali ne mora biti žalbenog postupka.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=798588#p798588:2zbogl39 je napisao(la):
milaki990 » Uto Dec 01, 2020 5:49 pm[/url]":2zbogl39]Otvorih dokument o uslovima koje podizvodjač mora da ispuni (zanimalo me laički) i na kraju vidim kontakt podatke. Email adrese odgovornih ljudi u formatu *****112@gmail.com i si.hongjun@yahoo.com

Zar nemaju neki svoj domen i svoje mail servise? Ovo mi deluje malo neprofesionalno.
Druze to su ljudi koji nocu upadaju u gradilisne kancelarije i kradu, stavljaju blatnjave cizme na sto, laziraju rezultate ispitivanja metodom "napisi sta ti pase i udari lazan pecat" i bacaju u djubre uzorke betona.

Kakve crne mejl adrese... :violina:
 
Један тунел је 2700м ископали су за годину 100м, други је 2900м ископали су за годину 350м, Наградно питање, колико треба времена да се ископају?
:lool: :bash: :violina:
 
Majstore cao cao, drago mi je da si ponovo ovde.
A odgovor....od njega boli glava. Ubrzace oni ako im tlo dozvoli, samo je pitanje kada ce ubrzati tj kada ce pokusati da rade brze.
 
5 meseci su bili pripremni radovi, tuneli se kopaju oko 7 meseci. Sad je mozda iskopano oko 400 metara u toj cevi koja prva pocela da se kopa. Ja tipujem da ce sve biti gotovo u prolece 2023 godine, a ako bas navale mozda i do kraja 2022.
 
URUŠEN JERININ GRAD, E PA ŠTA?
Od Jerininog grada, na brdu Slovac, ostao je tek mali deo, dva zida koja svedoče o nekadašnjem jakom srednjovekovnom utvrđenju. Svakodnevne jake detonacije sa obližnjeg kamenloma, koji se godinam širio i došao do pod same zidine Jerininog grada, i nebriga nadležnih institucija, učinili su svoje, urušene su južna i jugoistočna strana ovog utvrđenja, koje je vekovima odolevalo prirodnim nepogodama. Priču o nebrizi i polakom nestajanju Jerininog grada ponovo su aktuelizovali meštani sela Loznica kojima snažne detonacije iz kamenoloma oštećuju kuće u kojima žive.



Radivoje Arsić, arheolog Zavoda za zaštitu spomenika kulture u Valjevu, kaže da arheološka istraživanja potvrđuju da je utvrđenje na brdu Slovac nastalo krajem 14. ili početkom 15. veka, neposredno posle Kosovskog boja i da su ga sagradili Mađari koji su tada zauzeli deo teritorije oslabljene Srbije.



"Grad, prema našim istraživanjima koja smo radili, nikada nije završen ili je kratko bio u upotrebi jer imamo jako malo materijalnih tragova života unutar utvrđenja. Verovatno da kada su Mađari napustili našu teritoriju više nikada nije bio u upotrebi, niti je korišćen, niti od strane Srba, niti od Turaka, jer je pravljen tako da strateški kontroliše dolinu Kolubare koja je u tom trenutku bila bitna Mađarima", preneo nam je svoja saznanja o Jerininom gradu arheolog Radivoje Arsić.



Ova naučna istraživanja bacaju u drugi plan brojne legende po kojima se Jerinin grad vezuje za Prokletu Jerinu ženu despota Đurađa Brankovića.

get_img


U proteklih 6 ili 7 vekova ovo jako utvrđenje odolevalo je prirodnim silama, ali ne i bahatosti ljudi. Kažu meštani da je katkad kamen iz zidina Jerininog grada služio okolnim meštanima za temelje zgrada koje su gradili, a jake detonacije iz kamenoloma "Slovac" u potpunosti su mu uzdrmale temelje.



Ljubivoje Arsić iz Zavoda za zaštitu spomenika priznaje da je Zavod reagovao tek kada im je dojavljeno da se sa eksploatacijom kamena stiglo do pod zidine Jerininog grada i kada se južni zid već odronio, a jugoistočni bukvalno visio iznad kamenoloma i pretio da se svom silinom obruši i ugrozi saobraćaj na deonici puta Valjevo – Slovac.



"Tada je uključena i rudarska inspekcija, i došlo se do zajedničkog zaključka da je iz bezbednosnih razloga najbolje da taj zid bude srušen", ispričao je Arsić. Tako je nestao još jedan deo Jerininog grada, a na naše pitanje zašto Zavod nije blagovremeno reagovao, dobili smo ne baš jasan odgovor ali jedan od argumenata bio je i taj da Jerinin grad ne slovi za spomenik kulture.



U ovoj tužnoj priči o Jerininom gradu stigli smo i do Turističke organizacije u Lajkovcu, jer se brdo Slovac delom nalazi na području grada Valjeva, a delom na području opštine Lajkovac. Milutin Ranković iz ove Turističke organizacije nam je rekao da je tadašnji predsednik Mesne zajednice Slovac obavestio zaposlene u Turističkoj organizaciji da se Jerinin grad urušava, a da on smatrao da kod vlasnika kamenoloma i nadležnih institucija treba da reaguje mesna zajednica, a ne Turistička organizacija. "Zadatak Turističke organizacije je da samo promoviše kulturne sadržaje", kaže za Kolubarske rs. Ranković.

get_img

erinin grad je mogao biti najlepši vidikovac u ovom delu Zapadne Srbije jer pogled puca niz dolinu Kolubare, pa sve od Avale preko venca Valjevskih planina, dalje prema Bosni… Mogao bi biti povod za šetnju i za neki selfi, mesto zanimljivo fotografima, možda i filmskim radnicima, kao i mesto koje bi pokazali svojim gostima iz zemlje i sveta, i kojima bi smo rado pričali o nastanku ovog utvrđenja ili možda neku od legendi koje se vezuju za Jerinin grad.



Ako se ovako bahato odnosimo prema prošlosti, kakav nam je pogled na budućnost? Dok Englezi čuvaju svoje stare telefonske govornice, stara ulazna vrata na stambenim zgradama, i ne samo vrata, već popravljaju i glancaju stare mesingane brave, mi bahato rušimo srednjovekovna utvršđenja! Niko nije odgovoran, niko nije kriv! Mnogi će, možda, na sve ovo reći, e pa šta?

https://www.kolubarske.rs/sr/vesti/valj ... 5%A0TA.htm
 
Jesu ovi normalni?!?! Privatni kamenolom nekog gedže uništio istorijski lokalitet star 600 godina... :bash:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=799126#p799126:3s531tsp je napisao(la):
Earthmoving » Čet Dec 03, 2020 1:57 am[/url]":3s531tsp]Jesu ovi normalni?!?! Privatni kamenolom nekog gedže uništio istorijski lokalitet star 600 godina... :bash:

Nije nekog...važnog gedže...
 
izvinjavam se što meni nije važan :) hehe, meni je važan onaj od koga zaradim, a može ima i milijarde, ako ja nemam koristi od njega, meni je nebitan. Aj pošto nema dešavanja, da podelim događaj na koji me ovo podseti pre par godina na Sajmu. Dođoše mi dvojica iz neke firme što grade velike zgrade po NBg, i tražili mi neku ponudu, onaj direktor beše ok, al onaj njegov pratilac neki ulagivač nazva me posle, kaže znaš, mi smo velika važna firma, pa zato pazi ovo pazi ono kad budeš slao direktoru, bla bla bla. Ja ćutim, mislim se bas ste važna, zidate zgrade, jaka stvar, šta se tripuje ovaj, da pravi nanotehnologiju? Takođe mislim se u sebi, saradjujem sa najvecim firmama u Srbiji i svetu koje imaju i 100 puta veči kapital, nisi im do kolena al ajde ćutim, pustim ga da mašta. I onda ga uvatim u makaze: Pošaljem cenu ponude i kažem mu Aaa, pa vi ste veeelika i važna firma, nisa hteo da vas vređam sa nekim sitnim popustima i odloženim plaćanjima, to je za one siromašne, male, a vi ste veliki :) hehe, uživao sam u njegovom zamuckivanju, pa pa pa ovaj onaj, ne ne nisam bas tako mislio...
 
Па стварно нема смисла Земљани, тако са улизицама...
 
evo par slika iz Pakovraca, poceli su daljom pripremom i obelezili su kako tacno ce izgledati petlja
 

Prilozi

  • IMG_20201204_145209.jpg
    IMG_20201204_145209.jpg
    295,1 KB · Pregleda: 2.334
  • IMG_20201204_145128.jpg
    IMG_20201204_145128.jpg
    440,5 KB · Pregleda: 2.335
  • IMG_20201204_145215.jpg
    IMG_20201204_145215.jpg
    333,5 KB · Pregleda: 2.340
Ja nesto kontam da će ovu obilaznici oko Ča u stvari završiti do Nikoljdana 2021 a ne sve do PŽ.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=800175#p800175:2qkpfr16 je napisao(la):
vratonja » Sub Dec 05, 2020 8:37 pm[/url]":2qkpfr16]Ja nesto kontam da će ovu obilaznici oko Ča u stvari završiti do Nikoljdana 2021 a ne sve do PŽ.

Ja mislim da nece da bude tako.

Nekima nama tu se zuri za ovu deonicu. Ali kinezima za ovu deonicu se ne zuri. Barem ne do sada kako vidim?

Oni rade na tunelima. To je prioritet za sad. Mislim da su na medijama rekli da je brdo malo cudno, i dakle posto je brdo cudno imaju razne teskoce pa se busi sporo bez krtice. Dakle, njima su tuneli glavni problem. Nakon tunela onda ce da im budu druge stvari vazne takdoje.

Kinezi rade na vise mesta u Srbiji. Ne znam vise gde sve, ali imaju oni mnogo deonica. Nije im ovo jedina pa da samo gledaju ovu.



Barem kako ja gledam, mozemo da prognoziramo kako napreduju tuneli, da cekamo sledecu procenu prokopanih metara ili zvanicne najave. Sve dodatno je bonus. Recimo ovo za pakovrace, to je dodatni bonus samo. Dolazi zima, a inace se manje radi zimi. Ali da kucnemo u drvo da nastave to kopanje tokom zimskih meseci.
Sad, ne znam, ali ako neko ima prestave gde bacaju tu zemlju koju iskopaju, nek nam kaze? Mora da nose to negde.





Sto se tice tvrdjave koja je u losem stanju, skoro da ne mogu nista da nadjem o njoj. Kao dai ma vise mesta sa tim istim nazivom. Kao da su to vec bile neke teske rusevine? Imamo neke lepe stvari zapravo. Recimo: https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0 ... 0%B8%D1%87
 
Mbogo je lokaliteta pod nazivom Jerinin grad.
To u Slovcu, ko god da je gradio, pa ako i nema veze sa srpskpm istorijom, na našem je tlu. Trebalo bi to čuvati. Ne Petrovaradin nisu Srbi gradili, mnogo je tvrđava mlađa, pa je čuvamo.
 
Čudno mi je to kod nas Srba. Guramo jednu istoriju u prvi plan a drugu pod tepih guramo. Da se ja pitam recimo, odlazak na Krf za osnovce bi bio obavezan. Država da finansira.
Ovamo se pravi spomenik Stefanu Nemanji a ovakva mesta se zapuštaju. Nemam ništa protiv spomenika ali je zasigurno koštao isuviše mnogo za naš standard. Zar se nije mogla ova tvrđava zaštititi nekako od propadanja?
Meni je recimo odlazak na Avalu i spomenik neznanom junaku kao klincu bio vau. Sve dok nisam saznao da je zbog toga kralj srušio Žrnovo i napravio spomenik samo zato da bi bio kul među kolegama.
 
Ка Златибору још се ради. Мостови Криваја и Сушица још имају семафоре иако је пуштена вест да је завршено.од "Гагине" гараже испред раскрснице на Ушици до Ужица (петнаестак км) само је на једном месту дозвољено претицање (испред каменолома).
Бојим се да ће оних 200-300м на завршетку треће траке испред сушичке раскрснице претворити у кланицу. Онде је и раније било често веома тешких удеса због заједничке траке која је у правцу ка Уе у десној кривини. Зато се не види довољно, оба смера журе у средњу. Они одоздо дуго су ишли за неким спорим, хватају залет за успон, док они одозго јуре дс искористе последњу прилику до испред Севојна. Волео бих да не будем у праву.
 
Vrh