Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

@Vlasta
U vezi sa Valjevo - Kosjerić i radovima:
Postoji nasut improvizovan put ispod tog mosta koji se radi, pa može da se prođe, bar je takva situacija bila pre 15 dana. U odlasku sam išao preko Tometinog polja, ali u povratku sam išao danju i odlučio da prođem kroz "radove".

Ne znam da li su do sad zatvorili one isečene delove asfalta, ali svakako noću ne preporučujem prolazak glavnim putem od VA prema Kosjeriću.
Mada, i preko Tometinog polja ima nekoliko dobro uleglih delova, ali su obeležene signalizacijom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646250#p646250:1t1g0src je napisao(la):
vlasta » Sre Avg 07, 2019 2:43 pm[/url]":1t1g0src]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646230#p646230:1t1g0src je napisao(la):
MiraC » Wed Aug 07, 2019 2:10 pm[/url]":1t1g0src]

Potpuno je zatvoren prilaz Kosjeriću od strane Valjeva (Divčibara). Radi se neki most. Rok je sredina Septembra.
Ostaje trasa preko T.Polja gde se na klizištu naizmenično propušta saobraćaj. To je to.
Hvala na upozorenju!

:sesir:
A kako je preko Topole na Cacak,pa ludilo kroz Ovcar Banju,pa preko Lunovog Sela ka Ue pa odatle ka Zlaji? Znam da se ceka i do pola sata ka Zlatiboru kad se od Ue krene.
 
Mozete mimoici sve semafore prema Zlatiboru ako budete isli starom magistralom od Bele Zemlje preko Mackata.Na magustralu se ukljucujete kod kafane Kod Loja...
 
Ta opcija pored tent-a mi se mozda najmanje dopada, a mislim da ce ova opcija preko Umke doObrenovca biti najracionalnija, pod uslovom da nije guzva.

Edit.
Na tom semaforu sam cekao 35 min, taman je bebac poceo da se vrpolji pa sam u zadnji cas prosao dok nije krenula zurka u kolima.
 
Kako je krenulo ipak ću preko Valjeva i Debelog brda na B.Baštu i Kremnu.
Tu nema nikakvih radova.
 
Danima idem Obrenovačkim putem ujutru a Ibarskom često popodne...kad se sve ovo odozgo prebaci dole na Obrenovac mislim da ce doći do kolapsa... Naoružajte se strpljenjem i dobro razradite sve alternative .
 
Надам се да ће направити неки добар пут до Ваљеава, и довршити још једну деоницу лошег пута преко Дебелог брда.
 
Izvini @Niko,ali jedina dobra alternativa je izaci u Ljigu sa AP. Odatle jedno sat vremna do Bg i to je to. Bice i ustede u vremnu jer se nece ici kroz Ljig nego kroz tunel. Izvesnije se moze planirati dolazak,jer nema toooliko zastoja. Nije problem ako se bude znalo npr iz Obrenovca do Bg treba sat vremna ,pa planiras . Najgore je da se ostane zaglavljeno u nekoj guzvi ,pogotovo onima koji idu na zakazane sastanke ili posao.

Mada ,ako je samo 4mes u pitanju ima da prezivimo nekako. Sta bi bilo da su obecanja ispostovana,onaj tunel uradjen kad su i rekli- pa od marta 2017 bi Obrenovac bio pod opsadom.
 
Да ли је стварно да ће 10 дана затворити аутопут да би се спојиле нове и старе деонице?
 
Majstore,pa treba im sigurno toliko. Nije to samo da sklone one betonske barijere vec i da onaj deo ibarske da kazem uprave, verovatno ruše i onaj kruzni tok,a ovamo da se na AP zavrsi spajanje.

Ne znam da nesto na brzinu i u Preljini ne odrade sto je neophodno da ne bude saobracaj ,za tih 10 dana. Nije nemoguce
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646330#p646330:uk4vbwv9 je napisao(la):
MiraC » Sre Avg 07, 2019 8:53 pm[/url]":uk4vbwv9]Majstore,pa treba im sigurno toliko. Nije to samo da sklone one betonske barijere vec i da onaj deo ibarske da kazem uprave, verovatno ruše i onaj kruzni tok,a ovamo da se na AP zavrsi spajanje.

Ne znam da nesto na brzinu i u Preljini ne odrade sto je neophodno da ne bude saobracaj ,za tih 10 dana. Nije nemoguce
Могуће, да прошире наплатну рампу Прељина, ако имају памети. Мислим да је тада и Гуча,биће потпуни хаос на Ибарској!
 
JoeBG":13vgagh3 je napisao(la):
https://www.geminfo.rs/vlada-srbije-i-grad-beograd-ulazu-u-infrastrukturu-opstine-lazarevac/

Deo teksta koji se tiče ove teme:
"On je ovom prilikom napomenuo da će Lazarevčani dobiti i priključak na Koridor 11 i da će u Županjcu biti izgrađena saobraćajnica za uključenje na auto put."
Pretpostavljam da ce biti jos jedna petlja, sto je i Niko pominjao.
Koja je fora da postoje dve petlje na razmaku od 3km?! Zar nije bilo pametnije planirati unapred i napraviti jednu petlju izmedju ove dve?
A ja o ovome pisah pre dve nedelje...bez obzira da li je u pitanju predizborna kampanja ili nesto drugo ta petlja bi bila ispod Lajkovacke petlje nekoliko km u smeru Ljiga što je po meni besmisleno.

Prvo dve petlje na kratkom rastojanju su loše po bezbednost a drugo što mislim da je ovde po sredi je to da opštine Lajkovac i Lazarevac trebaju zajedno da nastupe(možda je ovde po sredi upravo loša saradnja) i da pare koje bi se tu eventualno potrošile i za petlju rampu ljudstvo itd ulože u završetak Lajkovačke. 2 + 2 obilaznice i to nastave makar do skretanja za Petku a kasnije i do Šopića jer smatram da grad poput Lazarevca zaslužuje pristojan prilaz autoputu.

Narandžasto je atar sela Županjac,a plavo buduća Lajkovačka obilaznica.


f77a84fe32769e96fcb5b4a828aafa14.jpg
 
https://youtu.be/5dLU9-oM9Ec

Evo i nove epizode Koridori. Od 7. do 16. min se odnosi na Koridor 11. Nema ništa specijalno, kao po običaju. Možda jedina bitna informacija: "glinena" je presvučena sa dva sloja asfalta i ostao je samo habajući sloj. Takođe, čeona rampa u Obrenovcu je ok. Traka za ENP se odvaja nekih 50-100 metara ranije (ne mogu da procenim).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646353#p646353:3jst53d6 je napisao(la):
StaraMo » Sre Avg 07, 2019 9:56 pm[/url]":3jst53d6]
JoeBG":3jst53d6 je napisao(la):
https://www.geminfo.rs/vlada-srbije-i-grad-beograd-ulazu-u-infrastrukturu-opstine-lazarevac/

Deo teksta koji se tiče ove teme:
"On je ovom prilikom napomenuo da će Lazarevčani dobiti i priključak na Koridor 11 i da će u Županjcu biti izgrađena saobraćajnica za uključenje na auto put."
Pretpostavljam da ce biti jos jedna petlja, sto je i Niko pominjao.
Koja je fora da postoje dve petlje na razmaku od 3km?! Zar nije bilo pametnije planirati unapred i napraviti jednu petlju izmedju ove dve?
A ja o ovome pisah pre dve nedelje...bez obzira da li je u pitanju predizborna kampanja ili nesto drugo ta petlja bi bila ispod Lajkovacke petlje nekoliko km u smeru Ljiga što je po meni besmisleno.

Prvo dve petlje na kratkom rastojanju su loše po bezbednost a drugo što mislim da je ovde po sredi je to da opštine Lajkovac i Lazarevac trebaju zajedno da nastupe(možda je ovde po sredi upravo loša saradnja) i da pare koje bi se tu eventualno potrošile i za petlju rampu ljudstvo itd ulože u završetak Lajkovačke. 2 + 2 obilaznice i to nastave makar do skretanja za Petku a kasnije i do Šopića jer smatram da grad poput Lazarevca zaslužuje pristojan prilaz autoputu.

Narandžasto je atar sela Županjac,a plavo buduća Lajkovačka obilaznica.


f77a84fe32769e96fcb5b4a828aafa14.jpg

Potpuno si u pravu!
Lazarevčanima bi tom novom obliaznicom bio ugođaj kao da idu autoputem, a trebalo bi im samo nekih 5km pa se uključe na autoput. Za smer ka CG bi, ruku na srce, morali da idu unazad. Ali za taj smer mogu Ibarskom do petlje Ljig, koja je daleka podnošljivih 22km.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646355#p646355:3to7sti5 je napisao(la):
banacanin dovla » Wed Aug 07, 2019 10:02 pm[/url]":3to7sti5]:bg4: Pa nemogu da verijem da im je potrebno 10dana za to spajanje !!!

Komšijo preko Dunava - ovo ti je kao i sw update firmware-a fotoaparata i ostale elektronike - objave jedno a ko zna šta je još (tj. biće u ovom slučaju) urađeno/ispravljeno a da nije obelodaljeno, a sve radi izbegavanje bruke, sramote itd. Mada OVI nemaju nikakvog obraza za to.

:sesir:
 
Tajming im je genijalan, ali preživećemo i tih 10 dana bez tog parčeta, ako smo mogli decenijama, samo neka više otvore to.
 
Pozdrav svima.
Te nove petlje koje se pominju su samo još jedan način da se novac zgrne u džepove, jer nema nikakvog smisla da budu tako česte. Takođe služe u predizborne svrhe. Sa druge strane neće biti nijedna pumpa kad otvore AP na dužini od 100 km. Dakle ili Obrenovac ili Čačak.
Polako, praviće se fontane i na AP, možda i jelke u razdelnom delu, naravno od novca nas poreskih obveznika.

Da li ima informacija oko naplatnih rampi? Da li su završene?
 
To da im je neophodno 10 dana da spoje put u Dicima, ja ne mogu da progutam. Sada se saobracaj usmerava u levu traku, kada se ide u smeru Ljiga i kada se asfalt spoji, sto je mozda vec i ucinjeno, samo se saobracaj preusmeri u desnu traku, dok se leva ne spoji i obelezi. To je vec ionako zona usporenog saobracaja. Dok se ne postavi zastitna ograda i bankina na ukljucenju iz Ljiga, stajalo bi preusmerenje u drugu traku ili suzenje, kao kad su radovi na putu. Ono u sta sam ja siguran da je u pitanju je, nekakva popravka deonice Dici-Preljina. Ne smeju to da popravljaju dok se odvija saobracaj jer ce da pokazu bruku, vec je "spajanje puteva" odlican izgovor za zatvaranje i popravke. "Glinena" je bila odlicno pokrice za kasnjenje sa tunelom, tako isto i ovo sad.
Kad su radovi na postojecim autoputevima, jednostavno se stave znakovi upozorenja, ogranicenja brzine, svetlosna signalizacija da se usmerava u suprotnu traku i to je to. Zamislite da za svakakve radove zatvaraju ceo autoput Beograd-Nis ili Beograd-Novi sad.
 
Moguce da je sve to ali ipak mislim da ce to da bude pompezno otvaranje auto-puta Beograd-Cacak odjednom. Uz vrhunski sou. Na kraju ce ispasti da Ljig-Preljina i nije bio u funkciji jer to niko nece spominjati. Nego ce na sav glas da pevaju auto-put Beograd-Cacak. Tako ce biti i sa istocnim krakom K10. Politicki poeni.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646370#p646370:8908t02t je napisao(la):
Politikološ » Sre Avg 07, 2019 11:35 pm[/url]":8908t02t]
Da li ima informacija oko naplatnih rampi? Da li su završene?

Nisu jos, ali bice sve gotovo do 18. avgusta :lol: :lol: :lol:
Evo kako izgleda čeona rampa u Obrenovcu (ovi u emisiji Koridori je i dalje zovu" privremena")

Pogledajte prilog 1
 
Jel zna neko kakva je procedura za dodeljivanje placeva za benzinske pumpe i gde su mesta predviđena za iste?
 
Vrh