Šta je novo?

Autobuska Stanica BAS(trenutna i novoplanirana na NBG)

Šta znači "najfunkcionalnija" uopšte? Šta, ima nešto što ne funkcioniše kako je zamišljeno, nešto što funkcioniše kako je zamišljeno i nešto što je najfunkcionalnije? Dakle, imamo set zadataka i obaveza, i prema Šapiću, ako se ne ispunjava set, onda je to samo funkcionalno, a ako se ispunjavaju svi zadaci i obaveze, onda je to najfunkcionalnije? Ili ima neki skriveni nivo funkcionalnosti?
Ili se možda odnosi na broj funkcionalnosti? Pa da stanica onda ima najviše funkcija? Uh Šapke, tvoj um !!!!
 
Ха ха ха, чуј касне због интерне саобраћајнице. Најкомплилованији пројекат у Европи, интерна саобраћајница у празној пустари блока у равници од насутог песка.

Биће то најнефункционалнија станица не у Европи већ у Србији!
Пешачке комуникације са висинским разликама и због тога степеницима и рампама што представља беспотребне компликације у кретању, посебно са кофером на точкићима.
Позиција станице тј. перона у блоку довољно удаљена пешачким комуникацијама од околног јавног превоза да то буде довољно непријатно за путнике.
Организација простора и садржаја очајна, аутобуси ће губити време на брдо семафора уместо да је станица у делу блока до Милутина Миланковића, пешаци ће долазити у перифернији део блока уместо ближи центру града.
Пуно мррвих углова, беспотренмих буџака посебно око трамвајске конструкције УМП.
 
Epilog 10+ godisnje vladavine naprednih radikala koji ce se sudeci po vecinskom rapsolozenju beogradjana, nastaviti i dalje...
Tipujem da ce ovo zavrsiti tamo negde 2027 taman pred sledece izbore
 
Kazem ja, parking u Belvilu daje ugovore do 31.12. posle otvaranja autobuske zele da provere traznju za parkingom pa se ne obavezuju previse za mesecne zakupe.
Tako da verujem nije slucajno 31.12.
 
Kazem ja, parking u Belvilu daje ugovore do 31.12. posle otvaranja autobuske zele da provere traznju za parkingom pa se ne obavezuju previse za mesecne zakupe.
Tako da verujem nije slucajno 31.12.
Parking će biti sigurno prodat za izgradnju stambenih zgrada. Previše je to skupa lokacija za nadzemni parking.
 
Мислим да ће то бити онај "park & drive" (!) паркинг на Аутокоманди што га граде.
Nadam se da nece to biti jedna od stanica odakle su prvi polasci. Iako to na papiru zvuci OK, vise sam za centralnu autobusku stanicu odakle mozes da ides gde zelis. Nemam nista protiv da prva sledeca stanica bude neka kao ta "jug" ili dodatne "istok", "zapad" i "sever" pa neka svako izabere mesto gde ce se ukrcati u autobus koje mu je najblize.
 
Kazem ja, parking u Belvilu daje ugovore do 31.12. posle otvaranja autobuske zele da provere traznju za parkingom pa se ne obavezuju previse za mesecne zakupe.
Tako da verujem nije slucajno 31.12.
Imamo nekoliko stranica pre slicnu pricu - ja sam "predvideo" da ce to biti septembar ove godine. Ni kraj godine nije toliko daleko pa da vidimo ko je bilo najblizi sto se predvidjanja otvararanja peronskog dela autobuske stanice.
A sama stanicna zgrada, nece pre kraja 2026. i to pod uslovom da pobedi SNS i gura 4 godine vladavine. Ako se promeni ova garnitura, jednacina se poprilicno menja ;)
 
Nadam se da nece to biti jedna od stanica odakle su prvi polasci. Iako to na papiru zvuci OK, vise sam za centralnu autobusku stanicu odakle mozes da ides gde zelis. Nemam nista protiv da prva sledeca stanica bude neka kao ta "jug" ili dodatne "istok", "zapad" i "sever" pa neka svako izabere mesto gde ce se ukrcati u autobus koje mu je najblize.
"Stanica" na Autokomandi će biti za prigradski saobraćaj Lazarevac, Obrenovac, Mladenovac....Logika je da putnik se ne vozi na stanicu u Bloku 42 na Novom Beogradu već da može na čvorištu da se brzo prebaci u bilo koji deo grada, preko drugih gradskih linija autobusa.
 
Od kada to stanovnici Obrenovca gravitiraju ka Autokomandi? Mislim od kada u toliko velikom broju gravitiraju da im je to potrebnije nego veza sa Savskim trgom? Isto i što se tiče stanovnika Lazarevca. Mada, za Lazarevčane mi nije najjasnije šta njima najviše odgovara, obzirom na to da nemaju presedačku opciju na Sajmu.​
 
Niko ne gravitira ka Autokomandi, ali tu su linije ka svakom delu grada + Bg:Voz, a u blizini i Prokop.

Bilo bi zanimljivo pitati Obrenovčane, ali kada se otvori BAS na NBG-u, gube i Palatu Pravde i Sajam što nije mala stvar. (Pod uslovom da ih prebace na most na Adi) Pretpostavljam da ćr inda morati da staju kod Ada Mall-a, a to stajalište je i sada haos bez svih tih linija.
Ako bi se sprovele linije do Komande ostao bi Sajam.

Postoji još jedna dobra solucija, a to je da se napravi neki ogroman terminus pored Prokopa, i u toj matematici bi ostao Sajam, a voz bi bio na 2 koraka.
 
Само овим темпом да крене да граде и јужну БАС сутра, биће готова тек 2032.
 
IMG_7124.jpeg
IMG_7118.jpeg
IMG_7122.jpeg
IMG_7116.jpeg
IMG_7117.jpeg
IMG_7113.jpeg
 
Извињавам се ако је било приче раније, али да ли се зна путања аутобуса са југа ка и од нове станице? Искључење са Сајма ка аутопуту у шпицевима је и сада преуско и оптерећено.
 
Биће протерани са трасе од Бубња преко Аутокоманде.
 
Vrh