Šta je novo?

Autobuska Stanica BAS(trenutna i novoplanirana na NBG)

Kondukteri su prilično neraspoloženi prema putnicima koji bi međugradskim vozom da se kreću unutar grada.
 
Kondukteri su prilično neraspoloženi prema putnicima koji bi međugradskim vozom da se kreću unutar grada.
Nemaju oni šta da budu neraspoloženi. Vozovi zvanično stoje i vrše manipulaciju putnika na tim stanicama/stajalištima. Karte se izdaju i naplaćuju za datu relaciju. I toeto.
Problem može nastati kod onih putnika koji su navikli da putuju besplatno sa BG:VOZ pa pokušavaju isto da urade i sa međugradom.
 
Meni ni jednom nisu naplatili do sada od Tošinog Bunara do Prokopa. A često hvatam novosadski regio. U vršačkom su mi jednom naplatili 90 dinara od NBG do Vukovog spomenika.
 
Ali ne postoji nikakav planski osnov niti studija da je potrebna stanica Jug kao ni za njenu izgradju, postoji samo parking koji se trenutno gradi na trasi UMP-a. Problem je što se radi na divlje bez ikakvnog osnova. Tako se ne razvija milionski grad.

Jos delta planet da se izgradi pored pa onda mozemo i te letece automobile da koristimo preko autokomande posto drugacije nece moci da se prodje.
 
Nemaju oni šta da budu neraspoloženi. Vozovi zvanično stoje i vrše manipulaciju putnika na tim stanicama/stajalištima. Karte se izdaju i naplaćuju za datu relaciju. I toeto.
Problem može nastati kod onih putnika koji su navikli da putuju besplatno sa BG:VOZ pa pokušavaju isto da urade i sa međugradom.
Nemaju šta da budu, ali jesu. Ne izdaju karte za te relacije, već samo opomenu da taj voz nije namenjen za gradska putovanja. Desilo mi se nekoliko puta.

Mada, desilo mi se samo i da mi ne kažu ništa.

Doduše, nisam se puno puta vozio tako, možda 5-6 puta u poslednjih par godina, tako da mi uzorak nije reprezentativan.

Jednom sam barcem išao do Rakovice isto nisu hteli da mi naplate.
 
Izdaju karte regularno:

Screenshot_20240604-133006_Samsung Internet.jpg
 
Ali ne postoji nikakav planski osnov niti studija da je potrebna stanica Jug kao ni za njenu izgradju, postoji samo parking koji se trenutno gradi na trasi UMP-a. Problem je što se radi na divlje bez ikakvnog osnova. Tako se ne razvija milionski grad.

Slažem se. Apsolutno nema nikakvog projekta , idejnog rešenja, makete a niti građevinske dozvole za neku stanicu Jug. To je čisto sad ideja , bez plana, rešenih imovinskih i drugih odnosa. Sve što se vidi na snimcima liči na parking za automobile a ne peronski prostor za prihvat i otpremanje autobusa.
 
Редовно купујем возну карту на релацији Нови Београд - Вуков споменик. Гледају ме чудно кондуктери а неки мисле и да се шверцам до Панчева, али није битно, хоћу да платим карту. Тих 56рсд колико изађе карта са Срб+ попустом у апликацији је стварно небитно у широј слици, а добијеш добру услугу.
 
Steže se obruč oko BAS-a. Moraju da napuste deo dolaznog perona, zbog širenja BNV i sad otvaraju nove prilaze odnosno izlaze za autobuse koji dolaze i parkiraju.
 
Sav jad i beda ovog pljačkaškog projekta zvanog BNV se vidi na primeru ove stanice. I dok se ispred sega mega šoping centra i preplaćenih stanova navodnjavaju veštači travnjaci najveća autobuska stanica kojom putuje većina stanovnika jednog milionskog grada je čardak ni na nebu ni na zemlji.
 
Скупљају се интензивно новци за кредит. Катастрофа. А шта путник добија за 300 динџи? Бесплатни вај-фај? Бесплатни ВЦ?
 
Ok, za razliku od BPP i podvožnjaka ovde se sad još i radi. Recimo…

Jedino mi nije jasno ovo sad već tradicionalno raskopavanje Jurija Gagarina u tom delu. Svake godine neki radovi tu i pritom traju mesecima.
 
Ok, za razliku od BPP i podvožnjaka ovde se sad još i radi. Recimo…

Jedino mi nije jasno ovo sad već tradicionalno raskopavanje Jurija Gagarina u tom delu. Svake godine neki radovi tu i pritom traju mesecima.
Ovaj put je bezobrazluk na max, prvo su jednu traku iz pravca Gazela ka Delta city-ju onda su i drugu zatvorili a ta prva koja je bila zatvorena stoji od zime ja mislim i jos je suzavaju i uvek je guzva i kad nije spic a radnici tuda su se retko vidjali, zapravo nikada, sve do pre nekog dana.
Meni je palo napamet da mozda kaznjavaju nas koji tu zivimo, mozda i privikavaju na guzve koje ce praviti BAS stanica, pa mozda puste sve 3 trake kada BAS proradi pa bude isto kao sada kada 2 ne rade :D
 
Vrh