Šta je novo?

Autobuska Stanica BAS(trenutna i novoplanirana na NBG)

Glavne pare bas zaradjuje od prevoznika svako podzanje rampe za bus se placa
 
Najvise se namlate para na peronske karte, jos ako je bus put, vise uzmu na tome nego na samom ulasku busa.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=491269#p491269:wiyn257a je napisao(la):
kokany » Sub Nov 11, 2017 7:34 am[/url]":wiyn257a]Usluga Koju Bas naplacuje je namenjena isplati plata zaposlenih na stanici. Dakle da bi se smanjila ova usluga mora se smanjiti broj zaposlenih odnosno saltera. to se lako resava kao i u drugim gradovima tako sto se kupe nekoliko automata za prodaju karata. srbi doduse ovo ne vole ali ce se navici ako nemaju alternativu.
Sve u svemu treb da se nametne resenje kroz automatizaciju i onda ce se smanjiti i troskovi i samim tim i usluga ce biti jeftinija odnosno moze se doci do modela gde se ne naplacuje vec da stanica zivi od iznajmljivanja prostora trgovinama koje bi se tu nalazile.

Da to je izgovor koji se ponavlja po svim stanicama u Srbiji. Ima drugih sadržaja, poput izdavanja lokala, peronizacija za autobuse, usluge njihove higijene, parkinga i td...Već smo pisali, samo neka prepišu kako je u EU i neće biti problema.
Svuda mora doći do reformil, zašto bi autobsuke stanice izuzeli od toga.
 
jao bože, ko misli da treba da se smanji broj šaltera neka dođe na BAS u nekom popularnom terminu, npr od 17 do 19h ili pred neki praznik i neka kupi kartu za neki bus a da ne dolazi pola sata ranije ili sat vremena ranije!
 
Најбитнији пројекат за већину становништва највише одлажу и одрађују све офрље. А ово је засигурно најбитнија промена у току кретања људи у Београду.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=491592#p491592:105exn5e je napisao(la):
Дошљак » 12 Nov 2017 10:58 am[/url]":105exn5e]Најбитнији пројекат за већину становништва највише одлажу и одрађују све офрље. А ово је засигурно најбитнија промена у току кретања људи у Београду.

Тако је. Замислите за пар година ни Каменичка и Балканска више неће бити "легендарни" коридори којима се долази у центар града. О смањењу возила да не говоримо. Биће занимљиво све то да се види.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=491589#p491589:2c30prmz je napisao(la):
Gorstak89 » Sun Nov 12, 2017 11:48 am[/url]":2c30prmz]jao bože, ko misli da treba da se smanji broj šaltera neka dođe na BAS u nekom popularnom terminu, npr od 17 do 19h ili pred neki praznik i neka kupi kartu za neki bus a da ne dolazi pola sata ranije ili sat vremena ranije!

U tome je i poenta. Zašto bi neko u današnjem svetu interneta, aplikacija, mobilnih telefona... uopšte dolazio da kupi kartu na šalter? Znam da smo mi godinama daleko od toga, ali makar ka tome treba da težimo.
 
Зато што имамо много људи који не користе нити интернет нити апликације, или ако користе, користе га за Фејсбук и ништа више. А на крају крајева поставља се и једно много шире питање: кад будемо аутоматизовали све од продаје бус карата до каса по продавницама и конобарисања... шта са онима који нису способни или заинтересовани за нешто више од тога? Да их побијемо или пустимо да помру од глади? Протерамо негде у дивљину?
 
Треба увести интернет куповину и оставити пар шалтера. Они који користе шалтер нека плаћају станичне услуге 170-180 динара, јер сем пара за шалтерске раднике који су најчешће толико нељубазни, не видим други разлог плаћања станичних услуга када за те паре немате право ни на тоалет, интернет, клупу итд. У том случају би и они који немају појма да користе апликације научили то, јер је најчешће реч о незаинтересованости, а не о неком тешком процесу. Онај ко не жели у 21. веку да еволуира, нека плаћа шалтерушама да га вређају, други вала и не морају.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=491854#p491854:38oxl9n7 je napisao(la):
Astrotrain » Mon Nov 13, 2017 11:00 am[/url]":38oxl9n7]Зато што имамо много људи који не користе нити интернет нити апликације, или ако користе, користе га за Фејсбук и ништа више. А на крају крајева поставља се и једно много шире питање: кад будемо аутоматизовали све од продаје бус карата до каса по продавницама и конобарисања... шта са онима који нису способни или заинтересовани за нешто више од тога? Да их побијемо или пустимо да помру од глади? Протерамо негде у дивљину?

Možda se trgnu pa budu u mogućnosti da urade nešto više. Priča o tome koliko se kod nas koriste prednosti informacionih tehnologija je za drugu temu svakako. Činjenica je da smo po upotrebi istih prilično zaostali za zapadnim zemljama.

Svakako bi bilo lepo videti makar automate za kupovinu karata na novoj stanici.
 
prvo to nije tako crno-belo ko što se čini, malo ljudi ima kartice za plaćanje preko neta, drugo imamo gomilu studenata koji i nemaju svoje račune i ne žele da plaćaju održavanje istih, treće imamo gomilu bolesnih i starih ljudi koji ne mogu da koriste takve sisteme..
A ja putujem dosta često preko BAS-a i nisam puno puta naleteo na nekog neprijatnog. I sviđa mi se što nikad ne čekam dugo uvek uzmem kartu u okviru nekih 4-5 minuta a to je dobra usluga!
I nemoj me pogrešno shvatiti, dobra stvar je modernizovati ali nije dobra stvar uleteti tako naglo sa tim kao što predlažeš. Ima i automata na nekim stanicama koje ti daju karte, ja sam tako u Tel Avivu platio kartu za voz, vrlo lako i brzo ali uz upotrebu master kartice.
 
Neka ljudi ovde i nemaju kartice (mada mislim da to i nije baš tako) ali neka uvedu opciju da se karta preko neta može kupiti pa će već biti bolje. Inače ako je moja baba naučila da koristi karticu u svojim poznim godinama, naučiće i ostali.
 
Druže, ja moju vizu debitnu nikad ne bih pustio preko neta, pogotovu ne domaćoj kompaniji koja verovatno i nema sve potrebne sigurnosne protokole. A da moram da idem do banke da uplatim na posebnu karticu da bih kupio kartu je apsurd. Sa druge strane i da je kupim preko neta mora da postoji i neki sistem štampanja ili aplikacije koja može da služi za pokazivanje te karte, nije to baš tako naivan sistem, i vozač mora da ima taj sistem ili kondukter.
Dakle, nije loše uvesti tako nešto, ali ne tako da to zameni postojeći sistem odmah. Eto, za početak umesto peronski kartica može da bude pay wave sistem pa da se karta kupuje kod vozača. I opet, puno studenata očekuje i dalje studentski popust, dakle teško da može preko pay wave-a :) onda neka posebna kartica? e hvala lepo! :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=492023#p492023:ij3pit1v je napisao(la):
Gorstak89 » Pon Nov 13, 2017 6:42 pm[/url]":ij3pit1v]prvo to nije tako crno-belo ko što se čini, malo ljudi ima kartice za plaćanje preko neta, drugo imamo gomilu studenata koji i nemaju svoje račune i ne žele da plaćaju održavanje istih, treće imamo gomilu bolesnih i starih ljudi koji ne mogu da koriste takve sisteme..

Ovo je samo izgovor, živ se čovek na sve vrlo brzo navikne, a pogotovo na stvari koje mu olakšavaju život. A posebno važi za studente, mnoge banke imaju studentske pakete u kojima se održavanje računa ne naplaćuje (a i neke mobilne banke ne naplaćuju održavanje).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=492291#p492291:2gacuoww je napisao(la):
Gorstak89 » 14 Nov 2017, 16:16[/url]":2gacuoww]Druže, ja moju vizu debitnu nikad ne bih pustio preko neta, pogotovu ne domaćoj kompaniji koja verovatno i nema sve potrebne sigurnosne protokole. A da moram da idem do banke da uplatim na posebnu karticu da bih kupio kartu je apsurd. Sa druge strane i da je kupim preko neta mora da postoji i neki sistem štampanja ili aplikacije koja može da služi za pokazivanje te karte, nije to baš tako naivan sistem, i vozač mora da ima taj sistem ili kondukter.
Dakle, nije loše uvesti tako nešto, ali ne tako da to zameni postojeći sistem odmah. Eto, za početak umesto peronski kartica može da bude pay wave sistem pa da se karta kupuje kod vozača. I opet, puno studenata očekuje i dalje studentski popust, dakle teško da može preko pay wave-a :) onda neka posebna kartica? e hvala lepo! :)
U ovom komentaru sve biser do bisera.
-Najpre, na kraju druge decenije 20. veka se javlja osoba koja "ne bi nikad pustila debitnu vizu preko neta" (aj dobro, ovaj deo za domaću kompaniju možda i da razumem).
-Sistem štampanja karte postoji bukvalno svuda u svetu, pa i kod nas, nije naivan, ali nije nimalo neizvodljiv. Štaviše, postoje gotova rešenja, koja treba custom-izovati. Malo više košta, ali se isplati.
-Da vozač ili kondukter ima taj sistem: može da se napravi smartphone aplikacija koja bi to omogućila: primer - učitavanje bar kodova na odštampanim kartama na ulazu u "Cineplexx".
-E sad, pošto je čovek koji "nikada ne bi pustio debitnu vizu preko neta" to izjavio, predlaže pay wave sistem, koji je barem 10ak godina mlađi.
-Potom, u nastavku rečenice sam ističe kako je to nemoguće - barem za studente (iako je softverski i te kako moguće, napravi se u bazi podataka posebna kategorija).
 
Auuuu sta procitah sunce ti poljubim :D

Ma da se vratimo na pisanje cekova, to je najjaci sistem :D


@Gorstak89, jel ovo 89 godiste ili broj godina :)
 
Druže, imam posebnu karticu za plaćanje preko interneta sa posebnim računom. Ne želim da mi neko makne celu platu ili šta već imam na računu plus dozvoljeni minus kapiraš? I da ne znam nekog ko se tako opekao možda bih i bio radiji da to radim na taj način. U cenu peronske karte (onog dela koji uzima BAS) ulaze osiguranje putnika na peronu, čišćenje, održavanje, obezbeđenje i koješta drugo, verujem da cena jednog šalterskog radnika ne menja znatno cenu karte. Te je moj stav jasan, naravno da treba modernizovati, ali preko noći očistiti šačtere - čista glupost. Pogotovu zato što gomila ljudi neće ili umeti ili hteti takav sistem. Terati nekog na nešto je poprilično ... aj radije da ne komentarišem tako. Plus, preko svega toga postoji sloboda kretanja, ako ti potpuno ukineš šalter ili ga učiniš jako nepristupačnim ti si to ljudsko pravo poprilično ugrozio u ime otpuštanja jednog broja radnika i štednje od možda nekog miliona dinara mesečno na toliki broj putinika. A kome smeta stanica može autobus da čeka i na Autokomandi ili gde već staju ostali autobusi.
 
Lepo otvoris racun u Telenor Banci i sa tim nemas problema, imas cheking account i saving account, sa saving accaount-a ne mozes nikako da skines novac sa kartice niti iz banka, sa njega skidas novac samo ako prebacis na cheking account, na sve to podesis dnevne, mesecne limite koliko mozes da skines sa kartice. Ja se nadam da ce i ostale banke uvesti ovaj sistem, jer ovako nesto bar u USA postoji odavno.

Sa druge strane banke imaju i osiguranje ako se skine novac klijentu sa kartice a da nije on placao, a bas bih voleo da cujem pricu ot tog sto se opekao.
 
Vrh