Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

plećko":1a9ersi5 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=689916#p689916 je napisao(la):
ivchonny » 17 Dec 2019, 16:24[/url]":1a9ersi5]Ja ako uspem sutra iz aviona da slikam... :)
Ja ću danas iz helikoptera...
Nisam uspeo da slikam novu deonicu ali sam ukačio odličan pogled na Ovčarsko-Kablarsku klisuru i predeo kuda treba da prođe deonica Preljina-Požega.

Postaviću slike kasnije.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Dragi moji forumaši, neka nam je sa srećom novi auto-put. Svima onima koji su uložili nesebičan trud tokom izgradnje u vidu slika, video-snimaka i objašenjenja - naklon do poda. Razmišljam da odem posle posla da se provozam :)
 
Veliki dan, neka je sa srecom novi ap! Obratite paznju da je predsednik napomenuo da ce do kraja godine biti novih otvaranja?
 
Neka nam je, vala, sa srećom u svakom slučaju!!! ALI, neka nam je sa srećom nedostajuća deonica do sada izgrađenog dela auto-puta A2. Ona koja nije projektovana, ugovorena i izvedana na vreme, tako da sa prvim delom A2 čini funkcionalnu celinu. To nije novi AP i tako nešto danas nije pušteno u saobraćaj. Sada je navedena greška ispravljena, pa nema nekog velikog razloga ponavljače dizati u nebesa i nasedati na hajp za priprost svet.

Osim ako nije po zadatku ;) .
 
Previše isforsiran rok... ajd da dodamo 6 meseci pa i da sa time budemo potpuno zadovoljni...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=690156#p690156:3ff7ij9m je napisao(la):
Михаило » Sre Dec 18, 2019 10:09 am[/url]":3ff7ij9m]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=689635#p689635:3ff7ij9m je napisao(la):
radez07 » 16 Дец 2019 10:31 pm[/url]":3ff7ij9m]
Miro,

Mapa na Waze nije dobra što se uključenja ka Dobanovcima tiče... Here mapa je dobra, ali nijedna ne radi kao navigacija, možeš ih gledati samo kao karte.
@radez07 šta konkretno ne valja na waze mapi? Da se to popraviti? :D
Mihailo,

nije dobro nacrtan deo gde se sa Miloša Velikog (A2) prelazi na A1. Mislim na onaj manji nadvožnjak jugoistočno od glavnog ukrštanja A1 i A2. Prvi deo gde je odvajanje sa budućeg pravca ka Novom Beogradu je u redu.
 
O ne, opet Vuciceva faca u krupnom planu umesto autoputa koji se otvara. Hrvati su ipak bolje prosli s Kolindicom da gledaju nego mi ovog lepog ko divlja gradnja.
 
Kao što rekoh, nisam uspeo da snimim novu deonicu iz vazduha, jer sam bio na pogrešnoj strani aviona, ali zato sam imao priliku da snimim predeo kuda će proći deo Miloša Velikog od Preljine do Požege. Ono što je karakteristično za taj deo je, naravno, magla, koja nije toliko prisutna oko Z. Morave (ne računajući od Riđaga i Parmenca ka Čačku), ali je zato ima ka Markovici i dalje ka Dragačevu. O Požegi da ne pričam, ali taj deo nije snimljen.

Takođe, mislim da se vidi lepo i konfiguracija terena kuda će proći auto-put. Nažalost, kamp i radovi oko njega se ne vide :)

Ja sam obeležio meandre Zapadne Morave kroz Ovčarsko-kablarsku klisuru kao orijentir, a zatim ono što mi se po osećaju i sećanju čini kao Pakovraće. Zanimljivo je da sam snimak načinio iz predela Gojne Gore. :)
 
A kof Gazele kaze da je bolje da ides peske nego kolima.

Hvala ricky011
 
ne znam sta se desava, sa terena javljaju da jos nije pusteno nista, a na obilaznici kolona od Surcina do Ostruznice!!!
 
Ako neko prolaui ppred obrenpvca videce

Ma nisu sigurno, ja sam opasan baksuz
 
Evo ja sam izracunao otprilike koliko bi mi trebalo sad iz Valjeva za Novi Sad da krenem na autoput Milos Veliki pa posle kod Surcina na koridor 10 preusmerim i pred Novi Sad iskljucim se kod Kacke petlje i parkiram kod Karadjordjevog stadiona.

Prva varijanta autoputem koji za mene iz Valjeva krece od Nepricave a magistrala vodi do petlje to je 166 km, 2 sata voznje ako je guzva na autoputu 5 minuta ranije ako nije guzva.
2 sata 0 minuta 166 km

Ako idem preko Sapca ,Rume i Iriskog Venca to je kraca kilometraza za 33 km ali sa guzvom to je vise od 2 sata a i bezbednost je manja,takodje odrediste Karadjordjev stadion.
2 sata 16 minuta 133 km
2 sata 1 minut bez guzve


Znaci da zakljucim autoput vredi..
 
Ljudi moji ovo prema Obrenovcu kolona nepregledna, jel vi svaki dan ovako putujete?! Pa ovo je strasnoooooo
 
Jes, uglavnom je tako, nekad manje nekad više...!u najgorem slučaju kolona je bila od Umke do petlje Ostruznica
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=690252#p690252:3i3l6k9w je napisao(la):
adža » Sre Dec 18, 2019 4:54 pm[/url]":3i3l6k9w]10.000,00 ljudi ide kući, zato je gužva :)
Pa da, sutra je Nikoljdan, pola Srbije slavi a pola ide u goste :lol:
 
Zabovo vreme dp Ljiga bi brze stigli.... stojimo u koloni i 5 na sat...
Ja vam se divim sta proživljavate i to skoro svaki dan....
 
Vrh