Šta je novo?

Autoput Horgoš-Požega ... koncesija

Ма да, сад ће да преселе машине на друго градилиште и идемо... Ово стварно више не вреди коментарисати... :bash:

Можда су машине само лимарија, па их селе с места на место... Права Потемкинова (тј. Мркина) села...
 
shumar":eu8sg9tv je napisao(la):
Kad se Predsednik slikao ispred Straževice, a radnici čim je on otišao zbrisali i oni sa gradilišta, meni je to bilo malo smešno, ali ovo je za plakati. Zar je moguće da sve moraju sje*******ati! To više nije ni neozbiljnost, to je kriminal.
To je i bio kriminal in the first place...Bio i bice dok nam je ovih vrsnih vladara a i naroda koji guta sve sto mu se baci...
 
Danas još jedan od standardnih bisera Mrke, iako je povučena mehanizacija radovi teku po planu. Ne znam pročita li on nekad neku svoju izjavu, pa to ne bi pojeo ni pas sa maslom.
 
Iskreno, meni je malo muka od ovolike paljbe. U suštini svako otvaranje radova prati slika mehanizacije, a realno za početak gradnje nadvožnjaka, potrebno je više pripremnih radova. Dal' će krenuti sa pravim radovima sada, ili za mesec dana uopšte nije bitno.

Većina gradilišta ide kako treba, osim obilaznice, i svu paljbu trebalo bi usmeriti tamo.
 
Goje, mislim da je paljba potrebna za bilo koje gradilište, jer je ljudima već muka bar meni od stalnog otvaranja radova a zatim se gradi mereći u decenijama. Prioritet treba da bude koridor 10 u koji uključujem i obilaznicu oko BG, ali nervira kad se počne gradnja i nekog drugog projekta a nakon dva dana ne da nema mehanizacije nego nema ni radnika.
Slažem se za obilaznicu da je najviše zapostavljena.
 
Ти укључујеш обилазницу у Коридор 10 и сви је ми укључујемо, али друг Мрка је не укључује... :rolleyes:
 
Dobra stvar je što obilaznica zvanično spada u koridor 10. Loša stvar je da je Mrka ministar infrastrukture, a samim tim što za dve godine nisu lopatu zemlje nasuli dovoljno govori na kom je mestu za njega. Mislim da se i sa Marsa vidi koliko nam je potrebna, za mene ona je prioritet br. 1.
 
14. 09. 2010.| 13:42
Do Crne Gore levom obalom Save - Naručen idejni projekat deonice Surčin-Obrenovac budućeg autoputa

Polemika o ulasku budućeg autoputa Beograd -Južni Jadran u srpsku prestonicu izgleda da će biti završena u korist "struje" koja se zalaže za levu obalu Save. Naime, JP "Putevi Srbije" odlučlo je da investira u izradu idejnog projekta E-763 Beograd - Požega, deonica: Surčin -Obrenovac trasom po levoj obali Save.

Posao je poveren "Saobraćajnom institutu CIP", a ukupna cena bez PDV-a je 232.500.000,00 dinara.

http://www.ekapija.com/website/sr/page/345592


:bash: :bash:
 
Idejni projekat 232 miliona, za deonicu Surčin Obrenovac?

Nisam znao da idejni projekti toliko koštaju..

Ako će već tako, nek se batale ćorava posla oko osposobljavanja toplovodnog mosta, neće imati ko da ide njime, osim traktorista i biciklista..
 
Pa i nije bas tako.autoput sa mostom ce biti istocno od obrenovca dok ce most biti na zapadu tacno kod elektrane.Most ce biti dobar jer se dobija neka vrsta obilaznice za Obrenovac,olaksava se saobracaj zaposlenih do elektrane(da si bio kao ja na praksi video bi kolike su kolone,svaki dan od 6 do 8 ujutro).A i u blizini je obedska bara...A i toplovod ce se graditi tako hteli,ne hteli zavrsice se toplovodni most,dok ovaj cemo cekati xxx godina.

Bez obzira sto ce graditi na levoj strani jednog lepog dana bi bilo lepo i da urade i desnu verziju do nekog ukrstanja.
 
А шта, то и Румуни имају свој Коридор 11? Је ли то друг Мрка био код њих?
 
E drzavo moja.....nadam se da ce ovi sto pre da padnu sa vlasti. Autoput je planiran na desnoj obali Save od kad je sveta i veka, a svi nadvoznjaci su i gradjeni siri, das u tu svrhu, a da ne pominjem na konacno saniranje klizista Duboko........
Bas me zanima koji buljas ima njive na levoj obali, pa mu ova vlast titra jajca autoputem?
 
Ima neko slike Horgoš-Novi Sad kako napreduje gradnja?

I kuda ide Autoput Y Kraka (Subotica) od Kelebije ka Mađarskoj?
 
NA temi koridor X, mislim da je manje-više sve rečeno. Do Horgoša je desna traka gotova izuzev 5km kod Vrbasa i dela odmah iza NS.
 
Vrh